Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forum JACENTUS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 12:00 am    Temat postu: Forum JACENTUS Odpowiedz z cytatem

Szanowni Owczarkarze

Od czasu wystawy klubowej w Krasnymstawie wobec mojej osoby dzieją się dziwne rzeczy. Zarząd Klubu nie mogąc pogodzić się z artykułami zamieszczonymi na serwisie Jacentus w perfidny sposób - powołując się na niemiecki klub SV - wydał komunikat który miał być rewanżem za napisane - nie tylko przez moją osobę - komentarze. Jakież było ogólne zdziwienie gdy okazało się że poprzez moją korespondencję z SV udowodniłem że komunikat był wyssany z palca i był jedną wielką obłudą ze strony zarządu klubu. Kolejną wpadką klubowo-organizacyjną była wystawa w Czchowie co również zostało opisane na stronach serwisu. W rewanżu została napisana riposta przez osoby które nie miały odwagi podpisać się z imienia i nazwiska a jedynie jako tzw. organizatorzy. W jednym ze zdań tego artykułu wobec mojej osoby napisano między innymi takie słowa, że.. znalazłem sposób na zarabianie. Jak się okazało pod koniec roku 2012 wynaleziono kolejny chamski sposób walki z moją osobą, który jest kontynuatorem słów o zarabianiu - podano mnie oraz serwis Jacentus do Urzędu Skarbowego. Nie spodziewałem się że w taki sposób zostanie podsumowana moja praca na rzecz informacji dotyczącej tego co dzieje się w rasie owczarek niemiecki na przestrzeni ostatnich lat. Trudno - jak widać w tym środowisku właśnie w taki sposób docenia się pracę jaką wykonałem dla wiedzy nas wszystkich. Na przestrzeni ostatnich miesięcy 2012 roku nie trudno się domyślić komu najbardziej zależało na takim załatwieniu sprawy ze mną. Pozwólcie że nazwę ich po swojemu - to osobniki typu SZCZUROWA-tego.

Są w naszym codziennym życiu granice których zwyczajnie się nie przekracza. Tym razem w swojej zawiści zrobiono o jeden krok za dużo i przekroczono granicę której przekroczyć się nie powinno. Nie mogąc pogodzić się z takim potraktowaniem mnie oraz serwisu Jacentus postanowiłem aktualnie zawiesić istnienie tego portalu. Mam cichą nadzieję że pozostanie on w Waszej pamięci i będziecie go miło wspominać jako prawdziwą kuźnię wiedzy na temat owczarka niemieckiego. Zawieszenie istnienia serwisu Jacentus nie jestem ostatecznym moim słowem. Być może wcześniej lub później serwis wróci do Was. Może? Chcę Wam jednak tym moim postępowaniem zwrócić uwagę na to do jakiego stopnia podli są ludzie w naszym środowisku. Pamiętajcie o tym np. przy następnych wyborach.

Aktualnie w dobie szeroko dostępnego internetu na pewno informacja przebiega znacznie szybciej niż w roku 2002 gdy wymyśliłem serwis. Jestem przekonany, że znajdą się osoby które godnie mogą mnie zastąpić i podobnie jak ja na przestrzeni kilku lat zrobią w sumie kilka tysięcy aktualizacji, relacji, artykułów, zdjęć, skanów itd. Pole do popisu będą mieli wreszcie Ci którym serwis najbardziej przeszkadzał.

Dziękuję tym wszystkim którzy reklamowali się na łamach serwisu. To dzięki Waszym reklamom ten serwis mógł istnieć.

Na zakończenie dziękuję wszystkim którzy odwiedzali strony serwisu, od czasu do czasu ze mną współpracowali i przesyłali swoje materiały do ogólnej informacji. Dzięki!

Jest mi bardzo miło, że słowa Serwis Jacentus były znane nie tylko w Polsce ale również poza granicami.

Jacek Żydzik

http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/index2.html
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak zmuszono administratorów tego forum do ograniczenia się do zamieszczania jako wiadomości suchych faktów, tak teraz władze KON postanowiły zamknąć usta Jackowi Żydzikowi. Bardzo żałuję, że tak się stało, mam nadzieję, że to tylko sprawa tymczasowa i serwis wróci za jakiś czas.
Smutne, że teoretycznie demokratyczna organizacja potrafi jedynie działać poprzez nakazy, donosy i zastraszanie.
Bardzo współczuję Jackowi, mam nadzieję, że się z tego wykaraska.
Gdyby KON robił co do niego należy i publikował na bieżąco wszystkie informacje o wynikach przeglądów hodowlanych, wystaw, egzaminów, kryć itd.na wzór SV, serwisy typu "Jacentus" nie byłyby w środowisku tak potrzebne.
Tymczasem KON ma dziwną skłonność do szybkiego działania w celu zamykania ust niepokornym członkom, ale na sprawne administrowanie klubem już mu jakoś energii brakuje. Mało tego, przy organizacjach wystaw pod swoim szyldem wykazuje się nieprofesjonalizmem. Zaiste, szkoda, że nie jest odwrotnie. Szkoda, że wystawy sygnowane przez KON nie są wzorem do naśladowania, że strona KON nie pęka w szwach od nadmiaru informacji, a władze KON zamiast ścigać i poskramiać krytyków nie zajmą się pracą na poprawą obowiązujących przepisów, nad poprawą hodowli i szkolenia psów w Polsce.
Ponieważ tego nie robią - ambitni hodowcy i szkoleniowcy sami się organizują - zapraszają dobrych pozorantów na szkolenia, organizują obozy szkoleniowe robią profesjonalne wystawy, prowadzą serwisy informacyjne - dzięki własnej wiedzy i pracy, bo KON im w niczym nie pomaga.
Wszystko to jest robione PRYWATNIE i niech tak zostanie, bo wtedy jest to robione dobrze i profesjonalnie.
Ponieważ już nie wierzę w zmianę metod działania KON to trzymam kciuki za szybki powrót Jacentusa.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak jak zmuszono administratorów tego forum do ograniczenia się do zamieszczania jako wiadomości suchych faktów, tak teraz władze KON postanowiły zamknąć usta Jackowi Żydzikowi.

Proszę mi przypomnieć kto zmuszał administrację tego forum do zamieszczania suchych faktów, jeśli mnie pamięć nie zawodzi to jakaś prywatna personalna warszawska wojenka była, a nie sugerowane wyżej naciski instytucjonalne. Chyba że czegoś nie wiem.
Notabene posty po Klubówce 2012 na tym forum nie wskazują na brak swobody wypowiedzi.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda Jacentusa ! kopalnia wiedzy ! Wyniki wystaw z wielu lat, informacje o wystawach u nas i u sąsiadów ( może nieistotne dla większości, bo niewielu z nas jeździ gdzieś dalej ), informacje o kryciach, o prześwietleniach (- również o tych złych , czyli kto jest niedopuszczony do hodowli w Niemczech ), i mnóstwo innych informacji ( np. archiwalne artykuły - kopalnia wiedzy Smile )
Mam nadzieję, że Jacek wkrótce uruchomi z powrotem swoje forum....


dla przypomnienia - sprawa komunikatu, od którego to się zaczęło była omawiana tu :
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1060&postdays=0&postorder=asc&start=0

a tu wymiana pism z SV: http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/f_artykuly/2012_05.htm
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponieważ link do wymiany pism z SV , podany wyżej już nie działa, wspomnianą korespondencję można znaleźć też tu: ( str 3 )
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=1060&postdays=0&postorder=asc&start=30
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 3:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego ktoś miałby go podać do US?.
Jeśli wszystko ma w porządku to nie ma się czego obawiać
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Ale dlaczego ktoś miałby go podać do US?.
Jeśli wszystko ma w porządku to nie ma się czego obawiać

NAWET jeśli wszystko formalnie jest w porządku, to sam fakt kontroli US jest mocno nieprzyjemny i stresujący.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group