Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O licencji polskiej i innych spr - rozmowy po Strzegowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:
Podpisuję się dwoma rękoma pod tym, co napisał Wolfjar.

Grandziocha pisze o pisaniu sprawozdań przez organizatorów wystaw, licencji, koerungów celem przesyłania ich do klubu. Tu sie nie zgodzam, bo jest to dodatkowy obowiązek dla tych organizatorów. Zaplanować, zaprosić sędziów, zapłacić im, znaleźć sponsorów, miejsce, przygotować katalog, wyznaczyć ringi, zapewnić tłumaczy etc. Jeszcze mieliby pisać sprawozdania, żeby KON opublikowal je na stronie.

Jeżeli działalność klubu ma się sprowadzać do utrzymywania serwisu, na którym publikowane są wyniki, to robi to od wielu lat serwis Jacentus za DARMO.Przyczynek KONu do decydowania o rasie w PL powinien być czymś więcej niż propozycja dobrowolnej licencji, która jest jeszcze niedopracowana.

Co oferuje SV?
SV działa jak firma, ma prezesa, działy: sekretariat, sąd koleżeński, media, członkostwo, księga hodowlana, wysyłka, księgowość, informatycy. Pracuje tam 41 pracowników etatowych i jedna stażystka.
Co oferuje w zamian za składkę i inne opłaty?
Przejrzyste zasady hodowli
nadzoruje i pilnuje HD, ED, DNA oraz wyszkolenia
szkoli sędziów eksterieru i pracy, Koermeistrów,
szkoli pozorantów
organizuje główną wystawę hodowlana i sportową BSP oraz krajowe zawody pasterskie
prowadzi statystyki.

Porównajmy sytuację w Polsce, na jakim etapie my jesteśmy? Już w NRD wymagania były wyższe, bo była i licencja i wyszkolenie.

Od wielu też lat pojawia się argument, że KON nic nie może, bo zarząd główny się nie zgadza. Ale brakuje konkretów, na co się nie zgadza. I tak to juz zostaje po staremu.

Różnica między PL i DE jest taka, że są hodowcy, którzy robią wszystko sami i hodują w mniejszym zakresie oraz są też tacy, którzy nie sprzątają gówien w kojcach ani nie szkolą swoich psów, bo mają ludzi do tego. Ale łączy ich jedno: wszyscy oni spełniają te same wymagania hodowlane.

W PL mamy to, co podsumował Wolfjar.

Co mogę więc zrobic jako indywidualna osoba. Powinienem zapisać się do KONu i głosować na tych, którzy swoim poziomem hodowli są wzorem dla mnie.

Panie Rafale proszę realnie spojrzeć. SV to moloch. potężna instytucja, która zrzesza chyba kilkanaście,kilkadziesiąt, jak nie kilkaset tysięcy członków. Więc ilość członków razy ileś tam euro składki rocznie ,to jest potężna kasa,mają za co działać. A KON ilu ma członków 200-stu? razy 30 zł. Laughing
Pozwólmy nowym władzom podziałać,dajmy im czas do końca kadencji i zobaczymy co się zmieni.
Namawiajmy wspólnie do wzmocnienia KON-u a nie srajmy we własne gniazdo.
SV przez długie lata budował swoją pozycję i dziś jest imperium.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:

Pozwólmy nowym władzom podziałać,dajmy im czas do końca kadencji i zobaczymy co się zmieni.
Namawiajmy wspólnie do wzmocnienia KON-u a nie srajmy we własne gniazdo.


Pane Rafale, te "nowe " władze działają już drugą kadencję ( z niewielkimi zmianami personalnymi ) i nikt nic nie mówi tu o jakiś zmianach !!! także mogą sobie spokojnie działać dalej !
Jak się chce wzmocnić to trzeba też coś robić, przynajmniej przyjeżdzać na zebrania , nie tylko wyborcze, ale i te sprawozdawcze !
Kolejny rok nie było sprawozdania hodowlanego .

Oczywiście Grandziocha wie dlaczego

Grandziocha napisał:

To,że nie mamy wiedzy na temat ilości owczarków z korungiem czy licencją wynika z braku danych a ściślej, organizatorzy nie robili sprawozdań i nie przesyłali danych do KON. ....
Uważam,że kierownicy sekcji ON powinni wysyłać do KON sprawozdania z przeglądów hodowlanych.Jeśli KON nie dostaje takich danych, to na czym ma oprzeć wiedzę na temat poziomu hodowlanego.
Nie wydaje mi się by do Zarządu KON kierować żale w tej kwestii.


Nie wiem, czemu szwankuje ta komunikacja , może zmienić Kierowników Sekcji ON ? Wink Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Olo"]
Cytat:
Grandziocha pisze o pisaniu sprawozdań przez organizatorów wystaw, licencji, koerungów celem przesyłania ich do klubu. Tu sie nie zgodzam, bo jest to dodatkowy obowiązek dla tych organizatorów.


Uważam ,że nie ma Pan racji w tej kwestii.
Jaki to problem wysłać to Zarządu KON pismo /sprawozdanie/ ,że w dniu xx odbył sie xxx przystąpiły takie a takie psy i suki,ten zaliczył ten nie lub został nie został zakwalifikowany do hodowli. To powinien być obowiązek

Cytat:
Zaplanować, zaprosić sędziów, zapłacić im, znaleźć sponsorów, miejsce, przygotować katalog, wyznaczyć ringi, zapewnić tłumaczy etc.

Tu nie rozumiem .Pisze Pan o wystawach czy o kwalifikacji hodowlanej/przeglądy,licencje i korungi/ bo jak rozumiem rozmawiamy o kwalifikacji hodowlanej a nie o wystawach.
Cytat:
Jeszcze mieliby pisać sprawozdania, żeby KON opublikowal je na stronie.

Tak, jak najbardziej ,to powinien być obowiązek.Mam nadzieje ,że Pan się orientuje co to jest brak danych. To tak jakby Pan chciał skorzystać z reproduktora,którego Pan na oczy nie widział ,nigdy o nim nie słyszał i nie spojrzał w jego papiery.
Brak danych powoduje ,że KON nie ma możliwości zrobić tak prostej analizy jak np. naszych reproduktorów bo niby na czym ma oprzeć te analizę.

Cytat:

Co oferuje SV?
SV działa jak firma, ma prezesa, działy: sekretariat, sąd koleżeński, media, członkostwo, księga hodowlana, wysyłka, księgowość, informatycy. Pracuje tam 41 pracowników etatowych i jedna stażystka.


Zgodziłabym się z tym co Pan pisze ale przeanalizujmy.
SV istnieje od 1899r,jest stowarzyszeniem samodzielnym i rządzi się własnymi prawami w który nie ingeruje nawet Niemiecki Związek Kynologiczny,dlatego ,że jest to bardzo duża organizacja i najstarsza,starsza od VDH.
Cytat:
Co oferuje w zamian za składkę i inne opłaty?
Przejrzyste zasady hodowli
nadzoruje i pilnuje HD, ED, DNA oraz wyszkolenia
szkoli sędziów eksterieru i pracy, Koermeistrów,
szkoli pozorantów
organizuje główną wystawę hodowlana i sportową BSP oraz krajowe zawody pasterskie
prowadzi statystyki.


No tak,tu ma Pan racje. Ale czy tak było od 1899r ?,... nie,na pewno nie!!!
Wprowadzali to wszystko sukcesywnie ,latami.
I jeszcze jedno /nie wiem czy będę miała rację/ ale to chyba jedyna organizacja w rasie ON albo była do lat obecnych . Czy policzył Pan ile lat ma stowarzyszenie Niemieckie SV ,ponad 110lat.

Cytat:
Porównajmy sytuację w Polsce, na jakim etapie my jesteśmy? Już w NRD wymagania były wyższe, bo była i licencja i wyszkolenie.
Od wielu też lat pojawia się argument, że KON nic nie może, bo zarząd główny się nie zgadza. Ale brakuje konkretów, na co się nie zgadza. I tak to juz zostaje po staremu.


Jak czytałam Pana ,to już się zorientowałam,że nie dostrzega Pan różnicy w strukturze SV a KON. Napisałam o tym wyżej.
KON istnieje 15 lat i podlega pod Związek Kynologiczny w Polsce a zatem nie jest samodzielnym stowarzyszeniem i jako sam, nie może podejmować żadnych decyzji .Dlatego wprowadzenie każdej innowacji sprawia Zarządowi KON bardzo poważne kłopoty. Fajnie się nam pisze ,że KON nie chce tego czy owego. Chcą, na pewno chcą ale z powodu struktury jaka jest w Polsce mają powiązane ręce. I jeszcze jedno czy Pan wie ile obecnie jest Klubów ,klubików ON w Polsce pod różnymi stowarzyszeniami kynologicznymi!? 200stu członków KON na chwilę obecną, to już spora liczba.Proszę to porównać do 50-100tyś członków SV
KON na dzień dzisiejszy organizuje: Klubową Wystawę Owczarków Niemieckich w Polsce 1 x w roku,Krajowe Wystawy ON - około 10, ,licencje, ,Mistrzostwa Polski Owczarków Niemieckich/ w tym roku mają odbyć się zawody w Kaliszu/, wprowadzili obowiązkowe BH, pewnie w najbliższej przyszłości wprowadzą obowiązkowe ED i IPO dla suk , no i mamy powołanych 3ch sędziów licencjatorów a także odbył się kurs i egzamin dla pozorantów chcących otrzymać licencję, 1 w Falenicy i 1 w Rypinie.
Czy Pan tego nie zauważył!!!?.
Pomału,... 15 lat istnienia KON, to nie, to co 110 lat istnienia SV.

Cytat:
Różnica między PL i DE jest taka, że są hodowcy, którzy robią wszystko sami i hodują w mniejszym zakresie oraz są też tacy, którzy nie sprzątają gówien w kojcach ani nie szkolą swoich psów, bo mają ludzi do tego. Ale łączy ich jedno: wszyscy oni spełniają te same wymagania hodowlane.

Tego zdania nie bardzo rozumiem bo nie wiem których hodowców do których Pan porównuje.Tych co nic nie robią ze swoimi psami, do tych co starają się spelnić wszystkie wymogi czy polskich hodowców do niemieckich.
Cytat:
W PL mamy to, co podsumował Wolf - Jar.


Gdyby Wolf-Jar przeanalizował, to, co napisałam, to by pewnych rzeczy nie pisał.
Cytat:
Co mogę więc zrobic jako indywidualna osoba. Powinienem zapisać się do KONu i ...
.
Tak ,popieram to zdanie.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Gdyby Wolf-Jar przeanalizował, to, co napisałam, to by pewnych rzeczy nie pisał.


Gdybym co ? Nigdy nie wypowiadam się pod wypowiedzi innych ! mam swoje zdanie i rację ! Smile

Może jutro umieszczę adres www systemu, który stworzyłem w 2009 roku do zarządzania rasą ! Dział Wystawy, Hodowla i Szkolenia ! Zobaczycie jak mogło być, a jak jest ! Pół roku pisałem aplikację bazodanową, dla KON ! SV na coś podobnego i wydał tysiące euro ja dałem za darmo i po rozmowach okazało się, że system nie będzie działał bo ugodzi w rzeszę producentów !!! Taka jest prawda Pani Grandziocho ! i nikt nic by nie musiał przesyłać do KON żeby było cokolwiek wiadomo ! Pobawicie się trochę to sami ocenicie Smile

Odnośnie KON i SV - To, że KON ma małą ilość członków jest jego zasługą i następną wadą polegającą na tym, że nie potrafią dotrzeć do hodowców ! Proszę mi pokazać kto z KON wypowiada się na forum tam gdzie hodowcy są ? Sam przewodniczący powinien brać aktywny udział w dyskusjach z hodowcami ! powinien pokazać w którym kierunku idzie i co tak naprawdę spowalnia KON w zapewnieniu porządku rozwoju rasy ON !
Ty Grandziocho piszesz, że KON zgodził się na zorganizowanie polskiej licencji ! Ale mi zasługa ! Smile Tak jak już pisałem KON nie jest w stanie wprowadzić obowiązkowego mierzenia psów na wystawach i zapewne ZK mu to uniemożliwia ! Smile
Dlaczego KON jest taki mały w stosunku do ilości hodowców w polsce ?, a no dlatego, że tyle może ile mogą jego członkowie, a przede wszystkim zarząd !
Jestem ciekaw jak zostaną podzieleni hodowcy w zasadność zasad hodowli w stosunku do lokat, które będą uzależnione od widzimisie KON ! Wszystkie psy powinny być oceniane na równi skoro zostały dopuszczone do danej klasy !!! To też przeszkoda ZK czy tok wprowadzania zmian i zasad hodowli przez KON ?! Nie tędy droga ! I w tej kwestii mogę dyskutować Smile chyba, że znowu będę musiał wyliczać ilość swych psów z pierwszymi lokatami na wystawach Smile
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocho masz taki zachwyt KON-em zatem namów ich żeby napisali hodowcą na forum rzeczowo ! chcieliśmy wprowadzić to i tamto chcieliśmy zmienić to i tamto ale ZK w tym lub tamtym piśmie się nie zgodził ! Będziemy widzieć co KON chciał zrobić, a co jest blokowane w ZK ! Po co mamy pisać latami o tym samym i domniemać ?! A jak już to napiszą na forum to może ktoś kto inaczej umie załatwiać sprawy KON-owi pomoże w trudnych kwestiach ! Smile
Myślę, że ten post będzie przeczytany przez zwolenników KON i może przez sam KON i poczekam jaka będzie reakcja ! Automatycznie też może wyjdzie prawda w czym problem, że suk nie trzeba szkolić, że podstawy hodowli rasy ON czyli DNA i ED o licencji nie wspomnę jest tak trudne do prowadzenia jako obowiązkowe !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie Panie Marku że Pan umieści adres strony ale po co , przecież już raz służył Pan pomocą w udostępnieniu strony jak miało miejsce, ranking wystawowy ( przyznaje maił Pan wtedy racje że nic z tego nie wyjdzie ) ranking ruszył z pompą , reklamami i nagle jak szybko ruszył tak szybko znikł . Moja propozycja jest taka niech prowadzi to jedna odpłatnie osoba na stronach KON. A tak prywatnie odnośnie tematu i w nim uczestniczenia , zastanawiam się z czystego punktu ekonomicznego , czemu wcześniej grupa prawdziwych hodowców nie wywierała nacisku na KON i Zarząd Główny w celu podniesienia wymogów hodowlanych , przecież to wyeliminowały by tz handlarzy , którym wystarczą 3 wystawy i robią co dusza zapragnie . Po co biadolić że te i tamten sprzedają psy na allegro po 300-500 zł i psują rynek. Ekonomia jest prosta , albo hodujesz tak jak inni , albo czekaj na wizytę towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"]

Gdybym co ? Nigdy nie wypowiadam się pod wypowiedzi innych ! mam swoje zdanie i rację ! :)

Proszę jeszcze raz przeczytać moją analizę ze zrozumieniem. Rację, to będzie pan miał ,jak pan coś pokaże na wystawach w klasie użytkowej,pokaże jak szkoli psy i zda choćby z jednym psem ,osobiście egzamin na BH i IPO,z organizuje licencję albo egzamin.
Wtedy przyznam panu rację a póki co, nie jest pan nic wart ani jako hodowca,ani jako szkoleniowiec.
Pozdrawiam
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Grandziocha"]
Cytat:
Wolf Jar napisał:


Gdybym co ? Nigdy nie wypowiadam się pod wypowiedzi innych ! mam swoje zdanie i rację ! Smile

Proszę jeszcze raz przeczytać moją analizę ze zrozumieniem. Rację, to będzie pan miał ,jak pan coś pokaże na wystawach w klasie użytkowej,pokaże jak szkoli psy i zda choćby z jednym psem ,osobiście egzamin na BH i IPO,z organizuje licencję albo egzamin.
Wtedy przyznam panu rację a póki co, nie jest pan nic wart ani jako hodowca,ani jako szkoleniowiec.
Pozdrawiam


No i jest odpowiedź Smile Pisanie o zasadności ED DNA IPO i licencji musi być poparte wynikami w klasach użytkowych ! ha ha ha Śmieszna jesteś ! I tak poza tym nie masz już czym bronić swych racji !

Egzaminy zaliczałem łącznie z korungiem raz w polsce reszta nie w polsce ! to raz, dwa nie zajmuje się szkoleniami pod kątem korungu i IPO są od tego dobre szkoły w niemczech, osobiście trenuje tylko z psami !

I najważniejsze pokaże psa w klasie użytkowej jak takiego będę chciał doprowadzić do hodowli ! na dzień dzisiejszy jest zbyt duży wybór lepszych psów niż urodziły się w mojej hodowli ! Krycie psami z moim przydomkiem nie jest dla mnie priorytetem.
Jak przyjdzie mi żyć z hodowli psów co zapewne nigdy nie nastąpi to reproduktorów będzie z 10 Smile Np. Ilbo Wolf Jar kryje suki, gryzie rewelacyjnie, a oddałem go ś.p. Krzyśkowi gratis !
Trzymanie tylko poprawnego reproduktora żeby ogłaszać się na allegro o krycia do mojej pasji nie należy ! I jeżeli jest Ci Grandziocho to trudno pojąć to mi przykro Smile i żal podejścia do rozmnażania rasy dla ilości wystawianych psów lub zdobytych chempionatów często jeden w stawce !

Każda moja suka hodowlana jest wyszkolona, każdy sprzedany pies powyżej 6 miesiąca życia jest "mocno" zrobiony pod względem zaliczenia licencji i to mi wystarcza jako miłośnikowi rasy !
Wielu hodowców hoduje na moich sukach gdyż są wysokiej jakości "hodowlanej" potomstwo jest b.dobre min. na Klubówce klasa juniorów suk, suka Antka z mylnej gromady. I to też mi wystarcza jako miłośnikowi i hodowcy rasy !
Pozdrawiam i czas zakończyć temat gdyż kurde normalnie się nie da ! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocho !!! Ty chcesz mi przyznać rację o zasadności ED, DNA, IPO, Licencji (wszystko obowiązkowe) o istniejących zasadach hodowli służącej do produkcji owczarka nie wiadomo po kim i nie wiadomo z jakimi stawami o psychice nie wspominając tylko wtedy jak wystawie psa w klasie użytkowej ???? Gratuluje inteligencji i toku myślenia ! Naprawdę skończyły Ci się argumenty skoro aż do takich zależności dochodzisz ! Smile I to w obronie czego pada pytanie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam też Ci Grandziocho, że moich suk hodowlanych z IPO w polsce jest bardzo wiele to czy ktoś je wystawia czy nie jego sprawa Smile !, a reproduktorów z moim przydomkiem chyba więcej niż ty miałaś Smile I to są psy nie tylko, które skończyły na IPO 1 ale i takie co startują w zawodach IPO ! Nie rozumiem zatem co takiego Cie gryzie, że właścicielem nie jestem ja ?! Gdyby były z całym dla nich szacunkiem "wystarczająco" dobre anatomicznie to sam bym nimi krył ale mi nie o to chodzi w hodowli ! Hodowla dla mnie to odpowiednio budowany materiał, który ma za zadanie wypracowanie odpowiedniego wyrazu i typu z jak najmniejszymi wszelakimi wadami i anatomicznymi i zdrowotnymi. Na psa, który będzie miał "wszystko" będę cierpliwie czekał Smile Bez Odbioru !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"

Cytat:
I najważniejsze pokaże psa w klasie użytkowej jak takiego będę chciał doprowadzić do hodowli !


W całym tym poście wyłapałam to jedyne zdanie w pańskim stylu. a reszta to jak zwykle ,ble,ble,ble....
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sob Wrz 14, 2013 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Na psa, który będzie miał "wszystko" będę cierpliwie czekał :) Bez Odbioru !!!

To tak lekko licząc 110 lat.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Wolf Jar napisał:
Na psa, który będzie miał "wszystko" będę cierpliwie czekał Smile Bez Odbioru !!!

To tak lekko licząc 110 lat.


Na tym Grandziocho polega pasja hodowlana ! mówiąc najprościej Smile A doprowadzanie do hodowli akurat to co się urodziło do pasji nie należy ! tylko do liczenia kasy za ewentualne krycia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group