Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komunikat na str KON-u

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=91


"Komunikat Zarządu Klubu z dnia 18.09.2013r.
2013-09-18

Zarząd Klubu informuje, że z powodu zgłoszenia tylko 1 psa do niemieckiej licencji hodowlanej ( korung ) licencja zostaje odwołana."
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chakra



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle podobnie na konkurencję Reproduktor i potomstwo jest zarezerwowane również pół godziny, a też jest sporo...
_________________
Sylwia Orzechowska
http://www.chakville.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem po co tworzyć plan skoro i tak każdy wie że to nierealne. Po prostu nie rozumiem w jakim celu to jest robione? Przecież jest tylu sędziów na tej wystawie!! Niech każdy zajmie się swoja pracą i wówczas wszystko pójdzie bez problemów. Jednak pisanie takich "perełek" kompletnie mija się z celem. Przecież taka ilość Hodowli i psów do oceny nie jest do opisania przez pół godziny. Zatem już wiadomo że będą nerwy ponieważ mam psa w Młodzieży i te dwie oceny już mi się nakładają w czasie. Jakaś kompletna pomyłka....
_________________
Paweł Dykowski
http://www.langfuhr.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Info ze str. KON-u :

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=92



"Komunikat Zarządu Klubu z dnia 19.09.2013r.
2013-09-19

Zarząd Klubu informuje, że osoby chcące uczestniczyć w konkurencji: Najlepsza Hodowla, Najlepszy Reproduktor, powinny to zgłosić do organizatora w piątek 20.09.2013r. w biurze wystawy w godzinach 19.30 - 21.00, lub w sobotę 21.09.2013r. w sekretariacie wystawy w godzinach 07.00 - 08.00."
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krzysiek



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 54
Skąd: woj.mazowieckie

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Komunikat na str KON-u

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=91


"Komunikat Zarządu Klubu z dnia 18.09.2013r.
2013-09-18

Zarząd Klubu informuje, że z powodu zgłoszenia tylko 1 psa do niemieckiej licencji hodowlanej ( korung ) licencja zostaje odwołana."


KON w odpowiedzi na prośby hodowców-wystawców zdecydował się dać możliwość zrobienia korungu przy okazji wystawy klubowej(a to pewnie logistycznie też nie jest takie proste),co było ze strony KONu wyjściem naprzeciw potrzebom.Być może nie wszystkim pasował poniedziałek ale nie wiem jak skomentować tą oszałamiającą liczbę zgłoszeń...
_________________
Krzysztof Barski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek napisał:
setka napisał:
Komunikat na str KON-u

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=91


"Komunikat Zarządu Klubu z dnia 18.09.2013r.
2013-09-18

Zarząd Klubu informuje, że z powodu zgłoszenia tylko 1 psa do niemieckiej licencji hodowlanej ( korung ) licencja zostaje odwołana."


KON w odpowiedzi na prośby hodowców-wystawców zdecydował się dać możliwość zrobienia korungu przy okazji wystawy klubowej(a to pewnie logistycznie też nie jest takie proste),co było ze strony KONu wyjściem naprzeciw potrzebom.Być może nie wszystkim pasował poniedziałek ale nie wiem jak skomentować tą oszałamiającą liczbę zgłoszeń...


Ja uważam że ta oszałamiająca liczba zgłoszeń wynika właśnie z terminu poniedziałkowego
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem zainteresowany Korungiem , ale 4 dni poza domem .... . Był to dobry pomysł do zrealizowania ale w piątek , gdzie wszystko jest przygotowane ze względu na testy próbne .
Korung i licencja przed klubówką to bdb pomysł , godny polecenia na przyszłość , z korzyścią dla hodowców , bo o to w tym wszystkim chodzi .
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysiek



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 54
Skąd: woj.mazowieckie

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystawa fajna ale prima aprilis to chyba pierwszego kwietnia przypada...chociaż niektórzy mogą sobie żartować z ludzi kiedy im się podoba,tacy są zgrywuśni.
Pozdrowienia dla wszystkich wystawców(którym szczerze gratuluję lokat) i niektórych wesołych sędziów.
_________________
Krzysztof Barski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedziałabym bardzo gorliwych, bo wprowadzili w życie, to co Niemcy myślą, żeby może w przyszłym roku. No i to cudowne lawirowanie między polskimi , a SV-owskimi przepisami, godna podziwu żonglerka Laughing
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klubowka 2013:

zaczynamy od plusów:

- pogoda,
- teren,
- ilość zgłoszonych psów,
- starania Zbyszka Szczesniaka zrobić naprawdę bardzo fajna wystawę.

no i niestety to już wszystko, co można pozytywnie opisać na tegorocznej klubowce. tak jak było w ostatnich latach, tak nadal jest. Sad
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Myślę, że zanim wszyscy zaczną omawianie "smaczków" wystawowych należy się przede wszystkim pochwała dla organizatorów za samą wystawę.
Przy każdej tego typu imprezie jest szereg osób, które naprawdę dwoją się i troją, aby wystawcy mogli zaprezentować swoje psy i uważam, że należy im się za to podziękowanie Exclamation

Była to moja trzecia wystawa we Więcborku i mam nadzieję, że nie ostatnia Smile. Świetny teren, noclegi na miejscu, rozległe tereny spacerowe, dobre wyżywienie, jak zwykle bogaty poczęstunek dla wystawców w sobotni wieczór. Sama wystawa zorganizowana sprawnie, zakończyła się o rozsądnej porze (co jest ważne dla dojeżdżających z daleka).

_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
tak jak było w ostatnich latach, tak nadal jest. Sad


Napisz może coś więcej - chodzi Ci o niejasne kryteria czy o coś innego Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcami Smile
Sprawa koerungu - informacja o nim trochę późno została ogłoszona , no i ten termin poniedziałkowy zupełnie nieodpowiedni...

Miejsce - super ! mało jest chyba tak dobrych miejsc. . Stadion, noclegi, jedzenie - wszystko w jednym miejscu w miłych okolicznościach przyrody Smile

Organizacja - bardzo sprawna, kilka ringów, ale raczej nie było przestojów i wszystko własciwie szło zgodnie z terminarzem.
Trochę za długo trwało przygotowanie reproduktorów z potomstwem ( w sobotę ) i grup hodowlanych ( w niedzielę ) , no ale poranki bywają ciężkie Wink , w miarę upływu dnia szło sprawniej

Testy - organizacja sprawna, ocena różna ( na szczęście nie było " proszę szybciej biec do psa " jak w zeszłym roku Smile ale nadal widać , że nie wszystkie psy chodzą przy nodze - niektóre po odpięciu smyczy, fruuu prosto do namiotu - a nie o to chyba chodzi... najlepsza czołówka też nie została dostrzeżona Sad

Co to jest ocena "BDB +" - tak widnieje na str KON-u w klasie juniorów ( 6 pierwszych suczek ) słyszałam , że sędzia tak opisywał , ale jest taka ocena ???? Laughing Laughing , to samo zresztą mówił w klasie młodzieży , ale tu już nie zapisano tego Laughing

Prosiłabym kogoś mądrego o wyciągnięcie wniosków hodowlanych i podanie ich , ja się trochę pogubiłam i nie zrozumiałam jak to było z tymi prześwietleniami w klasie użykowej suk ???? Rolling Eyes
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Prosiłabym kogoś mądrego o wyciągnięcie wniosków hodowlanych i podanie ich , ja się trochę pogubiłam i nie zrozumiałam jak to było z tymi prześwietleniami w klasie użykowej suk ????

Nie uważam się za mądrego ani nie jestem w kwestiach kynologicznych,ale moim skromnym zdaniem uważam że sędzia nie powinien tej suki przywrócić na pierwszą lokatę. Obowiązującym dokumentem na wystawie dla sędziego jest rodowód psa i informacje w nim zawarte min prześwietlenia. Ta suka nie miała wbitego ED z tego co zrozumiałem,więc nie powinna zostać przywrócona na pierwszą lokatę. Ba nawet nie powinna się na niej znaleźć. Takie jest moje zdanie. Proszę o korektę jeśli się mylę.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Cytat:
Prosiłabym kogoś mądrego o wyciągnięcie wniosków hodowlanych i podanie ich , ja się trochę pogubiłam i nie zrozumiałam jak to było z tymi prześwietleniami w klasie użykowej suk ????

Nie uważam się za mądrego ani nie jestem w kwestiach kynologicznych,ale moim skromnym zdaniem uważam że sędzia nie powinien tej suki przywrócić na pierwszą lokatę. Obowiązującym dokumentem na wystawie dla sędziego jest rodowód psa i informacje w nim zawarte min prześwietlenia. Ta suka nie miała wbitego ED z tego co zrozumiałem,więc nie powinna zostać przywrócona na pierwszą lokatę. Ba nawet nie powinna się na niej znaleźć. Takie jest moje zdanie. Proszę o korektę jeśli się mylę.

Właśnie została mi wyjaśniona kwestia związana z sunią z lokaty 1-ej. Suka ma kompletne dokumenty.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 5 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group