Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vom Lienfelde



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 41
Skąd: Liniewo

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie skopiować wypowiedz - pumagr- z innego forum odnośnie różnicy wystawy owczarkowej a klubowej

( Różni się tym że : Jest to najważniejsza wystawa owczarków niemieckich w roku , na tej wystawie są takie konkurencje ja pokazanie reproduktor i jego potomstwa czy przegląd kojców podczas którego wybiera się tą najlepszą , poza tym psy i suki zgłoszone do klasy użytkowej muszą pozytywnie zaliczyć testy psychiczne TSB i od tego roku aby dostać VA muszą mieć prześwietlone stawy nie tylko biodrowe ale i łokciowe , na tą wystawę zjeżdżają najlepsze owczarki z kraju i z zagranicy aby konkurować o tytuł VA Zwycięzca Klubu , Zwycięzca Młodzieży Klubu , Zwycięzca Juniorów Klubu , Najlepszy Reproduktor i Najlepsza Hodowla )

I teraz też mnie to zastanawia . Jako młody hodowca nie wiem co o tym myśleć .
_________________
Jarek - HONIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Informacja o Wystawie Klubowej + Wyniki na Serwisie Jacentus


http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/wystawy13/wystawa_2013_131.html
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się dlaczego nikt nie napisze po prostu prawdy? Bodajże Setka była jej najbliżej pisząc o odpowiedzialności zbiorowej. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć że dopóki nie zaczniemy jeździć na walne zebrania na których będziemy składać wnioski do realizacji to nikt nie będzie traktował nas poważnie. Wydajecie pieniądze jadąc na wystawę czasem kilkaset km, jeździcie na krycia do Niemiec, dlaczego zatem nie przyjedziecie na walne zebranie i nie złożycie wniosków o np. odwołanie pana x czy pana y i nie powołacie swoich kandydatów którzy waszym zdaniem sprostają dzisiejszym oczekiwaniom owczarkarzy? Uważam że Klub O.N. To fajna sprawa choć sam nie jestem jego członkiem ponieważ uważam że ten Klub prócz pobierania pieniędzy niczego mi nie oferuje. Bo jakiż to Klub skoro jak ktoś słusznie zauważył na wystawie klubowej przyznaje oceny za tu i teraz? Czy jakikolwiek sędzia zadał sobie trudu aby zebrać wyniki z całego minionego sezonu i na tej podstawie choćby ustawił stawkę? Co to za Klub który pozwala jakiejś białoruskiej suce wygrać wystawę? Pomijam to całe przedstawienie z prześwietleniem, ale jak to jest że pies znikąd przyjeżdża raz i wygrywa??!!!! Gdzie jest szacunek naszych sędziów do nas samych? Czy ktoś z nas pojechał choć raz na jakąkolwiek klubówkę za granicą i wygrał???!!! To jest dla mnie skandal w biały dzień! Wyobrażacie sobie że jedziecie na Sieger i jesteście VA 1??!!! Przecież klubowa wystawa ma swój regulamin i swoje kryteria które sędziowie powinni szanować i wg nich postępować, dając tym samym nam przykład jaką drogą podążanasz klub. Jak mam szanować ludzi którzy prócz brania składek doprowadzają do takich sytuacji jak ta na ostatniej klubówce? Po co ta cała dyskusja na temat Yoshi ze Spręcowa? Mi wystarczyła reakcja Klaudi, córki Norberta kiedy powiedziałem jej prosto w oczy a nie za jej plecami że moim zdaniem do którego mam pełne prawo które w naszym kraju gwarantuje mi Konstutucja, że moim zdaniem ten pies nie powinien wygrać. I co usłyszałem??? Że gadam bzdury i że moje psy jakoś nie chodzą w czubie. Droga Klaudio, pies z mojej Hodowli w klasie mlodzieży zajął lokatę SG 2 więc nie mów mi takich rzeczy, bo to nie jest celem samym w sobie. Dlaczego nie została moja opinia po prostu przyjęta? Przecież Norbert nie stał się ani moim wrogiem ani w żaden sposób nie ujmuję mu szacunku czy czegokolwiek innego, prócz tego że wyraziłem swoją opinię na temat tego przeciętnego psiaka. Dla mnie najlepszym psem był zdecydowanie pies Cedro z Leśnego Justynowa kolegi Sylwka ale to też tylko moje prywatne zdanie. Czy zatem nie wolno mi tego na głos powiedzieć????!! Przecież to tylko moje zdanie i każdy z nas ma do tego prawo. Dlaczego zatem jeżeli ktoś coś na głos powie zaraz jest uważany za wichrzyciela, opluwacza itd?! Przecież to forum po to właśnie jest, taki jest jego cel i sens, abyśmy na jego łamach wymieniali się swoimi opiniami, doświadczeniem, abyśmy mieli wspólny mianownik do wykorzystania tej platformy społecznościowej . Nie rozumiem dlaczego właściciel zwycięzcy klubu nazywa co poniektórych klamkami? Czyżby nie był świadomy że czasem taka taka klamka może i ślusarza zranić?! Po co te wszystkie zawoalowane szpilki i teksty podszyte zawiścią i zazdrością?! Skończmy z tym raz na zawsze a to jest możliwe tylko pod jednym warunkiem: a ten warunek nazywa się WZAJEMNY SZACUNEK!!!!!!!!!

I dopóki nie zrozumieją tego wszyscy bez wyjątku nigdy nie będzie dobrze. Jestem za jasnymi i przejrzystymi zasadami hodowli ON w Polsce, jestem za przywróceniem obowiązkowego IPO dla suk oraz za ukaraniem poprzez pociągnięcie do odpowiedzialności tych którzy do tak haniebnej decyzji dopuścili, jestem za prowadzeniem przez Klub rzetelnej ewidencji wszystkich psów i suk bédących w bieżącej Hodowli, za wprowadzeniem obowiązkowego DNA w Polsce a nie w Niemczech, polskich prześwietleń zarówno przodu jak i tyłu, oraz za wprowadzeniem kartoteki ocen ze wszystkich wystaw OWCZARKARSKICH w danym sezonie. Tak jak w Niemczech, powinno to być jakąś podstawą, bazą dooceny klas użytkowych. Nie ma prawa wygrać pies czy suka klasy użytkowej jeżeli nie będzie miało potomstwa choć z jednego miotu, bo cóż to za klubówka???? Nie wyzywajmy się, ale współpracujmy, szanujmy się, pomagajmy sobie wzajemnie a wówczas inni też spojrzą na nas inaczej.

Na koniec mojego monologu chciałbym jeszcze raz wrócić na chwilę do VA 1 suk. Nasz kolega Mirek Tchorz, czy Tomek Bogucki pokazali przepiękne suki które na wielu innych wystawach były pokazywane i zajmowały wysokie lokaty, jednak na wystawie na którą pracowały cały sezon przegrały z jakimś białoruskim nie wiadomo co, w imię czego? Jakie kryteria oceny przyświecały tym którzy napluli w twarz tym polskim hodowcom i jedną złą decyzją przekreślili ich całoroczny wysiłek i poświęcenie? Jakże nijaka jest ta klubówka nasza Polska Klubówka skoro niewiadomo kto i nie wiadomo skąd przyjeżdża i zbiera laury a nasi Rodacy dostają kopa w tyłek? Nie napisał bym ani słowa gdyba ta białoruska suka była na choćby 5 polskich wystawach owczarkarskich i uczciwie wszystkie 5 po kolei wygrała, gdyby miała niemieckie czy polskie prześwietlenia, miała wyszkolenie itd...

Z pozdrowieniem dla wszystkich hodowców Paweł Dykowski
_________________
Paweł Dykowski
http://www.langfuhr.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawle. Napisałeś sporo i jest w tym sporo racji. Ale chwilami odnosiłem wrażenie że czytam coś co napisał pewien owczarkarz (wirtualny). On zawsze pisał ,,Wy,, . Nigdy My. Zapisz się do KON-u i przyjedź na wybory,miej swój udział w tym co się dzieje w rasie ,chociażby tylko poprzez oddanie głosu w wyborach władz. To chyba nic wielkiego,i aż 30 zł.
Co do samej wystawy i lokat,to trudno się wypowiadać który pies powinien być przed którym. Yoshi nie był bezdyskusyjnym kandydatem na 1 miejsce ,ale z całym szacunkiem dla Sylwka,Cedro też nie. Tak naprawdę to nie było psa który absolutnie zasługiwał na zwycięstwo. Gdyby nie negatywny wynik testów dla Fritza to zwycięzcą byłby na pewno ze względu na pokazaną grupę potomstwa. Ale wyszło inaczej.
W kl. uż suk moim zdaniem powinna wygrać suka Carma z Krywlan. Wygrała równie piękna suka z Białorusi.
Pawle w tym wypadku nikt nie dał nam kopa,nikt nie opluł nas. Niestety nie ma u nas czegoś takiego jak sezon wystawowy,nikt ne bierze tego pod uwagę że niektóre psy zaliczają po kilkanaście wystaw w sezonie,a inne w ogóle ,tylko przyjeżdżają na dwie trzy albo tylko na klubową. KON jest i działa,jak działa?,jednym się podoba innym nie. Ja sam dopiero co zostałem członkiem ,więc przyglądam się i czekam, na wybory nowych władz pojadę na pewno i na pewno zagłosuję. Członków potrzeba coraz więcej,a samo pisanie rzeczywiście na nic się zda

Podobno w 2014 roku ocena i lokata w kl.użytkowej ma być poparta oprócz już zatwierdzonych wymagań to jeszcze pokazaniem grupy potomków. Oby jeszcze był brany pod uwagę dorobek z całego sezonu. A czy tak będzie?. Zobaczymy.Oby.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafale

Członkiem KON-u byłem kilka lat z rzędu, dlatego też pozwoliłem sobie na jakikolwiek komentarz. Prócz płacenia składek nie spotkał mnie w związku z tym żaden splendor i żadna sława. Powiem więcej, nawet legitymacji członkowskiej nie dostałem. Na wybory do Brzozy jeździłem kilkukrotnie, głosowałem i wybierałem też.

Co do psów i lokat. Tak jak zaznaczyłem każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo do własnej oceny. Co do "kopniaków" to zupełnie się nie zgadzam uważam że kompletnie nie masz racji uważając że niektórzy nie poczuli się właśnie w taki sposób. Zresztą może ktoś jeszcze zabierze zdanie to sam przeczytasz. Ja natomiast uważam że dopóki kryteria wyboru psa na klubowej wystawie nie ulegną konkretnym uściśleniom dopóty zawsze będą jakieś niedomówienia. To będzie też z pożytkiem dla sędziego ponieważ jeżeli będzie postępował wg ściśle określonych zasad to zawsze będzie miał czyste ręce.

Pozdrawiam kolego z Pokarpacia
_________________
Paweł Dykowski
http://www.langfuhr.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:
Rafale

Członkiem KON-u byłem kilka lat z rzędu, dlatego też pozwoliłem sobie na jakikolwiek komentarz. Prócz płacenia składek nie spotkał mnie w związku z tym żaden splendor i żadna sława. Powiem więcej, nawet legitymacji członkowskiej nie dostałem. Na wybory do Brzozy jeździłem kilkukrotnie, głosowałem i wybierałem też.

Co do psów i lokat. Tak jak zaznaczyłem każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo do własnej oceny. Co do "kopniaków" to zupełnie się nie zgadzam uważam że kompletnie nie masz racji uważając że niektórzy nie poczuli się właśnie w taki sposób. Zresztą może ktoś jeszcze zabierze zdanie to sam przeczytasz. Ja natomiast uważam że dopóki kryteria wyboru psa na klubowej wystawie nie ulegną konkretnym uściśleniom dopóty zawsze będą jakieś niedomówienia. To będzie też z pożytkiem dla sędziego ponieważ jeżeli będzie postępował wg ściśle określonych zasad to zawsze będzie miał czyste ręce.

Pozdrawiam kolego z Pokarpacia


Z tym kopniakiem nie zgadzam się dlatego że nie było i nie ma zakazu przyjeżdżania na klubowe do innych krajów. Więc niczym nikt nas nie uraził. Jedyne co to wspomniane uczestnictwo a raczej jego brak powoduje to że już wielokrotnie na na naszej klubowej wygrywały psy z innych krajów. I nie to żebym był po stronie zagranicznych psów,ale pozwala im na to przepis więc przjeżdżają,a że to właśnie nasi sędziowie nie biorą pod uwagę odrobku psa z całego sezonu to też wina naszych przepisów i sędziów.
Pozdrawiam kolegę Pawła
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Deniska



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 50
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wygranej suki z Białorusi... My (Polacy i inni ) musimy z naszymi psami jeździć na landówki , żeby chociażby zostać zauważeni w rezultacie na sieger. Zero porządnych regulaminów , ujednoliceń , wytycznych. Do tego może ze czterech sędziów-znawców. Za to cała masa takich co mają po kilkanaście/dziesiąt suk w kojcach i nabijają zwiąkową kieszeń przy okazji każdego miotu... Lobby tych producentów nigdy nie dopuści , aby suka musiała mieć IPO... przykre jest to , że nawet niektórzy sędziowie-hodowcy mają w posiadaniu zwierzęta , które rozmnażane są na tym naszym minimum hodowlanym... Niech by była ta polska licencja , polskie prześwietlenia (HD i ED) polskie DNA i IPO dla suk! Niech będzie przy tym porządny regulamin dla klubówki. Sędziowie na nią zapraszani powinni być przy okazji aktywnymi jak nie uczestnikami to chociażby obserwatorami wystaw owczarkarskich w naszym kraju. Sędzia na klubową powinien być znany już na rok przed kolejną wystawą (oraz rezerwowi)żeby wystawcy wiedzieli , gdzie i do kogo jeździć w sezonie a taki sędzia miał pogląd na to , co go spotka na klubówce. Nie wierzę , że to jest trudne do wprowadzenia w życie. Tylko jest to bardzo dla wielu niewygodne. Cały zamęt , kłótnie , nieporozumienia między wystawcami/hodowcami , jest z winy Klubu!! Całego!
_________________
Adrian Witas


- Życie bez psa to błąd
(C. Zuckmayer)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, widzę że dostrzegasz problem. Brawo, przynajmniej jeden rozsądny komentarz. Pozdrawiam
_________________
Paweł Dykowski
http://www.langfuhr.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
delta



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 16, 2013 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusja jest bardzo ciekawa i właściwie zgadzam się z przedmówcami w niektórych kwestiach ale chciałam przypomnieć , że OWSZEM , ZDARZYŁO SIĘ , ŻE POLSKI PIES WYGRAŁ KLUBÓWKĘ NA SŁOWACJI A BYŁ TO WICKO VON FELSENWHER . Dawno to było ale prawda
_________________
eskorta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Deniska



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 50
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delta napisał:
Dyskusja jest bardzo ciekawa i właściwie zgadzam się z przedmówcami w niektórych kwestiach ale chciałam przypomnieć , że OWSZEM , ZDARZYŁO SIĘ , ŻE POLSKI PIES WYGRAŁ KLUBÓWKĘ NA SŁOWACJI A BYŁ TO WICKO VON FELSENWHER . Dawno to było ale prawda


WICKO był psem znanym nie tylko u nas w kraju... ojjj ależ to były czasy...
_________________
Adrian Witas


- Życie bez psa to błąd
(C. Zuckmayer)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
delta



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
paweł dykowski napisał:
Rafale

Członkiem KON-u byłem kilka lat z rzędu, dlatego też pozwoliłem sobie na jakikolwiek komentarz. Prócz płacenia składek nie spotkał mnie w związku z tym żaden splendor i żadna sława. Powiem więcej, nawet legitymacji członkowskiej nie dostałem. Na wybory do Brzozy jeździłem kilkukrotnie, głosowałem i wybierałem też.

Co do psów i lokat. Tak jak zaznaczyłem każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo do własnej oceny. Co do "kopniaków" to zupełnie się nie zgadzam uważam że kompletnie nie masz racji uważając że niektórzy nie poczuli się właśnie w taki sposób. Zresztą może ktoś jeszcze zabierze zdanie to sam przeczytasz. Ja natomiast uważam że dopóki kryteria wyboru psa na klubowej wystawie nie ulegną konkretnym uściśleniom dopóty zawsze będą jakieś niedomówienia. To będzie też z pożytkiem dla sędziego ponieważ jeżeli będzie postępował wg ściśle określonych zasad to zawsze będzie miał czyste ręce.

Pozdrawiam kolego z Pokarpacia


Z tym kopniakiem nie zgadzam się dlatego że nie było i nie ma zakazu przyjeżdżania na klubowe do innych krajów. Więc niczym nikt nas nie uraził. Jedyne co to wspomniane uczestnictwo a raczej jego brak powoduje to że już wielokrotnie na na naszej klubowej wygrywały psy z innych krajów. I nie to żebym był po stronie zagranicznych psów,ale pozwala im na to przepis więc przjeżdżają,a że to właśnie nasi sędziowie nie biorą pod uwagę odrobku psa z całego sezonu to też wina naszych przepisów i sędziów.
Pozdrawiam kolegę Pawła




Nigdy na klubowej nie brali pod uwagę dorobku psa z całego sezonu , pies , który wygrywał przez cały sezon , na klubowej nie dostawał VA . U nas klubowa to tylko zabawa towarzystwa wzajemnej adoracji
_________________
eskorta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Tlen
Deniska



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 50
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delta napisał:
Rafał Ch. napisał:
paweł dykowski napisał:
Rafale

Członkiem KON-u byłem kilka lat z rzędu, dlatego też pozwoliłem sobie na jakikolwiek komentarz. Prócz płacenia składek nie spotkał mnie w związku z tym żaden splendor i żadna sława. Powiem więcej, nawet legitymacji członkowskiej nie dostałem. Na wybory do Brzozy jeździłem kilkukrotnie, głosowałem i wybierałem też.

Co do psów i lokat. Tak jak zaznaczyłem każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo do własnej oceny. Co do "kopniaków" to zupełnie się nie zgadzam uważam że kompletnie nie masz racji uważając że niektórzy nie poczuli się właśnie w taki sposób. Zresztą może ktoś jeszcze zabierze zdanie to sam przeczytasz. Ja natomiast uważam że dopóki kryteria wyboru psa na klubowej wystawie nie ulegną konkretnym uściśleniom dopóty zawsze będą jakieś niedomówienia. To będzie też z pożytkiem dla sędziego ponieważ jeżeli będzie postępował wg ściśle określonych zasad to zawsze będzie miał czyste ręce.

Pozdrawiam kolego z Pokarpacia


Z tym kopniakiem nie zgadzam się dlatego że nie było i nie ma zakazu przyjeżdżania na klubowe do innych krajów. Więc niczym nikt nas nie uraził. Jedyne co to wspomniane uczestnictwo a raczej jego brak powoduje to że już wielokrotnie na na naszej klubowej wygrywały psy z innych krajów. I nie to żebym był po stronie zagranicznych psów,ale pozwala im na to przepis więc przjeżdżają,a że to właśnie nasi sędziowie nie biorą pod uwagę odrobku psa z całego sezonu to też wina naszych przepisów i sędziów.
Pozdrawiam kolegę Pawła




Nigdy na klubowej nie brali pod uwagę dorobku psa z całego sezonu , pies , który wygrywał przez cały sezon , na klubowej nie dostawał VA . U nas klubowa to tylko zabawa towarzystwa wzajemnej adoracji


100proc racji!!! mamy przecież nowych , młodych sędziów a przy okazji prawdziwych , ambitnych hodowców. Dlaczego nie sędziują na klubowej tylko wciąż te same twarze i nazwiska??
_________________
Adrian Witas


- Życie bez psa to błąd
(C. Zuckmayer)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vom Lienfelde



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 41
Skąd: Liniewo

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy na Wystawie Klubowej biorą udział tylko członkowie klubu czy też "OBCY" ?
Kto decyduje o terminie Klubówki ?
Czy zawsze Klubówka jest po Światówce ?
_________________
Jarek - HONIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiktor Kowalski



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1737
Skąd: Buszkowice

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Wystawie Klubowej biorą udział wszyscy członkowie Związku Kynologicznego w Polsce.
O terminie Klubowej decyduje KON w porozumieniu Klubo- Komisją a zatwierdza Zarząd Główny ZKwP.
Klubowa odbywa się zazwyczaj po Światówce, ale były też przed.
W przeszłości były nawet 2 Klubowe. Jedna KON-u , druga Klubo- Komisji. Na szczęście teraz jest jedna.
Pozdrawiam
Wiktor Kowalski
_________________
Wiktor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vom Lienfelde



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 41
Skąd: Liniewo

PostWysłany: Pią Paź 18, 2013 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli udział w wystawach KLUBOWYCH biorą osoby z szeregów FCI tak ?
To prosze mi wyjaśnić dlaczego jest nazywana WYSTAWĄ KLUBOWĄ a nie np. WYSTAWĄ ZWIĄZKOWĄ
_________________
Jarek - HONIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group