Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kryteria oceny na wystawach
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mnie obchodzi według czego była oceniana wystawa. Kto pewien swego wystawia suki z wyszkoleniem HD ED DNA w klasie otwartej. Tylko ktoś kto nie jest pewien czy aby przypadkiem nie zwieją z ringu w reakcji na strzał albo przed pozorantem. Niech spróbuje mnie Pan przekonać że tak by nie było. Nie przekona mnie Pan bo już po śliwkach Very Happy . Teraz to każdy może się mądrzyć i wymyślać wymówki. Mądry po fakcie a nie w trakcie.
W Niemczech są niemieckie regulaminy i według takich mają sędziwie obowiązek sędziować,a u nas w Polsce według Polskich. I to też powinien być ich obowiązek. czy jadąc do Anglii jeździ Pan prawą stroną tak jak w Polsce,czy dostosowuje się Pan do przepisów panujących w danym kraju. Czy idąc do kogoś w gości narzuca Pan gospodarzowi swoje zwyczaje okazując tym brak szacunku do niego ,czy przyjmuje Pan zasady panujące w jego domu i okazuje mu tym Pan szacunek że zechciał Pana zaprosić i gościć u siebie. Ja będąc żałosnym jak to Pan uważa doskonale rozumiem. Mam nadzieje że Pan pomimo braku żałości również. Pozdrawiam Pana i życzę dobrej zabawy na tegorocznej klubowej.

Dobrze Panu radzę niech Pan zapisze się do KON-u,z Pana charyzmą może się sporo zmienić na dobre. Więcej robić mniej gadać Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale nie chcę się z Panem wymieniać bzdetami ale dodam, iż moje suki z klasy otwartej mają po kilkadziesiąt wystaw i w polsce i w niemczech i na światówce zatem strzału się nie boją i maja swoje lata i właśnie dlatego, że bez treningu aż 3 suk miałem taką wątpliwość, że mogą nie zaliczyć testów i się razem w jednej klasie nie spotkać zgłosiłem je do otwartej, której istnienie krytykuje !!! to jest tak proste, że nawet Pan powinien na to wpaść ! A gdyby Pan wiedział to jedna z nich w świerklańcu nie zaliczyła korungu dożywotniego ale odbiegając od pozoranta w moją stronę ugryź ugryzła super !!!
Drugą sprawą jest fakt, że nie potrafi się Pan wypowiedzieć w temacie ocen na wystawach i pisze bzdury, że u nas są polskie wystawy !!! na wszystkich liczących się wystawach w polsce psy oceniane są wg SV czy Pan tego nie widzi !! ja poruszyłem problem, że nie do końca są oceniane wg SV trochę jest naszych zasad i to jest problem !!! który doprowadza na wystawach do absurdów w wynikach i nieporozumień w ocenach dla wystawców !!! Najgorsze jednak jest to, że nie wiem po co są Panu potrzebne argumentu do wypowiedzi polegające na krytykowaniu kogoś psów !!! Nic to nie wnosi w problem rozmowy tylko pokazuje jak jest Pan ograniczony w argumentach i taki polski !!! Do KON-u się nie zapisze bo i tak nikt mnie nie wybierze na prezesa !!! to, że bym w rok zrobił porządek w przepisach jest pewne bo się znam i wiem że raczej działam skutecznie niestety z patriotami broniącymi nasze prehistoryczne regulaminy:) nie wygram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie prosiłbym trochę więcej kultury osobistej. Ja Pana nie obrażam.
Ja gdybym miał tak wspaniałe suki i był pewien że na testach nie polegną,na pewno bym nie wystawił ich w kl. otwartej. Ale fajnie innych opluwać a samemu robiąc dokładnie to samo.
Żeby móc zostać prezesem trzeba zasłużyć na ogólny szacunek ogółu owczarkarzy. A skoro Pan sam nie wierzy żeby ktokolwiek Pana wybrał więc z tym zaufaniem do Pana osoby musi być słabo. Działanie w takim klubie to praca zespołu a nie dyktatura. Umiejętność pracy w zespole to zaleta,która niestety nie wszystkim jest dana. Jak jest w tej kwestii u Pana mnie wiem i niespecjalnie mnie to obchodzi.Na tym zakończę dyskusję z Panem ,bo mogę takowe prowadzić jedynie z tymi którzy ripostują nie obrażąjąc drugiej strony.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymaga Pan kultury ? dziwne, a do dyskusji włączył się Pan obrażając moje suki i mnie zarazem zatem Pan pierwszy wyszedł przed szereg braku kultury, a skoro Pan pierwszy zaczął obrażać, a nie konstruktywnie się wypowiadać to ja sprowadziłem to do żałosnych Pana wypowiedzi bez żadnego sensu oraz argumentów merytorycznych !!! Smile Pan Rafał chyba nie żyje w realiach naszego klubo skoro nie rozumie, że nie szacunek jest podstawą wyboru prezesa tylko zaplecze popleczników realizujących własne interesy !!! Gdyby był Pan prezesem czegokolwiek, a ja jestem 3 spółek to widziałby Pan różnicę pomiędzy szacunkiem, a realizacją zapotrzebowania wyborców !!! W polsce zapotrzebowanie na łatwą produkcję i zarobek ze sprzedaży szczeniaków jest tak ogromny, że prawie niemożliwe jest wybranie prezesa, który wprowadzi obowiązkowe przynależenie do klub rasy w ZK z podstawowymi zasadami jej hodowli ED HD DNA IPO licencja. Jako dowód postaram się zapisać do klubu i jako członek coś zadziałać, a co zdziałam to sam Pan zobaczy gdyż opiszę moją bezsilność we współpracy nie z władzami ZK tylko samymi hodowcami bo to nie władze klubu czy ZK tylko sami hodowcy blokują zmiany wybierając tych co im w tym pomagają !!! i też na tym kończę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pytaniem co robiły suki z wyszkoleniem w tak negowanej przez pana kl. otwartej było obrażeniem Pana i suk to przepraszam.
Ale używanie do mojej osoby słów ograniczony,czy żałosny to już nawet nie brak kultury.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obraźliwe było określenie przez Pana, że suki uciekły by z ringu na strzał !!! a nie to, że są w klasie otwartej !!! Kuma Pan !! czyta Pan swe wypowiedzi !!!
To, że ciągle Pan wtrąca się w temat bez konstruktywnych wypowiedzi tylko szuka tego co ja robię, kiedy i jak ile mam chempionatów czy reproduktorów itp. (inne tematy na tym forum) zostało zakwalifikowane jako Pana ograniczenie i nie jest to mój brak kultury tylko fakt !!!Życzę powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Cze 14, 2013 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważa Pan Panie Rafale, że nasz prezes wybrany został z szacunku, a gdzie on jest ten szacunek skoro od ostatnich wyborów nigdzie i nigdy nie wypowiedział się co ma zamiar zrobić jak i dlaczego ! Wybrany powinien z szacunku dla wyborców o to dbać to podstawa chyba, że bark działania jest wystarczający do oddania szacunku dla tych co go wybrali, a brak działania to nasze do upadku doprowadzające rasę przepisy hodowlano-wystawowe !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podstawie tego co się odbywało się na wystawie międzynarodowej w Kielcach w ub. sobotę przy sędziowaniu sędziego, który ponoć jest sędzią SV (z Białorusi) muszę stwierdzić że w sędziowaniu owczarków w Polsce dzieje się coraz gorzej. Moim zdaniem właśnie dzięki nie ustaleniu jasnych, czytelnych i jednolitych przepisów opisanych w postaci Regulaminu wystaw i oceny ON w ringach, niezależnie czy to są wystawy wg reguł FCI czy SV. Tenże brak szczegółowych kryteriów powoduje że tacy zapraszani sędziowie wykazują dla nas jakikolwiek brak szacunku przez takie popisy ringowe.
Będąc jako widz, czy uczestnik wielu wystaw także w Niemczech, Czechach, Chorwacji, czy Słowacji nie wiem jakimi kryteriami kierował się "przemiły" pan z Białorusi, bo w tych krajach jakoś nie miałem problemu ze zrozumieniem według jakich kryteriów ocenia sędzia w ringu, niezależnie od tzw. hodowlanej "Politik" często w tych krajach stosowanej.
Przykłady z Kielc : jakim prawem sędzia usuwał z ringu owczarki z rzekomym przerostem wzrostu mając do dyspozycji przy mierzeniu
taśmę budowlaną !!!. O ile wiem do mierzenia owczarków służy odpowiedni przyrząd, o jakim ten sędzia SV powinien wiedzieć. Za takie zachowanie na wystawie w Niemczech został by od razu wywieziony na taczkach. A jeśli chciał sędziować wg zasad SV mierząc owczarki, to dlaczego nie sprawdzał czy zwierzęta od młodzieży w górę mają HD, ED i DNA, a w użytkowej korung czy licencję.
Dlaczego jest taki rozrzut w ocenie tych samych zwierząt, czyżby istniało kilka wzorców rasy. Dlaczego ten sam piękny pies z młodzieży usunięty za rzekomy przerost w Kielcach wygrywa ze znakomitym opisem kilka tygodni wcześniej w Nowym Sączu u sędziego SV który sędziował na światówce.
Dlaczego mimo mierzenia tą taśmą budowlaną na "wyrywki" poszczególnych zwierząt nie przeszkadzały sędziemu inne nie mniejsze od wywalonych i zdyskwalifikowanych z ringu, a nawet pozwolił im wygrać ich stawki, a w przypadku psa z klasy otwartej nawet więcej.
Czy taki sędzia SV nie wie że zalecenie SV (Bundeszuchtwarta) jest takie aby przerośnięte i przekątowane zwierzęta przesuwać w stawce do tyłu, a nie dyskwalifikować, szczególnie w tym dziwnym kraju kiedy wystawcy zapłacili 120 zł. a nie jak na Słowacji 6 Euro czy 10-15 Euro jak w Niemczech.
W przeciwnym razie na światówce nie mało by było dyskwalifikacji, a na wystawie w Czchowie Pan Ossman musiałby wyrzucić z Ringu większość psów z klasy użytkowej, gdzie zresztą wcale wg. zasad SV nie sędziował.
Do tego niektóre stawki sędzia w Kielcach posędziował ekspresowo, a w przypadku klasy pośredniej suk przez 20 minut zajmując się "badaniem zębów" próbował zablefować młodą przewodniczkę Giny twierdzeniem że suka nie ma zęba, tak aby faworytka stawki i wielokrotna zwyciężczynię wystaw będąca już suką hodowlaną po przeglądzie hodowlanym, z niemieckim RTG i DNA oraz wyszkoleniem zeszła z ringu. Dopiero dzięki upartej konsekwencji zadziwionego sytuacją właściciela suki i dwukrotnemu liczeniu zębów stwierdził przepraszając pod nosem że suka ma wszystkie zęby !!!
To jest moim zdaniem nie sędziowanie, ale bandytyzm ringowy.

O nieudolność i brak wiedzy sędziego nie posądzam bo ktoś w SV go uprawnił, a i w 2009 sędziował w Kielcach całkiem normalnie, bez ekscesów. Po tych incydentach zaczynam mieć podejrzenia odnośnie nie całkiem czystych układów panujących w tej branży.
Mam jednak nadzieję że tylko mi się tak wydaje i ten sędzia dostał w dniu wystawy po męczącej podróży pomieszania zmysłów, przy okazji zapominając wzorca rasy i przepisów.
Moja konkluzja jest taka: jeśli dalej będziemy krajem z taką wolną amerykanką w zakresie przepisów na wystawach i hodowli ON, to przyjeżdżający do nas niektórzy sędziowie będą w podobny sposób na wystawach pokazywać nam brak szacunku, co widzę to także u niektórych sędziów z Niemiec.
Aby stać się poważnym krajem wyjście jest proste : albo z żelazną konsekwencją ZKwP i KON naciska na stosowanie na wystawach przepisów SV, jakie obowiązują na wystawach praktycznie we wszystkich poważnych krajach na świecie, albo sędziować wyłącznie wg. zasad FCI co by odzwierciedlało istniejące w Polsce jak dotąd przepisy hodowli ON. Inaczej hodowla ON, której wyznacznikiem są wystawy staje się mało poważną farsą, na której przy okazji niektórzy zarabiają całkiem niezłe pieniądze

_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group