Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KON - smiechu warte

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 7:26 pm    Temat postu: KON - smiechu warte Odpowiedz z cytatem

Długo, a wlasciwie bardzo dlugo czekałam i miałam nadzieje. Ale dzisiejsza kolejna rozmowa telefoniczna z SV oraz z Głowna komisja szkoleniowa zmusiła mnie do tego. Nie chciałam tego publikować, ale tez nie dam ze siebie idiotki robić. I w ten sposób nadszedł czas, aby informować co sie dzieje i dlaczego niektórzy tak długu czekają na dokumenty z SV

Co się stało: tu częściowo z kopiuje to, co poszło dziś pisemnie do SV, ZwKP oraz Głównej komisji szkoleniowej:

Fakty:
• Ja Patricia ...., jestem członkiem ZKwP Oddział Wrocław oraz niemieckiego SV.

Nie !!!!!!!! jestem członkiem Klubu owczarka niemieckiego KON

• Moja suka ON Witt zdała 09. 11. 2013 w ZKwP Oddzial Wrocław egzamin BH.

• W dniu 03. 05. 2014 zdała ZKwP Oddzial Wrocław egzamin IPO 1

• W dniu 06.06. 2014 zaliczyła w oddziale Rybnik niemiecka licencje hodowlana "Körung".

• Z powodu niezwykłego długiego czekania na dokumenty mojej suki, zadzwoniłam 29. 07. 2014 pierwszy raz do SV, aby się dowiedzieć, kiedy otrzymam moje dokumenty. Pani przy telefonie, powiedziała, ze dokumenty mojej suka są w sprawdzenia (co jest dla mnie logiczne i zrozumiale).

• W dniu 18.08 2014 ponownie dzwoniłam do SV i usłyszałam ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, ze SV nadal nie dostał żadnych informacji od Klubu owczarka niemieckiego KON. Na moje pytanie kto w tym klubie jest za moje dokumenty odpowiedzialny, usłyszałam ze pan Krzysztof Dobrzański. Po rożnych telefonach dostałam informacje ze pan przewodniczący klubu owczarka niemieckiego -pan Waldemar Federak już wszystko pozytywnie załatwił dla wszystkich uczestników körungu w Rybniku i wysłał do SV odpowiednie informacje.

• 26. 08.2014 (dziś) dzwoniłam trzeci raz do niemieckiego SV i się znów dowiedziałam , ze Dokumenty mojej suki są nadal w klubie owczarka niemieckiego KON w Polsce.

A teraz moje pytania:
• Na jakiej podstawie decyduje Klub Owczarka Niemieckiego-KON, do którego ja nie nalezę o dokumentach mojej suki?
• Na jakiej podstawie ma Klub owczarka niemieckiego-KON -do którego ja nie nalezę wyniki egzaminów mojej suki?.
• Jaka podstawę ma Klub Owczarka Niemieckiego -KON -do którego ja nie należę zakwestionować egzaminy, które odbyły się przez główną komisje szkolenia?

A najlepsze jest, ze w SV nawet niewiedza ze Klub owczarka niemieckiego podlega ZKwP.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne to wszystko Pat!
Wcześniej dokumenty przychodziły bezpośrednio do właściciela, członka Sv.
Ciekawe czy przez KON przechodzą dokumenty uczestników kerungu w Kaliszu, tych niemieckich też? Wink
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Dziwne to wszystko Pat!
Wcześniej dokumenty przychodziły bezpośrednio do właściciela, członka Sv.
Ciekawe czy przez KON przechodzą dokumenty uczestników kerungu w Kaliszu, tych niemieckich też? Wink


I nadal będzie SV przesyłał Dokumenty do właściciela psów, ale dopiero po sprawdzeniu.

Agatko, jak cie tak ciekawią Körungi Kalisza i może tez innych oddziałów to zapytaj albo klubu albo SV. Mnie zarowno Kalisz jak i KON tak samo interesują jak ten worek ryżo w chinach. Laughing

Mnie tylko i wyłącznie interesują papiery mojej suki i na jakiej podstawie jakiś klub do którego ja nie należę ma prawa na sprawdzanie moich dokumentów.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Sie 27, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dwa owczarki z Korungiem i żadne dokumenty nie wędrowały przez KON, jak pamiętam.
Na stronie KON pojawił się komunikat odnoszący się m. in. do w/w sprawy :

Komunikat Zarządu Klubu z dnia 27.08.2014 r.
2014-08-27

Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego w odpowiedzi na pojawiające się pod jego adresem oskarżenia dotyczące przetrzymywaniu dokumentów załączanych do niemieckich licencji robionych w Polsce oświadcza, że nie posiada i nigdy nie posiadał żadnych dokumentów.
Natomiast jest prawdą, że do Klubu wpływa wiele pytań z SV na temat unieważnionych ostatnio w Polsce egzaminów BH i IPO oraz próśb o sprawdzanie posiadanych przez polskie psy wyszkoleń ( ze względu na dużą ilość zagranicznych dokumentów trafiających do SV wątpliwości te najczęściej są weryfikowane w kraju macierzystym psów przystępujących do licencji w okresie około 60-100 dni ). Podobne pytania pojawiają się też w innych krajach i innych organizacjach klubowych, nie tylko w Polsce
SV chciałoby, aby Klub Owczarka Niemieckiego w Polsce zwiększył kontrolę nad organizacją przeprowadzanych w naszym kraju licencji niemieckich . Zarząd Klubu w najbliższym czasie podejmie stosowne decyzje. Równocześnie SV obiecało, że w najbliższym czasie zwróci wszystkie zaległe dokumenty właścicielom psów.

Zarząd Klubu
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 27, 2014 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy odpowiedź na pytania Pat.

KON szybko zareagował , Pat wczoraj napisała, dzisiaj komunikat na str KON Wink Laughing

Pat, od kiedy nie interesują Cię kerungi organizowane w Polsce ? zawsze byłaś na bieżąco z informacją na ich temat. Wink Laughing

I faktem są problemy z egzaminami zdawanymi w PL przez naszych południowych sąsiadów Sad .....ale to chyba w gestii ZKwP jest nie KON -u ?
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 5:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Ontupus w stawienie tego komunikatu. Niżej moja odpowiedz:
Troce mnie to rozbawiło, ze Klub, który nie kieruje się tym co się na forach dzieje, publikuje na swojej stronie reakcje na to, co jest pisane na jakimś forum

Zgadza się to co klub w komunikacje pisze, ze SV od paru miesięcy kontroluje podane przed członków egzaminy i szkolenia psów. Wynika to niestety z ludzkich przekrętów na całym świece. Tak ze Agatko, tu niestety muszę się poprawić: Nie dotyczy to tylko "...w PL przez naszych południowych sąsiadów".

Co do wypowiedzi w komunikacje: "SV chciałoby, aby Klub Owczarka Niemieckiego w Polsce zwiększył kontrolę… " to trzeba tu jasno powiedzieć, ze niestety SV nie wie jaki status w Polsce ma KON. W Polsce KON podlega ZKwP I nie jest samodzielny Klub, tak jak w niektórych krajach. Znaczy to, ze w Polsce można do KON-u przylegać, ale nie trzeba. A do ZKwP przynależność jest na dzień dzisiejszy obowiązkowa, jak się chce hodować, wystawiać itd.....

"Równocześnie SV obiecało, że w najbliższym czasie zwróci wszystkie zaległe dokumenty właścicielom psów". Tak, ale warunek jest, ze SV będzie miał odpowiedz na stawione pytania dotyczące wiarygodności egzaminów.A to znów jest uzależnione, jak szybko kto w Polsce pracuje

Ontopus:
Kiedyś tego nie było, ze SV zwracał się do krajów gdzie odbywały się egzaminy o ich wiarogodność. Jest to wewnątrz SV nowy "przepisz", ze oni teraz wszytko sprawdzają. Po tym co w ostatnim czasie było (bardzo głośna sprawa aktualnie jest Matka Omena) maja do tego podstawy. I ja twierdze, ze jest to bardzo dobrze.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
No i mamy odpowiedź na pytania Pat.

KON szybko zareagował , Pat wczoraj napisała, dzisiaj komunikat na str KON Wink Laughing

Pat, od kiedy nie interesują Cię kerungi organizowane w Polsce ? zawsze byłaś na bieżąco z informacją na ich temat. Wink Laughing

I faktem są problemy z egzaminami zdawanymi w PL przez naszych południowych sąsiadów Sad .....ale to chyba w gestii ZKwP jest nie KON -u ?


Agatko, na temat tej "szybkiej reakcji KON-u" już się wypowiedziałam.

Ze mnie Körungi w Polsce nie interesują, się nie zgadza, bo mnie nadal interesują (i nie tylko te w Polsce). Ale twierdze, ze twoja wypowiedź na temat Kalisza nie była tu na miejscu i absolutnie nic nie ma z moja sprawa do czynienia (a oprócz tego nie było mnie tam). Ponieważ ty teraz prowadzisz teraz listę (co jest bardzo dobry pomysł) z Körungami w Polsce, to raczej powinnaś ty coś na ten temat napisać/lub się zapytać.

Co do twojej wypowiedzi o problemach z egzaminami w Polsce to, ci napisze tak: Tak, są w Polsce problemy z egzaminami i każdy o tym wie. Tylko, to jest sprawa "Głównej Komisji szkoleniowej" (a nie na dzień dzisiejszy klubu) i ten watek tez nie jest, aby o tych problemach pisać.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ dostałam w reakcji na mój temat, który tu otworzyłam 14 (maili, priv. wiadomości) oraz 5 telefonów (aż do Wiednia) chciałam by dodać, ze ja nie będę za nikogo tu pisała lub jakieś sprawy załatwiała.
Owszem, mogę od czasu do czasu komuś coś pomoc, jak chodzi o jeżyk niemiecki, ale na pewno nie będę tak postępować, jak niektóry mi napisali/radzili itd

Jak ktoś ma jakiś problem lub komuś coś nie pasuje to proszę samemu to napisać. Nie należy to do mojego zakresu, ani do moich zainteresowań publicznie wypowiadać czy ten jeden sławny pies jest kundlem czy nie, czy ta jedna pani swoje lokaty przez łózka załatwia czy nie, czy pies XY ma to lub nie ma, czy YX kupuje egzaminy lub i nie itd.

Co mi wiadomo to komuna w Polsce już od paru lat nie istnieje i jest wolność wypowiadania swoich zdań. Tez argument, jak niektórzy komentują, ze nie mogą napisać, bo na następnej wystawie... nie jest dla mnie argumentem, bo jedno nic nie ma z drugim wspólnego. .... a u sędziego który ocenia psy w ringu wedlug prowadzącego linki to i tak sie nie jedzie po rzetelna ocenę.

No i nie zapomnieć naturalnie o tym fakcie, ze silą często leży w ilości (im więcej osób coś chce lub/i będzie się skarżyć lub/i swoje życzenia wypowiadać, to szansa jest większa niz przy jednej osobie)

A wiec:
Wszystko to co ja tu pisze, jest ode mnie. to znaczy, ze mnie nikt nie podpuszcza i nikt nic nie podpowiada. Ja mogę jeszcze raz powtórzy, ze chodzi mi tylko o załatwienie mojej sprawy, w której ja nadal się nie zgadam na to, aby KON miał co cokolwiek do powiedzenia przy osobach, które nie są członkiem KON-u, ponieważ nie KON jest w Polsce decydującym organem, tylko ZKwP
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2014 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z radością informuje, ze ja wczoraj (10.09.2014) otrzymałam dokumenty z Körungu mojej suki. (rachunek przyszedł mailem i został zapłacony (29.08.2014).

Bardzo ciekawi mnie kiedy reszta dostanie dokumenty Wink
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, właśnie... Crying or Very sad
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group