Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obowiązkowe DNA wg KON

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

14 stycznia wysłałam maila z takim zapytaniem do Zarządu KON :

Warszawa, 14.01.2015r



ZARZĄD KLUBU OWCZARKA NIEMIECKIEGO


Witam,
w związku z wprowadzeniem przez ZG ZKwP obowiązkowego pobierania DNA od 1.01.2015r prosze o wyjaśnienie następujących kwestii .
Czy DNA pobrane w Niemczech lub w Polsce za pośrednictwem KON jest uznawane przez ZKwP . Jak mogę otrzymać stosowny certyfikat będąc członkiem KON i SV ?
Czy DNA pobrane w Polsce wg procedury ZKwP będzie uznawne przez SV ?

Badanie profilu DNA jako jednego z wymogów hodowlanych od 1.01.2015r zostało uchwalone przez Plenum ZG ZKwP na posiedzeniu plenarnym dn. 10.12.2014r., wcześniej , bo 17.09.2014 r wyrażono zgodę na uchwalenie regulaminu dotyczącego obligatoryjnego wprowadzenia obowiązku badania DNA brakuje mi jednak jednak informacji co z DNA pobieranym w ramach SV.
Proszę o pilną odpowiedź w związku z planowanym w niedługim czasie prześwietleniem stawów i pobraniem DNA u psa ( dla SV )

Pozdrawiam
Agata Niemyska
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzi póki co nie otrzymałam ale ....
21 stycznia na str KON pojawił się taki komunikat :


http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=home&dzial=nowosci&numer=222

"Komunikat Zarządu Klubu
2015-01-21

Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego informuje, że w związku z wprowadzeniem przez ZG ZKwP nowych wymogów hodowlanych – badania profilu DNA z dniem 01.01.2015 r. od wchodzących do hodowli psów, a od 01.01.2016 r. i suk, zwrócił się z prośbą do ZG ZKwP i Głównej Komisji Hodowlanej przy ZG ZKwP o uznanie dla rasy owczarek niemiecki badań DNA wykonywanych w Niemczech i zasad ich potwierdzania.

Zaproponowaliśmy też doprowadzenie do ustaleń w sprawie wzajemnego uznawania i wymiany badań DNA pomiędzy Generatio ( Niemcy ) i Instytutem Zootechniki PIB - Dział Cytogenetyki i Genetyki Molekularnej Zwierząt w Balicach, nadmieniając, że obie te jednostki są członkami ISAG, GENERATIO pod nr.: 84476, a Balice pod nr.: 84451.
Zarząd Klubu"


Cieszę się bardzo, że Zarząd KON zwrócil sie do Zarządu ZKwP , że zaproponowali wzajemne uznawania i wymiany , ale interesuje mnie bardziej KIEDY TO nastąpi ??????
W Zarządzie ZKwP sa owczarkarze, są członkowie Zarządu KON , o tym że będzie u nas obowiązkowe DNA wiedziano już we wrześniu 2014 r, a pewnie jeszcze znacznie wcześniej bo takie są tendencje w FCI ....
Z dniem 01.01. 2015 r powinniśmy mieć konkretną odpowiedź, czy badania DNA SV będą uznawane i jak uzyskać stosowny certyfikat.....
Obawiam sie ,że z badaniem DNA będzie tak samo jak z Polską Licencją Hodowlaną . "MA" być uznawana przez SV, bo KON "pracuje nad tym" i " wystąpił " ale kiedy to będzie ?????.....
bonitacje czeskie sa uznawane przez SV , oczywiście .......
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj o godz 14.04 otrzymałam maila z KON Smile


"Witam,

w związku z Pani zapytaniem odnośnie procedury DNA informujemy, że Zarząd Klubu Owczarka Niemieckiego po wprowadzeniu tych wymogów zwrócił się z pisemną prośbą do ZG ZKwP i Głównej Komisji Hodowlanej ZKwP o wyjaśnienie kwestii badania DNA w rasie owczarek niemiecki w świetle nowych wymogów hodowlanych.
Po otrzymaniu odpowiedzi poinformujemy komunikatem na stronie klubu.

Z upoważnienia Zarządu Klubu

Marek Ważydrąg "

Chciałam Bardzo podziękawać Smile
Wynika z tego,że zwrócili się do ZG ZKwP po 10.12.2014r - wtedy to te wymogi zostały wprowadzone ...... szkoda jednak ze nie nastąpiło juz na Plenum w 17 września Sad

Czekamy więc na odpowiedź .....
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group