Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podawanie wyników wystaw i wielkość stawek na wystawach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osiągnięcia to nie sama ilość prześwietleń ale fakt, że je robię !!!, biorąc wszelkie konsekwencję "rygorystyki" ich wyników na siebie.

Widać zaczyna się szukanie i "detektywistyka" no bo cóż innego można było się spodziewać Smile
Większość hodowców jak prześwietla to te psy tylko dla dalszej własnej hodowli, a ja staram się prześwietlać nie tylko psy, które myślę pozostawić do hodowli (to te co wysyłane są do SV) ale i większości psów moich "klientów", których zawsze namawiam aby posiadali dobrą wiedze na temat swoich psów.

Hodowlanie mam zatem bardzo dużą wiedzę o jakości stawów z linii jakie preferuje ! . W przeciągu ostatnich 11 lat oczywiście "zaliczyłem" dysplazję i wcale tego nie kryję bo wiem, że w każdej hodowli takowa się zdarza. Jako ciekawostkę dodam, iż zdarzyło mi się wycofać z hodowli 2 suki, które mając polskie 0/0 nie przeszłyby SV wyników ! Co też zaliczam do swoich osiągnięć hodowlanych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na koniec chciałbym dodać, żeby każdy kto zacznie się czepiać tego jak odpowiedziałem marcinowi76 na jego pytanie sam taką odpowiedź napisał Smile zakładam, że nie będzie żadnej Smile ale ....może się mylę Smile
Pytanie marcina76 brzmiało w skrócie: Proszę napisać co zalicza Pan/Pani do swoich osiągnięć przez okres istnienia swojej hodowli Smile
Zapraszam będzie ciekawiej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vom Lienfelde



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 41
Skąd: Liniewo

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja GRATULUJE p.WOLF JAR - BRAWO
_________________
Jarek - HONIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Detektywistyka ? Noo, do tego to musiałoby mi się naprawdę chcieć Very Happy

Czyli, jak można się było spodziewać, zaczyna się przysłowiowe odwracanie kota ogonem. Najpierw było szumne :
Wolf Jar napisał:
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA, a mogłem skromnie samo HD w Polsce.
,

a jak wytknęłam mijanie się z prawdą , to już inaczej

Wolf Jar napisał:
Osiągnięcia to nie sama ilość prześwietleń ale fakt, że je robię !!!, biorąc wszelkie konsekwencję "rygorystyki" ich wyników na siebie.


Ja również trochę psów w Niemczech prześwietliłam, ale nie będę windować tej liczby do 100, a nawet do 50, bo po co kłamać Wink
Teraz jako ta "czepiająca się", zanim w ogóle cokolwiek więcej napiszę, powinnam odpowiedzieć, zgodnie z Pana życzeniem, na pytanie o swoje osiągnięcia, ale.... jak to już tutaj gdzieś padło - ja nie muszę niczego nikomu udowadniać, żeby mieć rację Very Happy.

P.S.
Wolf Jar napisał:
Mi coś zrobili z imbredami ? czy ograniczyli do 3-3
Skoro, jak sam Pan dumnie podkreśla, hoduje wg rygorystycznych, niemieckich zasad, a nie polskiej łatwizny, jak to możliwe, że dokonał Pan krycia, z którego inbred wynosi 3-2 ? Shocked
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Mar 05, 2015 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman piszesz, że wytknęłaś mijanie się z prawdą ! dane, które podałaś są ilością prześwietleń wysłanych do zaliczenia hodowlanego i to tylko z moim przydomkiem ! Ja odpisałem, że nie ma dla mnie znaczenia czy prześwietlam psy do hodowli czy do sprzedaży czy dla klienta czy suk nie z moimi przydomkami, a prześwietlałem ich sporo ! Łącznie ilość ta w okresie ponad 11 lat oscyluje pod setkę ! zatem nic mi nie wytknęłaś tylko myślałaś, że coś komuś wytkniesz Smile no bo na tym forum się zazwyczaj wytyka Smile

Oskarżasz mnie, że kłamie nie mając za wielu danych, nie znając wszelkich układów hodowlanych z innymi hodowcami itd. Jak chcesz już coś komuś wytknąć i zakładać, że kłamie to trzeba spróbować zrozumieć co ktoś piszę ! a napisałem odpowiadając marcinowi76, że taką ilość prześwietliłem (nie podając, że z przydomkiem Wolf Jar) ! i bardziej mi chodziło o to, że i ED i HD, a nie tylko HD jak to jest w polskich zasadach dopuszczone ! uznając to za moje hodowlane osiągnięcie.

Odnoście imbredu Pani Oman musi Pani dokładniej weryfikować dane jak napisałem wyżej zarzucając mi jak to możliwe, że pokryłem na inbred 3-2, a przestrzegam zasad niemieckich ! ano najbliższy inbred 3-3 został wprowadzony od pierwszego stycznia 2015 roku, a ja kryłem w lipcu 2014 roku !!! Widzi Pani teraz jak to możliwe !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie wolf Jar jezdze na wystawy od 2000 roku jakos Pana przydomek nie przewinol mi sie przez oczy Very Happy Very Happy Very Happy geny mam chyba w miare ojciec bez okularow matka tez ,wiec i ja nie nosze Very Happy Very Happy bylem na tak zawnych wystawach hodowlanych i widze zawsze bez mała te same hodowle ktos nowy doskoczy,ale pana wybitnych genow jakos k,,,,a Very Happy Very Happy nie moglem dostrzec z wyjatkiem klubowej w wiecborku Very Happy Very Happy Very Happy Gratuluje serdecznie sukcesu jaki Pan odnotowal na tej wystawie Very Happy Very Happy Very Happy Owczarek prosze Pana to nie tylko Hd Ed i DNA zrobione w setkkach lub cwiartkach nie obchodzi mnie to Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy piszesz Pan ze wycofales suki z Hodowli mysle ze jest jeszcze co wycofac Very Happy Very Happy 11 lat Hodowli prosze Pana widze nowa strona stare geny poszly do kochania wchodza nowe Very Happy Very Happy Very Happy powiem tak niech Pan pokaze w tym roku na klubowej hodowle wolf jar Niemcy pokazuja lata swojej ciezkiej pracy, na swojej klubowej ,Chyba ze pan akurat co roku ma polske w dupie bo hoduje Pan po Niemiecku i walczy na klubowej w niemczech,tyle tylko ze tam w wynikicha tez Pana nie ma Very Happy Very Happy Very Happy wiec nie ucz Pan kur Very Happy Very Happy Very Happy a hodowac innych tylko zacznij Pan od siebie bo narazie na tyle lat to swiata pan nie zwojowales nawet na krajowym podwórku Very Happy Very Happy Very Happy teraz krotko co do odpowiedzi na pana rowniez pytanie Very Happy Very Happy zdazyl Pan sprawdzic mialem tylko dwa mioty zostawilem sobie psa z miotu A i w miare mozliwosci pokazuje sie z nim na wystawach Very Happy Very Happy Very Happy w tym Klubowych, do skromnego sukcesu moge zaliczyc to ze podszedlem z tym psiakiem do testów i zaliczylismy obydwaj maly udany debjut Very Happy Very Happy Very Happy moze jak bede mial na to warunki to zaczne Hodowac mieszkam w bloku i nie Hoduje, Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Jak zaczne zglosze sie do Pana po geny Very Happy wtedy napisze na stronie Geny Mar Jul i Geny Wolf Jar to podstawa Hodowli pozdrawiam Very Happy podbijemy razem swiat Panie Marku bede Ambitnym uczniem Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja też kupię trochę tych genów Smile.

A tak na poważnie,to brakuje mi tu treściwej dyskusji. Jest przekonywanie na siłę o swoich racjach i przepychanie się. Dobrze że słowne i luźnej atmosferze.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale jak treściwie można dyskutować jak sam Pan czyta wypowiedzi marcina76 Smile.
Genów nie musi Pan kupować Smile są w rodowodach Pana suk i czym lepsza suka tym więcej genów dobrych niemieckich psów Smile zapewne Pan to zauważył Smile

Genetyka to podstawa każdej hodowli Panie marcin76 nie tylko mojej, widać nadal Pan tego nie rozumie i zapewne nie zrozumie !
Mam cichą nadzieję, że czytają wypowiedzi Pana marcina76 władze klubu ON w polsce ! mam też nadzieję, że jako odpowiedzialni za rozwój rasy rwą sobie włosy z głowy Smile
Na tym kończę - nie ma sensu dalej bo to tak jakbym musiał argumentować czemu biały jest białym Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuję jeszcze raz, bo drażni mnie, jak ktoś mi udowadnia, że nie powiedział, co powiedział

Wolf Jar napisał:
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA,


Wolf Jar napisał:
dane, które podałaś są ilością prześwietleń wysłanych do zaliczenia hodowlanego i to tylko z moim przydomkiem ! Ja odpisałem, że nie ma dla mnie znaczenia czy prześwietlam psy do hodowli czy do sprzedaży czy dla klienta czy suk nie z moimi przydomkami, a prześwietlałem ich sporo ! Łącznie ilość ta w okresie ponad 11 lat oscyluje pod setkę !


Dla mnie miało znaczenie tylko to, czy prześwietlone psy są z przydomkiem Wolf Jar, bo o dorobku hodowli była mowa. Nie podciąga się pod swoje osiągnięcia hodowlane sukcesów wystawowych, szkoleń czy prześwietleń psów/suk z cudzymi przydomkami, bo one przynoszą chwałę swoim hodowcom. Nie wnikałam czy te prześwietlone psy są Pana, klientów czy rodziny. Tak czy inaczej w wykazie SV widnieje ich 5 , nie więcej. Jeśli pisze Pan, że namawia klientów na prześwietlanie swoich psów, to mam rozumieć, że jechali oni do Niemiec, robili prześwietlenia HD/ED dla swej wiedzy i nie wysyłali do odczytu, a Pan zaliczył to do swej magicznej setki ...
Coś jest czarne, a Pan na siłę usiłuje przekonać wszystkich, że jednak białe.
Pisanie o hodowaniu wg zasad SV jest fajne, szkoda, że rzeczywistość jakoś się z tym nie pokrywa.
Wolf Jar napisał:
Po to hoduje żeby tego dobrego się dochować, a nie po to żeby kryć suki bez wyszkoleń prześwietleń itp


A jednak , krycie suki bez IPO, korungu i nie widniejącej wśród tych pięciu prześwietlonych , zastanawiające.
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Mar 06, 2015 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:
Zacytuję jeszcze raz, bo drażni mnie, jak ktoś mi udowadnia, że nie powiedział, co powiedział

Wolf Jar napisał:
Jako sukces mogę uznać też ponad 100 prześwietleń w Niemczech ED i HD co za tym idzie DNA,


Wolf Jar napisał:
dane, które podałaś są ilością prześwietleń wysłanych do zaliczenia hodowlanego i to tylko z moim przydomkiem ! Ja odpisałem, że nie ma dla mnie znaczenia czy prześwietlam psy do hodowli czy do sprzedaży czy dla klienta czy suk nie z moimi przydomkami, a prześwietlałem ich sporo ! Łącznie ilość ta w okresie ponad 11 lat oscyluje pod setkę !


Dla mnie miało znaczenie tylko to, czy prześwietlone psy są z przydomkiem Wolf Jar, bo o dorobku hodowli była mowa. Nie podciąga się pod swoje osiągnięcia hodowlane sukcesów wystawowych, szkoleń czy prześwietleń psów/suk z cudzymi przydomkami, bo one przynoszą chwałę swoim hodowcom. Nie wnikałam czy te prześwietlone psy są Pana, klientów czy rodziny. Tak czy inaczej w wykazie SV widnieje ich 5 , nie więcej. Jeśli pisze Pan, że namawia klientów na prześwietlanie swoich psów, to mam rozumieć, że jechali oni do Niemiec, robili prześwietlenia HD/ED dla swej wiedzy i nie wysyłali do odczytu, a Pan zaliczył to do swej magicznej setki ...
Coś jest czarne, a Pan na siłę usiłuje przekonać wszystkich, że jednak białe.
Pisanie o hodowaniu wg zasad SV jest fajne, szkoda, że rzeczywistość jakoś się z tym nie pokrywa.
Wolf Jar napisał:
Po to hoduje żeby tego dobrego się dochować, a nie po to żeby kryć suki bez wyszkoleń prześwietleń itp


A jednak , krycie suki bez IPO, korungu i nie widniejącej wśród tych pięciu prześwietlonych , zastanawiające.


Amen Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 7:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Agnieszko czepia sie Pani malych detali Very Happy Very Happy <a ja tyle ciekawych zeczy sie dowiedziałem od Pana Wolf jar na temat genetyki sukcesów Hodowlanych Hodowli Wolf Jar.Teraz Juz wiem ze czym lepsza suka tym wiecej genów niemieckich psow,Bo jak Bedzie padło, a w rodowodzie wybitne geny niemieckie to ni chu chu....ja byl jakis przekret.Dziekuje Panie wolf Jar jestem Wdzieczny choc prosilbym o wiecej Very Happy Very Happy mam na koniec takie pytanie jesli zechce pan oczywiscie Odpowiedziec Bo Rafal swintuch juz widze podsumowal caly nasz luzny temat Very Happy Very Happy Moj Kolega ma suczke Hodowlana no coz Polskie geny ,choc niemieckie tez w niej sa Very Happy Very Happy ,ale upatrzyl psa z niemieckimi genami , mowi mi Marcin nie wiem pies strasznie zapier Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy la za ogonem i go wygryza jak myslisz przekaze to swojemu potomstwu,powiedzialem zeby poczekal bo akurat prowadze fajna rozmowe z wybitnym kynologiem i Hodowca to sie dowiem, pomoze Pan Panie wolf Jar .Kryc czy nie Kryc o to jest pytanie dziekuje jeszcze raz i serdecznie Pozdrawiam
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łapy opadają
Oman napisał:
Zacytuję jeszcze raz, bo drażni mnie, jak ktoś mi udowadnia, że nie powiedział, co powiedział

Pani Agnieszko, a nie drażni Panią fakt, że wycina Pani część wpisu co za tym idzie błędnie interpretuje całość treści ? Nie napisałem, że moim sukcesem jest duża ilość prześwietleń ED i HD w niemczech tylko, że przy tak dużej ilości prześwietleń moim sukcesem jest to, że nie skusiłem się na polską łatwiznę robiąc tylko HD bez DNA !!! czuje Pani różnicę ? bo jest ewidentna ! a to, że Pani jej nie zauważyła świadczy, iż szukała Pani raczej dziury w całości nic w temacie od siebie nie dając ! Podobnie zresztą w kwestii inbredu ! napisał Pani coś - zrobiła duże oczy, a jak odpowiedziałem na Pani pytanie to cisza i szukanie dalej dziury w całym ! a to takie polskie i powtarzalne na tym forum Smile i przez osoby, które naprawdę mało piszą o zagadnieniach w rasie ON , a dużo o pierdołach, kto komu czego nie zrobił itp. itd.

Oman napisał:
Dla mnie miało znaczenie tylko to, czy prześwietlone psy są z przydomkiem Wolf Jar, bo o dorobku hodowli była mowa.


I znowu to samo - Nie było mowy Pani Agnieszko o żadnym dorobku hodowlanym ! tylko padło pytanie od Pana marcina76 co mogę nazwać za swoje sukcesy w hodowli ! a moim sukcesem jest fakt prześwietlania w niemczech przodu i tyłu robienia DNA i to każdej suki nawet tej nie z moim przydomkiem ! Co ma za znaczenie czy prześwietlam sukę z przydomkiem moim czy innej hodowli ? sam fakt, że nie korzystam z polskiej łatwizny tylko samego tyłu i bez DNA jest istotnie bez znaczenia jakiej suce ! Prościej chyba się nie da tego Pani wytłumaczyć Smile


Oman napisał:
Nie podciąga się pod swoje osiągnięcia hodowlane sukcesów wystawowych, szkoleń czy prześwietleń psów/suk z cudzymi przydomkami, bo one przynoszą chwałę swoim hodowcom.


Znów porażka Smile Uważa Pani Pani Agnieszko, że jak wyszkolę sukę z przydomkiem innej hodowli to nie jest to mój sukces tylko hodowcy na którego przydomek urodziła ! gratuluje wniosku Smile. Uważa Pani też, że jak zrobię suce nie z moim przydomkiem ED HD i DNA zamiast polskiego samego HD bez DNA to też jest to sukces hodowcy którego suka ma przydomek ! znów gratuluje wniosku !

Oman napisał:
Nie wnikałam czy te prześwietlone psy są Pana, klientów czy rodziny. Tak czy inaczej w wykazie SV widnieje ich 5 , nie więcej. Jeśli pisze Pan, że namawia klientów na prześwietlanie swoich psów, to mam rozumieć, że jechali oni do Niemiec, robili prześwietlenia HD/ED dla swej wiedzy i nie wysyłali do odczytu, a Pan zaliczył to do swej magicznej setki ...
Coś jest czarne, a Pan na siłę usiłuje przekonać wszystkich, że jednak białe.


Kiepska jest Pani Pani Agnieszko w rozumowaniu sorki, że tak pisze ale skoro nie dostrzega Pani faktu, że w niemczech można zrobić prześwietlenie psu w wieku 7 miesięcy dla swojej wiedzy to tak jest. Dodam, że nikt kto prześwietla psa w wieku np. 7 miesięcy nie wysyła zdjęć do SV !!! Kuma Pani teraz


Oman napisał:
Pisanie o hodowaniu wg zasad SV jest fajne, szkoda, że rzeczywistość jakoś się z tym nie pokrywa.
A jednak , krycie suki bez IPO, korungu i nie widniejącej wśród tych pięciu prześwietlonych , zastanawiające.


Widać nie zna Pani rzeczywistości, a się wypowiada ! Jaką swoją sukę pokryłem bez IPO ? bez korungu się zgodzę ale korung można zrobić jak suka skończy 2 lata Pani Agnieszko, a pokryć w naszym kraju można wcześniej, a skoro można to tak robię ! zresztą nie tylko ja Smile
Mój kolega Ryszard ma sukę i nie ma swego przydomku pyta czy może jego suka urodzić na mój przydomek, a ja odpowiadam czemu nie Smile i widzi Pani Pani Agnieszko, że tak też można Smile dla mnie to normalne dla Pani widać jakaś afera Smile zależy kto co lubi robić na forum Smile

Dodam Pani też, że w niemczech nikt nie "zabija" się żeby było na jego przydomek jak to jest w polsce ! i wielu hodowców ma swoje sukcesy i za takowe uważa posiadanie psa, którego matka nie ma jego przydomku. Dodam jeszcze, że wielu hodowców ma swoje mioty na przydomek innego hodowcy bo po co przepisywać ciągle suki i za to płacić Smile
Mogę Pani załatwić taki myk, że pokryje sobie Pani sukę niemiecką przez Panią wybranym psem (trzeba oczywiście za to zapłacić Smile) i pół miotu będzie Pani Smile zapewne Pani z tego nie skorzysta bo nie będzie to Pani sukcesem Smile ja korzystałem, Pan Benitz ciągle z tego korzysta i wielu innych hodowców.

Panu marcinowi76 nie odpowiem bo to widać chory facet jest ! sam już nie wie czego nie wymyślić żeby cokolwiek móc o rasie na tym forum napisać. A co o rasie może napisać widać. Dodam Panu marcinowi76, że niech napiszę na tym forum tak po 30 miocie tak za 10 lat czy wszystkie psy w jego hodowli będą bez dysplazji, gryzące i w ogóle bez wad ! Ja wiem, że to niemożliwe ale....

I na tym zakończę swą "przygodę" Smile na tym forum gdyż rzeczywistość tego o co tu chodzi jest przerażająca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,szanuję Pana poglądy i z wieloma mogę się zgodzić. Ale skoro pisze Pan na każdym kroku że hoduje Pan według zasad Niemieckich,to na Boga,dlaczego Pan pisze
Cytat:
Widać nie zna Pani rzeczywistości, a się wypowiada ! Jaką swoją sukę pokryłem bez IPO ? bez korungu się zgodzę ale korung można zrobić jak suka skończy 2 lata Pani Agnieszko, a pokryć w naszym kraju można wcześniej, a skoro można to tak robię ! zresztą nie tylko ja
. W naszym kraju zasady hodowli odbiegają nieco od tych SV

Ja bym nie robił wyjątków i to sobie samemu.
Bo to takie trochę zmienianie własnych zasad i kierunków. Natomiast nie do końca zrozumiałem to krycie kolegi na Pana przydomek. Rozumiem ze ta sunia spełniała wszelkie wymogi hodowlane SV. Bo w przeciwnym razie,gdybym to ja prowadził hodowle na zasadach SV a kolega chciałby na mój przydomek pokryć sukę która takowych nie spełnia,to na pewno bym się nie zgodził. Bo byłoby to firmowane moim przydomkiem.
I mam prośbę. Panie Marku proszę mi napisać ,ale tak bez złośliwości,,jak Pan zrobi badanie DNA to co Panu pisze w dokumentacji,poza potwierdzeniem pochodzenia psa?.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale odpowiem Panu bo odbiega Pan inteligencją od marcina76 Smile
pokrycie suki, która nie ma skończonych 2 lat nie wyklucza możliwości zrobienia korungu co za tym idzie wręcz "zmusza" żeby go zrobić jak się chce coś osiągnąć w "świecie wystawowym" o przeznaczeniu do dalszej hodowli nie wspomnę. W niemczech też suki rodzą przed korungiem, a psy np Zorro kryją przed korungiem Smile
Dla mnie istotne jest żeby spełnić to co się powinno jako hodowca dla rasy, która się boryka z wieloma problemami. Czyli stawy ale wszystkie Smile IPO, licencję i DNA to, że akurat SV to "wymusił" dla mnie nie ma znaczenia! gdyby chiny to wprowadziły hodował bym na zasadach chińskich Smile bo są najzwyczajniej prawidłowe.

DNA jest wpisem i potwierdzeniem pochodzenia - to podstawa ale DNA to też ważna informacja "dla rasy", że hodowca nie pokrył np. psem, który nie ma takiego prawa i na odwrót ! W polsce jest suka hodowlana, która dała legalne zarejestrowane (z metrykami) szczeniaki, których ojciec jest też ojcem suki ! Jest to lekko mówiąc patologia hodowlana, która jest wszechobecna ! Kryjąc psy, a wpisywane są inne do papierów. Także DNA to nie tylko potwierdzenie pochodzenia ale i podstawa do prawidłowego rozwoju rasy.

Panie Rafale ja nic nie firmuje moim przydomkiem Smile taki mam bo jest konieczny żeby mieć hodowlę Smile Suka kolegi, który hoduje na polskich zasadach ale z pełnym może nie SV stylem może urodzić na mój przydomek bo ma ED HD DNA IPO czyli jest w 100% dla rasy OK i nie widzę nic co by mi nie kazało odmówić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...) Suka kolegi, który hoduje na polskich zasadach ale z pełnym może nie SV stylem może urodzić na mój przydomek bo ma ED HD DNA IPO czyli jest w 100% dla rasy OK i nie widzę nic co by mi nie kazało odmówić Smile


Bardzo proszę o wyjaśnienie, bo czytam dyskusję na bieżąco i w tym momencie się zagubiłam. To w końcu hodowla Wolf-Jar hoduje na niemieckich, czy na polskich zasadach? Będę dozgonnie wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group