Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiana pozoranta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rubens



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 6:31 am    Temat postu: Zmiana pozoranta Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie, kiedy pracując z młodym psem zmieniać pozoranta? Wiem, ze pierwsze zmiany powinny nastąpić na placu na którym się ćwiczy.
Najpierw pozorant a potem dopiero zmiana miejsca ćwiczeń , chyba się nie myle.

Właśnie taką kolejność podał mi nasz szkoleniowiec p. Ryszard Turlej, jak to wygląda na innych placach. Ciekawy jestem np. czy Jackdaw ma u siebie innych pozorantow Smile
Ćwicze z 10 miesięczną suką (eksterier) i w przyszłości z przyjemnością odwiedziłbym treningowo innych szkoleniowców.
_________________
Adam Gaszkowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
atos_owczarek
Gość





PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie, powinno się zmieniać pozorantów, żeby pies nauczył się gryzienia nie tylko na jednym pozorancie...Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie...
Powrót do góry
Rubens



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie neguje potrzeby zmiany pozoranta , tylko moje pytanie brzmi kiedy to zrobić?
Po zmiane pozoranta przyjdzie czas na zmiane miejsca ćwiczeń.
_________________
Adam Gaszkowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 8:29 am    Temat postu: Re: Zmiana pozoranta Odpowiedz z cytatem

Rubens napisał:
Ciekawy jestem np. czy Jackdaw ma u siebie innych pozorantow Smile

Nie bardzo rozumiem o co pytasz.
Jeden z moich pozorantow ktory sie uczyl u mnie kilka lat pracuje teraz zarobkowo w holandii.On przez wiele lat pracowal z moim VATem,uczac sie.Pozniej uczylem i ucze innego mlodego czlowieka.Wykorzystuje go czasem do pracy z VATem i moja mloda KATJA ,ale robi niektore elementy IPO,nie wszystko z uwagi na jeszcze brak odpowiednich umiejetnosci. Ja jezdze duzo po innych placach pracujac z roznymi pozorantami.Tego potrzebuje przedewszystkim VAT ,ktory ma nie wwiedziec czy to zawody czy trening Wink Very Happy Bo jak pies sie zorientuje ze na zawodach przewodnik nie moze mu nic zrobic korekta to mamy pozamiatane zawsze na zawodach Laughing Co do mlodej KATJI to bardzo wczesnie zmienialem jej miejsca treningow i pozorantow.Nie przywiazuje do tego specjalnej wagi.Owszem wszystko zalezy od psa.Dobry przewodnik widzi czy moze sobie pozwolic na takie czy inne treningi,i jak to pies odbierze.Ale bedac ostrozny lepiej robic tak jak Pan Turlej Ci mowil.czyli lepiej dmuchac na zimne.Wszystko zalezy w jakie rece [pozorant] oddasz psa na obcym placu.Jezeli to bedzie ktos kto umie czytac zachowania psow to nawet ze slabszym psem mozesz to zrobic szybko.Jezeli oddasz w rece kogos kto jako pozorant pokazuje tylko jaki jest szybki i sprawny Wink to lepiej sobie darowac.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rubens



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o taką właśnie odpowiedz mi chodziło Smile

Całkowicie zaufałem Panu Turlejowi i robie tylko i wyłącznie to co on powie, jako początkujący przewodnik (dopiero od 6 miesięcy zaczynam poznawać co to znaczy sportowo szkolić psa) popełniałem podstawowy błąd czyli "za bardzo chciałem" teraz wiem, że nie mozna przesadzać czyli w szystkow w swoim czasie. Z przyjemnością jesienią zagoszczę na Twoim placu aby podpatrzeć na żywo jak pracujesz z psami (myślę, ze będzie taka możliwość) uważnie sledzę stronę rewiru i jestem ogromnie zadowolony , ze Twoja praca toczy się przy otwartej kurtynie.

Pozdrawiam
_________________
Adam Gaszkowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dbam o to by byc otwartym dla ludzi w swoich metodach. Smile


Na poczatku sierpnaia jade z VATem na CACIT [miedzynarodowe] do Czech,gdzie zgloszonych jest 50 psow.Start ten traktuje jako proba generalna przed wystepem na Mistrzostwach Swiata w Belgii we wrzesniu.
Wlasnie dzieki mojej otwartosci dla ludzi w moich metodach mam wiernych kibicow Laughing
Pozdrawiam
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławku będę Ci kibicował - tylko nie zapomni postawić browara jak wygrasz Laughing
Powrót do góry
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Sławku będę Ci kibicował - tylko nie zapomni postawić browara jak wygrasz Laughing

oj zeby to bylo takie proste... to bym skrzynke postawil Very Happy . Co prawda w zeszym roku tez sobie taki sprawdzian zrobilem przed Mistrzostwami Swiata startujac na CACITowych[miedzynarodowych] na Slwacji i bylem drugi. Slad zrobilem tam na 95 pkt. Jako nagrode wygralem wtedy moja sunie KATJE Cevaro z ktora pracuje obecnie.Hodowca ufundowal ja tam dla najlepszego obcokrajowca majac nadzieje ze to bede ja.No i pokonalem Wlochow kilku i czechow. Wtedy sie udalo.Zobaczymy teraz.Pies nie maszyna.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group