Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Licencja hodowlana
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Powiem jedno co mnie bardzo derewuje u ludzi co maja linie uzytkowa....
A no zawsze slysze jak sie psy wiesza na eksterier i daje za przyklad uzytka pod wzgledem harakteru i nie ma mowy dla szkoleniowcow zeby eksteriera traktowac troche ulgowo ale jak na wystawach uzytka sedzia nie chce dac tzw "hodowlanki" bo kaszalot i wzorca sie nie trzyma to jest dobiero ola Boga... gadania a gadania. Rasymujac "wy" (mam na mysli ogol a nie jednostke) nie uwazacie za potrzebne traktowac eksterier odrobine lagoniej niz uzytek za to "my" musimy isc wam na reke bo to wlasnie uzytek.... jakies nie haloo... Kompletny brak wspolpracy, same przepychanki

A mnie za to denerwuja ladne psy z linii eksterierowych, ale rozhisteryzowane tak, ze nie da sie z nimi pracowac, lekliwe, agresywne ("ida na krate"), oczywiscie bez wyszkolenia. Chociaz jeszcze bardziej denerwuja mnie te "wyszkolone", co nawet biegac przy nodze bez smyczy nie potrafia.
I nikt chyba nie chce traktowac uzytka lagodniej za brak urody. Chodzi o to, ze psy brzydsze, ale z wybitnym charakterem sa w tej chwili cenniejsze w hodowli, niz te piekne bez charakteru. Jest to spowodowane tym, ze jest ich bardzo malo.
Skoro mozna hodowac na slabych psychicznie eksterierach i nie zaburza to zdaniem hodowcow wzorca rasy, to dlaczego nie mozna hodowac na brzydkich, ale naprawde dobrych psychicznie psach? To tez jest odchylka od normy, taka sama, jak lekliwy eksterierowy ON. Zatem powinien miec takie same prawa.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzial taki musi byc bo choc to jedna rasa to jednak sie rozni i jest tak wszedzie. Ja kocham eksteriery i bardzo ale bardzo szanuje uzytki. Mialam na mysli pewne osoby z kregu psow uzytkowych ktorzy to wlasnie wymagaja dla siebie lepszego traktowania bo to wlasnie uzytki a dla eksterieru szacunku nie maja. Przepisy bardzo by ulatwily te kwestie ale z pewnoscia bardziej dla was. (ja jestem za.)
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
A mnie za to denerwuja ladne psy z linii eksterierowych, ale rozhisteryzowane tak, ze nie da sie z nimi pracowac, lekliwe, agresywne ("ida na krate"), oczywiscie bez wyszkolenia. Chociaz jeszcze bardziej denerwuja mnie te "wyszkolone", co nawet biegac przy nodze bez smyczy nie potrafia.
I nikt chyba nie chce traktowac uzytka lagodniej za brak urody. Chodzi o to, ze psy brzydsze, ale z wybitnym charakterem sa w tej chwili cenniejsze w hodowli, niz te piekne bez charakteru. Jest to spowodowane tym, ze jest ich bardzo malo.
Skoro mozna hodowac na slabych psychicznie eksterierach i nie zaburza to zdaniem hodowcow wzorca rasy, to dlaczego nie mozna hodowac na brzydkich, ale naprawde dobrych psychicznie psach? To tez jest odchylka od normy, taka sama, jak lekliwy eksterierowy ON. Zatem powinien miec takie same prawa.

Na wystawie sedzia eksterieru ocenia wyglad psa, jego anatomnie, ruch itc.
A to ze do hodowli wchodza eksteriery psychiczne jak to ty uwazasz droga Basiu to jest wina czyja sedziego eksterieru czy tego od prob pracy ktory go do tej hodowli dopuszcz......COOOOO Twisted Evil Exclamation Exclamation Exclamation
Te psychiczne eksteriery same do hodowli nie weszly.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie denerwuja psy (tak jak ciebie) tylko podejscie ludzi do tej sprawy jakze waznej dla rasy.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Mialam na mysli pewne osoby z kregu psow uzytkowych ktorzy to wlasnie wymagaja dla siebie lepszego traktowania bo to wlasnie uzytki ...(ja jestem za.)


Jak można wymagać...nie rozumiem Confused Pretensje do sedziów i naszych władz jeżeli już... . Nie rozumiem co masz na myśli Confused
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak maja pretensje ze sa zle traktowani na wystawach a sami na swoich placach pluja na eksteriery choc tak na prawde na nich kase robia. To uwazam za nie smaczne.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
tak maja pretensje ze sa zle traktowani na wystawach a sami na swoich placach pluja na eksteriery choc tak na prawde na nich kase robia. To uwazam za nie smaczne.


Pretensje mogą sobie mieć,ale to nie oni przyznaja ocene na wystawie.

Jestem przeciwnikiem owczarków "kojotów".
W drugą strone także Wink .Uważam ze pies musi mieć psychike[to minimum] i musi przyzwoicie wyglądać[to minimum].
Wzorzec rasy powinien byc zachowany.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93


Ostatnio zmieniony przez jackdaw dnia Czw Sie 21, 2008 11:50 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
tak maja pretensje ze sa zle traktowani na wystawach a sami na swoich placach pluja na eksteriery choc tak na prawde na nich kase robia. To uwazam za nie smaczne.

chyba lekko przesadzasz, z tym pluciem Rolling Eyes . mozna sie krzywic na hodowcow ktorzy ida po najmniejszej linii oporu i nie zadaja sobie trudu rozwijania szczeniaka (a powszechnie wiadomo ze eksterierom to jest nieslychanie potzrzebne).
Ale zaraz pluja .....lekka przesada !
Sa przeciez fajne eksteriery z ktorymi da sie pracowac tylko ze nie bardzo wlasciciele sa zainteresowani praca (ponad wymagana do uprawnien)
Ja trenuje z eksterierami i nikt sie na mnie nie krzywi. Marcin trenuje z Unka i tez nikt sie na niego nie krzywi .Niech by tylko ktos sprobowal Twisted Evil !!!
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:
a trenuje z eksterierami i nikt sie na mnie nie krzywi. Marcin trenuje z Unka i tez nikt sie na niego nie krzywi .Niech by tylko ktos sprobowal Twisted Evil !!!


Ja też bym dowalił takiemu Twisted Evil
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:

Na wystawie sedzia eksterieru ocenia wyglad psa, jego anatomnie, ruch itc.
A to ze do hodowli wchodza eksteriery psychiczne jak to ty uwazasz droga Basiu to jest wina czyja sedziego eksterieru czy tego od prob pracy ktory go do tej hodowli dopuszcz......COOOOO Twisted Evil Exclamation Exclamation Exclamation
Te psychiczne eksteriery same do hodowli nie weszly.


To, ze takie psy sa dopuszczane do hodowli to w 100 % wina hodowcow. Jesli nie wiedza, ze ich psy maja slaba psychike - niech zaczna hodowac rasy nie -uzytkowe, przyslowiowe ozdobki. Jesli wiedza, co maja, a mimo to uzywaja takich psow i suk w hodowli, staja sie oszustami.
Sedziowie prob pracy oczywiscie taz sa winni, patrzac przez palce na proby pracy, bo pies taki piekny. Sedzia eksterieru to czesto rowniez hodowca, jesli zna rase - strachliwego ON-a w ogole powinien wyrzucic z ringu. No i dlaczego w Polsce tak latwo o oceny doskonale? Pies(czy suka) musza byc juz okropnie brzydkie, zeby nie dostac tych trzech ocen doskonalych.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ty za glupoty piszesz.... wina hodowcy... no pewnie.... gdyby sedziowie prob pracy nie dawali to by hodowcy nie hodowali.... a co do ocen doskonalych to smieszne ze u nas latwo o ocene doskonala... latwo to bylo w Katowicach ale tam wlasnie Niemiec sedziowal Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
co ty za glupoty piszesz.... wina hodowcy... no pewnie.... gdyby sedziowie prob pracy nie dawali to by hodowcy nie hodowali.... a co do ocen doskonalych to smieszne ze u nas latwo o ocene doskonala... latwo to bylo w Katowicach ale tam wlasnie Niemiec sedziowal Laughing

Powtorze jeszcze raz - to hodowca decyduje, czy psa/suke przeznacza do hodowli, czy nie. Wygodnie jest zwalic cala wine na sedziow prob pracy i eksterieru. Ale chyba ktos te zwierzeta na testy doprowadza, nie sadzisz? Ten ktos widzi, jak pies zachowuje sie wobec pozoranta, wobec innych ludzi, jaka ma reakcje na strzal. I co, nie "pika" mu w glowie, ze ten jego pies nie jest odwazny, nie jest stabilny psychicznie, nie ma popedu na lup, ze o popedzie agresji nie wspomne.
Nie, taki hodowca cieszy sie, bo jego pies z furia atakuje kraty kojca, gdy zobaczy obca osobe. Wydaje mu sie, ze pies jest taki odwazny, broni swojego terytorium. I tylko cala ta "odwaga" wyparowuje, gdy krata znika. Bo wtedy trzeba walczyc naprawde, a pies ma tyle odwagi, co zajac pod miedza.
A pisze to wszystko dlatego, ze jest zwyczajnie przykro, ze widze w Polsce doslownie kilka hodowli, gdzie do psychiki przyklada sie taka sama wage, jak do urody psa. I nie wiem, gdzie kupie nastepnego psa, ale pewnie nie w polskiej hodowli. Jak wiekszosc tych, co chca bawic w jakies psie sporty. Sad
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group