Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZAWODY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad IPO to sport dla masochistów. Trzeba poddawać sie surowym ocenom i to aż w trzech konkurencjach i to przeważnie ludziom którzy w zawodach nigdy nie startowali[loża szyderców i sędziowie niektórzy]. Panią,Pani Halino widziałem kiedyśna zawodach z amstafem w IPO-1 ,więc proszę nie odbierać tego tak do siebie.

Galati występ dzisiejszy, to faktycznie porażka której przyczynę zna tylko przewodniczka ...no i ja.Ubolewamy bardzo nad tym co dziś stało ale mówi sie trudno i pracuje dalej.Galati nie miała nigdy złych chwytów co pokazała na wielu zagranicznych zawodach.To było pierwszy raz ale nie mam zamiaru na forum tłumaczyć dlaczego tak sie stało.To był błąd treningowy.Mam zamiar nadal pracować z tą suką i wiem ze mogę nie wypracować puszczania rekawa tej suki, ale na pewno wypracuje bląd związany z chwytem.Bo chwyty dobre ta suka ma od przyrody.


I nie mam też pretensji o to co Pani napisała bo jest w tym poście, dużo prawdy.Każdy ma prawo pisać na forum co widzi na tych jednych zawodach.Temu służą fora.
Dorota mi zabroniła pisać o jej występie a juz na pewno nie kazała mi sie tłumaczyc. Ale ja nie należe go grzecznych chłopczyków Wink i pewnie mi sie dostanie od niej Evil or Very Mad
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adi



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 23

PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze pare slow wyjasnienia co do tych zawodow.
Sedzia S.Pasek nie sedziowal calosci, tylko B i C, slady ocenial J.Rurarz.
Bartek Przykuta z Oscarem Bono Campo nie zostal zdysk. , tylko nie zaliczyl sladu, uzyskujac 60. W B mial o ile pamietam 87, a na obronie 99.
Sedziowanie bylo lagodne, ale najbardziej w przypadku konkurencji B suki malinois z IPO3, co zreszta sama Pani komentowala na widowni, ze powinna uzyskac 76, a nie 91 (i ma Pani racje), ale nie wiem czemu teraz Pani o tym nie wspomniala.

Grandziocha napisał:
Suka ta ma już za sobą kilkanaście udziałów w zawodach IPO i takie elementarne błędy powinny być wyeliminowane.


Dawno nie robila taki bledow na zawodach, a chociazby w tym roku startowala juz 6 razy, i to na duzo wyzszych ranga imprezach. Szkoda jednak, ze nie dostrzegla Pani, oprocz tych wylaman, pelnych, mocnych chwytow i walki z pozorantami, gdzie m.in. musieli sie mocno wysilic, aby ustawic rekaw przed puszczaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby Adi dokładnie przeczytała wstęp,to by wiedziała ,co napisałam,że pisać będę tylko o owczarkach niemieckich.
Skoro Pani sobie ,życzy to proszę bardzo.
Rzeczywiście ma Pani rację,sędzia Pasek oceniał tylko część A i B.
O pracy węchowej nie wypowiadałam się bo nie widziałam i bardzo żałuję. Ja wcale nie wiedziałam,że w Łodzi są jakiekolwiek zawody.Zadzwoniłam do Pani Doroty i od niej się dowiedziałam ale już w sobotę po południu. Laughing, dlatego opisałam tylko o zawodach niedzielnych czyli część A i B.
Jeżeli chodzi o owczarki belgijskie/nie jestem znawcą tej rasy/ to napewno zaletami są ,szybkość,gibkość,skoczność,duża ,chęć do pracy ale widzę w nich też jedną,może nie szkodliwą wadę.Mają skłonność do "nakręcania się" Wymagają bardzo dobrych przewodników,którzy potrafią w każdej części szkolenia panować nad tym psem.
A teraz po kolei.
Mnie w ogólnym obrazie pracy najbardziej podobał sie właśnie OSKAR Pana Bartosza Przykuty.OSCAR ,widać było, aż "rwał się" do wykonywania ćwiczeń.Właśnie tego psa siła,szybkośc,gibkośc skoczność sprawiły pozorantowi nie co kłopotu,a GITANO pana Franciszka Wiśniewskiego ,tak się nakrecił ,że wogóle nie puścił,nawet po 3 komendach.Widziałam GITANO na innych zawodach i nie było z puszczaniem kłopotów.
Napisałam ,że pies został zdyskwalifikowany ,bo tak mi powiedziano ale faktycznie na tablicy wyników podana była punktacja w całości.
więc ja podaje:
OSCAR Bona Campo OB /IPO - 2/A- 60pkt,B- 87pkt,C - 99pkt = 246pkt
Natomiast BISKAYA Pani Kowalskiej ,to naprawdę nieporozumienie w punktowaniu.Suka bardzo wygaszona,żadnej radości,chęci do wykonywania ćwiczeń,a kontakcie z przewodnikiem to już nie wspominam.Częsta zmiana tempa,co było widać przy komendzie "do mnie" Do przewodnika podbiegała suka klusikiem takim, jakby za chwile miała "kopa" zarobić.Ogon zwieszony nisko ,głowa opadała poniżej lini grzbietu.Całości obrazu ćwiczeń ta suka wypadła najgorzej i jak dla mnie zasłużyła co najwyżej na 70-75pkt.
RINO owczarek francuski -chyba startował pierwszy raz.Pani była stremowana mocno.Ogólny obraz pracy,jak na tę rasę, nawet nie najgorszy a napewno radośniej się pokazał niż BISKAYA.W ćwiczeniach obronnych przewodniczka będzie musiała dobrze popracować.Pies bardzo nerwowy,mało twardy,niepewny siebie.
Mimo dyskwalifikacji ja jeszcze raz gratuluje Pani za występ w zawodach. Very Happy
Ogólnie.
DANO bardzo mi sie podobał ale przy wybieganiu naprzód kręcił się w kółko,oglądał za włascicielem a GALATI akurat to ćwiczenie wykonała najlepiej, niektóre psy podczas oszczekiwania skubały pozoranta,oszczekiwały nierytmicznie Crying or Very sad OSCAR,który z OB najbardziej mi sie podobał nie trzymał równego tempa podczas rewirowania.Na wysokości przewodnika zwalniał ,jakby się zastanawiał iść na namiot czy do przewodnika,co wybijało go równego tempa.
UNKA Pana Marcina ,oczywiście ma Pani rację, suka bardzo waleczna,wielkim sercem do pracy ale ten dzień zawodów nie był dla niej tak jak nie był dla GALATI.Widywałam tę sukę na nie tylko na innych zawodach ale też na treningach tym bardziej jestem zdziwiona.Może ta kontuzja w jakimś stopniu przyczyniła się popełniania takich elementarnych błędów.
I tak ADI można by w takich drobiazgach opisywać każdego psa.
Rolling Eyes
Jednak na pocieszenie napiszę,że na tych zawodach najgorzej wypadł sędzia STANISŁAW PASEK Z Zielonej Góry.
Uważam ,że sędziowie powinni przechodzić weryfikację Smile
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze odpowiedż dla Pana Sławka.Ja w zawodach startowałam nie tylko że staffordem startowałam też z owczarkami niemieckimi,ale to było bardzo dawno.Być może powrócę po latach, do udziału w zawodach.
A....., i jeszcze jedno ,nie wymagamy żadnych wyjasnień,tak to jest,raz pies pokazuje sie na zawodach fantastycznie a raz jest gorzej.Sprawę GALATI i ANET znam rozmawiałam z paniami.
I fajnie jest pogadać z zawodnikami po zawodach,zawsze jest im trochę lżej przy takiej frustracji po nieudanym występie.
Na szczęście to nie ostatnie zawody Very Happy .
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adi



Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Gdyby Adi dokładnie przeczytała wstęp,to by wiedziała ,co napisałam,że pisać będę tylko o owczarkach niemieckich.
Skoro Pani sobie ,życzy to proszę bardzo.


Dziekuje za bardziej szczegolwa relacje. Ale jednak Pan, a nie Pani Wink , forum nie jest anonimowe, wiec latwo sprawdzic z kim sie dyskutuje. Pozdrawiam.

Tutaj sa zdjecia z niedzielnych konkurencji:

http://picasaweb.google.pl/zkwplodz/2DzienZawodW/photo#s5240756907282094450
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo,faktycznie nie zwróciłam uwagi ,że rozmawiam z panem.,....ale ze mnie gapa! Embarassed
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
www.cacit.cz/2008/soupiska_2008.htm

Jutro opisze start w zawodach powyzej.Zapraszam na swoja stronke jak zwykle w dzial "aktualnosci". Start w tych bardzo prestizowych zawodach potraktowalem jako "rozgrzewke przed Mistrzostwami Swiata FCI w Belgii sw tym roku. Startowalao az 40 psow w IPO-3 w tych zawodach.To byla dooobra rozgrzewka Very Happy Very Happy Very Happy Jestem baardzo zadowolony z mojego wystepu z VATem , gdzie startowalo 40 zawodnikow.My zajelismy 5 lakate na tych bardzo prestizowych CACITowych zawodach.

kilka fotek z tych zawodow na czeskiej stronce

http://www.zgargamellu.cz/cacit_2008_fotogalerie.html
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem w niedzielę z zawodów na Słowacji.
Zapraszam na moją stronke w dział "AKTUALNOŚCI" , gdzie jest podany nasz wynik.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję pierwszej lokaty Exclamation

Czyli rozumiem, że VAT ma teraz luzik i jest szykowany do Koerungu - ma juz zrobiony komplet HD/ED/DNA?
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Gratuluję pierwszej lokaty Exclamation

Czyli rozumiem, że VAT ma teraz luzik i jest szykowany do Koerungu - ma juz zrobiony komplet HD/ED/DNA?


Pierwsza lokata mnie tak nie cieszy [mała konkurencja] jak wysoka punktacja jaką zdobyłem tam,zyskując przewagę 41 pkt.miedzy slowacką zawodniczką z 2ej lokaty.Przedewszystkim jestem baaaardzo zadowolony z VATa posłuszeństwa na 98 punktów,gdzie naprawdę nie było się do czego przyczepić.Wykonał wszystko w stylu takim jak na MŚwFCI ale bez błędów tam popełnionych.Praca nasza nie poszła na marne.

Wakacje zimowe VAT spędzi na Słowacji w miejscu gdzie się urodził.
Będzie miał do konca tego roku wszystko co powinien miec jako pełnowartościowy reproduktor,łącznie z wystawami u sędziego SV.
Wszystko to będzie mu robił hodowca na Słowacji, który go wyhodował i który mnie bardzo na to naciskał.
Smutno mi bez VATa jak cholera ale hodowca Milan OLravec przekonuje mnie że warto aby VAT pokrył suki z lini użytkowej i żeby zostawił po sobie potomstwo.A kolejka suk do krycia nim na Słowacji jest podobno spora.
Pozatym uważam że przerwa zimowa w treningach IPO powinna mu wyjść na dobre.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popisałem trochę na swojej stronce o treningach mojej KATJI Cevaro z której chce zrobić na wiosnę hodowlaną i pokryć ją jakimś dobrym użytkowo i ładnym reproduktorem .Zapraszam do poczytania.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group