Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypożyczanie reproduktora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chiałem się "wbijać" z moim postem w nowy temat ,więc pozwoliłem tutaj napisać w formie zapytania w nurtującym mnie temacie.
Tak się składa że dla zrobienia wszystkich formalności zgodnych z wymogami SV oraz dla kryć wypożyczyłem VATa na okres zimowy do mojego kolegi hodowcy Milana Oravca u którego VAT się urodził.
Dla mnie to była trudna decyzja.Wiem że wypożyczenie reproduktora, w srodowisku owczarkarzy często się praktykuje.

Powiedzcie mi jak wypożyczone reproduktory będące w obcych przecież rękach to znoszą i jak to wpływa na nie? Zwracam się do Was jako do hodowców praktyków w tej dziedzinie.Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Dodam że Milan Oravec to hodowca z długim stażem ,hodujący ON z lini użytkowej jak i eksteriery,nie traktujący psów jak przedmioty na co dowodem jest choćby to że trzyma u siebie staruszkę , matkę VATa[dożywotnio].
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tego nigdy nie zrobił,bo myślę że po powroćie to juz nie będzie ten sam VAT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenzo napisał:
Ja bym tego nigdy nie zrobił,bo myślę że po powroćie to juz nie będzie ten sam VAT

Pewnie tak wielu by chciało... Wink

Moim celem jest zrobienie z niego reproduktora z wymogami międzynarodowymi.bo jako psi zawodnik IPO, zasługi już ma nie gorsze od innych za granicą.U nas w PL nikt go jako reproduktora nie doceni bo niestety nie mamy zbyt wielu suk z lini użytkowej.

VAT ma dobry rodowód i praktykę IPOwską dlatego tam na Słowacji czeka go wiele kryć.

Ten pies już wszystko umie , wię będę potrzebował nie więcej jak jeden miesiąc żeby o detalikach w IPO mu przypomnieć.

Więc w czym problem..?
Czekam na inne fachowe,połączone z wiedzą praktyczną opinie,


Kenzo możesz swoją teorię uzasadnić?
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sławku - powiem, że chlubą dla szkoleniowca jest uzyskanie szacunku i możliwości kryć suk psem, którego "zrobiłeś" pies w wieku Twojego Vata zawsze będzie pamiętał gdzie jego dom i pan, a ty mu pomagasz w kontynuacji jego linii czyli krycia, na które sam Vat nigdy by nie wpadł - więc tak powinno być Ok dla was obojga jeżeli można to tak nazwać. Very Happy
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz zaufanie do osoby u której psa zostawiasz,widziałes warunki i psy które tam żyją,nie masz zastrzerzeń..to Ja nie widze zadnych przeciwskazań.
Pamiętajmy że pies to tylko pies,u mnie Vodka np..potrzebował dosłownie kilku dni ,paru treningów z piłeczka i juz był gotów oddac za mnie wiele...nie zrobiła mu zmiana miejsca róznicy..
Suki dorosłe które przychodzą i zmieniają domy(bo tak to jest w hodowlach)tez nie maja z tym problemu.
Prawda jest taka że jesli pies ma stabilna ,dobra psychike to zmiana miejsca i przewodnika nie stwarza mu problemu,aklimatyzuje sie szybko,oczywiscie jesli ma odpowiednie warunki.
To tak jak z psami branymi na szkolenie i hotel..ja zawsze pytam jaka prawde chce znac własciciel..jesli życiowa to mówię"że pies nie teskini,nie ma problemów z zostaniem i praca z innym człowiekiem"jesli taka dla klijenta i sprawi mu to przyjemniosc..to mówię"ze tak tęskni,nie chce pracowac ,jeśc"...ale takie psy zdazaja się żadko(to te niestabilne psychicznie).
Mysle Sławku że Vatowi ten wyjazd na wakacje nie zaszkodzi,a wręcz wzbogaci go o nowe doswiadczenia i jeszcze bardziej usamodzielni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek tylko weż pod uwagę że to hodowca Milan Oravec na tym zyskuje nie ja zawodnik.Tak myślę.... .

Ola czekałem na doradztwo Twoje i Mirka w tej dziedzinie.
Dzięki... .
Moje psy to "cygańskie psy",dużo porróżujemy poświecie [zawody seminaria,obozy szkoleniowe].Są przygotowywaqne do spania w różnych miejscach[kenele,kojce inne] po kilka dni i VAT nigdy nie miał z tym problemu.
VAT u swojego hodowcy Milana Oravca i jego rodziny których znam dobrze jest postrzegany jak cos "swojego" [przydomek hodowlany] z szcunkiem za jego zasługi w IPO. To wiem na pewo... .
To we mnie samym jest problem rozstania z nim.
Tak czy owak planowałem mu zrobić przerwę zimową w treningach IPO[dla wyposzczenia w bodzce] i wiem że to jest najlepszy okres aby zrobić mu wszystkie wymogi SV. Hodowcy na tym bardzo zależało i prosił mnie już od roku o dokonanie tego.Milan Oravec chce mu tam na Słowacji zrobić reklamę międzyinnymi na wystawach z sędziami SV , wystawiając go.

A VAT uwielbia pracę w ringu,co było widać na wystawie we Wrocławiu przecież Laughing Niezle się przy tym bawił w odskoczni od treningu IPO. Very Happy
Pozatym mam teraz więcej czasu aby zająć się KATJą
cevaro robiąc jej uprawnienia hodowlane jak i przygotowywując do startów IPO 1. A zapowiada sie dziewczynka bardzo dobrze.
Czekam jeszcze na opinię Asi D w temacie wypożyczenia psa na krycia .która ma tu duże doświadczenie.jak się domyślam.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Czekam jeszcze na opinię Asi D w temacie wypożyczenia psa na krycia .która ma tu duże doświadczenie.jak się domyślam.


Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w tym temacie - gdyż nie wypożyczałam nigdy własnego psa.

Natomiast kupowałam dorosłego psa - i potwierdzam opinię Oli - wystarczyło kilka zabaw z piłeczką, aby poczuł się u nas dobrze.
A po roku zignorował totalnie przy spotkaniu dawnych właścicieli.

Wydaje mi się, że bardzo ważne są rękę w jakie pies trafi - jeśli masz zaufanie do hodowcy, znasz go dobrze - to powinno być wszystko OK.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group