Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Seminarium - Günther Diegel (SV) - 22/23.11.2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostkę powiem że wczoraj i dziś odbywa się semianarium dla sędziów i asystentów prób pracy w Gdńsku z szefem szkolenia SV Panem Diglem.Mam relacje bezposrednio od Doroty [Dorplant] z tego seminarium ale podobno jest baaardzo ciekawie w omawianiu regulaminów.Szkoda tylko że nasi "starzy"sedziowie są tam nieobecni.
Dorota jak wróci na pewno zda nam jakąś krórką relację.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako ciekawostke podam ze na tym bardzo ciekawym seminarium bylo 5-ciu sedziow prob pracy, 5-ciu asystentow prob pracy , jeden pozorant, kilkoro zawdnikow i obserwatorow Rolling Eyes Rolling Eyes
moja relacja bedzie na stronie organizatora,lub na mojej , dodam tylko ze P Digel w opracowaniu i interpretacji regulaminu jest bliski moim pogladom i mojemu postrzeganiu szkolenia i oceniania tego szkolenia Smile
Ci co nie pojechali niech zaluja,bo...jest czego
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy to oznacza ,że nasz regulamin jest niedokładnie przetłumaczony Exclamation Question ,czy wogóle nadaje sie do lamusa Exclamation Question
Czekam na te relację.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieszie co jest trochę smutne jeżeli chodzi o to seminarium z Szefem d/s Szkolenia SV ?????
To że nie było ani jednego naszego sędziego z tych co dłużej sędziują na co zwrócił uwagę prowadzący i że nie było żadnej delegacji GKSP jak i KONu.

A nowych wytycznych regulaminu IPO jest naprawdę wiele.Pan Digel uczulał na to co najważniejsze w danym ćwiczeniu, za co powinno się zabierać ułamki punktów i który moment w danym ćwiczeniu daje obraz potencjału psa.Bo poprawność w ćwiczeniach nie daje oceny doskonalej.PIES MUSI WYKAZYWAĆ POPĘDY ABY OTRZYMAĆ OCENĘ DOSKONAŁA.
Nie wspomnę o dużych błędach w naszym regulaminie ,między innymi to że "stój w marszu" rozpoczyna się od biegu a nasz regulamin mówi ze od marszu.
Ten błąd istnieje od kilku lat i gdybym był nie na bieżąco z regulaminami IPO to z Mistrzostw Świata bym pewnie nie przyjeżdzał z ocenami "dobrymi" stosując się do naszego regulaminu.
To są też powody dla których nie lubie być oceniany w Polsce.Zdecydowanie wolę startowac za granicą gdzie osiągam wieksze sukcesy niż u nas.
Wiem że Dorota została oficjalnie poproszona o napisanie relacji która będzie autoryzowana i która będzie znajdowała sie również na jej stronce i mojej.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To,że Pana Rurarza tam nie było i innych starszych sędziów to mnie nie dziwi,ale żeby sędzia owczarkarz,przew.d/s szkolenia psów w KON-e,Bi-Dżis /spolszczona pisownia/ był nieobecny to WSTYD.Co to będzie za zarząd KON-u Pani Asiu Exclamation Question Przew.d/s szkolenia, nie interesuje się szkoleniem a nowy Przew. KON-u, interesuje się,...handlem gazetami na wystawach.A cała robota spadnie na Panią Asię.Exclamation Exclamation Exclamation .
Panie Sławku czy nasz Bi-Dżis był powiadomiony o tym seminarium. Question
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Panie Sławku czy nasz Bi-Dżis był powiadomiony o tym seminarium. Question

Nie wiem ale to było oficjalne semianrium ZK i jak się mogę domyślać to organizator pewnie powiadamiał Oddziały ZK o tej imprezie.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szef d/s Szkolenia SV prosił aby zgłaszać sędziów na szkolenia do niemiec które SV organizuje cyklicznie.
Szkolenia te są nieodpłatnie dla sędziów z róznych krajów.Obiecał osobiste poparcie oraz stawiennictwo w przypadku trudności w delegowaniu sędziów.Mam nadzieje ze może ktoś na przyszłość sie tutaj wykaże inicjatywą i wyśle jakiegoś młodego dobrego,aktywnego,ambitnego sędziego.Ja osobiście bardzo sobię cenię międzynarodowego sedziego Lewkowicza Jacka,który uczestniczył na seminarium w Gdańsku,Zawodnicy się trochę boją jego oceny na zawodach, ale tylko ci którzy mają problemy szkoleniowe Laughing Laughing Laughing
Dodam że Pan Diegl prowadził to seminarium w Gdańsku beezpłatnie.Nie brał kasy za to.To się nazywa propagator oraz miłośnik IPO.
Kilka z jego teorii to:
-sędzia jest dla zawodników ,nie odwrotnie
-sedzia punktacją powinien się posługiwać nie matematycznie
,sędzia musi umieć patrzeć nie tylko na umiejetności psa ale na jego potencjał i go na podstawie tego też oceniać.
-sędzia musi umieć dzielić poszczególne ćwiczenia na kilka częsci i wiedzieć który element ćwiczenia jest najważniejszy.Tutaj były podawane konkretne przykłady.W ogóle przekazywał piękną wiedzę sędziowską robiąc to z wielką psją.

Dawał przykłady pracy pewnych psów na filmach a słuchacze musieli w/g siebie ocenić.A póżniej Pan Diegl korygował te oceny.
Jako ciekawostkę powiem że dobre przykłady pracy podawał na owczarkach niemieckich[filmy,slajdy] a złe przykłady na maliniakach Laughing
Nawet mój VAT się załapał wraz ze mną na jego slajdach z MŚw WUSV Laughing ku zaskoczeniu wszystkich uczestników seminarium.
Pan Diegl kiedyś mnie oceniał na MŚw WUSV. Smile
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że dopiero z Forum dowiedziałam się o tym seminarium Embarassed A szkoda Exclamation
Na pewno postarałabym się, aby nie kolidowało z tym seminarium zebranie KON czy też spotkanie z Klubem-Komisją - które odbyły się właśnie 22 listopada Exclamation
Na inne terminy nie mam żadnego wpływu Very Happy - 22 (w sobotę) było w Warszawie zebranie przewodniczących wszystkich oddziałów ZKwP, a 23 (w niedzielę) Plenum ZG.

Nie wiem czy właśnie to pokrywanie się terminów było przyczyną tak małej frekwencji na tak ciekawym seminarium, czy przyczyną było zbyt małe rozpropagowanie imprezy - czy też jeszcze coś innego Exclamation

Ponawiam prośbę do wszystkich - przysyłajcie na mój e-mail informacje o zawodach, seminariach etc. - celem umieszczenia ich na stronie KON - może wtedy te informacje dotrą do większej liczby odbiorców - a o to przede wszystkim chodzi Exclamation
Informacje o wystawach jest mi "zdobyć" łatwiej: na stronie ZG jest wykaz wystaw 2009 - więc zaglądam co jakiś czas na oddziałowe strony i sprawdzam czy jest już szczegółowa informacja o danej wystawie.
Zbiorczych informacji "szkoleniowych" brak na stronie GKSP - lub są nieaktualne - jak było w przypadku tych nieszczęsnych tegorocznych Mistrzostw Polski IPO.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mojej stronce jest skrócony artykuł z tego seminarium autorstwa Doroty.
Zapraszam do poczytania.

Asia , pogadaj z Dorotą to specjanie dla stonki KON napisze, jeszcze bardziej rozwijając temat.
To jej propozycja Wink .
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group