Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady hodowli SV i FCI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 7:38 am    Temat postu: Zasady hodowli SV i FCI Odpowiedz z cytatem

Podnosze raz jeszcze temat.Bo uwazam że jest naprawde ważny i powinien byc obecny na tym forum.
W temacie umieściłam dwie skrajnie rózne Organizacje rzadzące sie swoimi przepisami hodowlanymi wzgledem Owczarka niemieckiego,do zasad pierwszej nikt nikogo nie zmusza,na drugą jestesmy skazani.
Obie zostały przezemnie umieszczone celowo,bo kazdy ma prawo do własnego zdania i hodowania na jakich zasadach mu się podoba,to wolny kraj.
Zapraszam więc do dyskusji na temat zasad ,ich przewagi w danym przypadku,ich wad i zalet i tego co nam moga dac dobrego a co popsuc.
Prosze jednoczesnie o uszanowanie zdania innych i o ile to możliwe nie zdeptannie takiego ważnego tematu od razu do poziomu kłótni o lepsze zło!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat istotnie jest ważny (co nie zmienia faktu, że nasze dyskusje nic w przepisach ZKwP nie zmienią).
Wymagania hodowlane SV dla mnie jak najbardziej logiczne (chociaż pamiętajmy, że obowiązkowe ED też weszło u nich całkiem niedawno). Zdecydowanie podoba mi się wymóg jednej wystawy z oceną dobrą (w Polsce musiałoby to chyba być ograniczone dla psów z linii użytkowych lub z maksymalnym wyszkoleniem), dzięki temu właściciele psów pracujących nie muszą (tak jak u nas) prosić się sędziów o wymagane do hodowli doskonałe (w przypadku psów). Od dawna zastanawiam się nad ich prześwietleniem "noch zugelassen". Bo to niby już lekka dysplazja, a z drugiej strony dobrze wiem, że psy z niemieckim "a3" potrafią w Polsce mieć wynik "A". Znam też jednak przypadek, gdzie prześwietlony na Słowacji pies miał "C", a z Niemiec wrócił mu wynik "normal"...
Przede wszystkim polską żenadą jest dla mnie brak wymogu szkolenia dla suk, a pobożnym życzeniem jest nie tylko przywrócenie tego wymogu, ale też zwiększenie liczby egzaminów w Polsce. Czasem trzeba się nieźle nagłowić, żeby jakiś znaleźć, a Niemcy mają w każdy weekend kilka.
Jednak co najistotniejsze: przede wszystkim jestem za uczciwym hodowaniem (bez względu na jakich zasadach) i zdaję sobie sprawę, że Polacy to naród kombinatorów (w każdej dziedzinie życia), ale czy inni są na 100% święci ?


Agnieszka (wredna żona PawłaTwisted Evil)
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, iż temat ten nic nie wniesie bo napiszą tu coś może ze 4 osoby. Uważam, że jak ktoś ma ambicję odnieść sukces na światówce to musi hodować wg SV cała reszta licząca zyski ze swej hodowli pójdzie za FCI czyli będą mogli zbierać CWC na wystawach międzynarodowych w klasach otwartych. Tylko silny Klub może coś zmienić, a silny Klub to taki co zatwierdzi zasady hodowli dla rasy ON bez zgody hodowców. Oczywiście zasady SV - ED HD DNA i szkolenia. Albo idziemy za światem albo niedługo będziemy kryć w Chinach.
Powrót do góry
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Tylko silny Klub może coś zmienić, a silny Klub to taki co zatwierdzi zasady hodowli dla rasy ON bez zgody hodowców. Oczywiście zasady SV - ED HD DNA i szkolenia. Albo idziemy za światem albo niedługo będziemy kryć w Chinach.


Ja uważam podobnie jak Wolf Jar - w tym przypadku powinno się po prostu wprowadzić zasady SV - i na pewno nie robić referendum wśród hodowców Twisted Evil

Ale władzę, która cos takiego wprowadzi, spotka na pewno utrata popularności - i dlatego ciągle jest jak jest Sad
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Wolf Jar napisał:
Tylko silny Klub może coś zmienić, a silny Klub to taki co zatwierdzi zasady hodowli dla rasy ON bez zgody hodowców. Oczywiście zasady SV - ED HD DNA i szkolenia. Albo idziemy za światem albo niedługo będziemy kryć w Chinach.


Ja uważam podobnie jak Wolf Jar - w tym przypadku powinno się po prostu wprowadzić zasady SV - i na pewno nie robić referendum wśród hodowców Twisted Evil

Ale władzę, która cos takiego wprowadzi, spotka na pewno utrata popularności - i dlatego ciągle jest jak jest Sad


Mysle że władza z małym świadomym gronem ...nie musi sie bać utraty popularności Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie musisz o tym przekonywać - ale dla wielu "bycie szefem to brzmi dumnie Very Happy " - a żeby byc szefem to trzeba miec kiełbasę dla wyborców Twisted Evil , a nie regulamin SV Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może dla niektórych "bycie szefem "brzmi dumnie...dobrze że nie dla wszystkich...choc majac kilkanascie małych Grupek...pewnie dało by się tych szfów obdzielić Laughing Laughing Laughing
A co do kiełbasy..to mysle że nie tylko my lubimy taka prawdziwą , pieprzna i suszoną... Twisted Evil Twisted Evil Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"]Myślę, iż temat ten nic nie wniesie bo napiszą tu coś może ze 4 osoby.


Może i 4-ry osoby napiszą ale przeczyta więcej Exclamation
Ja myślę ,że skoro mamy już HD,to można by wprowadzić obowiązkowe ED i ewentualnie powrócić do obowiązkowego szkolenia suk lub zmienić testy - to na początek.
Za rok czy dwa lata wprowadzić licencje i tak po mału posuwać się do przodu.
Problem w tym ,że niestety formalności w Zarządzie Gł trwają zbyt długo a nie rzadko się zdarza ,że Zarząd nie wyraża zgody na jakieś zmiany Crying or Very sad.
To jest to,co nam owczarkarzom najbardziej przeszkadza.
Gdyby to zależało tylko Klubo-Komisji /bo KON się do tego nie garnie/
to pewnie już dawno by tak było.A tak muszą złożyć propozycję w Zarządzie a Ci na tym swoim plenum,które odbywa sie 2 czy 3 razy w roku, zatwierdzają albo nie /najczęściej są "na nie"/

Cytat:
Uważam, że jak ktoś ma ambicję odnieść sukces na światówce to musi hodować wg SV


Ambicja hodowania nie ma nic wspólnego że "światówką".Można mieć ambicje podnoszenia poziomu pogłowia w swojej hodowli ale nie koniecznie wg SV Sad ,ale oczywiście zabronić nie można.


Cytat:
Tylko silny Klub może coś zmienić, a silny Klub to taki co zatwierdzi zasady hodowli dla rasy ON bez zgody hodowców.


A silny Klub to jaki Question,...taki jak KON Exclamation Question ,...bez zgody hodowców Exclamation Exclamation Exclamation Shocked hodowcy zaraz by krzyczeli o demokracji Mad,zwłaszcza ci hodowcy z dużych hodowli
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram hodowanie owczarka niemieckiego na zasadach SV ,niezależnie czy to linia użytkowa czy eksterierowa.
Zapraszam do poczytania na mojej stronie w dziale "aktualności" o nowinkach w hodowli mojej.

www.rewir.strefa.pl

Bardzo sie cieszę z wyniku z wczorajszego [bardzo trudnego dla mnie ] dnia ,który to upewnił mnie o przyszłości hodowlanej i sportowej mojej suczki KATJI Cevaro.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako suchą informacje w dziale "hodowla" chcę poinformować ze hodowla "rewir-konin" nie istnieje już.Psy z tej hodowli przeszły na hodowlę "Dorpant" i będą hodowane na tym przydomku{VAT Cevaro,KATJA Cevaro].Ja Sławek Kawka jestem tylko szkoleniowcem-pozorantem w tej hodowli. : Wink i nasze działanie będzie w głownej mierze szło w kierunku szkolenia owczarka niemieckiego.Planujemy od wiosny stworzyć[włozyć nakład finansowy] nie mały Ośrodek szkolenia pod egidą tej hodowli[w Łodzi] mając na uwadze dobro ON i jego cechy użytkowe.Warunki i podstawy mamy aby to rozwinąć. Chcemy bazować na najlepszych psach z hodowli użytkowych jak i eksterierowych[Cevaro.Wolfjar].
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy to jest forum dyskusyjne czy miejsce do reklamy swojej strony co ma mjejsce ostatnio po wejściu na każdy temat, a może od razu po kliknięciu Tensor otwierać się będzie strona Dorplant? Exclamation ?? oszczędzi to nam czasu.Mam wrażenie że jeden ze stałych bywalców tego forum pozazdrościł właścicielce oglądalności i za wszelką cenę chce przekierować uwagę do oglądania tylko jego strony internetowej Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego najlepszego, w Nowym Roku, wszystkim hodowcom,
wielu sukcesow hodowlanych,
zyczy
Team Dorplant
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Jako suchą informacje w dziale "hodowla" chcę poinformować ze hodowla "rewir-konin" nie istnieje już.Psy z tej hodowli przeszły na hodowlę "Dorpant" i będą hodowane na tym przydomku{VAT Cevaro,KATJA Cevaro].Ja Sławek Kawka jestem tylko szkoleniowcem-pozorantem w tej hodowli. : Wink i nasze działanie będzie w głownej mierze szło w kierunku szkolenia owczarka niemieckiego.Planujemy od wiosny stworzyć[włozyć nakład finansowy] nie mały Ośrodek szkolenia pod egidą tej hodowli[w Łodzi] mając na uwadze dobro ON i jego cechy użytkowe.Warunki i podstawy mamy aby to rozwinąć. Chcemy bazować na najlepszych psach z hodowli użytkowych jak i eksterierowych[Cevaro.Wolfjar].


Zatem warto się przeprowadzić do Łodzi Cool lecę ...
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawaj.... jutro w Łodzi w Nowy Rok mamy też trening.Jak się bawić to się bawić Wink Razz
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group