Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Lis 15, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus,myślę podobnie jak Ty. Jeśli będzie jeden normalnie działający klub,też się zapiszę. Oczywiście,chciałbym żeby taki klub organizował szkolenia,spotkania ze szkoleniowcami,sędziami,żeby było gdzie i od kogo się uczyć jak podnosić poziom ON w Polsce. Myślę żę wielu myśli podobnie jak my.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafale- szkolenia z wybitnymi postaciami sportowymi sa organizowane calym rokiem; mozesz wziac w nich udzial z psem lub i bez; poszperaj troche w sieci, zreszta na tym forum tez sa informacje na ten temat. Wiem, ze to jest koszt, ale wierz mnie, ze warto Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rafale- szkolenia z wybitnymi postaciami sportowymi sa organizowane calym rokiem; mozesz wziac w nich udzial z psem lub i bez; poszperaj troche w sieci, zreszta na tym forum tez sa informacje na ten temat. Wiem, ze to jest koszt, ale wierz mnie, ze warto


Nie chodzi o to, że skoro seminaria szkoleniowe są już organizowane, to na tym trzeba poprzestać. W całościowym projekcie pt. "Ewolucja KONu" chodzi przecież o coś więcej niż tylko doraźne działanie, ponieważ w ramach członkostwa hodowca będzie miał zagwarantowane seminaria i inne imprezy. Wystarczy z resztą spojrzeć na SV. Oprócz imprez SV organizuje się - prywatnie - seminaria np. z zawodnikami wysoko uplasowanymi na SV-Bundessiegerpruefung. W Polsce jednak obecnie skorzystać możne - mówiąc w dużym uproszczeniu - z seminariów, o których Ty piszesz. A nie sądzę, że hołdujesz zasadzie "po co coś robić, skoro może być lepiej niż jest".
Napisałem już, że ja też chce mieć swój wkład w ten projekt (nie tylko teoretyczny) i przetłumaczę Koerung na polski.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt ambitny i fajny. A ja mam taką propozycję. Ponieważ Askad sama stwierdziła, że takie zmiany wykruszą członków Klubu ON - czyli nie ma tam wielu ambitnych owczarkarzy jak rozumiem - to może rozwiązać tamten klub i stworzyć od nowa w pełni demokratyczny klub, z nowymi władzami, na których będą mieli wpływ członkowie wraz z nabyciem członkostwa... Bo na dzień dzisiejszy nabiera się praw głosu dopiero po roku, a mnie osobiście nie odpowiada wpisać się do klubu i przez rok nie mieć żadnych praw...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to może rozwiązać tamten klub i stworzyć od nowa w pełni demokratyczny klub, z nowymi władzami,


Na pewno prowadzi ta droga do celu. Aśka napisała, że wszelkie zmiany muszą być jednak usankcjonowane przez Klub-Komisję. A więc bez porozumienia obecnego Klubu lub innych przyszłych klubów z Klubo-Komisją nie da się nic osiągnąć. Dlatego następujący scenariusz wydaje mi się konieczny: dwie strony siadają do jednego stołu, zawiera się kompromis, szefem klubu i klubu-komisji zostaje jedna, demokratycznie wybrana osoba, wybory w klubie, zmiana statutu pod kątem struktury i ewentualnie prawa do głosowania i do dzieła.
To tego momentu zaś można wykonać pracę u podstaw, czyli przygotować projekt wspólnego klubu (struktura z uwzgl. poszczególnych szczebli terytorialnych), projekt licencji hodowlanej, zawodów, wystaw, określić obowiązki klubu i członków itd. Dopiero taka wizja, czyli solidnie opracowany program działań, przekona decydentów po obu stronach, tym bardziej że w przygotowaniu tego programu będą uczestniczyć hodowcy z obu stron barykady. W takiej sytuacji nie sądzę, żeby jakikolwiek decydent wziął na siebie odpowiedzialność odmowy udziału w takim przedsięwzięciu, tym bardziej, że przebieg rozmów będzie publicznie dostępny w formie protokołu.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Projekt ambitny i fajny. A ja mam taką propozycję. Ponieważ Askad sama stwierdziła, że takie zmiany wykruszą członków Klubu ON - czyli nie ma tam wielu ambitnych owczarkarzy jak rozumiem - to może rozwiązać tamten klub i stworzyć od nowa w pełni demokratyczny klub, z nowymi władzami, na których będą mieli wpływ członkowie wraz z nabyciem członkostwa... Bo na dzień dzisiejszy nabiera się praw głosu dopiero po roku, a mnie osobiście nie odpowiada wpisać się do klubu i przez rok nie mieć żadnych praw...

A czy obecny klub jest w jakiś sposób niedemokratyczny? Bo jeśli tak, to powinien zostać jak najszybciej rozwiązany, jako działający niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Skoro ani klubo-komisja, ani ZG tego nie robi -to moze nie jest tak źle, i klub działa jednak na podstawach demokratycznych?
Pomysł z powołaniem nowego klubu już raz był i nie wypalił - nie sądzę, żeby teraz taka inicjatywa odniosła sukces. Może pozwólmy trochę podziałać odmłodzonym władzom KON - np przez rok i wtedy spróbujmy ocenić, czy jest jakaś poprawa w działaniu KON, czy nadal trwa całkowita stagnacja, jak w latach ubiegłych. Jak narazie, to klub podejmuje jakieś działania (np mistrzostwa KON), a GKSP i klubo-komisja je utrąca. Zapewne dla dobra rasy... To forum także jest inicjatywą klubowiczy - i mimo wszystko, dobrze istnieje. Daje pogląd na to, co w środowisku ON się dzieje (szkoda, że jest tak źle) Mad
Piszę to jako "kibic", bo nie jestem członkiem KON.
_________________
Barbara Pawlik


Ostatnio zmieniony przez Basia i V dnia Pon Lis 17, 2008 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu, A dlaczego nie jesteś członkiem KON-u?
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo kiedys tam do KON zapisał się tylko Marek, czyli mój mąż, a ja potem bardziej zajęłam się obedience i szkoleniem, więc KON trochę mnie przestał tak bardzo interesować. Zresztą - jak powszechnie wiadomo - wtedy KON robił niewiele dobrego dla ON, po wycofaniu szkolenia dla suk troche się do niego zraziłam.
A teraz - jak większość z nas - patrzę, co będzie dalej, życząc działającym działaczom powodzenia (w przeciwieństwie do nie działających, którym życzę przejścia na zasłużoną kynologiczną emeryturę) .
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Ci powiem, że patrzyłam z nadzieją na nowe władze KONu, ale niestety po działaniach Askad i ku mojemu zdziwieniu jątrzeniu przeciw innym i wychwalaniu siebie i swoich znajomych, bez próby współpracy z innymi, niestety doszłam do wniosku, że Klub nadal będzie służyć interesom tylko wąskiego grona ludzi, a nie tak jak powinno być - służyć wszystkim owczarkarzom...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to, że najlepiej wychodzi nam gadanie i wzajemne obrażanie. Wydaje mi się, że należy skończyć z tym bezproduktywnym i czasochłonnym przelewaniem z pełnego do próżnego i na odwrót.

Dlatego przedstawiłem propozycję. Oddźwięk piorunujący. Czyli raz jeszcze okazuje się, że gadanie, gadanie itd. to domena bliżej nieokreślonej liczby forumowiczów. Ewentualnie postawa typu: poczekam, poobserwuję, może coś z tego będzie, czyli przyjdę na gotowe lub skrytykuję, bo to nasza polska specjalność.
Pracuję jako tłumacz między Polakami i Niemcami. Powiedzieć muszę, że na pewno możemy się od nich nauczyć tego, jak trzeba zjednoczyć się we wspólnym celu, dać coś od siebie, a nie czekać, aż zrobią to inni. Ale tu do pracy nie kwapi się nikt. O ile prościej jest narzekać.
Byłbym nie fair, gdybym podciągnął pod ten nawias p. Domańską, która moderuje to forum dla wszystkich (jej prywatny czas), administruje stronę Klubu, organizuje wystawy, koerungi, pokazuje swoje psy na światówce. Na koniec znajdzie się jednak ktoś, kto zarzuci jątrzenie.
Ręce opadają.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo, już chciałam napisać, że zgadzam się z Tobą... Uważam, że za dużo jest animozji, niepotrzebnych oskarżeń itp... Jak się chce współpracować to się chowa do kieszeni pretensje i wzajemne nieporozumienia i siada do wspólnego stołu... Ale jeśli śledzisz to forum to chyba zauważyłeś pewne "zjawiska", które nie służą wspólnym działaniom, nie są obiektywne i niestety prowadzą do jeszcze większych podziałów... I o tym napisałam, nazywając to jątrzeniem... Nikt nie zarzuca p. Domańskiej braku zaangażowania, tylko, jest mi przykro, że dyskredytuje innych w swoich i swoich przyjaciół wypowiedziach.
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Projekt ambitny i fajny. A ja mam taką propozycję. Ponieważ Askad sama stwierdziła, że takie zmiany wykruszą członków Klubu ON - czyli nie ma tam wielu ambitnych owczarkarzy jak rozumiem - to może rozwiązać tamten klub i stworzyć od nowa w pełni demokratyczny klub, z nowymi władzami, na których będą mieli wpływ członkowie wraz z nabyciem członkostwa... Bo na dzień dzisiejszy nabiera się praw głosu dopiero po roku, a mnie osobiście nie odpowiada wpisać się do klubu i przez rok nie mieć żadnych praw...


Uważam, ze tworzenie nowego klubu to niezbyt fortunna propozycja Exclamation Od razu odpowiem dlaczego Exclamation
Czy pomyslałaś o tym Kasiu, że nowy Klub musiałby dopiero starać się o przyjęcie do WUSV Exclamation
I na początku stałby się członkiem tzw. trzeciej kategorii, która od tego roku nie ma nawet prawa głosu w WUSV Exclamation

Po co więc tracić to co już mamy Question
Tak jak pisałam wcześniej - należy starać się wszystkimi siłami, aby ten Klub, który jest obecnie wzmocnić, doprowadzając do tego, aby był reprezentacją całego środowiska owczarkarskiego w Polsce Exclamation I uważam, że nie jest to nierealne nawet przy obecnych regulaminach ZKwP Exclamation

Nie za bardzo przekonał mnie Twój argument o rocznej zwłoce w nabieraniu praw głosu - ponad rok temu namawiałam Cię w rozmowie do zapisania się do KON - bo uważam, że Klub potrzebuje takich członków jak Ty (szkolących swojej psy, robiących z nimi Koerungi, wystawiających poza granicami kraju etc.).
Jakbyś to wtedy zrobiła - już teraz miałabyś pełne prawa członkowskie - więc może wpisz się teraz - bo inaczej znowu za rok będziesz pisać to samo - a po co Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Joasiu zapisze się do Klubu dobrowolnie wtedy, gdy działalność Klubu i jego Władz będzie spełniała także moje oczekiwania i ambicje... mam do takiego wyboru pełne prawo. I wtedy, będąc spokojna, że jestem zrzeszona w organizacji, która działa na rzecz postępu i rozwoju owczarka w Polsce, mogę czekać nawet pięć lat na nabycie prawa głosu... Smile .
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że masz prawo tylko się przyglądać i krytykować - zamiast dać coś od siebie, aby Klub zmienił oblicze Exclamation

Sama mówisz, że Rafał podał bardzo dobrą propozycję - dlaczego nie próbować jej wcielić w życie Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zender



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Osiek

PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Ja Joasiu zapisze się do Klubu dobrowolnie wtedy, gdy działalność Klubu i jego Władz będzie spełniała także moje oczekiwania i ambicje... mam do takiego wyboru pełne prawo. I wtedy, będąc spokojna, że jestem zrzeszona w organizacji, która działa na rzecz postępu i rozwoju owczarka w Polsce, mogę czekać nawet pięć lat na nabycie prawa głosu... Smile .



dziwne ja sadzilem ze klub sie tworzy przoprzez czlonkow a nie czeka az sie sam stworzy, tylko sam stojac z boku i krytykujac. Kazdy ma prawo krytykwoac tylko to TORLLEM smierdzi jezeli sie do tego KLUBU nie nalezy.
_________________
Konrad Zenderowski
BLANKA Dan-Woj-Mat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group