Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy komunikat GKSP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 10:51 am    Temat postu: Nowy komunikat GKSP Odpowiedz z cytatem

Na stronie GKSP pojawił się komunikat nr 4/2009.
Po pobieżnej lekturze zdziwiła mnie informacja, że tytuł instruktora ZKwP przysługuje tylko tym instruktorom, którzy aktualnie czynnie dla związku działają. Jeśli przestaną działać - automatycznie przestają być instrukorami. Shocked Przy czym zasady uznawania za nieczynnego instruktora są, jak to zwykle w ZKwP mało precyzyjne.
Dla mnie to tak, jakby uczelnia uznawała dyplomy ukończenia uczelni tylko tym absolwentom, co podjęli pracę na uczelni.
A smutna prawda jest taka, że jest już całkiem liczna grupa szkoleniowców, którzy swoje umiejętności nabyli w ogóle bez udziału ZKwP. Są np absolwenci kursu na instrukotra obedience organizowanego przez Psią Wachtę, gdzie prowadzącą jest Inki Sjosten ze Szwecji. Szkoda, że ZkwP wyklucza ze swoich szeregów takich ludzi.
No i chciałam zauważyć, że praca społeczna to piękne i szczytne hasło, ale ... niemodne. Młodzi ludzie (tzn. przed czterdziestką Very Happy ) wykazują się raczej postawą - płacę i wymagam. Szkoda, że ZKwP tego nie widzi.
Bo może działanie powinno iść w zupełnie inną stronę - tzn przedstawić tak ciekawą ofertę szkoleniową, dla instruktorów, pozorantów i kandydatów na tychże, że prywatne seminaria nie będą miały racji bytu.
Wg mnie w tej chwili tego typu działania wykazują 2 oddziały: Rzeszów i Sopot. Jeśli są inne, a ja ich nie wymieniłam - to przepraszam, nie analizowałam pisząc te słowa kalendarza seminariów ZKwP. Embarassed
Czekamy na innych. Smile
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze ? Ludzie 'młodzi' wypną się na ZK i będe robić sami ze sobą, nawet bez takich tytułów jak 'instruktor'.
Wielu ludzi pojdzie na szkolenia do 'zwyłych' trenerów, z doswiadczeniem sportowym ktorzy jezdza na semi, a nie do tych 'instruktorów' ktorzy niestety w duzym stopniu nie ruszaja sie poza swoj placyk i nie startują w zawodach.
Na liście nie ma ujetych wielu osob ktore szkolą i robią to z pasją przekazując ogromną wiedzę - jak widać o przydatnosci szkoleniowca świadczy jedynie miejsce pracy - dla ZK lub przeciw, nie ma nic pomiędzy.
Osobiscie bardzo nie podoba mi się taki pomysł, jest on odpychający.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Zaczarowaną w 100%-ach.Dlatego tez pozostane przy licencji czeskiej jak narazie poniewaz chcąc zrobić Polska musze sie "płaszczyć" przed członkami odziału gdzie nic sie nie robi tylko pije kawe i niema tam czasu dla takich jak ja!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę, to ZKwP tak długo pozostawiało sportową kynologię samą sobie, aż zaczęła sobie sama radzić. Prywatne szkoły były prostą odpowiedzią na brak szkoleń związkowych. Szkoleniowcy bez oficjalnej legitymacji ZKwP szkolą równie dobrze, a często lepiej od tych związkowych. I wszystko to wymknęło się związkowi spod kontroli. Te komunikaty to nieudolna i skazana na niepowodzenie próba przywrócenia wszystkiego do stanu sprzed lat, kiedy szkolił tylko ZKwP.
A jednak - pozorant na zawodach musi mieć leicencje, podobnie jak sędzia czy asystent. Dlatego GKSP ciągle ma narzędzia przymusu dla tych, którzy chcą działać oficjalnie.
Najgorsze, że GKSP traktuje nas tak, jak dawniej szkolno psy - ciągle tylko groźby i kary, żadnej zachęty i nagród. Takie posłuszeństwo starej daty.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group