Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI: Brzesko (O/Zakopane) - Krajowa ON - 18.10.2009

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 9:37 am    Temat postu: WYNIKI: Brzesko (O/Zakopane) - Krajowa ON - 18.10.2009 Odpowiedz z cytatem

Zbliża się ostatnia wystawa owczarkarska w tym sezonie - czyli Brzesko.

Obsada sędziowska:
PSY i SUKI klasy SV: Hans-Ludger Göke
PSY i SUKI pozostałe klasy: Waldemar Kosmalski

Strona na której jest formularz zgłoszeniowy to:
http://www.owczarek-niemiecki.com.pl/brzesko2009/index.htm

Na powyższej stronie można również obejrzeć zgłoszone dotychczas psy/suki Exclamation
_________________
Asia Domańska


Ostatnio zmieniony przez askad dnia Czw Paź 29, 2009 1:54 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że uda się załagodzić sprawę w SV - bo mogą być problemy z przyjazdem do Polski sędziego Göke - jak również innych sędziów, którzy będą w przyszłości zapraszani do Polski - dotyczy to nie tylko wystaw, ale również zawodów, seminariów etc.

W dniu wczorajszym Zarząd Główny ZKwP (jak również sędzia Göke) otrzymali informację z SV, że nie wystarczy zapłata wymaganych 150 Euro, aby sędzia Göke dostał zgodę na przyjazd do Polski.

Sa dwa nierozwiązanie problemy:

1. KON ma obecnie znaczny dług w SV, który musi zostać uregulowany. Jest to dług za prześwietlenia oraz za wydane pozwolenia dla sędziów i nie rozumiem dlaczego Zarząd Komisaryczny KON nie robi przelewów do SV. Tłumaczenie, że Klub nie ma pieniędzy (takie słyszałam opinie) jest tłumaczeniem śmiesznym - bo za prześwietlenia płacą osoby, które prześwietlały (i dlatego zdjęcia były zawsze wysyłane do SV dopiero po wpłynięciu należności na konto Klubu), a za pozwolenia dla sędziów płacą poszczególne oddziały, trzeba tylko rozesłać do tych oddziałów faktury - które spływają obecnie z SV do Łodzi.

2. Drugim problemem jest negatywna opinia, którą wystawili w SV Wystawie Klubowej w Kozienicach sędziowie Wischalla, Fetten oraz Göke. SV oczekuje wyjaśnienia ze strony polskiej - i na pewno pismo w tej sprawie również leży gdzieś w Łodzi.

Piszę o tym wszystkim dlatego - że konieczny jest nacisk opinii publicznej na pozytywne rozwiązanie tych kwestii. Ja rozumiem, że dla osób, które nie prześwietlaja w Niemczech, nie robia Koerungów, nie wystawiają w Niemczech, nie widzą konieczności zapraszania na polskie wystawy sędziów SV - opinia SV o Polsce nie jest sprawą ważną. Ale mam nadzieję, że znajdą się osoby - którym ta sprawa wyda się ważna i konieczna do szybkiego i pozytywnego załatwienia Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Asiu, trochę to nie w temacie Wystawy w Brzesku, ale to co piszesz to jakaś Paranoja !
Nie rozumiem jak może być jakiś dług względem SV? Czy to taki problem aby odpowiedzialne osoby to wszystko załatwiły od ręki? To chyba nie jest takie trudne!
A właściwie kto jest za to odpowiedzialny?
I mam jeszcze jedno pytanie.
Koleżanka robiła rtg suczce w kwietniu u dr. Siembiedy( przez KON).Zapłaciła. A prześwietlenia do dziś nie ma. Rodowodu też. Pani(!) Gątkowska nie wie nic. Co z wynikiem, kiedy będzie, z kim się w tej sprawie skontaktować itd
Nic. Czarna dziura. Radzi czekać do zebrania w Brzozie!!!
Bleeeeeeeeee
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, wydaje mi się, że jest to bardzo wazna sprawa co ty napisałaś i w tym wątku trochę ginie. Nie można tego przenieść do spraw klubu.???
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
Asiu, wydaje mi się, że jest to bardzo wazna sprawa co ty napisałaś i w tym wątku trochę ginie. Nie można tego przenieść do spraw klubu.???


Rozpoczęłam tą dyskusję w niniejszym wątku - ponieważ ściśle dotyczyła sędziego zaproszonego na wystawę i Koerung w Brzesku.

Wiem, że Krzysiek Dobrzański - jako organizator wystawy w Brzesku - uruchomił swoje kontakty w SV i uzyskał zgodę na przyjazd sędziego niemieckiego do Brzeska - ale nie znaczy to, że wymienionych przeze mnie problemów nie należy pozytywnie rozwiązać Exclamation
Dyskusję na ten temat przenoszę do wątku:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?p=5769#5769
prosząc tam o wypowiedzi dotyczące kontaktów Klubu z SV.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani co sie dzieje ? Czy nikt nie był w Brzesku ? Ci co nie mogli być chcieli by wiedzieć od tych co byli co się tam działo , jakie są wyniki wystawy , czekamy na zdjęcia i relacje
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też czekam niecierpliwie - ponieważ mnie również nie było w Brzesku Exclamation

Mam nadzieję, że ktoś zapisał wyniki Exclamation

Ola, Asia, Aneta (i inni forumowicze, których widzę w wykazie zgłoszonych) - zapraszam do klawiatur Smile
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wyników nie notowaliśmy, ale mam nadzieję że ktoś notował i w końcu je na forum zamieści.
Wystawa odbyła się w niesprzyjających warunkach pogodowych, było bardzo zimno, i padała mżawka. W parku było b. mokro, także ring w krótkim czasie stał się błotnisty, nawet fotki z powodu pogody nie wychodziły zbyt dobrze.
Sędziowanie rozpoczęło się z przyczyn organizacyjnych z pewnym opóźnieniem. Tak się złożyło że wszystkie klasy sędziował Pan Goke, co nas przyznam ucieszyło, gdyż miło jest dostać opis od sędziego tej klasy, który jak dotąd w mojej ocenie w Polsce sędziował na bardzo dobrym poziomie, nie traktując nas jak niektórzy jego koledzy, jak jakiegoś Bantustanu.
Na duży plus tej wystawy należy zaliczyć więc sędziowanie, choć z powodu dokładności Pana Goke trwało do zmroku, i oczywiście poziom suk w klasie młodzieży, młodzików czy otwartej. Dobre wrażenie zrobił też pies Asko Mavic. Klas Użytkowych nie widziałem, gdyż z powodu zimna ewakuowaliśmy się do domu.
Z powodu "globalnego ocieplenia", które już kolejny raz z rzędu dotyka termin wystawy Oddziału Zakopane w Brzesku należałoby się zastanowić nad wcześniejszym terminem organizowania tej wystawy, jak np. miało to miejsce kilka lat temu w Czchowie.
Ogólnie fajna wystawa tak na zakończenie sezonu.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
spoks



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Krzysiek Dobrzański wszystko notował, więc pewnie wkrótce poda wyniki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki pomocy Anety udało mi się sklecić "okruchy" wyników, które zamieszczam poniżej. Jeśli ktoś jeszcze coś pamięta (lub zauważył błąd) - proszę o informacje - wspólnym wysiłkiem może się uda odtworzyć wyniki Laughing

PSY

Klasa baby (1)

1WO FANDO Szenberg (JOHNY Walker vom Haus Tchorz, JANA aus Agrigento)

Klasa szczeniąt

1 WO CZAD Sądeckie Lachy (DRUG v. Zellwaldrand, HUPIE Starý Samotár)
2 WO INDO Kenola (KWANTUM vom Klostermoor, TRACY vom Frankengold)
3 WO ?
4 WO ?
5 WO XANDO z Barciego Kojca (ARMIN in Regnum Marianum, DASZA z Psiej Szkoły)

Klasa młodzików

1 WO BORYS Dobrzyków (VICTOR v. Zellwaldrand – INIJA v. Zellwaldrand)
2 WO AIKO Bog-Mar (IRLO Holzheimer Linde, CONNI Mavic)
3 WO Hylteland's MATRIX (NANDO v.Haus Galli, TESSY z Agiru Bohemia)

Klasa młodzieży

1 BDB ASKO Mavic (QUENN v. Lohner Weg, PATRISIA Mavic)
2 BDB ?
3 BDB ?
4 BDB XARO ze Skalnego Wzgórza (DIGGER vom Elzmundungsraum, FINA ze Skalnego Wzgórza)

Klasa juniorów

1 BDB HAKER Equus (RICO v. Altenberger Land, FARINA Equus)
2 BDB MEDO Adi (DUX Cuatro Flores, AFRA Adi)
3 BDB QUATTRO v. Fichtenschlag Zwinger (CIMI Fichtenschlag, AGGE Fichtenschlag Zwinger)
4 BDB PAX v. Haus Galli (CANDO v. Steffen Haus, FRIDA von Haus Galli)

Klasa otwarta

1 D ?
2 D BRAVOS vom Gebenbacher Land (DUX de Quatro Flores, FINA v. Zottbachhaus)
3 BDB DUX Wawelno (HORKO von Huehnegrab, RONJA von der Holzheimer Linde)

Klasa użytkowa (4)

1 D MERCURY Amfitrion (SIRIO Della Real Favorita, EVITA Amfitrion)
2 D DRUG Zellwaldrand (MAESTRO vom Osterberger Land, CONNY vom Haus Portofino)
3 D KARLOS vom Finkenschlag (Odin Holtkämper Hof, Laura Finkenschlag)
4 D BASCO Nyno (PAKS Mavic, DOXI Adi)

Klasa championów (1)

1 D XAVAIR vom Christinen Brunnen (NICOS vom Leithawald, ALESSANDRA vom Christinen Brunnen)

Klasa weteranów (1)

1 D KERRY Robinson Park (GILDO v. Robinson Park, HEIDY z Agiru)

SUKI

Klasa baby (6)

1 WO FREDERIKE v. Frankengold (VEGAS du Haut Mansard, DAGGI vom Frankengold)
2 WO BARINA Ontopus (DRUG vom Zellwaldrand, MAUSI ze Skalnego Wzgórza)
3 WO BOOGIE Ontopus (DRUG vom Zellwaldrand, MAUSI ze Skalnego Wzgórza)
4 WO MAYBE Equus (XION vom Nordteich, FARINA Equus)
5 WO ROXI Aksaris (SAXO z Kojca Holan, JAXA Aksaris)
6 WO JOVI Thunder Poland (TORES Thunder, OMI Thunder)

Klasa szczeniąt

1 WO ?
2 WO PAXI Aksaris (TRISTAN Asarko Lordana, TARA ze Skalnego Wzgórza)

Klasa młodzików

1 BDB ANNETT vom Frankengold (GIO vom Frankengold, DARLING vom Frankengold)
2 BDB KAJA Dżako (VEGAS van Noort, GERA Dżako)
3 BDB JILA vom Moorbeck (ODIN v. Holtkaemper Hof, CARA v. Moorbeck)
4 BDB FINA Team V-Max (Bruno von Vierhundert Hertz, Zina vom Altenberger Land)
5 BDB KSANDINA Equus (MARKUS vom Status Quo, FARINA Equus)

Klasa młodzieży

1 BDB TINKA v.d. Rieser Perle (FURBO degli Achei, ODUSCHA v.d. Rieser Perle)
2 BDB ?
3 BDB VIVA v. Zellwaldrand (TYSON vom Köttersbusch, Vivian vom Zellwaldrand)
4 BDB ?
5 BDB WIEBKE vom Klostermoor (TYSON vom Köttersbusch, HANNI von dem Waldgraben)

Klasa juniorów

?

Klasa otwarta

1 ?
2 ?
3 BARSELONA van Noort (Ingodds AGASSI, Endrefalva SHAYEN)
4 DOTY Such-Bud (KAMERON Avax Hof, FRANIA z Ostrowskiej Sfory)

Klasa użytkowa

1 D ETNA z Jurajskiego Źródła (YUKON v. Klostermoor, SIDI z Jurajskiego Źródła)
2 D INJA vom Zellwaldrand (MATSCHO vom Zellwaldrand, ORLA vom Feuermelder)
3 D ?
4 D HEXI vom Bad Waeldle (TABOO vom Nordteich Matka, KIWI von Bad-Boll)
5 D KIM vom Lichtetal (XENO Elzmundungsraum, FINA vom Lichtetal)

Klasa championów

1 D CORA Adi (PAKS Mavic, DORA Adi)
_________________
Asia Domańska


Ostatnio zmieniony przez askad dnia Pon Lis 02, 2009 12:12 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupełniłam trochę wyniki, dzięki pomocy użytkowników Ontopus i DesperadoK9. Wielkie dzięki i czekam na dalsze korekty i uzupełnienia Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałam kolejne uzupełnienia do wyników (kl. szczeniąt suk i kl. młodzieży psów).
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group