Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obedience na Slasku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 2:48 pm    Temat postu: Obedience na Slasku Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie - moze bardziej do dzialu sport, ale juz tu mi sie wpisalo - moze admin przeniesie.
Od paru lat rozwija sie w Polsce dyscyplina pod tytulem "obedience". To sportowe posluszenstwo wg regulaminu FCI (dla tych , co dadza rade pokonac regulaminy krajowe Wink ). I w tej dyscyplinie startuja psy rozmaitych ras (najlepsze wyniki maja bordery), w Polsce startuje calkiem sporo ON, ale chyba nigdy nie spotkalam psow ze Slaska Confused . Na PT , czy IPO regularnie przyjezdza spora reprezentacja - a na obi nie. Czyzby to jakis protest? A moze niewiedza?
Osobiscie uwazam, ze lepiej zaliczyc klase 0 obi na zawodach, niz PT na oddzialowym egzaminie.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Ja powiem od siebie Exclamation Zawsze pasjonowało mnie IPO i PT traktuje trochę "po macoszemu" - tzn. uczę od szczeniaka śladu, obronu i posłuszeństwa równolegle - PT zdając niejako przy okazji organizowanego egzaminu - ale nie skupiam się na nim. Stąd też nie zastanawiam się pewnie nad zdawaniem Obedience zamiast PT.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (inne) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group