Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obowiązkowe IPO dla suk !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 8:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze by było gdyby egzaminy były przeprowadzane przy okazji jakichś wystaw lub w formie zawodów. Pisząc te słowa miałem na myśli imprezę na której pies suka będą zdawały egzaminy na IPO potrzebne do kwalifikacji hodowlanej,czyli osobna impreza oficjalna na stadionie organizowana podobnie jak wystawa,nie chodziło mi o typowe zawody psów. Te podwórkowe egzaminy są wygodne dla tych którzy mają układy,dla tych którzy ich nie mają i nie mają warunków do szkolenia oznaczają koniec hodowli a chyba nie o to chodzi. Niestety nie każdego jest stać pojechać 100 czy nawet 200 km do pozoranta i to co tydzien,mnie nie stać,muszę sobie jakoś poradzić,ale nie chcę kombinować,będę szkolił,ale oprócz wprowadzenia takiego wymogu dobrze by było gdyby decydenci pomyśleli o zapleczu i o fachowcach. Bo dziś jak narazie jest z tym krucho. Są organizowane spotkania z pozorantami oni chętnie przyjadą,ale czy ktoś wię jak to wyglądą?.Przyjeżdża sobie taki gość na 3 godź,życzy sobie ok. 40zł od psa a psów jest 10. Chyba nie muszę pisać ile czasu ma dla jednego psa.Więc jeśli wprowadzony zostanie tylko wymóg obowiązkowego szkolenia a za tym nie pójdzie reszta czyli obowiązek dla poszczególnych oddź. do organizowania takich szkoleń,włacznie ze sprzętem do tego potrzebnym i pozorantem/szkloeniowcem,to nic to nie da .Będzie znowu przybywać psów bez rodowodów,a egzaminy będą się odbywać drogą korespondencyjną
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego owczarkarze wlasnie powinni naciskac oddzialy o stworzenie takiego szkolenia( jest to podstawowa dzialalnosc statutowa) ,lub wymoc na oddzialach (czyli ZG) pozwolenie dla KON na stworzenie klubow przy ZK w ktorych wlasnie szkolily by sie ON-ki . W moim oddziale wlasnie tworzymy takie warunki(plac, pozorant, sprzet, kadra instruktorska) lecz na szkolenie IPO jak narazie nie ma chetnych . Sad
Mysle ze druga opcja jest lepsza dla obu stron czyli ZK i KON-u dlatego ze zdjela by "z glowy" ZK szkolenie ON-kow .Ale do tego potrzebna jest jednosc w srodowisku ON-karzy , zostawienie animozji za soba i zjednoczenie sie, w co przyznam, znajac to srodowisko od dawna , watpie. Sad, obym sie mylila .
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę że nic się nie zmieni dotąd dopoki nie opuścimy struktur ZKWP. Rafał, mordo Ty moja, przecież wszyscy widzimy absurdy związane choćby z płatnościami za wystawy - idiotyczne terminy - jesli płace dwa miesiące przed płacę najmniej, jesli chcę oplacic na wystawie płace niemalże podwójnie !!! Do tego skromne dwie dychy za parking, plus dwie dychy za kiełbaskę bez buły - bo za tą należy się piatak osobno !!
O czym mowa ?? Co związek tak naprawde robi dla nas w kwesti szerzenia pomocy kynologicznej ?!?!?! na Boga, nic !!!! Uwierz mi rafał że dopóki będziemy zmuszeni funkcjonowac pod dyktando ludzi kompletnie nie rozwojowych i bez jakiejkolwiek wizji to nic sie nie zmieni !!! I tak jest wlasnie z IPO dla suk. Spójrz, skoro tyle lat było IPO dla suk i nagle bez najmniejszego problemu zostało wycofane, to co to oznacza??
Ze po pierwsze nikt z Zarządu z Komisji ( GKSP ) tak naprawde się nie zainteresował dlaczego w rasie tak uzytkowej jaką jest O.N. zależy nagle komus żeby ten wymóg zdjąć ???
A dlaczego jest tak nagle trudno dla poszczególnych oddziałów place zorganizować, pozoranta zatrudnic na stałe itd itd ???? Nagle milion problemów się stworzy i powstanie gdzie Związek szeroko rozklada ręce wskazując winnych tylko wokół siebie !!!

Za wszystko płacimy, za każdy glupi świstek, o wszystko trzeba pisać pismo, nie ma nic co by mozna było załatwić od ręki........ No jeszcze pół biedy, jesli w oddizale siedza w miarę życzliwi ludzie........Nie będe tu pisał co się dzieje jeśli np trafisz na jakiegoś nadgorliwca !!!!!!!!

Ludzie potrzeba nam przede wszystkim głośno mówić o tym, rozmawiać, konsultować itd. To forum zostało własnie do tego stworzone żebyśmy mogli tutaj jawnie wymieniac poglądy bez wzajemnego przekszykiwania się !
Część ludzi powinna wogóle odejść ze struktur dlatego że po prostu nic nie robią !!!! Sytuacje które miały ostatnio miejsce w Jarosławiu powinny być karane sankcjami finansowymi !!!! Ja chciałem sie wybrać na wystawe z Gdanska w nadziei że moje psy zobaczy sędzia SV,a tu nagle okazuje sie ze przyjeżdża niejaki pan Hulo i na tydzień przed imprezą jako uczestnik dowiaduje sie ostatni i to przez przypadek. I jak mam teraz zrezygnować skoro status ZKWP jest tak skonstruowany że nie pociąga go do żadnej odpowiedzialności, że nie określa że w poszczególnych przypadkach powinni zwrócić opłaty wystawcom którym nie pasuje dany sędzia !! pies podlega opłacie bez względu na to czy zostanie doprowadzony do oceny czy nie, ale co jeśli z winy ( jak mialo to miejsce tym razem w Jarosławiu ) organizatora cos nie zagra ??? Kto zrekompensuje mi koszty przejazdu 700 km w jedna stronę ????
I co tu się dziwić że każdy jeździ tylko na trzy wymagane wystawy i to wokół własnego komina????

Rafał, znasz temat doskonale,znasz mnie i moje zdanie i wiesz co kolego ??? Chodźmy lepiej na piwo.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 6:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze coś Rafale.....

Taki przykład, no choćby wystawa międzynarodowa w Sopocie. Frekwencja 2.000 psów ( w roku 2008 było ponad ). Każdy pies 120 zł razy 2.000 daje sumę 240.000 tyś zł, do tego ok. 500 osób z pawilonami, którzy płacą z tego co sie orientuje ok. 1.000 zł za dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
( nadmieniam ze przeważnie wystawa międzynarodowa trwa dwa dni )
Idźmy dalej, reklamy w katalogu ................, dalej sponsorzy, dalej zazwyczaj jakis patronat miasta czy tam Prezydenta - czytaj kolejna dopłata do wystawy. rachunek ??

łatwo policzyć, myślę że niekiedy sumy te dochodzą do Miliona złotych !!!!!!!!!!!!!!!!
A koszta? Myślę że są też niemałe, jednak nie większe niż 50% całej uzyskanej kwoty.

Pytanie : Gdzie jest ta kasa ??? Skoro dajmy na to oddział Witkowo - Prytkowo organizuje wystawę to ten oddział powienien zasilić swója kasę własną, prawda ???? I co skoro ma tyle pieniędzy ( z jednej tylko wystawy !!!! ) to nie ma pieniędzy na place dla IPO ?????????????????????

Powodzenia w zastanawianiu się gdzie ida nasze pieniądze !!!

P.s. Rafał, a czy ty wogóle się orientujesz pod co podlega ZKWP???
czy to tzw organizacja pożytku publicznego czy płaci wogóle jakieś podatki ??? ciekawe jak to jest............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:
Pytanie : Gdzie jest ta kasa ??? Skoro dajmy na to oddział Witkowo - Prytkowo organizuje wystawę to ten oddział powienien zasilić swója kasę własną, prawda ???? I co skoro ma tyle pieniędzy ( z jednej tylko wystawy !!!! ) to nie ma pieniędzy na place dla IPO ?????????????????????


Z tego co wiem, bankiety są bardzo drogie.

paweł dykowski napisał:

P.s. Rafał, a czy ty wogóle się orientujesz pod co podlega ZKWP???
czy to tzw organizacja pożytku publicznego czy płaci wogóle jakieś podatki ??? ciekawe jak to jest............

ZKwP nie jest organizacją pożytku publicznego, sądzę, że nieprędko będzie, bo te instytucje są bardzo mocno "prześwietlane" od strony finansowej (obowiązkowe badania ksiąg przez spec-grupę biegłych rewidentów).
Orgaizacyjnie chyba podlegamy pod wojewodów.
W ogóle się nie zgadzam z tezą, że najlepszym wyjściem z sytuacji jest wyjście z ZKwP. Mamy już KHRON, ZOND, PKPR. I co? I hodowle tam zrzeszone są na gorszym poziomie, mają jeszcze niższe wymogi hodowlane. Ja tak jak Dorplant postuluję zjednoczenie sił i WSPÓŁDZIAŁANIE nawet wtedy, jeśli się nie lubimy, czy konkurujemy ze sobą.
Zresztą czym innym jest współdziałanie na płaszczyźnie administracyjnej, a czym innym - konkurowanie na wystawach. Ale ja tak samo jak Dorplant kiepsko widzę możliwość dojścia do porozumienia. Też obserwuję od paru lat to środowisko nie widzę nawet możliwości merytorycznej dyskusji, a co dopiero - rozumnej współpracy. Przykładem są pseudo dyskusje wybuchające co chwila na tym forum. Pełne jakiś złośliwych, osobistych wycieczek i gubących po drodze to co najważniejsze - dobro hodowli ON w Polsce.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu nie zgadzam się z Tobą. Uważam że wystapienie z ZKWP da bardzo wiele, ale pod pewnymi warunkami. otóz nie pisałem o KON, ZOND i KHRON i innych Privat Club dla wybrańców, ale o w pełni autonomicznym Klubie Owczarka Niemieckiego i to nie koniecznie nie na wzór SV.
Uważam że w Zarządzie powinny zasiąść ludzie spełniający poniższe kryteria:
- Przewodniczący musiałby być minimum 10 lat aktywnym członkiem klubu ( oczywiście wliczając czas w strukturach ZKWP )
- osoba ta musiała by byc sędzią o uprawnieniach międzynarodowych, o nienagannej opinii, wybrana w demokratycznych wyborach, w których byłoby OBOWIĄZKIEM branie czynny udział przez wszystkich zrzeszonych czlonków, aktywnym hodowcą, posiadającym minimum 3 suki hodowlane.

Dalej, osoba odpowiedzialna za sprawy hodowlane ( czyli właśnie za IPO, PT )oraz inne wspólnie ustalone wymogi ( licencja ).

Dalej niezależna minimum 3 osobowa komisja nadzorująca wszelkiego rodzaju egzaminy ( położyłoby to w końcu kres kombinacjom ) i niepotrzebnum podejrzeniom.

Uważam że przynajmniej 35 % psów i suk nie zaliczyłoby IPO gdyby ktoś naprawde uczciwie posędziował takie egzaminy. Nie twierdzę że wszyscy wszystkich oszukują , ale jest tyle niepotrzebnych kontrowersjii

Dalej, wprowadziłbym surowe kary oraz sankcje dla osób szerzących plotki, niedobrą atmosferę, nadużywających alkoholu na wystawach, agresywnych, nieuczciwych itp.

zwiększenie uprawnień Sądu Koleżeńskiego, obowiązkowe propagowanie Sportu Kynologicznego wśród młodzieży, staranie się o dofinansowanie poprzez ścisłą współpracę z władzami miast gmin i sołectw, aby umożliwiały powstawanie placów szkoleń przy swoich oddziałach.

Płacenie wszelkich składek ( również tych SV ) w macierzystych oddziałach. Pozwolilo by to na stworzenie bazy danych ilu z nas jest w strukturach SV, chocby dla celów statystycznych.

Stworzenie minimum jednej wystawy w roku przez każdy oddział w Polsce.

Stworzenie internetowego programu pozwalające na głosowanie z miejsca zamieszkania we wszelkich wyborach ( tak aby nikt nie mógł powiedziec że nie ma po co jechac przez cała Polskę, ze nie może lub nie chce )
Stworzenie wspólnego konta internetowego do którego ( tylko w formie podglądu ) mieliby wszyscy czlonkowie KONwP, mogąc sledzić wydatki i przychody NASZYCH oddziałów i NASZYCH pieniędzy.

W perspektywie mielibyśmy szansę na stworzenie naprawde profesjonalnej instytucji, zbudowanie jej siedziby z naszych skladek, co jeszcze bardziej umocnilo by jej niezależna pozycję.

Nie wspomne już o obowiązku zatrudniania osób ze znajomościa języków obcych, których zadaniem byłoby utrzymywanie wszellkich niezbędnych kontaktów z naszymi sąsiadami.
pomogloby to w eliminowaniu choćby takich przykrych niespodzianke jak ostatnio w Jarosławiu.

wprowadzenie ABSOLUTNEGO ZAKAZU jakichkolwiek debilnych opłat za parkingi dla WYSTAWIAJĄCYCH. Niech płaca oglądacze i goście !!!!!!!!!!!!!

Zlikwidowanie jakichkolwiek dopłat za późniejsze ( niz narzucone obecnie przez ZKWP )przelewanie pieniędzy. Chodzi mi tu o o to że hodowca praktycznie nie ma szansy na zwrot wcześniej wpłaconych pieniędzy nawet jesli przypadek losowy niezalezny od nas nie moze dojechac na wystawę.

itd itd.Pani Basiu prosze mi wierzyc że jest sporo osób które maja bardzo dokladnie sprecyzowane wizje na temat NASZEGO WSPÓLNEGO KLUBU.

Pozdrawiam Świątecznie, Pawel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic dodać nic ująć Pawle,to miałoby sens,taki klub. Ale najpierw stwórzmy przejrzyste regulaminy dostępne do wykonania dla wszystkich.Ja jestem za!!!
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zender



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Osiek

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

jestem nowy uczestnikiem forum....... i mam nieduze doswiadcznie z ON. Obecnie sam jestem wlascicielem ONki i uwaza ze OWCZAREK NIEMIECKI nie zaleznie od pleci jest psem pracujacy...... zlikwidowanie wymogu IPO dla suk to z mojej prespektywy to blad!

Konrad Zenderowski
_________________
Konrad Zenderowski
BLANKA Dan-Woj-Mat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał zgadzam się z Tobą, i wiesz co???
Właśnie tu na tym forum powinien powstawać nasz regulamin. Każdy ma dostęp do internetu, więc każdy może zagłosować na dany punkt regulaminu.I tak drogą głosowania nad każdym proponowanym punktem nowego regulaminu powinien zostać stworzony.
Przecież to jedyny najbardziej DEMOKRATYCZNY sposób na to żeby w końcu do czegoś dojść.

Natomiast ci co głośno mówią: " ja to pier............., nie będę się wtrącał.........." powinni być usuwani z Klubu i to bez mrugnięcia okiem. Nie może być tak że jeden coś robi,stara się dla dobra innych, a inni tylko krytykują i obrabiają innym d...........
Koniec z tym, skoro uważasz że jesteś bez winy, pierwszy rzuć kamieniem !!!-jak mówi przysłowie.

Już dawno byłby super Klub gdybyśmy tylko chcieli,a tak to tylko biadolenie na tym Forum.........
Ehh,szkoda gadać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mch



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 70
Skąd: lublin

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak IPO winno byc obowiązkowe bo co nam powiedzą testy ??? zdane testy

http://www.youtube.com/watch?v=D2OpwF_1Kns
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż - jaki regulamin - takie testy Confused

Według mnie również IPO powinno być obowiązkowe, a przegląd hodowlany należy zlikwidowac i zastąpić licencją na wzór SV.

Należy również pomysleć o dopuszczaniu do hodowli psów ratowniczych, pasterskich etc. - bez obowiązku IPO czy dodatkowych testów.

Nie wiem jednak w jakim kierunku pójdzie "góra". Pisma poprzedniego zarządu KON (kierowane do władz ZKwP) w sprawie przywrócenia IPO etc. trafiły pewnikiem do kosza - skoro wybory zarządu zostały uznane za nieważne, to pewnikiem wszystkie pisma tego zarządu również są traktowane jako nieważne Sad
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:


Należy również pomysleć o dopuszczaniu do hodowli psów ratowniczych, pasterskich etc. - bez obowiązku IPO czy dodatkowych testów.



Popieram w 100%
Jst tak wiele świetnych ONków pracujących w ratownictwie ktore z samej zasady nie oga trenować IPO, a bez tego ani rusz do hodowli.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
spoks



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
No cóż - jaki regulamin - takie testy Confused

Według mnie również IPO powinno być obowiązkowe, a przegląd hodowlany należy zlikwidowac i zastąpić licencją na wzór SV.

Należy również pomysleć o dopuszczaniu do hodowli psów ratowniczych, pasterskich etc. - bez obowiązku IPO czy dodatkowych testów. Sad


No cóż zdany egzamin IPO1 zdanemu egzaminowi IPO1 nierówny, ale OK, lepsze to jak nic- znaczy testy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group