Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady sędziowania na wystawach owczarkarskich
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po to Pan jedzie ogladać testy, by zobaczyć co pies robi i jak pies robi, jaką ma psychikę, pasję itp. Nikt tu nie krzyczy by Korung był obowiązkowy. Niech robi kto chce, i kto go przejdzie. Ale jeśli jedziemy na wystwę do niemieckiego sędziego, to bądzmy oceniani zgodnie z pewnymi kryteriami i sprawiedliwie. Bo czy pies ładny to wystarczy w rasie ON??? A jeśli ma dysplazję łokci, to zasługuje według Pana na zwycięstwo z psem zupełnie zdrowym? Bo widzi Pan, dla jednego hodowcy taki pies to szrot, a drugi, dla zysku, będzie go rozmnażał... I krzyczał, że Korung nie potrzebny... bo w życiu by go nie zrobił...
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Długo zastanawiałem się czy pisać cokolwiek na poruszane tutaj tematy , ale wypowiedzi ludzi wszystko wiedzących i wszystko robiących skłoniły mnie do tego aby zabrać głos i zakończyć te wypowiedzi i dać coś do przemyślenia przed następnymi wypowiedziami.
Postaram się zacząć od samego początku tego wątku.
1.Zdjęcia..
- jeżeli robi się zdjęcia , to wypadałoby zapytać czy można wejść na płytę i je robić ( przynajmniej uzyskać zgodę sędziego ) , a nie kręcić się wśród zdających,
- wstawiając zdjęcia wypadałoby wstawić wszystkie zdjęcia , a nie wybiórczo tylko te które pasują i wyróżniają tylko niektóre psy ,
- do wstawiania takich zdjęć należałoby uzyskać zgodę właścicieli i przewodników psów , jeżeli nie jest to oficjalna sesja zdjęciowa umieszczana w galerii wystawy , a tylko szukanie sensacji , jak miało to miejsce teraz.
2.
Pat napisał:

Szukalam listy psow, ktore startowaly na Körungu, ale do dzis nie ma zadnej (ani startujacych, ani psow, ktore zaliczyly Körung).

Nie znam niestety wszystkich psow. Wiem, ze tez byl Poldek z Brenda Kenola, Ola miala dwa psy, Svetlana tez dwa, Byl tez Jarek G, ale nie wiem z czym. Sad


A do tych, ktory oddali wyzej jakies niepotrzebne komentarze, to powinny raz przeczytac "Körungordung" lub dac sobie przetlumaczyc i dopiero potem miec do mnie jakies pretensie.
Szczegolnie punkty 4.2 i 4.3.
Oto link do Körordnung:
https://www.schaeferhunde.de/site/typo3conf/ext/nf_downloads/pi1/passdownload.php?downloaddata=155

Pozdrawiam


Oczywiście ,że masz rację . Tak odbywa się to w Niemczech.
Niestety u nas jest to niewykonalne ponieważ:
-psy są często zgłaszane tuż przed koerungiem , a nie do 7 dni przed nim,
-SV nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia ponieważ nie są w stanie sprawdzić wszystkich danych psów (np. wyszkolenie) , a poza tym brak im na to czasu , tak więc zagraniczne koerungi są robione w ten sposób ( podobnie jak wystawy )
-następnie z tego co sobie przypominam to w ostatnich latach byłaś współorganizatorem wielu koerungów i tam jakoś nie obowiązywały te punkty regulaminu..czy może wtedy ich nie było??
Jakoś z tego powodu nikt nie robił wielkiej afery , ale to byłaś Ty więc trudno abyś o sobie źle pisała lub pisała skargi do SV , lub głupie komentarze na zagranicznych forach..(jak to niektórzy robią)
3.
Kenzo napisał:
Według mnie ta sprawa powinna być jasna przed wystawą Myślę że pora abyśmy na tych największych wystawach owczarkarskich zdecydowali się w klasach użytkowych na sędziowanie według zasad SV przez sędziów SV .Każdy kto zechce wystawić psa w tej klasie musi sie liczyć z tym że może przegrać z suką lub psem posiadającym nie tylko IPO ale też niemiecką licencję hodowlaną na zdobycie której nalezy poświęcic sporo czasu i pieniędzy ( niemieckie prześwietlenia przód-tył i DNA ) .Dlatego uważam że już pora aby w tej najważniejszej klasie UŻYTKOWEJ skoro jest ona najbardziej prestiżową , o pierwsze lokaty walczyły psy KOMPLETNE to znaczy takie które spełniają te wymogi

I to jest przykład o którym mówił sędzia Teubert..
Młode klasy wg.FCI , a użytki wg. SV.
Powiedzcie do czego to ma prowadzić?? Moim zdaniem albo jeden regulamin , albo drugi??
Jakoś w klasach młodych nie słyszałem aby ktoś robił awanturę o to , że dostał ocenę doskonałą zamiast bdb.
Pani , która robiła największą awanturę toczy na innym wątku na temat swojej suki VAPl , otóż wyjaśnię to tutaj : Tytuł VA przysługuje klasie użytkowej a nie klasie juniorów , w klasie juniorów mamy tylko tytuł CzP i to również przy doskonałej . Sędziując wg.SV nie mielibyśmy żadnych CzP w młodych klasach , ale to byłoby wielką tragedią , czy może się mylę????
Wracając do tej Pani to przypominam sobie taką pyskówkę ze mną kiedy to padło stwierdzenie :" i co Ci po tych koerungach skoro i tak chodzisz ze swoimi psami na końcu , trzeba mieć psy a nie koerungi... " Teoretycznie mógłbym to tej Pani to samo powiedzieć , ale po co , i tak nie zrozumie...
Uważam , że koerung powinien być traktowany jako poprawa wartości hodowlanej , a nie wystawowej . Pewnych wad nie poprawi ani koerung , ani żaden inny egzamin.
4.
K8 napisał:
Ja uważam, że niemieccy sędziowie powinni bezsprzecznie sędziować według regulaminów SV. To daje nam obraz wymagań jakie stawia się psom tej rasy w innych krajach, do których także chcemy jeździć i konkurować. A Polskie władze Klubokomisji powinny zadbac o to, by jak najszybciej wprowadzić zmianę w regulaminie dopuszczającą ocenę "bardzo dobrą" dla reproduktorów, uzyskaną od sędziego SV... I problem sędziowania będzie załatwiony.

Zgadzam się z tym , ale wbrew temu co mówią niektórzy sędziowie SV są zobowiązani do sędziowania wg.FCI , lub kraju w którym sędziują .
Niestety Polska jest chyba jedynym krajem w Europie który nie posiada regulaminu wystaw owczarkarskich zbliżonego do reg.SV.
Po zatym wielu jest ten regulamin niewygodny , bo jak tutaj zrobić młodzieżowego championa ,czy CzP???
5.
setka napisał:

.......Ja bym jeszcze chętnie widziała na imprezach owczarkarskich testy psychiczne ( TSB) Niech nasze psy mają jakąś rozrywkę , a nie tylko bieganie w kółko Laughing


Jeżeli uda się wam namówić wszystkich naszych szkoleniowców i pozorantów do darmowej pracy na placach szkoleniowych , tak aby ci mniej zamożni mieli równe szanse , to można o czymś takim myśleć..
No chyba , że chodzi tu o nabijanie kasy zakładom prywatnym???

6.
Pat napisał:
Jak najbardziej jestem za tym aby sędziowie SV sędziowali według regułek SV, do czego są według regulaminu SV o sędziowanie zobowiązani (ale czesto organizatorzy z polskich wystaw i namawiaja, ab sedziowac innaczej)

Jest w Polsce coraz większa grupa osób, która ma jakieś cele i marzenia hodowlane na międzynarodowej skali. Te osoby kryją lub kupują psy Niemczech lub innych krajach, szkolą swoje psy, robią körungi, które są czasochłonne i kosztowne i te osoby chcą opinie sędziego, jak ich pies wygląda lub jakie ma możliwości w świecie. Dalszy Punkt jest duży koszt zaproszenia sędziego SV (polski sędzia był by dużo tańszy). I podsumowując te w.w. punkty maja te osoby prawo do oceny według SV - w innym przypadku po co się to wszystko robi?


Chyba nie podejrzewasz mnie , że ja kogoś namawiałem??, bo i po co???
Sam miałem psa w użytku za psami bez koerungu...
Po co robić koerung??/ Napewno nie dla miejsca , raczej dla siebie i swojej hodowli , i mieć to w razie gdyby jakiś sędzia zechciał jednak sędziować wg.SV

7.

Pat napisał:

.......To co Setka napisała o testach psychicznych to jestem jak najbardziej za tym. Mozna to na większych preztiszowych wystawach (jak jest Swierklaniec) wprowadzić. Moze to byc nawet bez ocen (sędziów), ale bardzo często polscy hodowcy nie chcą kryć polskim psem lub szczeniaka po polskiej suce, bo niewiadome czy ten pies "gryzie" czy nie. A po co do Niemiec do krycia jechać, jak mamy tu takie fajne psy - tylko niech te fajne psy udowodnia ze są naprawdę takie wspaniale.
A jak piesek ma IPO, to takie testy sa nic dla niego.

Dalszy punkt, który byl by bardzo przydatny jest lista jakie psy na körungach startują i zdają. Tez po Miliczu brakuje niestety takiej listy. A przecież wszystkie psy na Körungu w Miliczu ładnie te testy zdały i o tym powinna cala Polska wiedzieć. No i jak by była taka lista, to by tez zanikły "głupie gadki" .


Milego dnia


Nic przeciwko , niech tylko zapełnią się place związkowe odpowiednimi ludźmi..
Wielu z Was kryło psami super gryzącymi , czy to w Polsce czy zagranicą ,
jakoś z moich obserwacji mogę powiedzieć , że większość ich potomków nie wdała się Ojca. Zatem pytanie czy zobaczenie gryzącego ojca daje pewność , że dzieci też będą gryzły??? Może trzeba patrzeć na co innego??
Inni kryli psami z młodej czołówki na BSZS , które nigdy nie były pokazane w klasie użytkowej , to powiedzcie , gdzie widzieliście je gryzące??? Może gryzły przy kryciu???
Jeżeli dla psa z IPO takie testy to nic , to ciekawi mnie po co Ty i wielu innych szlifujecie naokrągło gryzienie , a w szczególności przed testami???
Co do końcówki postu to wydaje mi się , że odpowiedziałem już wcześniej , uważam ,że brak katalogu jest mniej bulwersujący jak zrobienie wcześniejszego gryzienia ( bez publiki) , z tłumaczeniem , że sędzia przyszedł wcześniej i nie chciał czekać , jak to miało miejsce parę lat temu.... Z tego jakoś zdjęć nie było???
A głupie gadki to słyszę przeważnie z jednych ust , jestem ciekawy czy inni też???

8.
brawos napisał:
Pat napisał:


Teraz na pewno parę osób powie, ze w Polsce nikt nie ma obowiązku do Körungu lub wystawiania w Niemchech. Zgadza się. Ale każdy, który kocha ta rassa i ma jakieś ambicje to dąży wyżej.


Oczywiscie ON to rasa uzytkowa a jak kogos nie stac to wcale nie musi hodowac ON, sa inne rasy. Pytam sie w jaki sposob mamy tepic producentow jak nie podnoszeniem poprzeczki i dazeniem do wymogow SV.....

Pat napisał:

Dalszy punkt, który byl by bardzo przydatny jest lista jakie psy na körungach startują i zdają. Tez po Miliczu brakuje niestety takiej listy. A przecież wszystkie psy na Körungu w Miliczu ładnie te testy zdały i o tym powinna cala Polska wiedzieć. No i jak by była taka lista, to by tez zanikły "głupie gadki" .


Pat jaki przydatny to powinno byc obowiazkowo Exclamation Mam nadzieje, ze organizatorzy wezma to sobie do serca i TAKA LISTA powstanie.


Czy postępem możemy nazwać krycia zwierząt bez minimalnych wymogów ( HD,ED,DNA , o koerungu już nie wspomnę) , chyba nie???
Jedna lub dwie jaskółki nie czynią jeszcze wiosny....
Pogrzebcie w swoich hodowlach , a potem rzucajcie takie wielkie słowa jak POSTĘP .

Czy oprócz listy powinien też być osobisty pozorant????

9.
Demarko napisał:
Ale zanim zaczniemy uwzględniać posiadanie korungu przy ocenie psa na ringu przyjrzyjmy się jak on wygląda w wersji "po polsku" ? Ja wiem że korung to nie tylko "gryzienie" ale właśnie ono POWINNO BYĆ stemplem jakości ! W korungu powinien brać udział licencjonowany pozorant z doświadczeniem potrafiący nie pałką ale swoim zachowaniem wywrzeć presję na psie. KORUNG MA BYC GWARANCJA JAKOŚCI a nie przyszłego pośmiewiska / nie będę dawał przykładów/
Jestem za tym by sędziowie SV na wystawach owczarkarskich oceny doskonale powinni przyznawać tylko w klasach użytkowych , spadnie frekwencja /początkowo/ ale wzrośnie prestiż .Nie do przyjęcia jest to by na takiej wystawia kwalifikacje hodowlane otrzymywały psy /przyszłe reproduktory/z kl. otwartej i w nagrodę dostawały CWC !


Co do klasy otwartej to w pełni popieram.

Reszta nie jest już taka oczywista. Mianowicie psy niemieckie też mimo posiadania koerungów nie zaliczają testów na BSZS , czy zawodzą na obronie na BSP.
Proponuję abyście podali datę i miejsce , ja przywiozę pozoranta , wy wasze super psy i wtedy możemy zobaczyć jak jest z tą presją i ile z nich zostanie na placu???
Tylko pytanie po co??? Po to żeby pokazać jakim gwiazdorem jest pozorant , czy jakie słabe są to psy???
Wydaje mi się , że to pierwsze , bo co drugiego to uważam ,że pies powinien być socjalny w każdym względzie i umieć gryźć , nie wiem jakie jest wasze zdanie , ale chętnie się dowiem..

10.
Następne wypowiedzi to jak zwykle prywatne wycieczki tych co zawsze , tak więc przemilcze to.

11.
Grandziocha napisał:
Ja jestem za tym by oprócz obowiązkowego korungu a przed nim obowiązkowego HD,ED i DNA i próby rowerowej, robić jeszcze rtg głowy, kręgosłupa, pojemność płuc ,plenność suk, żywotność plemników itd. ,itp.
Bo jak się nad tym zastanowić, to cóż to jest „wywalić” od 3000 do 5000 na doprowadzenie owczarka do korungu i to niemieckiego,.... dla grupki bogatych hodowców,którzy za wszelką cenę chcą narzucić swoje stanowisko innym hodowcom. Niech mi nikt nie pisze ,że jak kogoś nie stać to niech nie prowadzi hodowli ON bo nikt / póki co / a zwłaszcza, ta bogata grupka hodowców nie ma takich uprawnień/na szczęście/.
Jeżeli zaś chcielibyście przesądzić o wynikach na Krajowych Wystawach ON, że tylko z korungiem owczarki będą miały priorytet to więcej stracicie ,ponieważ liczba wystawianych owczarków spadnie drastycznie , wliczając w to” klubówkę a co za tym pójdzie tzw. znaczny spadek przeglądu pogłowia ON w Polsce”
Na dzień dzisiejszy hodowli, wystarczą w przypadku suki oceny 3 oceny bdb bez wyszkolenia ,że o korungu nie wspomnę. I tak będzie postępował przeciętny hodowca.
Wiedząc, że nie stać go na wyszkolenie, niemieckie rtg i DNA i że w tym przypadku nie ma szans na „krajówce” ON po prostu będzie jeżdził na zwykłe wystawy tylko po oceny.
A czy o to nam chodzi!?
A czy taki hodowca nie będzie sprzedawał szczeniąt!?,. .będzie . Czy będą gorsze!? ,…chyba nie,….bo będzie krył Waszymi psami z korungami a Wy im chętnie te reproduktory udostępnicie.
.Znalazła się grupka hodowców bogatych i starają się narzucać innym hodowcom swoją wolę, wbrew polskim przepisom hodowlanym. Zamiast wysmętniać się na forum to może pomożecie tym ,których na robienie korungu nie stać a na pewno chętnie do niego ze swoimi owczarkami przystąpią
Przypominam Wam nie jesteście sami w Polsce

A tak poza tym, Moim zdaniem należy się nad tym wszystkim spokojnie zastanowić!


Przypominam ,że od 3 lat istnieje coś takiego jak Polska Licencja na polskich prześwietleniach, może być traktowana w Polsce na równi z koerungiem , również przez sędziów SV.
Niestety przez 3 lata zrobiły ją AŻ 2 PSY
Więcej chyba niemuszę tego rozwijać??

11.
brawos napisał:
Pani Halinko ja jestem doskonalym przykladem osoby bez pieniedzy wrecz bym powiedziala, ze biede klepie a jednak staram sie dazyc do tego co caly swiat robi z hodowla ON i jeszcze raz powtorze nik nikomu nie kaze hodowac ON Exclamation. Wiekszosc takich co na koszty narzekaja to takimi brykami jezdza ze hohoho. Na samochod dobry maja ale na psa wydac trzeba jak najmniej. Ja z powodu braku funduszy nie robie tego ze wszystkimi psami ale nigdy nie powiem, ze korung jest nie potrzebny bo ja kasy nie mam. Kogo to obchodzi czy mam kase czy nie Exclamation . To ze spadnie liczba psow na takich wystawach to niech spada. Dzis spadnie jutro urosnie (jak bedzie dobry przyklad) Sa inne wystawy "wszystkich ras" i tam sobie mozna robic hodowlanke. Wszyscy nasi sasiedzi dookola Polski maja wyzszy poziom ON.

Koszt przeswietlenia to okolo 1500 zl. IPO w przypadku psow trzeba zrobic. Korung kosztuje 100 zl. AD nie trzeba robic ale jego koszt to tez 100 zl. Niech bedzie 2000,- na psa na dwa lata to nawet nie jest 100 zl miesiecznie. Zapewne na uzywki wydaje sie wiecej, wiec nie jest to taki gigantyczny wydatek Rolling Eyes. Trzeba tylko chciec dazyc do lepszego Wink.


Też uważam ,że zamiast cały rok jeździć po wystawach w pogoni za championatami , warto spożytkować te pieniądze na szkolenia i prześwietlenia.

12.
brawos napisał:
W Niemczech mozna hodowac na rozowym rodowodzie lub na bialym. Caly swiat dazy do wymogow SV tylko nie my. Hodowla to nie sposob na zycie..... Mozna tez sie zapisac do Klubu Psa Rasowego i sobie hodowac. Hodowla to kosztowne hobby i jeszcze raz powtarzam nikt nam nie kaze hodowac ON Exclamation Jak sie za to bierzemy to robmy to dobrze i stosujmy sie do wymogow kraju rasy Exclamation


A co robiłaś wcześniej???? SV ma już 100 lat
Ale chwali się , że teraz tak myślisz tylko daj innym dojrzeć , a nie robić awantury..
Już pisałem , że jak ja tak myślałem to byłaś na nie..

13.
brawos napisał:
Policzylam do 10 i wykasowalam jak pani widzi.

Korung zrobilam z dwiema sukami i zrobie z nastepnymi tez....
Podzial jest nie dla tego, ze to tyle kosztuje tylko przekrety byly by mniejsze. Co by to bylo jakby wszystkie psy musialy miec DNA Laughing Nie mozna by bylo np z dwoch miotow zrobic jeden albo dokryc drugim psem...no koszmar poprostu Razz


Jak pohodujesz na tych zasadach bez przymusu następnych 10 lat to wtedy pogadamy..
Nie wiem ile masz psów z DNA i prześwietleniami ale podejrzewam ,że nie jest to powalająca liczba aby tutaj tym "brylować"???

14.
Następne posty są na temat cen , nie będę się wypowiadał bo te koszta były zawsze , przynajmniej u mnie..Koszta innych to uważam jego prywatna sprawa , ale brak darmowych szkoleń związkowych napewno je podraża .

15.

brawos napisał:
Chcemy szkolenie dla suk IPO1. Korung wtedy to dodatkowy koszt max 2000 zl. Jak go rozlozymy na dwa lata to nie jest 100 zl miesiecznie. Jak ktos pali to na fajki wiecej wydaje. Sumy to mozna sobie tez brac z sufitu zeby zwiekszyc cene szczeniaka. A swoja droga ile w takim razie kosztuje szczenie u Wiktora bo na pewno nie 1000 zl. Ola chwali sie ze u nich wszystkie szczeniaki ida w cenie 2500 zl. Wiec moze warto hodowac na warunkach SV. Znam hodowle do ktorych po peta jada ludzie po 500 km bo maja swietna strone i co za tym idzie reklame.


Ja raczej tobie do kieszeni nie zaglądam , a tak poza tym kto broni sprzedać Tobie szczeniaka za 2500????
Po za tym pies żyje średnio 10 lat , to te 2500 na ten okres przeliczając to mniej jak 1 Fajka dziennie , czyż nie??? I to za prawdziwego przyjaciela..
Poza tym wolę sprzedać w tej cenie i mam chociaż trochę pewności , że na następny dzień nie wyląduje na łańcuchu lub w schronisku , jak to się dzieje często z psami za 500-800 zł.
Mam wiele takich przykładów w pobliżu , wy zapewne też??

16.

Następne posty to posty na które odpowiadałem wcześniej więc nie będę ich rozwijał , i tak moja wypowiedź zajmie następnych parę stron , ale poprostu nie mogłem czytać tych bzdur.
Ci co tak krytykują niech wezmą się do roboty i zrobią w swoim rejonie wystawę i koerung na poziomie dolnośląskiej , a nie tylko konsumują gotowe .
Ci którzy tak obligują za koerungami i hodowaniem wg.SV niech najpierw posprzątają swoje podwórka( koerung,DNA,HD,ED i Krycia) a potem dopiero wymagają czystości hodowli , tak aby nikt im nic nie mógł zarzucić , a takich tutaj nie widzę . No może oprócz tych co mają 1 i to pierwsze zwierzę , ale na krytykowanie innych to uważam , że potrzebują jeszcze kilku lat hodowli i trzymania się sztywno zasad tutaj wypowiadanych , pod warunkiem , że nie staną się one obowiązkowe w Polsce.
Pozdrawiam i czekam na efekty waszej pracy w przyszłym roku.
Mirek Tchorz
Moje osobiste wycieczki w kierunku niektórych są tylko odpowiedzią na zarzuty stawiane mojej osobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agresywnie Mirku... W niektórych przypadklach trafnie Wink Ale powiem Ci, że czyszczenie innych podwórek pozostawmy właścicielom... Tak jak nie zaglądasz innym w portfele, nie zaglądaj też w ich dorobek... Confused Przecież wszyscy wiemy jak jest Very Happy

Dyskusja jest o przepisach... Regulaminy i wymagania powinny być jasne, przejrzyste i czytelne, by nie było potem jakiś dowolnych interpretacji... Od zmiany regulaminów są odpowiednie jednostki i myślę, że ludzie powinni się wypowiadać, by można było poznać opinie "publiczną". Dyskutuje się po to, by się samemu wypowiedzieć, ale i wysłuchać tego co myślą inni...

A wystawa z tego co wiem (zresztą tak jak i poprzednie) była fajna i udana, czego Wam ludzie gratulowali i chwali się Wam, że chcecie ją rokrocznie organizować, bo to ciężka i niewdzięczna praca Exclamation Więc myślę, że niepotrzebnie wywołaną dyskusję traktujesz tak personalnie i emocjonalnie! Nie denerwuj się i do przodu Very Happy Exclamation
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie po co ta dyskusje traktujesz tak personalnie..... Ja ci do portfela nie zagladam tylko Ola na innym forum oficjalnie pisala, ze w takiej cenie sprzedajecie szczeniaki to chyba nie wstyd. Co ma sie ile kto psow wyszkolil do mowienia o poprawie jakosci ON. Nie mow mi ze ja w zeszlym roku bylam na nie. W zeszlym roku zadnego psa nie wystawialam w Miliczu i zawsze bylam na tak jesli chodzi o korung. Jedni hoduja inni kupuja ale jedni i drudzy maja prawo wyrazac swoje opinie wiec nie mow mi zebym 10 lat hodowala na takich warunkach i dopiero sie wypowiadala Exclamation Zebym mogla hodowac 10 lat na takich warunkach niech to ma jakis sens Exclamation W ten sposob nigdy nie bedzie dobrze w tej rasie. Co do listy ok ale teraz chyba mozna ja zrobic i wstawic na forum czy moze tez jest to tajne. Nie porownuj innych klas i ocen tam przyznawanych bo w tamtych klasach nie liczy sie jeszcze wyszkolenie. Zapewniam cie ze lepiej by bylo gdyby nie bylo tych pierwszych ocen doskonalych bo mozna sobie pomysles, ze przy sedziowaniu wedlug SV to tylko pierwszy bylby bdb a reszt db i dst Very Happy.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sebastian



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: USA

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 4:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie tak jak Mirek dlugo sie zastanawialem czy cos napisac... bo niby co mnie to obchodzi?

U nas w klasie uzytkowej piesek powyzej 3.5 roku nie moze dostac oceny doskonalej bez korungu, tylko co najwyzej bardzo dobra. W klasie otwartej nie sa przyznawane zadne oceny tylko miejsca a na wystawie klubowej nie ma klasy otwartej. To troszke innaczej niz w Polsce bo mam wrazenie, ze klasa otwarta jest najpardziej prestizowa klasa.....
Rozmnazajac psy bez korungu blokujecie takim pieskom nie tylko szanse na wystawy w Niemczech ale rowniez w innych czesciach swiata. Szczenie, ktore pochodzi od rodzicow bez korungu nie ma najmniejszej szansy na dobra ocene i zajecie wysokiej lokaty na wystawie.
Mielismy zamiar przyjechac na wystawe klubowa w Polsce w tym roku ale mija sie to z celem.... Nawet klasy uzytkowej nie sedziuje sedzia SV, a z tymi testami to zartujecie....prawda???

alexandra napisał:

Proponuję abyście podali datę i miejsce , ja przywiozę pozoranta , wy wasze super psy i wtedy możemy zobaczyć jak jest z tą presją i ile z nich zostanie na placu???
Tylko pytanie po co???

Szkoda Mirek, ze dzieli nas taka odleglosc bo na pewno zglosil bym sie na to zaproszenie.....
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
_________________
Sebastian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i widzę,że dalej mnie nie rozumiecie.
Proszę bardzo,... chcesz robić korung!?,... masz na to kasę!?,.... to oczywiście jak najbardziej, ale powtarzam;

Nie uzurpujcie sobie prawa do lepszego traktowania na polskich wystawach,nie próbujcie wymuszać na innych hodowcach robienie niemieckiego korungu, nie róbcie awantur na wystawach jak owczarek bez korungu, będzie ustawiony przed owczarkiem z korungiem co miało miejsce w Miliczu, i nie piszcie skarg do SV. Mieszkamy w Polsce i wystawiamy w Polsce a korung w Polsce nie jest obowiązkowy.Póki co, korung, to wasza prywatna sprawa.Nie zapominajcie o tym.
O sprawach ubocznych ale wiążących z tematem czyli przekrętach ,strach przed badaniami DNA, rtg ED i HD,lewych egzaminach ,podkładanych szczeniakach to wszystko jest prawda ,ale o tym wiemy a ja rozpisywać się nie bedę,bo nie o to mi chodzi.
Dlatego jestem za tym by "rządzący i specjaliści od ON, jak najszybciej głęboko,przeanalizowali jeszcze raz regulaminy hodowlane dla ON,ale przy tym uwzględnili wydolność finansową wszystkich hodowców.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem jeszcze raz sprawa finansowa hodowcow nikogo tu nie obchodzi i nikt nie bedzie ustawial regulaminu pod katem kieszeni tego czy tamtego. Hodowla to kosztowne hobby i nikt nikomu jej nie narzuca.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz Mirek ale korung to dla mnie JAKOŚĆ . Korungu nie organizuje się po to żeby wszyscy zdali . To powinna być najwyższej klasy SELEKCJA! To że nawet Nimcy oszukują ma być dla nas wykładnią ?.Nie wiem jak pozorujesz dobrze czy nie ale najważniejsze byś miał licencię która jest lub powinna być wymogiem..Jeżeli masz to ok.Co będzie jak ten korung unieważnią ?.Czy jak w Warszawie ja byłbym pozorantem też będzie ok ?Do tej pory tylko dwie osoby nie zgadzają się z tym co napisałem...

I jeszcze do wielbicielki: jak piszę o dysplazji , lewych IPO ,czy nic nie wartych korungach to u Ciebie występuje niepohamowany objaw agresji i bierzesz to wszystko do siebie...
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halinko, Sebastian wyżej napisał:
cyt"Rozmnazajac psy bez korungu blokujecie takim pieskom nie tylko szanse na wystawy w Niemczech ale rowniez w innych czesciach swiata. Szczenie, ktore pochodzi od rodzicow bez korungu nie ma najmniejszej szansy na dobra ocene i zajecie wysokiej lokaty na wystawie. "
i chociażby dlatego warto o tym pomyśleć. No, ale póki co każdy robi jak chce..


Jak pisał Mirek, Polska Licencja Hodowlana też nie cieszy się powodzeniem( 2 psy - szok!). Był wniosek, aby dołaczyć do niej badanie DNA - nie wiadomo oczywiście czy przejdzie - no bo co to będzie, znowu koszty wzrosną!
Na razie brak jest regulaminów. Nowe będą albo i nie...
I tak od lat nic się nie dzieje i prawie wszyscy są zadowoleni!
A Czempionów mnóstwo !
Właściwie same Czempiony, jak przegląda się ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt.
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:

5.
setka napisał:

.......Ja bym jeszcze chętnie widziała na imprezach owczarkarskich testy psychiczne ( TSB) Niech nasze psy mają jakąś rozrywkę , a nie tylko bieganie w kółko Laughing


Jeżeli uda się wam namówić wszystkich naszych szkoleniowców i pozorantów do darmowej pracy na placach szkoleniowych , tak aby ci mniej zamożni mieli równe szanse , to można o czymś takim myśleć..
No chyba , że chodzi tu o nabijanie kasy zakładom prywatnym???

.


Decydując się na Owczarka Niemieckiego ( posiadanie ) wiedziałam, że ta rasa oprócz michy, szczepień itp jak inne rasy, potrzebuje " zajęć dodatkowych" - pracy, szkoleń itp. I dla mnie oczywiste jest , że muszę to swoim psom zapewnić, część we własnym zakresie ( posłuszeństwo, ślady ), w części muszę korzystać z pomocy innych.
I dlatego zasuwam PKS, stopem, piechotą kilkadziesiąt kilometrów, aby pies miał trochę rozrywki w postaci gryzienia. Tyle ja, posiadacz.

Wydaje się więc mi, że hodowca ON, osoba bardziej doświadczona i dbająca o jakość rasy, może swoim psom trochę tej pracy zapewnić, bo zapewnienie " gryzącego ojca " nie zapewni dobrze gryzącego dziecka ( jak wcześniej zauważył Mirek ) - jeśli to dziecko stoi cały czas w kojcu

I zamożność, i równe szanse nie mają tu nic do rzeczy.
W każdy oddziale są inne warunki szkoleń. I trzeba sobie samemu coś organizować jak sie ma ON-ki.
W Warszawie - są same prywatne place szkoleniowe, kiedyś był jeden związkowy, ale też płatny, o jakości nie wspomnę.

A pozorant też człowiek. Jeść musi, a praca z psami trochę kręgosłup obciążą....
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Zdjęcia..
„- jeżeli robi się zdjęcia ,….. „
1. Ponieważ zostałam poproszona o robinie fotek przez uczestników, to robiłam. Ok. mój błąd, bo się nie zapytałam. Ale w tym momencie każda osoba, która robi na testach, wystawach, przeglądach itp. Zdjejcie, powinna mieć zgoda – a Malo kto ja ma.
2.Niestety nie wszystkie fotki nie wyszły, bo bym je chętnie wstatiwa. A jak chodzi o twoje dogryzienie w tym zdaniu, to cie muszę poprawić, bo wstawiłam tez fotki od psów, przewodników które mi osobiście nie pasują.
3. Wiemy, ze wszystkie fotki które sa robione na wystawach, sa robione bez tej „właściwej zgody” właścicieli. Nie rozumie o co chodzi z ta sensacja?
2.”Oczywiście ,że ….. „
Jest to temat związane i nie z fotkami. Jak mam fotki opisać, jak Nie wiem co to za psy? A na moja prośbę o listę to do dziś nie ma reakcji. Dwa dni nie byłam przed kopem i zostały napisane jakieś komentarze na mnie w sprawie tych fotek. I jak się bronie to tez źle. A co do listy psów z Körungu, to i dalej nie rozumie co jest w tym złego. 10 psów stanęło i 10 psów zaliczyło. Jest to przecież piękny wynik zarówno dla Ciebie jako pozorant, dla Ciebie i Oli jako szkoleniowcy i dla oddziału Wroclaw. I co w tym złego?
-Na twoje stwierdzenie ze byłam w ostatnich latach współorganizatorem wielu körunguw, to muszę cie poprawić, bo tak nie było. Byłam tłumaczem ale nic do organizacji nie miałam. A jak tłumaczyłam körungi to zawsze listy startowe lub w jakikolwiek sposób było wiadomo kto z jakim psem przystępuje.
Czy ty masz na myśli ze ja pisze jakieś głupie komentarze na zagranicznych forach? Jak tak to proszę mi to pokazać.
4.”Nic przeciwko , niech …. „
Na pewno nie daje pewność, pokryć jak się widzi gryzącego ojca. Ale zwiększa szanse na dobra psychikę.
Co do twojej wypowiedzi o „szlifowaniu naokraglo” to: Przebywanie na placu szkoleniowym jest przyjemna forma spędzenia wolnego czasu z swoim psem. Sam wierz jak to jest w Niemczech, tam się tez ludzie nie spotykają aby tylko szlifować, ale tez aby porozmawiać i wymienić doświadczenia. Co dalej, to nadal mówimy o owczarku niemieckim, który jest rasa uwielbiająca prace z człowiekiem i ja jestem z moimi psamy przez cały rok trzy razy w tygodniu na placu. A jak chodzi o prace przed testami, to najlepsze z najlepszych ludzi na tym świecie robią „proby generalne”.
Jak sędzia lub organizator zdecyduje coś, to jest tłumaczowi czasami cieszko ich przekonać, ze inaczej jest lepiej. Wiem ze kiedyś była taka sytuacja – ale nawet nie wiem czy ja wtedy tłumaczyłam. Ale na pewno mnie jeszcze nigdy nie zobaczyłeś z moim aparatem jak ja tłumaczyłam.

5.„Czy postępem możemy ….” .
Tak, dla mnie jest to postęp. A dokładnie jest to dla mnie „produkcja psów za pomocą papierku” Bo hodowla powinna ras poprawić a nie dopusic do hodowania, chorych i psychicznych psów.
Daje Ci razie ze „Jedna lub dwie jaskółki nie czynią jeszcze wiosny....”, ale bo ktoś cos nie robi tak, to nie znaczy ze wszyscy musza.
„Czy oprócz listy powinien też być osobisty pozorant???? „
Dla wielu teraz był osobisty pozorant. Ale według mnie nie musi być osobisty pozorant, ale za to z licencja (watek z tam tego roku).
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Demarko czy to do mnie piszesz? No! ,....Mareczku...!!!


I do K-8
Kasiu tak jak napisałaś ,znasz mnie. W tym co napisałam ,nie wyrażam wrogości wobec tych wszystkich hodowców przystępujących ze swoimi psami do korungów niemieckich. Drażnią mnie teksty /na polskich wystawach/pt bo mój pies ma korung to musi być przed tym czy tamtym psem,zwracanie uwagi sędziom, robienie awantur z tego to właśnie powodu.A najgorsze jest to,że z roku na rok to się nasila.I to jest przykre.

Dlaczego wszyscy przystępujący do korungów a przynajmniej większość tak bardzo podkreśla ,że korung niemiecki, ach!!! tylko korung niemiecki!!! Wychodzi na to,że polska licencja to o kant d..... potłuc i tak w Niemczech z polską licencją nic nie osiągniesz.Może to właśnie powoduje ,że mało kto przystępuje do licencji polskiej a na niemiecki korung niewielu stać.

A tak poza tym;
Gdyby nasze władze nie zlikwidowały IPO dla suk i dalej sukcesywnie wprowadzały takie wymogi jakie są w Niemczech, rtg ED następnie DNA i to dla wszystkich owczarków w Polsce, nie byłoby tego, co jest teraz.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądrze napisał Mirek Tchorz,albo cała wystawa według polskich albo niemieckich regulaminów,a nie wszystkie klasy według FCI a użytki wg SV.
Poza tym niech może Ci co się znaja na temacie bardziej i są działaczami w oddziałach, niech przeforsują jednolite regulaminy, umożliwią załatwienie tych wszystkich wymogów w Polsce, ale uznawanych przez SV i problem zniknie.
Z tego co wiem Mirek wszystkim swoim psom robi korungi i pozostałe wymagania wg SV ale przy tym nie krytykuje innych. Pani Halina dobrze napisała,po co niektórzy mają robić polską licencję jak niemcy i tak u siebie jej nie uznają,a w Polsce puki co niewiele ona zmienia. Mnie osobiście też się nie do końca podoba to że zniesiono IPO dla suk,skoro weszło to powinno zostać. Ale to nie my zwykli mali hodowcy to zmieniliśmy tylko raczej Ci co bardziej wpływowi,bo to im ukrócił się biznes.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group