Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Testy dla szczeniąt

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 3:07 pm    Temat postu: Testy dla szczeniąt Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie - czy hodowcy ON poddają szczenięta testom psychicznym? Nie chodzi mi o odbiór miotu, ale o takie teściki odpowiadające na pytanie na to, jak pies reaguje na stresujące go sytuacje, jak szybko stres potrafi potem odreagować, czy chętnie nawiązuje kontakt z obcym człowiekiem itp.
Jakoś nigdy nikt się tym nie chwali - więc nie wiem, czy tego się nie robi, czy robi się tylko ON-kom użytkowym, a może temat w ogóle nie jest wart podjęcia?
A pytam dlatego, że z testami dla szczeniąt spotkałam się u owczarków belgijskich.
Dlatego pytanie. Czy robicie szczeniakom testy? Jeśli nie - może pomyślcie, czy nie przydałyby się szczeniaczkom, albo ich nabywcom?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 01, 2011 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wystarczającym testem jest "tatuaż" podczas przeglądu i zachowanie po nim. Wytatuowane szczenięta po chwili powinny biegać między nogami i machać ogonkami nie reagując na odgłosy następnego tatuowanego szczeniaka
Tu nie da się nic oszukać i więcej testów mi nie potrzeba. Ale może ktoś ma inne zdanie...

Jeżeli chodzi o nabywców , to im bardziej potencjalny,przyszły właściciel się "kizia" , zapominając że jego okres zabawy w piaskownicy dawno minął , tym szybciej trzeba otwierać furtkę i kończyć wizytę.
Ale proponuję nie rozwijać tego wątku (przyszli nabywcy ) by nie zablokować serwera Smile

pozdrawiam
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group