Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

takie tam, czyli my o innych .....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
brawos napisał:
Do wyrzucenia to ZARZAD KON-u a nie konkurencja :wink: .

Będziesz tak szurać aż się doczekasz i nawet Pan Marek C ci nie pomoże.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tegorocznej Klubowej Wystawie Owczarków Niemieckich nie byłam, więc nie bedę się na temat tej "klubówki" wypowiadać.
Chciałabym jednak ad. na temat wypowiedzi pana Wolf-Jar.
No cóż,... same achy i ochy na temat hodowania i wystawiania w/g regulaminów niemieckich a jakie to niemieckie, włoskie to cacy a te Polskie hodowle i "klubówki to są be. Aż się dziwię ,że hoduje Pan owczarki niemieckie pod krzydłami Związku Kynologicznego w Polsce a hodowla Pana nosi polski przydomek "Wolf- Jar,... i tak bardzo brakuje w pańskim przydomku hodowlanym takich słów jak: ,aus ,vom, von, von der.
Pozwoliłam sobie po tych pańskich komentarzach ponownie odwiedzić na pańską stronę.
I co ja widzę. Hodowla pańska stoi w miejscu.
Suki znajdujące się w hodowli: QUORLI v Osterberger Land - 4 lata,IPO-1 Kk-1, HANKA v Osterberger Land - 9lat,IPO-1,Kk-1,OSCHA vd Grafenbur - 5lat, SchH-1, Kk1,reszta pańskich psów czy to będąca w pańskiej hodowli czy w innych rękach nie ma nic a lata już swoje mają.Poza tym 3 suki w/w były wystawiane na "klubówce" w Sulejowie w 2010r, i to w klasie otwartej.
To gdzie są te Pańskie zasady hodowania i wystawiania w/g regulaminów niemieckich!? Czytając wyniki z różnych wystaw, jakoś nie doczytałam się by jakikolwiek owczarek z przydomkiem Wolf-Jar był "w czubie". Może biegają po ogródkach!?
I niech mi Pan nie pisze,że nie ma Pan czasu aktualizować strony.Od razu dam Panu odpowiedz - nie ma Pan czasu na aktualizowanie strony ,to niech Pan ją zamknie.
A gdzie Pan był podczas "klubówki' w Wasilkowie, we Francji,w Niemczech,na Terenyfach!?
Przez ostatnie trzy "klubówki" 2010,2011,2012 czytając wyniki z wystaw, nie widziałam
żadnego psa i suki w klasie użytkowej, nie zauważyłam też pańskiej hodowli w konkurencji ani reproduktora z przydomkiem Wolf-Jar.
Rozumiem ,że te dwa młode owczarki QUENN i QUORLI Wolf-Jar na przyszłorocznej "klubówce" 2013, zdeklasują wszystkie owczarki, oczywiście w klasie użytkowej a nie w otwartej
bo my pokażemy, to co mamy, Pan,oczywiscie pokaże, to, co ma Pan najlepsze w/g pańskiego cytatu.
cyt:
" Czytam sobie te wywody odnośnie naszej klubówki i zacznę od tego, że ja raczyłem się klubówką włoską bo to była klubówka.Tam zjechało się rzeczywiście wszystko co najlepsze, a u nasz wszystko co mamy" .
Jeśli tak bardzo włoska"klubówka" Panu sie podobała, to trzeba było zamieścić obszerną relację z " włoskiej klubówki" byłoby to, dla nas "owczarkarzy" dobrą lekcją.Pytanie tylko ,czy Pan to potrafi. Wstawić dobre zdjęcia ,opisać jak odbywały sie testy, jak oceniali inni sędziowie, napisać kilka zdań na temat czołówki,podać wyniki. A gdzie tam!!!
Za to potrafi Pan kpić z polskich sędziów i ich sędziowania z wystawy na której pan nawet nie był obecny,pouczać innych jak powinni hodować i w/g jakich zasad, jaki to KON jest wstrętny itd..
Wcale mnie nie dziwi,że tak trudno zjednać owczarkarzy ,wystarczy Pan i inni tacy jak Pan,... i odpowiedz mamy.
Co za obłuda z pańskiej strony.Proszę przeczytać swoje zdanie i nie tylko, ze zrozumieniem.
Panu tylko, ta w kółko bita piana z kompa się wylewa, niczego Pan nie rozumie i nie chce zrozumieć.Wątpię czy Pan wie w jakim kraju Pan żyje i jakie są realia.
ONTOPUS ma rację, jest Pan człowiekiem nie reformowalnym. Proszę te swoje mądrości odnieść do swojej hodowli a Zarząd KON i hodowców zostawić w spokoju. Każdy z nas hoduje w/g własnych możliwości ale zgodnie z regulaminem: polskim czy niemieckim.
Co Pan do tej pory pokazał? Czy ma choć jednego championa z przydomkiem Wolf-Jar z jakiejś tam "międzynarodówki" z gdzie chodzą w klasie 2 owczarki. Nawet tego Pan ,Panie bogaty nie osiągnął.
Powinien Pan się wstydzić pouczać innych,wygarniać komuś ,że go stać czy nie stać na to czy tamto. Proszę przyjrzeć się własnej hodowli.Czy osobiście Pan choć raz wyprowadził swojego psa z kojca na plac szkolenia !?,... wyszkolił i zaliczył egzamin z IPO-1 Pewnie nie bo Pan jest bogol. To,że ma Pan dużo pieniędzy i stać Pana na to czy tamto, nie oznacza ,że Pana hodowla jest naj... .za pieniądze tego się nie kupi ale powinien Pan sobie kupić <ciach>
Na koniec dodam,to co jest typowe dla Polaków
Cudze chwalicie swego nie znacie,sami nie wiecie co posiadacie.
A przy okazji załączam wyniki z wystawy landowej,...hmm



Gebrauchshundklasse Rüden, Richter: Rudolph Andreas
V 1 *Jello vom Kuckucksland 2241606, 26.08.09, SchH2 (Remo Fichtenschlag - Betty Kuckucksland) Kwast Hartmut,17166 Teterow
V 2 *Fritz vom Kuckucksland 2218279, 01.05.08, SchH3 (Roy Terrae Lupiae - Paula Kuckucksland) Tchorz Miroslav & Godlewski Zdzislaw,PL-55-114 Wisznia
V 3 (*)Aladin vom Bergmannsland 2259391, 03.05.10, IPO2 (Tyson Köttersbusch - Xalia Bergmannsland) Derince Mustafa,TR-06370 Ankara
V 4 *Sando vom Baruther Land 2221715, 29.06.08, SchH3 (Negus Holtkämper See - Dixi Frankengold) Freier Dirk,15898 Neuzelle OT Ossendorf

Gebrauchshundklasse Hündinnen, Richter: Mai Rüdiger
V 1 (*)Orina von der Moritzburg (Ost) 2253301, 23.04.10, IPO1 (Nelson Frankengold - Amy Moritzburg (Ost)) Goldlust Frank & Schulz Ramona,12623 Berlin & 15746 Groß V 2 *Yelena von der Grafenburg (Ost) 2240893, 03.09.09, SchH1 (Pakros Ulmental - Bama Grafenburg (Ost)) Bähr Corinna,15345 Rehfelde
V 3 Gana vom Wiesenring 2252757, 16.03.10, (IPO1) (Peik Holtkämper Hof - Yana Wiesenring) Grüneklee Manfred,15848 Beeskow
V 4 (*)Yoanna di Poggio del Sole LOI 09/112108, 26.10.08, IPO1(SchH2) (Mork Profeti - Quena Poggio del Sole) Müller Heike & Raniolo Salvatore,75428 Illingen & I-97100 V 5 *Celine von Pallas Athene 2214189, 08.02.08, SchH2 (Quentin Karanberg - Skeidar's J'Adore) Lange Corinna,21714 Hammah
V 6 *Wendy vom Heinrichplatz 2256755, 30.04.10, SchH1 (Guccy Heinrichplatz - Vienna Heinrichplatz) Hohn Jörg,16548 Glienicke/Nordbahn
V 7 *Kwenia vom Priesteracker 2184709, 02.07.06, SchH3 IPO3 (Andrjuscha Noort - Fina Priesteracker) Buß Sylvia,13435 Berlin
V 8 *Serafina von der Goldperle 2240071, 22.07.09, SchH1 (Dino Goldperle - Cara Westsachsen) Hoffmann Egenhard,01983 Großräschen

Junghundklasse Rüden, Richter: Rudolph Andreas
SG 1 Conner vom Brandbachtal 2260303, 12.11.10, (Buka Agilolfinger - Monique Westsachsen) Stiegler Harald & Quoll Lothar,91083 Baiersdorf & 82299 Türkenfeld
SG 2 Otello vom Zellwaldrand 2262129, 15.10.10, (Remo Fichtenschlag - Quinni Zellwaldrand) Genenncher Andreas,01983 Großräschen
SG 3 Zidan von der Königsgarde 2257206, 15.08.10, (Wegas Fichtenschlag - Rala Königsgarde) Straßner Klaus,02991 Lauta

Junghundklasse Hündinnen, Richter: Mai Rüdiger
SG 1 (*)Quadriga vom Frankengold 2258982, 30.09.10, IPO1 (Dux Intercanina - Daggi Frankengold) Goldlust Frank,12623 Berlin
SG 2 Calippo Naja 2265021, 19.09.10, (Nino Tronje - Quera Fichtenschlag) Lange Corinna,21714 Hammah
SG 3 Toya vom Ochsentor 2254614, 05.07.10, (Franco Kuckucksland - Panda Ochsentor) Gyurko Harald,13469 Berlin
SG 4 Luana vom Zellwaldrand 2262681, 01.08.10, (Quattro Partnachklamm - Wendy Zellwaldrand) Wiesner Ralf & Tchorz Miroslav,09661 Striegistal & PL-55-
SG 5 Loona vom Team Zellwaldrand 2260808, 11.09.10, (Tarzan Zellwaldrand - Lilly Frankengold) Herms Nancy,04720 Großsteinbach
SG 6 Nomi vom Merlin 2260493, 02.09.10, (Sumo Götzberg - Dimee Merlin) Gode Petra,16562 Bargfelde
SG 7 Jade vom Stieglerhof 2256636, 06.08.10, (Remo Fichtenschlag - Vini Stieglerhof) Straßner Klaus,02991 Lauta
SG 8 Rome vom Thalberger Land 2260993, 20.11.10, (Sando Baruther Land - Delia Goldperle) Hoffmann Egenhard,01983 Großräschen

Jugendklasse Rüden, Richter: Rudolph Andreas
SG 1 Nox von der Grafenburg (Ost) 2262158, 02.01.11, (Peik Holtkämper Hof - Betty Grafenburg (Ost)) Bähr Corinna,15345 Rehfelde
SG 2 Tarex von Lentulo 2266080, 15.03.11, (Glenn Uckerstrom - Quira Lentulo) Möller Christian,17268 Warthe
SG 3 Ilka's Bandit 2263613, 16.12.10, (Ilka's Tequila - Godalis Quinci) Schudda Ulf,39343 Schackensleben
SG 4 Onex von Honduras 2267289, 24.05.11, (Quenn Löher Weg - Bora Honduras) Schulz Wolfhard,16306 Zichow
SG 5 Ober Wolf Jar PKR 69452, 31.12.10, (Zerxis Osterberger-Land - Oscha Grafenburg (Ost)) Wawrzyniak Antoni,PL-63-400 Ostrow Wielkopolski
G 1 Nox vom Döllenwiesestamm 2261185, 08.12.10, (Eric Schnapstanne - Lisa Döllenwiese) Rösler Ralf,14641 Paulinenaue

Jugendklasse Hündinnen, Richter: Mai Rüdiger
SG 1 Werona vom Frankengold 2268256, 11.05.11, (Yoker Leithawald - Chiara Kirchturm) Goldlust Frank & Kajakowie Irek,12623 Berlin & PL-56-120
SG 2 Unessa vom Frankengold 2265760, 05.03.11, (Fulz Zenevredo - Xsilke Brunnenstraße) Goldlust Frank & Dittrich Sven,12623 Berlin & 01909 Frankenthal
SG 3 Ria von der Grafenburg (Ost) 2265927, 02.04.11, (Ritchi Eichenplatz - Navel Grafenburg (Ost)) Bähr Corinna,15345 Rehfelde
SG 4 Xanja vom Pendler 2266865, 19.02.11, (Paer Hasenborn - Nika Pendler) Zajaczkowski Sebastian,PL-49-305 Brzeg
SG 5 Page von der Malchower Aue 2266362, 03.05.11, (Bix Arlett - Gwenny Malchower Aue) Wolff Andrea,13051 Berlin
SG 6 Jalka vom Schenken Ländchen 2266722, 23.04.11, (Sirio Rauhtal - Aranxa Di Savio) Mager Eva,15746 Klein Köris
G 1 Quorli Wolf Jar PKR 46224/VII, 21.02.11, (Xen Heerbusch - Quorli Osterberger-Land) Zgorzelski Marek,PL-63-200 Jarocin
G 2 Noreia vom Döllenwiesestamm 2261189, 08.12.10, (Eric Schnapstanne - Lisa Döllenwiese) Rösler Ralf,14641 Paulinenaue
G 3 Xina vom Felsenschloß 2263767, 12.02.11, (Zar Schiffslache - Eika Büren) Lefass Barbara,15732 Schulzendorf
G 4 Milli-Meta von der Liszt 2263305, 16.01.11, (Fiasko Liszt - Thekla Mark-Ottenhain) Dorn Melanie,12619 Berlin

Nachwuchsklasse Rüden, Richter: Rudolph Andreas
VV 1 Jerry vom Uckerstrom 2271455, 21.08.11, (Remo Lentulo - Eyka Uckerstrom) Nix Lutz,17291 Prenzlau

Nachwuchsklasse Hündinnen, Richter: Mai Rüdiger
VE 1 Venja vom Ochsentor 2269381, 12.07.11, (Remo Fichtenschlag - Panda Ochsentor) Kwast Hartmut,17166 Teterow

Langstockhaar Gebrauchshundklasse Rüden, Richter: Mai Rüdiger
V 1 Kwantum Kenola PKR.-I 67279, 28.08.09, SchH1 (Markus Status quo - Brenda Kenola) Zajaczkowski Sebastian,PL-49-305 Brzeg

Langstockhaar Gebrauchshundklasse Hündinnen, Richter: Mai Rüdiger
V 1 Nikita v. Equus PKR I 66853, 26.10.09, (IPO1) (Taboo Nordteich - Micki Almhof) Pikulska Dorota,PL-55-095 Mirkuw

Langstockhaar Jugendklasse Rüden, Richter: Rudolph Andreas
SG 1 Orell von Honduras 2267291, 24.05.11, (Quenn Löher Weg - Bora Honduras) Schilinski Petra,15370 Petershagen
_________________

Mam pytanie do Pana Wolf-Jar
Dlaczego tak piękna suczka dostała ocenę dobrą?
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pon Paź 01, 2012 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Cudze chwalicie swego nie znacie,sami nie wiecie co posiadacie.


Hmm..., a Grandziocha to swojego forum nie posiada?
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
brawos napisał:
Do wyrzucenia to ZARZAD KON-u a nie konkurencja Wink .

Będziesz tak szurać aż się doczekasz i nawet Pan Marek C ci nie pomoże.


Droga pani... czasy komuny juz dawno minely. Prosze mnie nie straszyc bo sie nie boje!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

..... Czytając wyniki z różnych wystaw, jakoś nie doczytałam się by jakikolwiek owczarek z przydomkiem Wolf-Jar był "w czubie". Może biegają po ogródkach!?


Grandziocha, wiesz , że jestem mało wybredna, i podobają mi sie wszystkie owczarki i kocham je wszystkie Laughing

Ale jeśli chodzi o sprawy hodowli, to zdecydowanie wolę psy mające ED, HD, DNA i wyszkolenie , licencje czy koerung i nie zajmujących czołowych lokat , bo wiadomo, że uroda rzecz względna, od Championów niepokazywanych nigdy w klasie użytkowej, niezdających egz IPO, bo nie wiadomo, czy psychika nie ta ? - to po co w takim razie ciągnąć za uszy????? czy może szkoleniowiec do dooopy ????? - co niestety często się zdarza .......sama rozumiesz Wink
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha o czym ty piszesz ????? Ja hoduje w jednym celu - żeby wyhodować to coś !!!!!! i właśnie dlatego nie zdobywam tytułów championów na śmiesznych międzynarodówka bo mi szkoda pieniędzy na opłaty za wystawienie w nic nie znaczącej dla mnie wystawie wole je odłożyć na dobre krycie i DNA Smile Mam wiele cacibów i wszystkie lądują w koszu bo mnie one nie rajcują !!!! jak innych. Poziom moich psów oceniam w rywalizacji w niemczech, austrii tam gdzie mam odpowiedź jako hodowca w którym jestem miejscu !!!!. Quorli miała G bo zapomniałem rodowodu ha ha ha. nie mam psów w użytku bo nie trzymam psów średniej klasy do 2 lat !!!! rozumiesz to ? gdybym tak robił to miałbym na stronie ze 6 miernej klasy reproduktorów z samymi cacibami ale po co mi śmieszny reproduktor jak i tak pokryje czymś b.dobrym. Po to hoduje żeby tego dobrego się dochować, a nie po to żeby kryć suki bez wyszkoleń prześwietleń itp I jak już wielokrotnie pisałem jak nie będzie mnie stać hodować z podstawową wiedzą zdrowotną ED HD i pochodzeniową DNA to po prostu nie będę rozmnażał owczarków tłumacząc się hoduje bo to po polsku !!!! tak jak ty to robisz.

I na koniec co cie to obchodzi czy aktualizuje stronę jej poziom na pewno nie jest dla ciebie, mam 2 mioty w roku i 0 problemów ze sprzedażą szczeniaków wiele suk jest u innych hodowców, nie tylko w polsce ! a psy typu Ilbo Wolf Jar, którego syn wygrał we wrocławiu są do kochania u innych właścicieli Smile Przykładem niech też będzie Quenn chodzi w czubie na polskich wystawach ale już nie w moich rękach - bo ja hoduje hobbystycznie dla tego czegoś co może się urodzić a może nie !!! ale na pewno ze słabym materiałem nie będę biegał za cacibami bo nie po to założyłem hodowlę !!!!! I tym się różnimy zasadniczo !!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam ci jeszcze grandzocho, że wypowiadam się bo po 10 latach zabawy w hodowle zaliczyłem wiele szkoleń sędzioskich, hodowlanych, genetycznych, szkoleniowych itp w niemczech we włoszech we francji i to mi wystarcza !!!! do oceny rasy Owczarek niemiecki i tego co mam zostawić żeby doprowadzić do reproduktora !!!! a nie jak to niektórzy kiedyś mi za doświadczenie wymieniali ilość sprzątniętych kup od psów lub zaliczonych wystaw po 2 psy w klasie.
Nie wiem dlaczego ty hodujesz ja napisałem a jako dowód, że ja mam rację to pokryje ci koszty jednej wystawy landowej w niemczech gdzie wystawisz swój materiał i sama zobaczysz, że bez układów twoje lokaty będą zasługiwały na SRACIB, a nie CACIB Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"]Grandziocha o czym ty piszesz ????? Ja hoduje w jednym celu - żeby wyhodować to coś !!!!!! i właśnie dlatego nie zdobywam tytułów championów na śmiesznych międzynarodówka

To bardzo ciekawa informacja. Ponieważ jako polski hodowca wszechwiedzący powinieneś lepiej znać polski regulamin hodowlany.



Cytat:
Mam wiele cacibów i wszystkie lądują w koszu bo mnie one nie rajcują !!!! jak innych.

Szkoda bo chętnie bym zobaczyła.

Cytat:

Poziom moich psów oceniam w rywalizacji w niemczech, austrii tam gdzie mam odpowiedź jako hodowca w którym jestem miejscu !!!!
.
I pokazali ci miejsce i to na zwykłej "landówce" o "swiatówce" nie chce już nawet myśleć


Cytat:
Quorli miała G bo zapomniałem rodowodu ha ha ha
.
I jedynek pewnie też zapomniałeś wstawić suce co!?hahaha

Ontopus napisał ,ze jesteś niereformowalny,inny forumowicz ,że brak ci kultury ja dodam ,że jesteś kłamcą.


Cytat:
Po to hoduje żeby tego dobrego się dochować, a nie po to żeby kryć suki bez wyszkoleń prześwietleń itp

tralala,
I widzę ,że jakoś z tą twoją wiedzą na temat hodowli owczarków niemieckich jest coś nie tak.A tyle szkoleń było hodowlanych,genetycznych we Włoszech,we Francji w Niemczech i co i nic. Po prostu BURAK a nie hodowca, skoro po tylu szkoleniach nic w hodowli nie wychodzi mając takie możliwości.

Cytat:
Przykładem niech też będzie Quenn chodzi w czubie na polskich wystawach ale już nie w moich rękach

do pierwszego prawdziwego RTG, oczywiście w Niemczech bo w Polsce RTG jest be,..wstępne już chyba było,co!?
No chyba ,że będziemy znowu coś załatwiać za pośrednictwem polskich sędziów u Niemców. Bo z ząbkami była taka próba,co? Ale sędzia niemiecki na to nie poszedł.

Cytat:
I tym się różnimy zasadniczo !!!!!!!

Rzeczywiście i to bardzo.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziacha jesteś tragedia !!!! O wyrwanych P1 wiedzą wszyscy bo tego nie ukrywałem !!!!! Zwykły mój pech i porażka kliniki Pana Gogulskiego !!!! Suka w Beskow była pierwsza G ale do opisu sędzia poprosił ją pierwszą przed zwyciężczynią, którą prowadził Goldlus !!!! a co powiedział o suce to słyszało wielu polskich hodowców, a ja byłem z tego dumny !!!!! Wszyscy hodowcy, którzy tam byli wiedzieli dlaczego jest G zatem daleko mi do kłamcy !!!! ale dla twej wiadomości komisja SV uznała ją jako hodowlaną bez problemu.
Regulaminu polskiego nawet nie czytam bo lepszy mają powstające stowrzyszenia ON, a na międzynarodowej we wrocławiu sędzia ustawił psy w stawce po ocenie na stój bez oceny w ruchu, a cacibów oj było pełno !!!!! taki mamy regulamin ha ha ha.
I widzę , że nie potrafisz rozróżnić wypowiadania się na forach od ja ty to nazywasz wyhodowania championów, a skoro to twój wyznacznik to patrząc jak łatwo mieć w polsce championa składam gratulacje hodowlane.
Twoje bzdury, że pokazali mi miejsce na landówkach - przecież kobieto właśnie po to tam jadę - porównać się z najlepszymi.
NIe wiem co powiesz o psach, które na światówce są poza pierwszą setką, a w polsce mają tytułu championa !!!! ciekawe jaki tytuł mają u właściciela na podwórku Smile Oszukiwanie samych siebie w hodowli dla celów zarobkowych to jest polska domena, a nie to o czym pisze Ontopus i ty - a powodem tego jest to, że gdyby były SV zasady hodowli w polsce to byście znikli ze środowiska i nie dlatego, ze DNA kosztuje aż 80 euro !!!!

NIe pisz mi o mojej wszechwiedzy bo piszę tylko o braku podstaw ED HD DNA i szkoleniach oraz o przyznawanych tytułach VA1 psom które w hodowli nic nie znaczą itp. a sędzia łamie jawnie zasady, które klub niby stworzył !!!!!
I na koniec jak widać po latach forum ON jest to środowisko dla wzajemnych klepań się w dupę i reklamowania miotów na sprzedaż bo to najlepiej funkcjonujące tematy Smile. 0 merytoryki 0 krytyki a jest co krytykować !!!! a jedynym wyznacznikiem wypowiedzi to ilość chempionatów no bo czym innym !!!!
Dzięki takim hodowcą ja ty broniących naszych zasad mamy co mamy czyli śmieszny klub śmieszne championy i tyły za światem. Przez to że wydaje psy ludziom do ogrodu lub do zabawy na wystawach i to formatu quenna mam czyste sumienie że nie jestem producentem ON dla zarobku jak ty. I rozróżnij chwalenie SV jako instytucji od chwalenia ich zasad hodowli !!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz, że była próba załatwiania przez polskich sędziów zębów w niemczech ??? jakieś bzdury piszesz (jaki sędzia może cokolwiek w niemczech załatwić) ??, a przykładu zapewne nie podasz no bo na tym kończy się twa wiedza !!!. Jedyny polski sędzi który o tym wiedział i którego się tylko radziłem to Pan Dobrzański, który już wieść rozniósł no ale chyba jest już w klubie co widać kto sędziuje w Brzesku - szkoda go bo to dobry hodowca

Quorli była na komisyjnym prześwietleniu szczęki w niemczech to raz, dwa oceny i wpis o zębach z wystaw w niemczech po ukończeniu 12 miesiąca życia dały dokumentację wystarczającą do uznania jako hodowlana z wiadomym efektem ocen na wystawach. Dla wielu to pech dla mnie porażka, a dla ciebie szyderstwo, a do jakości tej suki ci brakuje lata świetlne zatem się tematem zębów podpierasz !!!!
Masz zdjęcie pod R masz dziurę po wyrwanym P1 !!!! i na tym zakończmy pisanie na tym forum bo udowadnianie sobie kto ma więcej tytułów championów mnie nudzi!!!



Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Paź 02, 2012 9:46 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha jednej rzeczy nie widzisz - wszystkie moje posty są tematem związanym z polepszeniem jakości naszych ON oraz przywrócenia ich do poziomu "tego światowego" i nie tylko pod względem eksterieru ale zasad doprowadzenia do hodowli czyli rozmnażania !!!! Jestem hodowcą i te zasady mnie interesują chociażby po to żeby nie było w polsce chempionów bez wyszkolenia lub DNA lub wiedzy o ED i HD, żeby klub określił zasady sędziowania i je egzekwował na ringach itp. To ogólnie wszystko !!!! jak widać twa obrona miernych zasad hodowli i tytułów chempionów jest jedynym tematem twych wypowiedzi no bo co możesz dodać od siebie Smile no może trochę poryć w danych żeby chociaż dobrym śledczym być - to chyba zboczenie zawodowe Smile

Lepiej zobacz jaka popularność jest na twoim forum i o czym tam piszecie bo na pewno nie o rozwoju rasy w polsce !!!!! I pamiętaj, że ja się hodowlą interesuje i działam w kierunku "wyhodowania tego czegoś" po nic innego i jak jest piękne a ma dysplazję przodu to idzie do ogrodu, a nie do rozpłodu i po tytuły chempionatu dla kasy jak nie spełnia moich oczekiwać anatomicznych idzie do kochania dlatego na wystawy nie przyjeżdżam z całymi miotami !!! Psy zdobywają wnioski na chempiona na wystawach nie mając w ogóle prześwietleń nikt tego nie sprawdza, psy nie są mierzone nie ma prób na szczał - to są nasze obowiązkowe międzynarodówki i tytuły których brak mi zarzucasz, a które dla mnie nie są żadną wartością hodowlaną !!!!

i na tym czas zakończyć pisaninę bo zawsze zajdzie się obrońca, któremu wiedza o zdrowiu własnego psa mocno przeszkadza w hodowli po polsku !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="Wolf Jar"] O wyrwanych P1 wiedzą wszyscy bo tego nie ukrywałem !!!!! Zwykły mój pech i porażka kliniki Pana Gogulskiego !!!!


Twój pech!?,porażka weta!?,... to po prostu twoja głupota,brak wiedzy na temat uzębienia u owczarków.Jakim trzeba być skończonym cymbałem by usuwać zdrowe dwie p1. Jaki normalny weterynarz na to poszedł.Lepiej się przyznaj co kombinowałeś z tymi zębami.Czy któryś z hodowców czytający to, w to uwierzy.A na forum napisałeś,że zapomniałeś rodowodu.
Przepraszam ,a może to w SV zalecili ci usuwanie tych zębów.

Cytat:
Suka w Beskow była pierwsza G ale do opisu sędzia poprosił ją pierwszą przed zwyciężczynią, którą prowadził Goldlus !!!!


Tak rzeczywiście było ale sędzia niemiecki dopatrzył się braku jedynek i przesunął na drugą pozycję a powinien na ostatnia .Dlaczego na drugą pozycję!? Wystarczy przejrzeć papier suki .Ojcem tej suki jest (Xen Heerbuscha, kto jest właścicielem psa?,... Pan Scharschmidt Norbert,kto sędziował w Beskow?
odpowiedz poniżej czy w rodowodzie też Pan Scharschmidt Norbert
poświadczył ,że suka miała kompletne uzębienie!? Mam nadzieję ,że NIE


Jugendklasse Hündinnen, Richter: Scharschmidt Norbert
SG 1 Fengie du Clos de Patmisand LOF 645360, 19.12.10, (Eliot Ness Normont - Enjie Clos de Patmisand) Trentenaere Eric,F-78440 Fontenay St. Pere
SG 2 Quorli Wolf Jar PKR 46224/VII, 21.02.11, (Xen Heerbusch - Quorli Osterberger-Land) Zgorzelski Marek,PL-63-200 Jarocin
SG 3 Judy v. Santamar LOSH 1086226, 21.10.10, (Hagadahls Figo - Amy Zenteiche) van Hout Marc & van Puyenbroeck Marc,B-2960 Brecht
SG 4 Ica vom Golzheimerland 2259679, 31.10.10, (Shicco Freiheit Westerholt - Fanta Treiser Wasserburg) Kluth Doris,41749 Viersen



Cytat:

a co powiedział o suce to słyszało wielu polskich hodowców, a ja byłem z tego dumny !!!!
!
I dlatego śmiali sie z twojej głupoty,że na "landówce" wystawiasz psa z brakiem uzębienia.


Cytat:

Regulaminu polskiego nawet nie czytam bo lepszy mają powstające stowrzyszenia ON, a na międzynarodowej we wrocławiu sędzia ustawił psy w stawce po ocenie na stój bez oceny w ruchu,


Ja cię informuje ,że to forum sędziowie też czytają i być może lepiej się przyjrzą temu uzębieniu.Brak p1 nie eliminuje suki z hodowli,nie ma potrzeby zasłaniać palcami braków w uzębieniu.
To tak napisałam bo nie czytasz polskich regulaminów hodowlanych.
Mimo to jestem pełna podziwu dla twojej głupoty i robienie z siebie gwiazdora na forum ,pouczania innych uczciwych hodowców,i narzucania im swojej chorej wyobrażni o hodowli ON.
W moich oczach straciłeś wszystko ale przede wszystkim zwykłą ludzką uczciwość hodowcy owczarków niemieckich.
PS a jak brat tej suni ?,...czy nabywcę uprzedziłeś ,że pies był wstępnie prześwietlany i coś jest też nie tak z rtg,czy będziesz psiaka prześwietlał drugi raz w Niemczech ?,.. czy też polskie będzie teraz cacy?,.. bo jak byś się wybierał do Niemiec to może ja za sponsoruje i pojadę.
A włos na ogonie mu już odrósł.Trzeba z tym problemem udać się do behawiorysty, bo wet to jedno a behawiorysta to drugie, to tak napisałam gdybyś nie wiedział co z tym problemem zrobić
Życzę ci, wyhodowania uczciwie championów polskich a za gratulację dziękuję.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka ty jesteś <ciach> !!!! Quorli miała wyrwane P1 w maju !!!! a na wystawie u Szarszmita była kiedy ???? patrz na daty była 2 bo była lepsza od niej !!!! Weterynarz miał usunąć pozostałość po mlecznym zębie bo została w dziąśle (uwagę na to zwrócił sędzia na wystawie we wrocławiu jak była Quorli 2), a wyrwał P1 i będzie go to kosztowało !!!!

Quenn był w niemczech zbyt słaby żebym ja z niego robił reproduktora i to nie przez układy były po prostu dużo lepsze psy - i tyle
Skąd ty możesz wiedzieć, jakie Quenn miał wstępne prześwietlenie ????
Miałem psa w hodowli z dysplazją i jakoś moja nieuczciwość nie doprowadziła żebym zakombinował i doprowadził go do hodowli co nie ??? a wyglądał tak że tobie taki egzemplarz nie grozi !!!

Jesteś śmiesznym detektywem i bardzo słabym.
Na dodatek zarzucasz mi pouczanie hodowców ????? robienie ED HD DNA i szkolenia nazywasz pouczaniem <ciach> !!!

Piszesz tak jakby nigdy nie urodził ci się pies z dysplazją lub z jakąś inną wadą !!!!!! kiepskim hodowcą jest dla ciebie ten co ma taki problem !!!!! a zapomniałem ty nie masz prześwietleń zatem skąd masz wiedzieć !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Jaka ty jesteś <ciach> !!!! Quorli miała wyrwane P1 w maju !!! a na wystawie u Szarszmita była kiedy ????


odp
.11.03.2012 a u Mai Rudiger 03.06.2012 tak ja nie znam niemieckiego więc pomyłka zaszła ale to i tak nie zmienia faktu TY <ciach>,że u szczeniaków w miejscach gdzie u dorosłych są jedynki nie ma nic bo szczeniaki jedynek nie posiadają więc co weterynarz wyrywał z pustego miejsca u rocznego psa? jaką pozostałość!?

Cytat:
Piszesz tak jakby nigdy nie urodził ci się pies z dysplazją lub z jakąś inną wadą !!!

A i owszem, to się zdarza w każdej hodowli ale ja takie psiaki oddaje darmo i informuję nabywcę dlaczego tak postąpiłam.


Mimo wszystko, życzę ci prowadzenia uczciwie i po polsku hodowli owczarków niemieckich i dochowania się POLSKIEGO CHAMPIONA
Tylko proszę, nie rozwal swojej firmy ze złości,że pomału wychodzi prawda o twojej głupocie i nieuczciwości.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
setka napisał:
Grandziocha napisał:

..... Czytając wyniki z różnych wystaw, jakoś nie doczytałam się by jakikolwiek owczarek z przydomkiem Wolf-Jar był "w czubie". Może biegają po ogródkach!?


Grandziocha, wiesz , że jestem mało wybredna, i podobają mi sie wszystkie owczarki i kocham je wszystkie :lol:

Ale jeśli chodzi o sprawy hodowli, to zdecydowanie wolę psy mające ED, HD, DNA i wyszkolenie , licencje czy koerung i nie zajmujących czołowych lokat , bo wiadomo, że uroda rzecz względna, od Championów niepokazywanych nigdy w klasie użytkowej, niezdających egz IPO, bo nie wiadomo, czy psychika nie ta ? - to po co w takim razie ciągnąć za uszy????? czy może szkoleniowiec do dooopy ????? - co niestety często się zdarza .......sama rozumiesz :wink:


Rozumiem,że twój złośliwy post dotyczy mojej suki BRENDY z Hetmańskiej Sfory. I co to dało? ,co chciałaś przekazać forumowiczom? ,że co?,...że egzaminy zdaje gdzie?, ....w krzakach! na swoim placu! ,na swoim pozorancie!!! O tóż NIE!!! Ja to nie Ty.
Moja suka BRENDY rzeczywiście nie należy do najlepszych owczarków pod względem psychicznym ale dzięki mojej determinacji i umiejętności szkolenia psów osiągnełam cel.
I nie wstydzę się tego,że BRENDY 3 x podchodziła do egzaminu na IPO-1,na trzech oficjalnych egzaminach, na 3 placach obcych i u różnych pozorantów.Tobie pewnie by takiej determinacji zabrakło i gdybyś trafiła na takiego owczarka, to pewnie byś tylko zaliczała egzamin w Gościeńczycach i to u swojego pozoranta albo sprzedała.
Znasz tę sukę bo byłyśmy razem w Trińcu na szkoleniu. To suka o bardzo wysokim progu wrażliwości .Mam nadzieję,że rozumiesz ten termin, bo przecież, Ty nie jesteś szkoleniowcem do dooopy.Co do wystaw, to w tym roku BRENDY była wystawiana tylko raz i to Łodzi bo wystawa na miejscu,rzeczywiście w klasie Championów.No, bardzo mnie ciekawi w jakiej klasie Ty wystawiłabyś swoją sukę ,która nie ma wyszkolenia? Wybrałam mniejsze zło czyli klasę championów bo suka piękna. Więcej jej nie wystawiałam bo doszłam do wniosku,jeśli suka nie zaliczy IPO to już więcej na żadnej wystawie się nie pokaże.
W roku 2013 zobaczymy co będzie.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group