Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

takie tam, czyli my o innych .....
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialabym tylko przypomniec (bo nie raz tu bylo pisane), ze te psy, ktore zdaja egzaminy w Goscienczycach (w krzakach), zaliczaja testy na klubowkach na swiatowkach i na korungach na roznych pozorantach i na roznych placach. Zaliczaja z powodzeniem. Niezle ucza w tych krzakach Very Happy.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
setka napisał:
Grandziocha napisał:

..... Czytając wyniki z różnych wystaw, jakoś nie doczytałam się by jakikolwiek owczarek z przydomkiem Wolf-Jar był "w czubie". Może biegają po ogródkach!?


Grandziocha, wiesz , że jestem mało wybredna, i podobają mi sie wszystkie owczarki i kocham je wszystkie Laughing

Ale jeśli chodzi o sprawy hodowli, to zdecydowanie wolę psy mające ED, HD, DNA i wyszkolenie , licencje czy koerung i nie zajmujących czołowych lokat , bo wiadomo, że uroda rzecz względna, od Championów niepokazywanych nigdy w klasie użytkowej, niezdających egz IPO, bo nie wiadomo, czy psychika nie ta ? - to po co w takim razie ciągnąć za uszy????? czy może szkoleniowiec do dooopy ????? - co niestety często się zdarza .......sama rozumiesz Wink


Rozumiem,że twój złośliwy post dotyczy mojej suki BRENDY z Hetmańskiej Sfory. I co to dało? ,co chciałaś przekazać forumowiczom? ,że co?,...że egzaminy zdaje gdzie?, ....w krzakach! na swoim placu! ,na swoim pozorancie!!! O tóż NIE!!! Ja to nie Ty.
Moja suka BRENDY rzeczywiście nie należy do najlepszych owczarków pod względem psychicznym ale dzięki mojej determinacji i umiejętności szkolenia psów osiągnełam cel.
I nie wstydzę się tego,że BRENDY 3 x podchodziła do egzaminu na IPO-1,na trzech oficjalnych egzaminach, na 3 placach obcych i u różnych pozorantów.Tobie pewnie by takiej determinacji zabrakło i gdybyś trafiła na takiego owczarka, to pewnie byś tylko zaliczała egzamin w Gościeńczycach i to u swojego pozoranta albo sprzedała.
Znasz tę sukę bo byłyśmy razem w Trińcu na szkoleniu. To suka o bardzo wysokim progu wrażliwości .Mam nadzieję,że rozumiesz ten termin, bo przecież, Ty nie jesteś szkoleniowcem do dooopy.Co do wystaw, to w tym roku BRENDY była wystawiana tylko raz i to Łodzi bo wystawa na miejscu,rzeczywiście w klasie Championów.No, bardzo mnie ciekawi w jakiej klasie Ty wystawiłabyś swoją sukę ,która nie ma wyszkolenia? Wybrałam mniejsze zło czyli klasę championów bo suka piękna. Więcej jej nie wystawiałam bo doszłam do wniosku,jeśli suka nie zaliczy IPO to już więcej na żadnej wystawie się nie pokaże.
W roku 2013 zobaczymy co będzie.



Co za przenikliwość ! Poznałaś się na mojej złośliwości ! Brawo !
I chyba tylko ty ...... Nie sądzę , by wiele osób skojarzyło, że chodzi mi własnie o Brendy ( nawet ja sama Wink ). No ale skoro ją wymieniasz , musisz mieć rację . Zawsze jesteś świetnie zorientowana, wiesz co planuje zarząd KON-u, co dzieje się na wystawach niemieckich i z kogo, lub czego śmieją się hodowcy Very Happy

Nie od dziś mówię , że dla mnie podstawą jest zrobione HD, ED, DNA i wyszkolenie + koerung ( czy polska licencja ) - na tej podstawie wybierałam hodowlę szukając suczki dla siebie i tak robię ze swoimi psami ( szt.2 Smile ).
Nie od dziś mówię , że trochę za dużo u nas tych Championów zdobywanych w konkurencji szt 2 - no ale przepisy ZKwP na to pozwalają , niestety.... i uważam tez , że KON mógłby starać się zmienić tą sytuację .

Pytasz w jakiej klasie wystawiałabym sukę nie mającą wyszkolenia ? Odpowiadam : w pośredniej , no może w otwartej do jakiegoś wieku - do momentu uzyskania wyszkolenia.
ON-ek jako rasa użytkowa , musi mieć wyszkolenie , a Champion bez wyszkolenia to taki niepełny ON-ek , cóż z tego , ze piękny .....

Piszesz : " Ja to nie Ty." - i całe szczęście ! Nudno by było ! Laughing

Grandziocho, znowu czepiasz się krzaków i znowu masz nieprawdziwe informacje. Moja Vianka, zresztą podobnie jak inne psy z naszego Koła, egzaminy ( IPO 1, IPO2 ) zdawała na placu szkoleniowym "Psiej Szkoły " w Mysiadle - tam , gdzie odbywał sie pierwszy egzamin BH. Prawdą , jest ,że na własnym pozorancie ( pozwalaja na to przepisy ) , ale mam to szczęście , że trenuję u jednego z lepszych pozorantów i niestety nie mam wpływu na to , gdzie jest zapraszany na egzamin. Zaliczyła też koerungi ( pierwszy i dożywotni ) na obcym placu i czeskich pozorantach i dwa razy zaliczyła testy na Klubówkach. Wydaje mi się , że to niezłe osiągnięcia ! Zwłaszcza, że jestem laikiem i nie mamTwojego doświadczenia szkoleniowego Laughing .
Masz rację ( tym razem Wink)pisząc , że nie jestem szkoleniowcem do dooopy !!! Nie jestem nawet żadnym szkoleniowcem !!! Sad Hodowcą też nie jestem. Vianka na wystawach , głownie owczarkarskich, gł. u niemieckich sędziów zajmowała nawet niezłe lokaty i ponieważ spełnia wszystkie wymagania hodowlane - eee, chyba nawet troszkę więcej ... Very Happy, została " suka hodowlaną "
A może jednak zostanę hodowcą ????
Sorki, nie , nie .... Nie mam Championatu !!!!!!Shocked Chyba ją sprzedam. Do ogródka ..... Laughing Laughing Laughing

I powtórzę za Brawoską - nieźle uczą w tych krzakach , w Gościeńczycach !!! Laughing Laughing
Tylko nie wiem , komu to tak bardzo przeszkadza ?????? Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytasz w jakiej klasie wystawiałabym sukę nie mającą wyszkolenia ? Odpowiadam : w pośredniej , no może w otwartej do jakiegoś wieku - do momentu uzyskania wyszkolenia.

i ja to własnie zrobiłam też wystawialam w otwartej do pewnego czasu ,potem już championach i na razie koniec z wystawami do momentu wyszkolenia.
Zawsze pisząc o przysłowiowych "krzakach" mam na myśli lewe czy też załatwiane egzaminy a nie swój plac. Ciebie oczywiście Agatko o lewe egzaminy nie posądzam.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Zawsze pisząc o przysłowiowych "krzakach" mam na myśli lewe czy też załatwiane egzaminy a nie swój plac. Ciebie oczywiście Agatko o lewe egzaminy nie posądzam.


Proponuje troche kontroli nad tym co sie pisze, bo to niby co oznacza?

"Rozumiem,że twój złośliwy post dotyczy mojej suki BRENDY z Hetmańskiej Sfory. I co to dało? ,co chciałaś przekazać forumowiczom? ,że co?,...że egzaminy zdaje gdzie?, ....w krzakach! na swoim placu! ,na swoim pozorancie!!! O tóż NIE!!! Ja to nie Ty."
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, smialo, chetnie poczytam kto zdaje w "krzakach"
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Aha, smialo, chetnie poczytam kto zdaje w "krzakach"

Pani Justyno wystarczy tylko prześledzić klasy użytkowe na wystawach krajowych i na klubowej i wszystko jasne.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group