Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

takie tam, czyli my o innych cz. 2 .....
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 11:36 am    Temat postu: takie tam, czyli my o innych cz. 2 ..... Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Nie da rady - tego na forum nie da się zrobić gdyż jak by nie było coś się przy okazji skrytykuje i będą Ontopus z Grandziochą oponowali i mądrościami nazywali wypowiedzi - a jak sam się doczytasz w grandziochy odpowiedziach ja mam za mało chempionatów żebym mógł cokolwiek pisać Smile do tego są telefony i inne formy analiz do których grandziocha z ontopusem nie mają dostępu ha ha ha


Panie Zgorzelski staram się dyskutować spokojnie i merytorycznie, Panu jak widać tego brakuje, jak i logiki i składni języka polskiego w wypowiedziach. Zatem proponuję moderatorowi przenieść powyższe komentarze łącznie z prowokacyjną tabelką o ubiegłorocznych VA, jako nie na temat do nowego działu "Prywatne frustracje".
Jednocześnie zachęcam do wystąpienia z ZKWP, który wraz z KON-em i jego wystawą klubową (którą komentuje Pan zaocznie) niesłychanie rażąco odbiega od przyjętych przez Pana standardów. Może Pan hodować tylko w SV i w Niemczech rejestrować mioty, z racji bliskości do granicy, i tam się sprawdzić na wystawach w rywalizacji z niemieckimi kolegami. A u nas jeśli Pan zechce zgłaszać owczarki to jako zagraniczny wystawca, na klubówce oczywiście w klasie użytkowej. Przy tak ogromnej wiedzy na pewno zrobi tam Pan karierę jako hodowca i teoretyk hodowli. Nie wątpię iż może wnieść Pan wielki wkład do działalności LG2.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Składnia ??? Sam Pan prześwietla w niemczech ma nie polskiego reproduktora, a mnie wysyła do rywalizacji i hodowania w niemczech - żałosne. mam rozumieć, że pan kupuje odpady z zagranicy żeby rywalizować w naszym kraju bo tu Pana pies ma szansę na wystawach i może kryć, a w niemczech kryłby kozy w ogrodach Smile Ja zdobywam materiał w niemczech wyhoduje w kraju i jadę z wynikiem hodowli konkurować do niemiec !!!!! Ma pan rację w naszych składniach - ja jej nie mam Pan je ma.

HARRY VON DER GLOCKENHEIDE - jest super !!!! i ma nawet pierwsze lokaty !!! ale na trochę większej wystawie w polsce już znika, a na landówce chodziłby z "lajstungami" Smile dlatego jest w polsce !!!

1 lokata ocena doskonała zw. młodzieży krajowa wystawa Będzin 24.07.2011
tak w Będzinie w młodzieży pierwszy - w jakiej młodzieży ????

Zakończmy te pisanine bo jest bez składni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać w powyższej wypowiedzi kultura i klasa przedmówcy naprawdę wysokiej próby.
Ja przynajmniej wyhodowałem kupionego w Niemczech psa od szczenięcia i doprowadziłem sam do hodowli a nie kupiłem gotowego "odpada" jak to Pan grzecznie ujął. I pies nie tylko był na wystawie w Będzinie, ale i SG2 w Niemczech, więc może i coś więcej niż kozę by pokrył.
Polskiego reproduktora też wyhodowałem : Aiko Ontopus na Cyprze, i Dax Ontopus w Polsce. I myślę że takiego psa jak Dax Pan szybko nie wyhoduje. Very Happy
A jeśli nie podoba się Panu organizowanie wystawy FCI w Będzinie to tak jak pisałem należy wypisać się z ZKWP bo to jest podstawowy brak szacunku do ludzi i ZKwP do którego jeszcze Pan należy.
Proszę admina jak już pisałem o przeniesienie skandalicznych wypowiedzi tego pana do wątku "prywatne frustracje".
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile co Pan ma na myśli pisząc wyhoduje ???? Ja rozróżniam wyhodować od doprowadzić do hodowli - i tak jak dla suk nie ma to dużego znaczenia tak dla psów ogromne. Suka nie musi być gwiazdą anatomiczną aby została doprowadzona do hodowli ma mieć (u mnie podstawa) typ, wyraz, ciemne oko, bez wad typu wąski front, koślawy tył - za to pies musi albo "być" albo wcale !!!! i to "być" jest podstawą do doprowadzenia do hodowli - no bo po co doprowadzać do hodowli psa, którym i tak nie pokryje ja sam !!!!
I w tych kwestiach się różnimy i długo nie zrównamy - bo ja poziom swego psa oceniam z najlepszymi, na wielu wystawach i nie tylko (dużo przebywam w hodowlach niemieckich), a Pan w Będzinie Smile

I to poziom mojej selekcji i nie oszukiwania samego siebie, że się jednak gwiazdy nie ma jest podstawą dlaczego nie mam reproduktorów doprowadzonych do hodowli, a po to właśnie mam hodowlę i hoduje żeby powyższe osiągnąć - nie jest łatwo ale to wiedziałem od samego początku i cieszę się, że do dziś zdania nie zmieniłem chociażby dla kasy z kryć, którą zarabiam w pracy !!!!

Do przykładu podam Quenna, który nie spełnił moich oczekiwań dlatego został oddany do kolegi, który sam sobie na swoich zasadach doprowadzi go do hodowli !!! telefonów odnośnie "kiedy będzie reproduktorem bo bym chciał pokryć" ma mnóstwo, a za co - za wyraz, typ i szlachetność w ogólnej budowie (a to najtrudniejsze w hodowli do osiągnięcia, anatomia w miotach jest pływająca ale ten sam wyraz typ itp jednolite). Doradziłem, koledze aby w przyszłym roku zaczął wystawy od użytkowej klasy potwierdzając testy na klubówce i to zapewne zrobi bo Quenn obronę ma lepszą niż sam wygląda.

A Pana Dax - no cóż doprowadził Pan do hodowli i co dalej ??? (tu się właśnie różnimy) ja bym nim nie pokrył ale życzę mu udanej kontynuacji własnej linii Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zakończenie już tych tematów Smile
Każdy hodowca otwierając hodowle ma jakieś założenia w jakim celu ją otwiera !!! Powiem Panu, że jestem dumny z tego, że od początku do dziś zasad tych nie zmieniłem ani w hodowli ani w wypowiedziach na ich temat !!! a są proste hodowla rasy w celu wyhodowania tego co by mi dało moje 5 min na światówce. i ten cel można nazwać hobby, a przy okazji takiego założenia poprawiam jakość swojego materiału na dalsze lata. I to wszystko dlaczego hoduje na pewno nie po zbieractwo tytułów chempionów bo wiem, że ten chempion nawet nie leżał koło psów z górnej półki zatem mam tylko łatwo w naszym kraju do osiągnięcia nic nie znaczący papier dla rasy.

Od początku kryłem psami z górnej półki z samego założenia wybieram to co pokazało, że jest klasy światowej pod wieloma względami. Czasy przyszły biedniejsze to nadal kryje tak samo ale w "małej ilości" jak Pan widzi nie zmieniam zasad.
Proszę popatrzeć na informacje o kryciach na forum ilu hodowców kryje już własnymi psami mimo, że wiedzą że są dużo lepsze - zatem co jest wykładnikiem takiej decyzji ??? na pewno nie myśl hodowlana i poprawa rasy.
Dobrymi hodowcami to można nazwać Benitz, Dirka Wortmana, kotersów itp. nie Grandzioche Pana i mnie również !!!!
Dobrymi reproduktorami można nazwać te psy, które mają zaplecze, zdrowie, anatomie tą z górnej półki, wyraz, potomstwo równie dobre itd.

Czy potrafi Pan krytykować własne psy ???? widać nie ja tak poprzez nie doprowadzanie ich do hodowli a już nie wspomnę o kryciu.
NIe byłoby całej tej wymiany postów gdyby osoby typu Grandziocha Pan widziały tą potężną różnice. Niestety w naszym środowisku panoszy się od lat teoria, a co Pan wyhodował, a ile psów jest reproduktorami itd co niby ma świadczyć o hodowcy !!! Doby hodowca to ten co widząc co ma nie doprowadzi do hodowli psa który jest daleki do poprawiania rasy.

I to co tu napisałem nie służy do uczenia kogokolwiek jak hodować !!! - jest to moje zdanie, które wiem, że jest poprawne. Jedni hodują po to inni w celach zarobkowych - nikt i nic tego nie zmieni ale też nikt się nie przyzna, że próbuje żyć z psów zasłaniając się tytułami chemionów, których zdobycie jest u nas banalnie proste !!!!
Do zobaczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadrzędnym celem hodowli jest wyhodowamie lepszego potomstwa od rodziców.To jest podstawa prowadzenia hodowli. Sprawy DNA, dysplazji, licencji, są wartościami pobocznie -równorzędnymi.
A zatem, DNA potwierdza pewność pochodzenia potomka,dysplazja mówi nam o stanie zdrowia psa,szkolenia,licencje o stanie wartości psychicznej potomka danych rodziców. I po to hodujemy by tym lepszym potomkiem chwalić sie na wystawach jako jedynym miejscem pokazania tego co wyhodowałem i innym hodowcom pokazać "ja wychodowałem leszego psa" niż ten czy tamten hodowca .W przeciwnym wypadku hodowla mijała by się z celem.Po to właśnie są wystawy bo tylko tam można pokazać co hodowca wyhodował.
A dlaczego Cię pytamy coś ty wyhodował? No właśnie dlatego ,że kryjesz psami z górnej półki a potomstwo?,... a przecież w hodowli nie chodzi o to by hodować dla hodowania i kryć psami bo mają dna,rtg licencje /choć to jest potrzebne/ a samemu nie osiągać wyników wystawowych żadnych, ale po to by uzyskiwać w swojej hodowli lepsze pogłowie i pokazać swoje osiągnięcia właśnie na wystawach.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Demarko



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 06, 2012 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Ontopus , skoro jesteś oburzony formą wypowiedzi Wol fJara to w takim razie ,dlaczego mnie obrażasz ? . Tabelka którą pokazałem i jej chłodna analiza powinna być podstawą hodowli ! , a więc co Ciebie w niej przeraziło ?
W temacie Klubówka 2012 właśnie o takich sprawach powinno się dyskutować, a nie o tym, że ktoś się nie najadł za darmo !!! . Przy okazji , Pan Miś , to powinien pilnować żeby zupa nie była za słona a nie kto ma sędziować chyba że to On prowadzi aukcje w Janowie Podlaskim....
_________________
Marek Dmochowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Paź 06, 2012 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj Grandziocho itp. Zasady mojej hodowli i postępowanie.

Po pierwsze jestem jedynym, który mówi, pisze o tym oficjalnie !!! po drugie piszę tak od 10 lat !!! bez zmian w myśleniu lub podporządkowaniu się modzie w sprzedaży szczeniaków !!!!

Moja myśl hodowlana idzie w kierunku takiego wyboru suk i doboru do nich reproduktora żeby osiągnąć to co jest możliwe dla hodowcy - czyli:

- odpowiedni i satysfakcjonujący wyraz, szlachetność i typ ON (dla mnie najważniejsze)
- ciemne oko
- fajny kolor
- szeroki równoległy przód i tył
- średni wzrost
- dobry charakter
- swobodny ruch (dla mnie równie ważne co typ)

a to co nie jest możliwe dla hodowcy czyli anatomia na poziomie wygrywania z najlepszymi pozostawiam losowi tzw. wygrania w totolotku.

Przez 10 lat doszedłem do tego, że moje ON mają powyższe i to jest mój sukces !!!! powtarzalność jest widoczna i niezmienna. Suki, które nabyłem , a które nie spełniały moich oczekiwań oddałem do kochania i nie kryłem ich od 2 do 9 lat tylko dlatego, że miały wszystkie papiery, a szkoda nie sprzedawać szczeniaków !!!!
Jako przykład podam, że pierwszy raz (najnowszy miot T) zostawiłem do hodowli nie najlepszą sukę anatomicznie (anatomia pod względem wygrywań) ale z cechami mnie interesującymi "do rozpłodu" (opisanymi powyżej)
W miocie T trafił mi się pies z anatomią (na dzień dzisiejszy) do wygrywania - tak trafił się !!! ale jego pozostałe cechy (wymieniane powyżej) są już moją zasługą i pod względem "przemyśleń" hodowlanych i pod względem doboru suk do hodowli !!! Powtarzam to jest mój sukces !!!

Tak więc jak widzisz dla mnie nie wyniki na wystawach są podstawą do selekcji suk czy reproduktorów i oceny siebie jako hodowcy. Wynik będzie - nawet na światówce jak będę miał takie samo szczęście jak np Benitz czy Dirk Wortman (Osterberger-land) Smile - im to przychodzi łatwiej bo mają po 40 miotów w roku dla lepszego % wygrania w "lotto" Smile

A wracając do polskich prześwietleń - nie mówię, że są "be" jak piszesz mówię, że powinny być obowiązkowe i to na przód i tył !!!!
Psy na światówce, które są w czubie, a nie mają niemieckich prześwietleń (są z innych państw) są widać tolerowane przez SV znaczy to, że ich kluby potrafią załatwić temat.

Mylisz się też, że nadrzędnym celem hodowli jest wyhodowanie lepszego potomstwa od rodziców - to ewidentna nie-prawda - bo jak nazwiesz tego co pojechał kryć Vegasem !!!! pewny nie spełniacz nadrzędnych celów hodowlanych Smile

I to na tyle !!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Poczytaj Grandziocho itp. Zasady mojej hodowli i postępowanie.


....a zatem czytam i analizuje

Cytat:
Po pierwsze jestem jedynym, który mówi, pisze o tym oficjalnie !!!


...chyba nie jedynym bo były tu już takie posty pisane przez innych forumowiczów ale zostało to wyczyszczone,dlatego,że padały zdania o tzw."biciu piany" ,tematy zakończono,..ot co!!!


Cytat:
Moja myśl hodowlana idzie w kierunku takiego wyboru suk i doboru do nich reproduktora żeby osiągnąć to co jest możliwe dla hodowcy - czyli:

- odpowiedni i satysfakcjonujący wyraz, szlachetność i typ ON (dla mnie najważniejsze)
- ciemne oko
- fajny kolor
- szeroki równoległy przód i tył
- średni wzrost
- dobry charakter
- swobodny ruch (dla mnie równie ważne co typ)


taką myśl hodowlaną ma prawie każdy hodowca .Ja to ujęłam w jednym zdaniu
Nadrzędnym celem hodowli jest wyhodowanie lepszego potomstwa od rodziców.To jest podstawa prowadzenia hodowli.

Ty rozebrałeś to zdanie na czynniki pierwsze

Cytat:
a to co nie jest możliwe dla hodowcy czyli anatomia na poziomie wygrywania z najlepszymi pozostawiam losowi tzw. wygrania w totolotku.

Uważam ,ze bardziej powinieneś dobierać słowa

Anatomia psa – nauka o budowie ciała psa, jego układów i narządów

Eksterier – pokrój, zewnętrzna budowa ciała zwierzęcia (konia, bydła, psa), zgodna z wzorcami rasy.


Cytat:
Tak więc jak widzisz dla mnie nie wyniki na wystawach są podstawą do selekcji suk czy reproduktorów

To właśnie wyniki na wystawach/międzynarodowych,krajowych,światowych/ są odzwierciedleniem tego co wyhodowałeś a nie twoja satysfakcja.

Cytat:
i oceny siebie jako hodowcy.


może jaśniej bo tego zdania nie rozumiem.

Cytat:
A wracając do polskich prześwietleń - nie mówię, że są "be" jak piszesz mówię, że powinny być obowiązkowe i to na przód i tył !!!!

Teraz czytam,że już nie są be, to dobrze ,ze spuszczasz z tonu.
Powinny być obowiązkowe i tu się zgadzam.Ja już robię rtg HD od 30 lat bo w Polsce w prowadzono ten przepis w 1985r a ED choć obowiązku nie ma, też robię, dla dobra opinii i stanu zdrowia owczarków z mojej hodowli.

Cytat:
Mylisz się też, że nadrzędnym celem hodowli jest wyhodowanie lepszego potomstwa od rodziców - to ewidentna nie-prawda - bo jak nazwiesz tego co pojechał kryć Vegasem !!!! pewny nie spełniacz nadrzędnych celów hodowlanych Smile

Zdanie choć napisane żle stylistycznie, to zrozumiałam je.
To,że hodowca jedzie do Zwycięzcy świata nie oznacza,że u niego urodzą się też Zwycięzcy.
To sprawa wiedzy hodowcy,odpowiedniego doboru, szczęścia, i genetyki
ale to już odrębny temat. Hodowca tak powinien dobierać reproduktora do suki by potomstwo było lepsze/bliższe wzorca/,nie koniecznie muszą być Zwycięzcami wystaw. Na tym polega selekcja a odzwierciredleniem tego są wyniki na wystawach.

Cytat:
I to na tyle !!!!! Shocked Shocked

tak jest ,.. i to na tyle Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano widzisz Pani Grandziocho może w stylistyce jesteś lepsza (ja jestem programistą BMS) ale w technicznym rozumieniu mego pisania nie Smile

Hodowca, który kryje słabym psem często własnym nie ma myśli hodowlanej tylko myśl, żeby było tanio !!! a to czy ma słabego czy dobrego psa nie jest w stanie stwierdzić jak nie wystawi go w np. stawce 70 psów na klubowej we włoszech o landówkach czy światówce nie wspomnę Smile

Jeżeli przysłowiowy Kowalki będzie kwalifikował swój rozwój hodowlany na podstawie wystaw w polsce to mi go żal !!! Tak jak już pisałem, doprowadzenia psa do rozpłodu na podstawie wyników wystaw po 2 psy często 1 pies w klasie jest tym czym większość się oszukuje w imię hodowli dla zarobku , a nie poprawy rasy!!! (to co Ty piszesz to slogany książkowe - ja piszę o rzeczywistości) Dlatego pies, który nie ma ewidentnie udokumentowanej jakości hodowlanej w postaci potomstwa nie powinien na najważniejszej wystawie w kraju otrzymać tytułu VA nie mówiąc już o 1 Smile a tak się dzieje !!!
Gdybyś pojeździła trochę po świecie to wracając do domu automatycznie nasunęła by się myśl żeby uśpić cały materiał i zacząć od zera (mówię to w sensie hodowlanym, a nie miłości do własnych psów Smile)

Dlatego wprowadzenie ED HD DNA i szkoleń jest polsce potrzebne dla (poza hodowcami i ich przemyśleniami ) podniesienia jakości ON
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa,jaaaasne Exclamation Exclamation Exclamation



I taka mała dygresja, już poza sprawami owczarkarskimi.Panie programisto proszę zainstalować sobie słownik języka polskiego.

Cytat:
Psy zdobywają wnioski na chempiona na wystawach nie mając w ogóle prześwietleń nikt tego nie sprawdza, psy nie są mierzone nie ma prób na szczał

jedno zdanie i dwa błędy. Innych błędów we wszystkich twoich wypowiedziach nie będę przytaczała. WSTYD
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
....
Gdybyś pojeździła trochę po świecie to wracając do domu automatycznie nasunęła by się myśl żeby uśpić cały materiał i zacząć od zera (mówię to w sensie hodowlanym, a nie miłości do własnych psów Smile)
.....


Może trochę na marginesie dyskusji, ale powiedz mi Marku jaka myśl Ci się nasuwa widząc na światówce psa VA typu GUCCY vom Heinrichplatz lub tegoroczną "gwiazdę" czyli OPUSA Radhaus ??

Nie dajmy się zwiariować - oczywiście, że dobrze jest jeździć i oglądać na własne oczy czołówkę światową, ale dobierając psy do krycia trudno kierować się wyłącznie ich lokatami Exclamation Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha jak widzisz to na dużą ilość postów zrobiłem chyba te dwa dla ciebie błędy a nie jest to błąd tylko żartobliwie określenie chempiona i szczału (strzału) ich znaczy braku na śmiesznych międzynarodówkach !!!! trochę luzu to raz, a dwa sama zobacz co tak naprawdę wnosisz na forum !!!!!
Asiu oba bym chciał mieć Smile, ale gdybym nie miał wyboru pokryłbym tylko radhausem za krew Smile i jakby ich jakość ni jak się ma do poruszanego przeze mnie problemu.
Słucham wielu hodowców jak potrafią z godzinę wymieniać wady psów VA nie widząc z jakim sukami do nich chcą jeździć Smile
Guccy może i nie powinien być w VA ale to kwestia sędziego i polityki - zwróć jednak uwagę, że grupę ma ED ma HD ma kerung ma Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Grandziocha jak widzisz to na dużą ilość postów zrobiłem chyba te dwa dla ciebie błędy a nie jest to błąd tylko żartobliwie określenie chempiona i szczału (strzału) ich znaczy braku na śmiesznych międzynarodówkach !!!

To były tylko przykładowe błędy i to aż 2 w jednym zdaniu. Po drugie - jeśli to miał być żart, to trzeba było postawić te słowa w apostrofach, albo - dodać uśmieszki. Mnie bardzo denerwuje stale w tym temacie pisanie słowa Polska z małej litery. Bo ja starej daty jestem, mnie jeszcze jakiś szacunek do ojczyzny wpajano, zresztą "niemcy", czy "włosi" też mnie bardzo denerwują, bo świadczą źle o piszącym.

Wolf Jar napisał:
Guccy może i nie powinien być w VA ale to kwestia sędziego i polityki - zwróć jednak uwagę, że grupę ma ED ma HD ma kerung ma Smile

Nic nie wiem o wspomnianych przez askad psach, ale poza posiadaniem grupy, to wszystkie dorosłe psy na światówce mają i ED, i HD, i kerung. Wiele z nich jest naprawdę pięknych eksterierowo. Więc nimi też może warto się zainteresować? Smile
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak włśnie na tym forum częściej porusza się temat ortografii niż psów jak w temacie nie ma się nic oprócz przytaczania regulaminów polskich do powiedzenia to trzeba poszperać, poprawiać błędy itp.
Pani Basiu piszę się szybko często w przelocie w pracy itd ja znam język 0 1 0 1 0 1 0 1, a polski ma gdzieś Smile najlepiej będzie jak poloniści przeniosą się na forum języka polskiego Smile
Do zobaczenia szkoda czasu na owczarki !!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group