Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klubówka w Maroko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 4:34 pm    Temat postu: Klubówka w Maroko Odpowiedz z cytatem

MAROCCAN SIEGER SHOW 2012 whit Auslese title 06-07.10.2012 Mohammedia - Casablanca

Judge : Johan Mayer (SV)


W kilku słowach wstępu najpierw o regułach oceniania klas i psów , klasy zgodnie z podziałem wiekowym były oceniane według skali ocen SV , jednakże z poszanowaniem wyników prześwietleń HD/ED (FCI)w klasach powyżej 12 mcy. Klasy użytkowe oceniane były na testach według skali niemieckiej oraz przy przyznawaniu tytułów VA także. Wybierany był także najlepszy pies i suka posiadające rodowód CCBA. Wystawa odbywała się pod patronatem SV,FCI,WUSV.
Na wystawę zgłoszone ponad 210 psów (wystawionych 169), co na tak małe Państwo i takie ograniczenia przy przewozach zwierząt uważam za bardzo duża liczbę. Nie będę się rozpisywać nad doskonale przygotowanym terenem , zapleczem i organizacja …jedno co odrobinkę nas europejczyków męczyło to upał i stałe godziny modlitw, ale każda kultura ma w sobie piękno.
Wystawa rozpoczęła się od oficjalnego przemówienia kierownika Marokańskiego Klubu Owczarka Niemieckiego , kilku słów zaproszonych władz ,niemieckiego sędziego na temat kryteriów oceniania , a potem odegrano oficjalnie hymny wszystkich państw z których psy zostały zgłoszone na wystawę i wciągnięto flagi … piękny zwyczaj aż się łezka w oku kręci(tak daleko od domu i „Mazurek Dąbrowskiego”).
Przed popołudniem sędziowano klasy 4-6, 6-9, 9-12 mcy. Wyniki całkowite postaram się wkleić gdy się ukarzą na stronie SV.
Po południu gdy temperatura troszeczkę opadła przeprowadzono testy psychiczne, sędziowane wg skali SV , przeprowadzone przez niemieckiego pozoranta SV i sędziego SV ,testy te także dla psów spełniających Marokańskie wymogi HD/ED (FCI)były dla sędziego potwierdzeniem możliwości zaliczenia przez psa Koerungu , co bardzo dobrze uzasadniło konieczność pokazania pracy psa aby mógł występować w klasie użytkowej. Była to pierwsza taka wystawa z próbami psychicznymi w Maroko.
Dwa psy Fritz vom Kuckucksland oraz Peik vom Holtkeamper Hof, oraz suka Fendi vom Agilofinger zostały wyróżnione za testy i otrzymały punktacje 5/5.
Po wystawie odbyła się oficjalna kolacja dla wystawców oraz miłośników rasy , trwała bardzo długo a ze nie jest to kraj gdzie suto się zaprawia alkoholem ..a kraj gdzie Zycie zaczyna się po 24..wiec rozmowom i zabawie nie było końca..do bladego świtu.
Kolejny dzień wystawy już nie tak oficjalnie ale także miło rozpoczęto od sytego śniadania we wspólnym gronie. Potem oceny i prace na ringach doskonale dopełniała muzyka i praca spikera(niestety w języku francuskim)
Przed oceną psów I suk w klasie użytkowej pokazano grupy potomstwa po reproduktorach I tu najwyżej oceniona, co znalazło wcześniej swe odzwierciedlenie w lokatach wystawianego potomstwa została grupa psa Fritz vom Kuckucksland (pies ten przebywał w Maroko przez okres 6 mcy!)
Tytuł najlepszej suki i psa wyhodowanych w Maroko otrzymały 1 pies i 1 suka z klasy 12-18 mcy .
Po zakończeniu oceny psów w ringach i pięknie zorganizowano nagradzanie zwycięzców.
Piękne podium ,sztuczne oświetlenie(Bo niestety zapadał półmrok),masa fotografów i to co chyba każdemu się marzy …stać na podium w blasku fleszy i móc odśpiewać własny hymn narodowy! Niezapomniane przeżycie dla każdego reprezentującego swój kraj.
Wiele myśli nasuwało się w drodze do domu… wiele przemyśleń ,pytań i refleksji…
Piękny Kraj- Maroko- piękna wizja Marokańskiego Klubu ON-twarde postanowienia , czyste regulaminy i reguły hodowli i dążenie do celu ! - całym sercem mam nadzieje że im się uda..żeby tak u nas można było?!….bez zawiści ,zazdrości w imię ulepszenia polskiego pogłowia owczarka….

Podpierając się katalogiem podaje na razie tylko po 3 pierwsze lokaty z klas.

12-18 mcy suki krótkowłose

SG1 Juba vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & G-END)
SG2 Jecky vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & Dion vom Haus Mailand)
SG3 Jessy vom Califhaus (Rufus vom Gilpenhof&HIVA)

12-18 mcy psy krótkowłose

SG1 Jex vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & Yoga vom Oldtimer)
SG2 Jeck du Domaine Du VaL D Anfa (Clooney & Calba des pariss del cedress)
SG3 J.BENNE (GOST & Gala de Golden AIDI)

18-24 mce suki krótkowłose

SG1 Jalna du Domaine du Val d“Anfa(CLooney & Baccardi du val de Anzin)
SG2 Genne du Loup Vert( Buffalo du Domaine du Val d“ Aunoy & Eska vom Loup Vert)
SG3Java vom Califhaus(Fritz vom Kuckucksland & Odessa vom Kleinen Holzweg)

18-24 mce Psy krótkowłose

SG1 Jovi vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & Candy du pouly de canton)
SG2 Jake vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & Odessa vom Kleinen Holzweg)
SG3 Jumbo vom Califhaus (Fritz vom Kuckucksland & Odessa vom Kleinen Holzweg)

Suki kl otwarta + 24 mce.

SG1 Indian ( Aiko du Domain du Parc & Gavi)
SG2 Xenia vom Haus Christa(Tino Godhalis & melange vom Haus Christa)
SG3 Indy (Chaps de L“Oree du Bosc & Gala)

Psy kl otwarta + 24 mce

SG1 Iron ( Aiko du Domaine Du parc & Gavi)
SG2 Xander vom Streek ( Nino vom Tronje & Quans vom Zomiikslander)
SG3 Inzo (Elko& Bala)

Suki klasa uzytkowa

VA1 Fendi vom Agilofinger
V1 DOULEUR du Domaine du Val d Aunoy
V2 Xabrina vom Streek
V3 INKAS

Psy klasa uzytkowa

VA1 Peik vom Holtkeamper Hof
VA2 Fritz vom Kuckucksland
V1 Lasso de Nerthus Hispania
V2 I-Gost
V3 Bax vom Westfalenland
V4 I-Taylor
V5 GHOST
V6 Nilo de Coroninas
V7 I-Dacko
V8 Herich
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem










_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kalupus



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 106

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie gratulacje:-) Świetny wynik Very Happy [/b]
_________________
Można żyć bez psa ale nie warto-Heinz Ruhmann
www.kalupus.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Ola!!!

Zazdroszczę tego słoneczka w aurze afrykańskiego klimatu.
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, Gratulacje !!!!!
to się Frycek rozmnożył Laughing Laughing Laughing

Dzięki za fajny opis Klubówki z tak egzotycznego miejsca ! Niezwykle pouczający ..... Smile)) Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 5:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje wam - fajnie ze fritz został w dalekim Maroko doceniony, jak już nie u siebie Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Olu Very Happy
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group