Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światówka 2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DesperadoK9 napisał:
Jehu SG 7 - pomyliłem się o 3 "oczka" na jego niekorzyść Smile


Zaczynał po stój jako SG4 - więc pomyłka serio duża Smile .
Jeśli będzie się w dalszym ciągu tak rozwijał to za rok może namieszać w czołówce Exclamation Naprawdę wyróżniał się anatomią w pierwszej dziesiątce Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pumagr



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
pumagr napisał:
Kurcze szkoda że Yanick nie zaliczył Sad


Jako, że był w wykazie wyróżnionych za testy oznacza, że dostał 5/5 - naprawdę wielka szkoda, że nie puścił rękawa Exclamation



W sumie to puścił i nawet oszczekał ale już po decyzji sędziego Sad
_________________
Grażyna Ciesielska Rudasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puścił jak szłam już do niego ale już było za póżno Sad szkoda że sędzia nie dał mi podejść do niego bliżej na 3 komendę jak jest podobno w regulaminie bo wtedy nie było by problemu z puszczeniem,a ja sama z siebie nie podeszłam bo czekałam grzecznie na pozwolenie sędziego bo chciałam żeby było regulaminowo i to mnie zgubiło Sad Potem słyszałam komentarze że nie jestem uczciwa tylko głupia hihihi Laughing ale co tam mądry polak po szkodzie w przyszłym roku mam nadzieję poprawimy się Twisted Evil
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sędzia pozwalał na to, aby pozorant prowadził niektóre psy w kierunku właściciela - właściciel nie musiał wtedy wcale być nieposłusznym, aby znaleźć się niedaleko swojego psa podczas wydawania komendy "puść" Rolling Eyes
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Chakra



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 31
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ilu właścieli przeszło ładnych parę metrów jak pies pobiegł na czołówkę??? I sędzia tego ,,nie widział" Mad
_________________
Sylwia Orzechowska
http://www.chakville.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałam być uczciwa a wyszło na to że jestem głupia Mad
No cóź niektórzy tak wymanewrowali sobie czołówkę że byli nie dalej jak przy wydawaniu komendy przy namiocie i zaliczyli bo niby sędzia nie widział jak idą i ich nie zatrzymywał Mad
Trudno następnym razem już będę mądrzejsza i podejdę najbliżej jak się da Twisted Evil
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Xanadu



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Złotokłos

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie ze nam "Polakom" jest lepiej stosowac sie do regulaminu... Poniewaz jak na testach suk przewodnik za pozno wypuscil suke na probe odwagi to sedzia od razu ukonczyl! Wiec ja wolalem robic wszystko wg zasad Wink Very Happy
_________________
Bartek Arak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak !!
Podobnie jest z wadami eksterieru.
Na naszych wystawach Niemcy czepiają się np. zbieżnych kończyn.
A wiele psów z czołówki młodszych klas na światówce miało tą wadę - wystarczy spojrzeć na tegorocznego Zwycięzcę Młodzieży ARRE - ma ewidentnie zbieżny tył (podobnie zresztą jak jego ojciec LENNOX).

_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu normalnym jest, że czepiać się zbieżności kończyn to oczywista rzecz ! ale zwróć uwagę, że sędziowie niemieccy posługują się zasadą, iż skoro pies jest wybitny w wyrazie i typie, samczości oraz jak w przypadku Lenoxa wybitny w ruchu (wręcz poezja tematu) pewne wady są pomijane w ocenie ! Wady wybitnego psa np. powinny być eliminowane przez odpowiedni dobór suk itd. gdyby wady miały mieć znaczenie dla wybitnych psów to Vegas za przekątowanie nigdy by nie wszedł do VA ale sędziowanie pod względem hodowlanym dali ku temu sposobność bycia tym VA i dla rasy jak się okazało był to traf w 10 !!! idąc dalej gdyby wady były podstawą miejsca w stawce to Jehu byłby poza pierwszą 30-ką ale tak się nie stało gdyż przeważyły inne walory! I tak już było jest i będzie w niemczech.
Odnośnie Nino - nie był pokazany ze względów politycznych gdyż jego lokata na tegorocznej wystawie wg. starych zasada to VA 1 zatem pokazywać psa VA 2 bez lokat jest nieporozumieniem gdyż samo bycie w gronie VA dla Nino nic nie znaczyło w stosunku do osiągnięć jakie już miał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Wolf Jar tu sie z Panem zgadzam polityka Nino VA1 Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Panie Wolf Jar tu sie z Panem zgadzam polityka Nino VA1 Very Happy

i brak przecinków powoduje niezrozumienie całości wypowiedzi Razz
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
... gdyby wady miały mieć znaczenie dla wybitnych psów to Vegas za przekątowanie nigdy by nie wszedł do VA ale sędziowanie pod względem hodowlanym dali ku temu sposobność bycia tym VA i dla rasy jak się okazało był to traf w 10 !!!


Wolf Jar, Vegas przekątowany Shocked Rolling Eyes
chopie ???!!!!!



http://www.youtube.com/watch?v=TOg34w1DGw8
troszku długi początek a potem..... poezja ( nie bajka , bo z bajkami różnie jest Wink ) ..... Very Happy ( tak gdzieś od 1.35min )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Nie Wrz 08, 2013 7:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka czy widziałaś Vegasa jak zdobywał SG 1 w 2005 roku ? a w 2006 roku jak chodził tyłem wchodząc do klasy VA ? Ja kryłem pierwszy w polsce Vegasem Maderke (puste krycie) pies chodząc na luzie plątał się tylnymi nogami, a zad miał przy ziemi ! Dopiero później zapewne ciężką praca tył się poprawił i to o dużo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to, że był VA 1 to zasługa jego zjawiskowości wyrazu i typu popartego wyśmienitym ruchem i potrzebnym jak na tamte czasy wzrostem
! Dokładając do tego jakość potomstwa szczególnie suku dało z niego Ikonę rasy Smile Co świadczy o trafnym nosie sędziów SV Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group