Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rybnik 2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 5:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów dyskusja, która się powtarza i do niczego nie prowadzi. Dlaczego jest zawsze mowa o KONIE, o rodzaju sedziowania, ocen itd. ? KON jest wybierany przez ludzie- i jak się wybrało, tak się ma. Tak samo jest na niektórych wystawach wiadomo jak będzie sędziowanie - ten sam sędzia, który już 100 razy w Polsce sędziował i raz tak, raz tak - po co do niego jechać. Tak samo hodowcy oraz wystawcy - są tacy którzy tylko jada po puchar, ocenę doskonalą, lub chwalą sie cale życie tym pięknym szczeniakiem/miotem. Ale w klasach użytkowych, na klubowej lub światowej tych super psów nigdy w życiu nie zobaczymy, a nie do opuszczenie, czi, którzy tylko na forach piszą a poza tym nic.

Ludzie, jaka wystawa będzie to wszystko zależy od wystawców/hodowców. Jak się nie che, aby sędziowanie było wedlug FCI, to sie omija taka wystawę. Kazdy organizator wystawy miesiące przed wystawa się stara, biega, pisze, informuje itd, aby mieć jak najwięcej zgłoszeń na swojej wystawie. Nie wystarczy tu już napisać, ze chce sie sędziowanie wedlug SV lub FCI ???

Dla czego nikt nic nie napisl o tegorocznej wystawie we wroclawiu??? Dla czego nikt nie zadaje pytan/zyczenia co do sędziowanie w swierklancu??? Bo najlepiej jechać na zabawe i potem osoba, KONOWI, organizatora wystaw itd dup..... na forach obrabiać
Sad


Jeszcze coś: przez lata sie kryczalo, ze sie tylko psy z körungiem uznaje, ze to jest dyskryminacja, ze to nie fair itd itd. Po tych glosach została wprowadzona Polska licencja i co???? Robia ja tylko te osoby, które by tez körung zrobili jak ich psy by te wymogi spełnili. A gdzie reszta???
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat nie wiem po co piszesz o hodowcach, którzy na wystawy jadą po puchar czy ocenę czy chwalą się szczeniakiem, a później ich na światowej nie ma ? nie ma to nic wspólnego z dyskusją na temat sposobu ocen, hodowli w sumie niczego !!!
Myślałem, że forum jest od tego żeby pisać na tematy związane z owczarkiem ale się jak zwykle mylę Smile lepiej jest rozwijać dział ogłoszeń i reklam Smile Nietaktem jest pisanie kto ponosi odpowiedzialność za bałagan hodowlany w polsce gdyż uzna się, że tak powinno być bo sami tak chcieliśmy itd.
Pat krytyka jest b.dobra bo rozwija i daje argumenty do myślenia !!! np. Ja dzięki krytyce klientów dużo zmieniałem we firmie i zawsze przynosiło to pozytywne skutki dla klienta i mnie samego !!! Jak ktoś skrytykuje mojego psa, a zrobi to z uzasadnieniem to jestem zadowolony gdyż dostrzegam inne spojrzenie niż tylko moje Smile niestety trzeba mieć odwagę krytykować i poddać się krytyce czego na tym forum wielu brakuje. Pokaż mi Pat w którym miejscu na tym forum wypowiedział się sędzia, członek klubu lub sam prezes ! Jedyną osobą którą znam to Pan Czerniakowski, który opisał zasady swego sędziowania poza tym cisza dlaczego ?
I na koniec powiem, że nie ma innej możliwości ani drogi unormowania polityki hodowlano-wystawowej w polsce jak tylko doprowadzenie do obowiązkowego należenia do klubu rasy na jednakowych zasadach rozwoju rasy ED, HD, DNA, IPO, licencja, a problemy i niejasności hodowlano-wystawowe skończą się same Smile z pożytkiem dla rasy, wystawców, wystawiających, oglądających i dyskutujących Smile Jeżeli ktoś założy na forum temat "Nowy klub",i w którym znajdą się osoby chcące normalnych dla rasy zasad hodowli co za tym idzie wystaw sam się zapiszę do klubu żeby głosować i powalczyć o normalność Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Pat nie wiem po co piszesz o hodowcach, którzy na wystawy jadą po puchar czy ocenę czy chwalą się szczeniakiem, a później ich na światowej nie ma ? nie ma to nic wspólnego z dyskusją na temat sposobu ocen, hodowli w sumie niczego !!! jak nic nie ma wspolnego?? niektorzy dokladnie to robia i sa zadowolone, ze siedzia sv daje w szczeniakach lub otwartej klasie oceny doskonale. moga sie tym pochwalic na swoich stronach internetwoych co przynosi nowych klientow
Myślałem, że forum jest od tego żeby pisać na tematy związane z owczarkiem ale się jak zwykle mylę Smile nie wiem o co ci ta wypowiedzia chodzi
lepiej jest rozwijać dział ogłoszeń i reklam Smile Nietaktem jest pisanie kto ponosi odpowiedzialność za bałagan hodowlany w polsce gdyż uzna się, że tak powinno być bo sami tak chcieliśmy itd. albo piszemy wszystko, albo sie tylko chwalimy.
Pat krytyka jest b.dobra bo rozwija i daje argumenty do myślenia !!! np. Ja dzięki krytyce klientów dużo zmieniałem we firmie i zawsze przynosiło to pozytywne skutki dla klienta i mnie samego !!! Jak ktoś skrytykuje mojego psa, a zrobi to z uzasadnieniem to jestem zadowolony gdyż dostrzegam inne spojrzenie niż tylko moje Smile niestety trzeba mieć odwagę krytykować i poddać się krytyce czego na tym forum wielu brakuje. w tym punkcie masz racie. krytyka jest ważna i dobra motywacja, aby o sobie (czy osoba/firma/hodowla itd) pomyśleć.
Pokaż mi Pat w którym miejscu na tym forum wypowiedział się sędzia, członek klubu lub sam prezes ! Jedyną osobą którą znam to Pan Czerniakowski, który opisał zasady swego sędziowania poza tym cisza dlaczego ? tez mi brakuje komunikacji z sedziami i przedstawicielamy rasy. bylby to bardzo dobry sposob wspolnie isc do przodu
I na koniec powiem, że nie ma innej możliwości ani drogi unormowania polityki hodowlano-wystawowej w polsce jak tylko doprowadzenie do obowiązkowego należenia do klubu rasy na jednakowych zasadach rozwoju rasy ED, HD, DNA, IPO, licencja, a problemy i niejasności hodowlano-wystawowe skończą się same Smile z pożytkiem dla rasy, wystawców, wystawiających, oglądających i dyskutujących Smile Jeżeli ktoś założy na forum temat "Nowy klub",i w którym znajdą się osoby chcące normalnych dla rasy zasad hodowli co za tym idzie wystaw sam się zapiszę do klubu żeby głosować i powalczyć o normalność Smile do tego powinien byc jeden wspolne cel ludzi: dobro owczarka niemieckiego. ale niestety na dzien dzisiejszy jest to bardzo zróżnicowane, bo jedni mysla o poprawieniu rasy, inny o robienie kasy w szybki sposob


odpowiedzi masz wyżej
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Po zakończeniu tej dyskusji posty nie dotyczące wystawy zostaną przeniesione do nowego wątku - jest to jednak dyskusja ważna - nie należy jej więc przerywać - mam nadzieję, że organizatorzy wystawy w Rybniku nam to wybaczą Exclamation

Na pewno zgadzam się z Pat, że po wystawie winy szuka się zawsze u organizatorów. Prawda jest jednak taka - pokaż mi organizatora, który "zmusi" sędziego SV do przyznawania ocen doskonałych psom w wieku poniżej 2 lat. Niektórzy sędziowie SV oczywiście to zrobią, ale jeżeli sędzia nie chce - to nikt go do tego nie zmusi. Chodzi o to, że taka ocena może w przyszłości przysporzyć sędziemu i wystawcy problemów - nie może być np. wykorzystana jako ocena do koerungu - o czym nie wszyscy wiedzą.
Dlatego też istnieje "niepisane prawo", że na wystawie na której sędziuje sędzia SV można spodziewać się braku ocen doskonałych w klasach młodszych. Problem jest tylko taki - jak o tym poinformować wystawców - skoro jest to sprzeczne z polskim regulaminem wystaw Exclamation I tutaj właśnie widzę pole do popisu dla KON - opracowanie regulaminu krajowych wystaw owczarków niemieckich - najlepiej, żeby reguły były jasne i niezależne od tego czy sędziuje Polak czy Niemiec Exclamation

Inną sprawą jest sprawdzanie licencji - tu sędziowie SV z reguły nie są tak restrykcyjni - gdyż nie spotyka ich za to żadna "kara". Tutaj też zdarzają się oczywiście wyjątki - czyli sędziowie, którzy namiętnie żądają pokazania koerungu, ale jest to naprawdę rzadkość Exclamation Zasłanianie się wtedy polską licencją to trochę "oszustwo" - wymogi nie są identyczne (pies z dysplazją łokciową może mieć polską licencję), równie dobrze można pokazać kartę z polskiego przeglądu hodowlanego Twisted Evil .
Ja osobiście - jako organizator - zawsze informuję sędziów, że nie ma u nas żadnych regulaminów uzależniających ocenę na wystawie od uprawnień hodowlanych Exclamation
Jeżeli będą takie regulaminy - obowiązkiem organizatora jest poinformowanie o tym sędziego Exclamation

Żeby było jasne - piszę to jako organizator wystaw. Moje osobiste poglądy nie mają tutaj nic do rzeczy Exclamation
Ze swoimi psami robię koerungi, gdyż jest to wymagane na wystawach w Niemczech (ich wystawy, ich prawo Exclamation ).
Jako organizator wystaw czekam natomiast na polski regulamin, który ułatwi mi wytłumaczenie wystawcom - dlaczego nie dostają ocen doskonałych w klasach młodszych. Najprościej by było, aby ocena bardzo dobra uzyskana przez psa na takiej wystawie mogła być wykorzystana nie tylko do koerungu, ale również do kwalifikacji hodowlanej w Polsce (jest już tak dla psów wyszkolonych - ale dotyczy tylko psów w wieku powyżej 15 miesięcy) Exclamation

_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Krzysztof



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 26
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na marginesie , Pani Asiu dzięki za szybkie i poprawne wyniki z wystawy Smile



Pozdrawiam,
Kasia
_________________
Krzysztof


Ostatnio zmieniony przez Krzysztof dnia Sob Cze 15, 2013 6:14 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Cze 12, 2013 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawowa uwaga do organizatorów wystawy polega na ty, iż skoro organizator zakłada ocenianie psów wg SV to powinien też przyjmować zgłoszenia wg SV (odpowiednie pola na formularzu) tzn. pies w klasie użytkowej oprócz certyfikatu użytkowości powinien dostarczyć korung ED HD i DNA to samo dotyczy się psów które skończyły 12 miesięcy !!! To co i jak zrobi sędzia Asiu jest nie istotne gdyż nic by nie musiał robić gdyby na wystawie były tylko psy spełniające wymogi SV dla poszczególnych klas !!. Nie jest poważnym przyjąć psa na wystawę pobrać od niego wpłatę, a następnie dać mu ocenę dobrą bo nie ma tego czy owego lub ładnego psa postawić na koniec nic nie mówiąc dlaczego - wystawa we Wrocławiu lub powiedzieć wystawcy, że jego pies byłby 2 ale sędzia nie wiedział, że ma pozytywny wynik prześwietleń i dał go na lokatę 3 - wystawa Wrocław !!! I takich baboli jest wiele zatem po co ma właściciel trenować z psem latać załatwiać czesać i się brandzlować skoro i tak zagrzeje tyły bo czegoś tam nie ma Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group