Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy Zarząd ZKwP !!!!!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:42 am    Temat postu: Nowy Zarząd ZKwP !!!!!! Odpowiedz z cytatem

11 maja 2013 r odbył się Walny Zjazd Delegatów na którym wybrano nowy ZARZĄD GŁÓWNY ZKwP

W ZG znalazło się aż 5 owczarkarzy !!!!!!!!

Są to :
Waldemar Federak
Waldemar Kosmalski
Zbigniew Szcześniak
Stanisław Pasek
Ryszard Gęsinowski

Nikomu chyba nie trzeba ich przedstawiać , czterech Panów to sędziowie eksterieru,, dwóch z nich to Międzynarodowi sędziowie prób pracy !, jeden , Krajowy sędzia prób pracy, jeden, czynnie wystawiający hodowca ( w kraju i za granicą ). No i 3 panów jest w Zarządzie KON i Klubokomisji

5 owczarkarzy stanowi 20 % Zarządu Głównego !!!!!

Może teraz ZG poprze korzystne zmiany dla rozwoju hodowli Owczarka Niemieckiego ?

Wielkie brawa !!!!
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość z tej grupy była w składzie poprzednich władz i jakoś nie wpłynęło to pozytywnie na przepisy hodowlane. Nie sądzę, żeby nagle ci panowie nabrali wiatru w żagle i ostro zaczęli działać. Oczywiście - mam nadzieję, że się mylę Wink
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy wszyscy zrozumiecie, że nic się nie zmieni gdyż wprowadzenie podstawowych zasad hodowli ON z obowiązkowym ED, HD, DNA, IPO oraz korungiem doprowadzi do likwidacji z 60 % polskich hodowli oraz 60 % psów i suk !!! Każda zmiana przepisów hodowlanych to likwidacja potencjalnych wyborców, a KON będzie liczył z 20 członków itp. itd. Jedyny plus takich władz to łatwiejsza droga otrzymania przez nich uprawnień do przeprowadzania niemieckiej licencji hodowlanej korung !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, chodzi o to, ze ci panowie zawsze mowili, ze w ZG nie ma owczarkarzy i dla tego nic sie nie da zrobic Laughing . Dobre ?
Teraz jak ich jest az tak duzoooo to beda musieli cos nowego wymyslec Rolling Eyes

Juz sie nie moge doczekac co !
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Kiedy wszyscy zrozumiecie, że nic się nie zmieni gdyż wprowadzenie podstawowych zasad hodowli ON z obowiązkowym ED, HD, DNA, IPO oraz korungiem doprowadzi do likwidacji z 60 % polskich hodowli oraz 60 % psów i suk !!! Każda zmiana przepisów hodowlanych to likwidacja potencjalnych wyborców, a KON będzie liczył z 20 członków itp. itd. Jedyny plus takich władz to łatwiejsza droga otrzymania przez nich uprawnień do przeprowadzania niemieckiej licencji hodowlanej korung !


Panie Marku jeśli odpadnie te 60 procent o których Pan pisze,to na wystawach będzie Pan konkurował z własnym cieniem i to tylko wtedy kiedy będzie ładna słoneczna pogoda. Ja uważam że sporo więcej niż 60 procent to zwykli ludzie którzy pracują za 1500 zł miesięcznie i ich po prostu nie stać na wyjazdy do Niemiec i robienie tych wszystkich wymogów właśnie tam.
Nikt nie zabroni mniej zamożnym hodować według Polskich wymogów i regulaminów. Hodowla psów jest pasją i tak należy to traktować. A nie jak sposób na życie
Może niektórych stać na wyłożenie z domowego budżetu 4 tyś na I PO,ale dla większości to dużo za dużo.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś ma 160cm wzrostu nie bierze się do uprawiania koszykówki, jeżeli nie ma "warunków mieszkaniowych" nie kupuje słonia. Jeżeli kogoś nie stać na rzetelną hodowlę owczarka (czyt. powodującą rozwój, a nie degenerację rasy), a wymagania są faktycznie duże, to jest jeszcze tyle innych pięknych ras, nie wymagających takich nakładów. Problem mają nie tzw hobbyści i wielbiciele rasy, bo Ci o ile ich finanse są ograniczone mogą zadowolić się kilkoma psami; wiadomo, że na zmianach najgorzej wyszliby tzw "producenci", którzy z tego żyją i chcą w krótkim czasie i możliwie najtaniej wyprodukować "towar" i szybko sprzedać. Jeżeli hodowla jest dla kogoś jedynym źródłem dochodu, to pokusa jest duża... i wielu jej ulega.
Może naiwnością jest wierzyć w szybką poprawę, ale nie można ustawać w piętnowaniu patologii, bo a nóż...
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joanno Kost !!! BRAWO !!!
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:


Panie Marku jeśli odpadnie te 60 procent o których Pan pisze,to na wystawach będzie Pan konkurował z własnym cieniem i to tylko wtedy kiedy będzie ładna słoneczna pogoda. Ja uważam że sporo więcej niż 60 procent to zwykli ludzie którzy pracują za 1500 zł miesięcznie i ich po prostu nie stać na wyjazdy do Niemiec i robienie tych wszystkich wymogów właśnie tam.
Nikt nie zabroni mniej zamożnym hodować według Polskich wymogów i regulaminów. Hodowla psów jest pasją i tak należy to traktować. A nie jak sposób na życie
Może niektórych stać na wyłożenie z domowego budżetu 4 tyś na I PO,ale dla większości to dużo za dużo.


4 tyś?! No chyba za KUPIENIE IPO... co za brednie! Sama jestem studentką, moje przychody są znikome, ponieważ pracuję dorywczo weekendami i to za psie ( Wink ) pieniądze, a 3 tygodnie temu właśnie mój pies zdał egzamin IPO-1! Własnymi łapkami, przeze mnie przygotowanymi, skrupulatnie. I może i wydałam na to 4 tyś, ale w przeciągu ROKU pracy i szkoleń! Co więcej, pies należący do studentki ma niemieckie prześwietlenia oraz przygotowuje się do Korungu, na wystawach także bywa i kończymy robić uprawnienia. Da się? No da się, trzeba tylko chcieć, a przede wszystkim to KOCHAĆ, bo jak się patrzy na kynologię przez pryzmat 'zrobię se szczeniaki, sprzedam, będzie kasa, byle TANIO' no to ja bardzo przepraszam, to nie jest hodowanie ani żadna pasja, tfu tfu tfu!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam!
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Joanno K. Very Happy Jak ktoś chce pograć w kosza dla przyjemności to może mieć nawet 150 i też będzie się dobrze bawił. Ale jak zechce żyć z tego to nawet i 2.2 mu nie pomoże jak nie będzie miał talentu

A&N proszę zapytać ile kosztuje I PO w szkołach. Mam orientację bo prawie 20 lat już trwa moja przygoda z ON
Sam jestem za tym żeby ON w POlsce się rozwijał,ale w sposób absolutnie dla wszystkich dostępny,a nie dla wybranych. Chcę mieć wybór czy robić uprawnienia w Niemczech czy w Polsce,dlaczego nie można sprawić żeby np. nasza Polska licencja była na równi uznawana z Niemiecką,czy rtg czy coś tam innego. Ja mam aż trzy sunie z czego jedna już emerytka,ja nie żyję z psów i nie mam takiego zamiaru,ale fakt ze wymyśla się co rusz nowe przepisy nie oferując nic w zamian to troche nie w porządku
Poza tym po co ten krzyk o IPO jak większość psów Które ma to szkolenie,nie potrafi nawet przy nodze przebiec jednego okrążenia w ringu. To jest I PO?, Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafał Ch. pisze Pan bzdury i przeczy sam sobie !!! Koszt zrobienia ED HD DNA IPO i Korungu nawet w niemczech to cena no niech będzie 2 szczeniaków z pierwszego miotu suki, która może ich mieć licząc od 2 lat do 7 lat siedem !!!!! o jakich równouprawnieniach Pan pisze !!!! Hodowanie rasy ON to wyzwanie i ciężka praca nad polepszeniem tej rasy, a nie miłość do rasy - Jeżeli ktoś kocha rasę ON to niech sobie kupi 3 lub 5 owczarków i się nimi cieszy gdzie jest napisane że miłość do rasy to jej rozmnażanie !!!! bez podstawowej wiedzy odnośnie stawów, pochodzenia czy też psychiki. Kiedy Pan dojrzy, że polski owczarek to przepaść w jakości do reszty świata !!! a tą przepaść pogłębiają polskie przepisy i możliwość zwykłej produkcji zwierząt !!! Pisze Pan, że jak odpadnie z 60% hodowców to będę sam biegał na wystawach ha ha ha czy sam Pan nie widzi, że nawet w 100% obsadzie hodowców większość to są wystawy gdzie w klasach biega i tak po 1 czy 2 owczarkach i na dodatek zdobywają one CWC i CACIBY !!! Pani Joanna Kost ma świętą rację, a Pan jak zwykle nie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Rafał wychodzi z założenia, że śpiewać każdy może... Laughing
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie Państwo rację,rację absolutną,chylę czoła i pozdrawiam Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to sarkazm, czy też odnieśliśmy sukces... tak, czy siak, również pozdrawiam Very Happy
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden sarkazm,niewątpliwie sukces Very Happy . Dziś postanowiłem zapisać się do KON-u. Zamiast narzekać na KON i wytykać błędy zapisuję się. Każdy dodatkowy członek to większe możliwości klubu. Pozdrawiam R. Ch
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak Very Happy
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group