Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy Zarząd ZKwP !!!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartku ja wysłałem do KON deklarację on-line kilkanaście chyba dni temu. Więc można powiedzieć że się zapisałem. Teraz tylko czekam na odpowiedź z KON,wysyłam składkę i jestem członkiem. Puki co to mój maleńki wkład w postaci składki i poparcia klubu,co będzie dalej,czy się przydam i do czego okaże się za jakiś czas.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale Ch. Ontopus o czym wy piszecie !! Ja piszę o podstawach hodowli rasy ON - ED HD DNA i szkolenia wraz z licencją, a skoro w świecie jest tolerowana tylko jedna to sami zadajmy sobie pytanie czy min. Wasz patriotyzm coś zmieni !!! Gdzie jest napisane, że Klub musi być silny żeby określić podstawowe wymagania do hodowli rasy ON !!! SV ma ponad 150 tys. członków i nie dlatego żeby był silny tylko dlatego, że polityka hodowlana rasy ON jest najlepsza co widać dosłownie gołym okiem na wystawach. Wielu polaków jest członkiem SV ciekawe dlaczego bo nie dla siły klubu tylko dla hodowli na zasadach jakim ta rasa winna być poddana. SV przepisy to nic innego jak rygorystyczna selekcja, która jest narażona na dysplazję, a każda selekcja, odpowiednio prowadzona doprowadza do wyników w postaci polepszenia wyrazu, psychiki i anatomii. Nie wierze, że ZK nie wyraziłby zgody na szkolenie suk czy prześwietlenie przednich stawów skoro to podstawa tej rasy ! To lobbing hodowców, którzy bronią się rękoma i nogami przed wprowadzeniem zasad SV wpływa , że mamy przepisy jakie mamy, a ich zmiana automatycznie zamyka drogę do łatwej produkcji.
Panie Rafale zapisał się Pan do klubu ON czyli albo popiera Pan ich zasady hodowli albo chce Pan zmienić zarząd, który zmieni te zasady. Nie znam Pana celu ale skoro jest Pan patriotą hodowlanym to zapewne utożsami się z istniejącymi przepisami bo są jak Pan pisze nasze takie Polskie Smile W hodowli nie ma patriotyzmy tylko zdrowy rozsądek oparty na wymogach genetycznych !!! Co do sędziów no cóż sędzia albo ma oko i jest dobry albo nie - wytrawnego oka nie da się nauczyć i tyle. Drugą kwestią jest to, że wystawy są hodowlane i to sędzia decyduje bądź nam wskazuje czy i jak hodować, kryć czy rozmnażać niestety u polskich sędziów nie ma takiej polityki bo CACIBY dostają psy, które powinny nigdy nie pokryć gdyż przepaść je dzieli do tych, które mogą pokryć itd. Każdy hodowca powinien ocenić czy ma dobry materiał do hodowli, a czy jest rzeczywiście dobry to łatwo stwierdzić porównując go z innym materiałem hodowlanym na wystawach bo do tego stworzono wystawy. Niestety w polsce jadąc na wystawę gdzie są np. 2 suki w klasie i ją wygrywam (oczywiście bez wiedzy o stawach, pochodzeniu i psychice itd.) to nie mam poglądu gdzie jestem ze swoją hodowlą jadąc np. na landówkę do niemiec widzę, jak daleko mi do tego co już jest. Do polski na wystawę we wrocławiu przyjechał onur pies b.ładny z wyrazu i typu ale przyjechał dla reklamy do kryć w niemczech nie będzie ich miał, klatką prawie dotykał do ziemi a tyłem mojtając zasłaniał swoje własne ślady ale wszyscy się zachwyceni no i pies wygrał bo nie miał w stawce konkurencji !!! Na ostatniej Klubówce sędzia nam pokazał patriotyzm i wskazał, którym psem mamy kryć szczególnie za jego potomstwo oraz jakość stawów i pewność pochodzenia Smile Jest dobrze i Panie Rafale po polsku Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku to niech mi Pan powie po co robić te wszystkie uprawnienia i to te niemieckie,jeździć do Niemiec do czołowych reproduktorów i kryć nawet najlepsze suki z kompletem uprawnień Niemieckich oczywiście. Jak i tak nikt nie będzie krył tym psem bo to Polski pies. Jak to nazwać jak nie zwykłą produkcją. Właśnie poprzez patriotyzm powinniśmy również wykorzystywać nasze Polskie reproduktory,żeby wysiłek hodowcy nie poszedł na marne, żeby był jakiś postęp hodowlany również nasz Polski a nie postęp tylko przywiezionych psów z Niemiec. Jeśli Pana ambicjami hodowlanymi jest tylko kupowanie niemieckich suk i krycie ich tylko niemieckimi psami,to co Pan będzie robił z tymi szczeniakami?,bo na wystawach nie widać ich zbyt wiele,czy to nie jest aby produkcja?. Ja pomimo dzielących nas różnic na pewne tematy,pokrył bym reproduktorem z Pana hodowli,ciekawe czy Pan pokryłby swoją sukę jakimś Polskim psem????????. A zapewniam Pana że są ładne psy w Polsce wyhodowane w naszych hodowlach
Ja wierzę że klub coś nowego wniesie,że coś się zmieni. Że szkolenie psów zrobi się bardziej popularne,że powstanie dużo więcej placów na których będzie można spotykać się i nie odpłatnie szkolić psy,że klub pomoże wyszkolić pozorantów i szkoleniowców. To musi się stać,a my powinniśmy wesprzeć klub w tych staraniach. A jesli się zawiodę i klub nic nie zrobi to przecież zawsze mogę z rezygnowć z członkostwa,stracę jedynie parę złoty na składkę Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale jeżeli Pan uważa, że brak obecności dużej ilości szczeniaków na wystawach to znamiona produkcji to mi Pana żal (bez obrazy) W mojej hodowli po latach doświadczeń z różnym materiałem hodowlanym wyciągam wnioski, które powodują, że suka, która zostaje na dalsze mioty to taka, która daje jakość szczeniaka pod względem wyrazu, typu (tzw. szlachetność) prawidłowych ustawieniach kończyn itp. sama anatomia jest mało istotna gdyż ona (anatomia) ta z górnej półki to totolotek i zdarzy się zapewne tylko raz. Moje postępowanie idzie w kierunku uzyskania pewnej powtarzalności wyrazu i typu bo to jest to na co hodowca ma największy wpływ, a sama anatomia czyli "to coś" jest dziełem przypadku. Powyższa moja zasada wymusza korzystanie z różnych suk, które oczywiście spełniają moje kryteria stąd opcja zakupu materiału z niemiec, a nie kurczowe do bólu hodowanie na suce z własnym przydomkiem co w naszym kraju jest powszechne i najważniejsze. Proszę zwrócić uwagę na tych największych hodowców z niemiec na przydomki matek ich słynnych reproduktorów np Schumann von Tronje itp. itd. Ja jako hodowca nie uznaje Pana zasady, że należy kryć polskimi reproduktorami żeby uhonorować wysiłki hodowcy itp. ja staram się dobierać reproduktora z odpowiednimi cechami typu i wyrazu, a skoro jest takich psów sporo wybieram tego najlepszego lub z najlepszych ! Nie wybiorę polskiego psa dla podtrzymania patriotyzmu bo to zła cech hodowcy, wybiorę z najlepszych, a skoro tych najlepszych w polsce nie ma stąd kryje w niemczech - proste co nie Smile Przy okazji moja suka w rękach kolego Henia Tabaczyńskiego wygrała wystawę w niemczech Smile I proszę nie pisać bzdur typu cytuje "polski postęp hodowlany" postęp hodowlany to doprowadzanie do rozmnażania zwierząt z najlepszymi cechami danego gatunku zatem sprowadzanie do kraju takich psów czy suk jest b.dobrą cechą hodowcy bo świadczy o myśleniu Smile Chyba, że pokryje Pan cienką sukę największym kozłem w kraju i każdy lepszy od rodziców szczeniak będzie nosił znamię postępu hodowlanego Smile
Odnośnie naszego klubu - nasz Klub nie ma co wnosić czy zmieniać ma najzwyczajniej doprowadzić do ujednolicenia zasad hodowli z jej podstawowymi formami ED HD DNA IPO i licencja ale taka chociaż uznawana przez SV i to tyle co ma zrobić Klub gorzej jak będzie musiał Pan Panie Rafale jako nowy członek klubu głosować nad zmianą długości smyczy przy pracy węchowej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście nie uważa ze brak szczeniąt na wystawach i to licznie,jest produkcją,ale tak to można postrzegać. Na czym polega hodowla też wiem.
A jeśli trzeba będzie zagłosować nad długością smyczy,to się zagłosuje Very Happy
Mimo wszystko szczerze życzę postępów w hodowli i zadowolenia z wystaw. Pozdrawiam Rafał.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale ja też Panu życzę wielu sukcesów oraz przedniej zabawy na wystawach. Dodam tylko, że postrzeganie czy jest hodowla czy produkcja wynika z innych podstaw, na pewno nie z ilości szczeniaków tym bardziej na wystawach Smile Dobry hodowca to też nie ten co mu się trafi extra egzemplarz tylko ten co zachowuje odpowiedni standard w reprodukcji ON min. polegający na doprowadzeniu do hodowli zwierząt, które spełniają wymagane kryteria rasy, a na pewno są to stawy, potwierdzenie pochodzenia, wyszkolenie i "odpowiednia" licencja. Patriotyzm oraz upolszczanie owczarka poprzez dobór polskich reproduktorów, które po prostu są słabe nie noszą znamiona hodowli dla poprawy rasy. Powiem więcej gdyby pokryć sukę z poprawnym ED HD DNA IPO korungiem psem z tymi samymi poprawnymi "danymi" i urodził by się pies gorszy od psa z miotu, w którym nie znam pochodzenia ojca, matki nie znam stanu stawów przednich ani psychiki suki nadal twierdzić będę, że lepszym hodowcą jest ten z gorszym szczeniakiem bo po co mi pies, którego nie znam pochodzenia ani jakości stawów itd. ? Nie są to niestety znamiona hodowli jako takiej z wykorzystaniem polskich łatwych przepisów są to znamiona rozmnażania rasy i tu może paść pytanie czy dla miłości dla ON czy dla zarobku Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Cze 28, 2013 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie Panie Wolf-Jar to jak Pan tak jest a HD i ED to czemu Pan nie namawia swoich znajomych co daje im Pan psy zeby robili w Niemczech Bo jesli sie myle to prosze mnie poprawic Quen Wolf-Jar jakos nie ma chyba w niemczech robione przeswietlenie ,co do wyszkolenia rodzicow czy mają IPO czy tez matka nie to tez roznie moze byc ,chyba tak bo moje zdanie jest takie ze ten reproduktor z Pana przydomkiem po tak doskonalych rodzicach na glowie chyba nie jest tak do konca ok u niego pozdrawiam
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DesperadoK9 napisał:
Przyznam się szczerze że jak Ty się zapiszesz do KLUBU to ja też to zrobię Smile



No to Bartuś czekam na Twoje wstąpienie do KON-u
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 3:49 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale przed chwilą wypełniłem formularz on-line Smile
Powrót do góry
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Mam takie pytanie Panie Wolf-Jar to jak Pan tak jest a HD i ED to czemu Pan nie namawia swoich znajomych co daje im Pan psy zeby robili w Niemczech Bo jesli sie myle to prosze mnie poprawic Quen Wolf-Jar jakos nie ma chyba w niemczech robione przeswietlenie ,co do wyszkolenia rodzicow czy mają IPO czy tez matka nie to tez roznie moze byc ,chyba tak bo moje zdanie jest takie ze ten reproduktor z Pana przydomkiem po tak doskonalych rodzicach na glowie chyba nie jest tak do konca ok u niego pozdrawiam


Panie marcin76 nie znam Pan i nie rozumiem pana wpisu - po pierwsze co Pana obchodzi czy właściciel psa z mojej hodowli robi polskie czy niemieckie prześwietlenia ! i tak na marginesie mnie też to nie obchodzi !!! To, że jestem zwolennikiem ED HD i DNA jako obowiązkowe nie znaczy, że będę kogokolwiek namawiał. Po drugie rodzice Quenna posiadają Korung, a co za tym idzie muszą mieć ED HD (zrobione w niemczech) DNA oraz IPO po trzecie skoro Quenn ma polskie prześwietlenia i wg Pana nie jest OK to też wg Pana 80% polskich owczarków mających polskie prześwietlenia nie jest OK ??? Ogólnie wyrwał się Pan z kontekstu i myśli tak fatalnie jak pisze !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Lip 15, 2013 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam też, że bardzo mnie cieszy, iż na początku swej przygody z hodowlą owczarka właściciel psa z mojej hodowli poświęca dużo czasu na przygotowania psa do wystaw i na testy na klubówkę !!! Zaczyna hodowlę od prostych polskich przepisów i zapewne niedługo sam dojdzie do wniosku, że warto robić to na wyższym poziomie przede wszystkim dla samego siebie !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Wolf-Jar Mnie akurat nie pszeszkadza polsie HD i ED sam mam psiaka i tez mu zrobilem nasze oddalem na szkolenie i to w zupelnosci mi wystarczy.Owczarek to dla mie pasja,ale nie za wszelka cene ze bede sie jaral tym ze ma niemieckie przeswietlenia i licencje Pan na tym Forum gani wszystkich ze nie robia w Niemczech a nie namawiasz Pan luzi co maja od Pana psiaki.Rozumie to doskonale ze nie mamy wplywu na to do konca bo przeciez nie wszystkie sprzedane szczeniaki ludzie wystawiaja to normalna sprawa ,ale piszesz Pan ze Pana to nie obchozi co wlasciciel psa z nim robi czy niemieckie czy polskie.Wydaje mi se ze ambitny Hodowca jednak powinien sie interesowac szczenietami ze swojej hodowli ,bo chyba Pan Jest Hodowca,a nie producentem owczarkow.Pozdrawiam serdecznie Marcin
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marcin76 hodowla to nie do końca pasja to przede wszystkim odpowiedzialność za spełnienie podstaw hodowlanych tej rasy w końcu Pan rozmnaża ON i chyba nie dla pasji tylko dla polepszenia rasy !!! Inną sprawą jest fakt, że zupełnie nie rozumie Pan moich wpisów ja nie walczę o ED HD DNA i IPO robione w niemczech tylko "walczę" o ich obowiązkowe wprowadzenie w polsce !!!! Kuma Pan różnicę !!! Natomiast Pana twierdzenie, że ambitny hodowca to ten co interesuje się sprzedanymi szczeniakami i na dodatek ma namawiać na niemieckie prześwietlenia jest przynajmniej chore !!! dodając do tego fakt, że twierdzi Pan, iż nie interesowanie się sprzedanymi szczeniakami zakraja na produkcję jest niepoważne i zdumiewające odnoście Pana toku myślenia !!! Stwierdził Pan też, że nieprześwietlenie psa w niemczech tylko w polsce zakłada, że coś jest nie tak zatem widać, że Pana psy też mają coś nie tak skoro prześwietlił Pan je w polsce. Ogólnie nic Pan nie wnosi z tematyki ON tylko podważa jakość psa z mojej hodowli w rękach początkującego hodowcy !!! w jakim celu nie wiem ale wiem, że to chyba wszystko na co Pana stać na tym formum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Sprawy Klubu ON, Klubo-Komisji, ZKwP etc. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group