Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wystawa Klubowa ON 2013r - WIĘCBORK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 6:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Cytat:
Nickname23 napisał:
.... to sprawa z jego prześwietleniami, DNA i wyszkoleniem powinna być dla wszystkich jasna i czytelna!!

Szkoda, że pies 2xVA1 (PL) budzi tyle kontrowersji Wink

Szanowna Pani ,proszę przeczytać dokumenty tego psa
Jak Pani dochowa się takiego YOSHKI , to uznam Panią za hodowcę a póki co jest Pani taką "straganiarą" i nie pies wywołuje kontrowersje tylko tacy forumowicze jak Pani i pani podobni .


"Nie pamięta wół, jak cielęciem był"
Choć patrząc na co niektóre pani wypowiedzi to kwestia "rozwoju bydła" zaczyna być zastanawiająca Wink

Nie rozumiem skąd Pani atak na moją osobę i te wysublimowane przezwiska?
Temat nie dotyczy, ani Pani psów, ani tym bardziej Pani, więc po co to oburzenie??
Jako "straganiara" jeszcze wielu rzeczy nie wiem i liczę na to, że tak "doświadczeni" hodowcy jak Pani mnie uświadomią, czym mógł kierować się sędzia, przyznając po raz drugi tytuł VA1 temu konkretnemu psu.

Będąc już na tym forum jakiś czas, nie ciężko zauważyć, że chamstwo i prostota z Pani strony jest na porządku dziennym, dlatego nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób podejmować z panią dyskusji.
Pani jest ewidentnym przykładem tego, że to nie ilość przehodowanych lat, świadczy o jakości hodowli i hodowcy

pozdrawiam
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez żadnej ukrytej złosliwosci..i zazdrosci..bo nie ma o co!
Prosze o zastanowienie sie i uzasadnienie kwestii otrzymania tytułu VA1 drugi rok z rzedu poprzez Psa Y.
Cofajac sie o rok wstecz..Pies młody ..kredyt zufania bo Sędzia - hodowca i expert w rasie...widzi w psie potencjał!To wszystko ok..ma prawo...ludzie to potem ocenią!
Rok terazniejszy//Pies wygrywa po raz kolejny...bo???????
a.Ma wybitne osiagniecia wystawowe w sezonie 2012-2013....(cóz wystaw owczarkarskich było kilka ,wazniejszy takze kilka..a pies Y w stawkach nie brylował o ile wogule był!)
b.Ma wybitne potomstwo swiadczace o klasie psa jako reproduktora(po raz kolejny brak nawet 5 potomków aby pokazac sie jako reproduktor., gdzie wiekowo powinien pies miec potomków juz konkurujacych z ojcem w kl.uzytkowej..cały sezon wystawowy 2012-2013..bez wybitnych osiagniec potomstwa)
c.O wybitnosci exterieru psa sie nie dyskutuje....jak i nie podwaza sie decyzji sedziego...(a hodowcy sami jak widac oceniaja w ilosci kryc słusznosc decyzji sedziego)
d.Pies w wieku psa Y tylko z wyszkoleniem IPO1 ?...kwestie przeswietlen nalezy pozostawic kazdemu dla jego własnego sumienia i przemysleń.


To takie nasze przemyslenia , mam nadzieje ze wiele osób zamiast sie na tym forum "przekomarzac" zacznie myslec co zrobic z taka sytuacja!
Bo milczaca akceptacja jest najgorsza forma protestu!

Skoro pies Y nie zebrał potomstwa a według Pana Przewodniczacego KON jest psem tak wartosciowym ze otrzymuje 2 lata z rzedu tytuł VA1 to moze ktos wie kto tym psem krył..albo ile suk pokrył nim w/wym Pan?
(A moze ten pies nie moze miec potomków , dlatego ich nie ma?)
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wszyscy byśmy chcieli się dowiedzieć dlaczego psy / suki zostały ustawione tak a nie inaczej?
Może niedługo pojawi się stosowny komunikat , sprawozdanie z wystawy.

W zeszłym roku sprawozdanie pojawiło się juz 4 dni po KLubówce ! czytamy w nim min.:
"Przy wyborze psów do czołówki należy wówczas kierować się przede wszystkim anatomią psów, ich charakterem, pochodzeniem, dyspozycją w dniu wystawy oraz wcześniejszymi osiągnięciami wystawowymi. To właśnie ten wybór ma wskazać hodowcom psy, które warto używać w hodowli i które dobrze rokują na przyszłość. "

W zeszłym roku "Wszystkie psy z czołówki zarówno w wolnym jak i szybkim ruchu prezentowały się bardzo dobrze. Jednak w miarę trwania konkurencji, doskonałym przygotowaniem jak i wybitnym ruchem i witalnością wyróżniały się dwa psy" czy w tym też te argumenty zadecydowały o ustawieniu stawki ?
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest że jedynym nie kwestionowanym zwycięzcą którego wartość hodowlaną potwierdzało potomstwo i to nie byle jakie,to pies który niestety nie zaliczył testów. Szkoda.
Natomiast jeśli chodzi o stawkę psów które rywalizowały o miano zwycięzcy kl użytkowej to moim zdaniem sędzia albo powinien dać trzy wyróżnienia,dając warunkowo VA psu z lokaty 3-ej ,albo nie przyznawać w ogóle ,bo tak naprawdę nie było samca który robiłby naprawdę wrażenie i zasługiwał na wyróżnienie.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Panie Rafale przewodniczący miał możliwość w 2012 roku wskazać na psa Fritz, który bez żadnej wiedzy sędziowskiej powinien być VA 1, a wyszedł gdzieś w połowie stawki ! Smile
Teraz trochę o wystawie Smile
Ogólnie wystawa była OK bo to wystawa ! Jest jednak różnica pomiędzy wystawami, a klubówka ! Różnica polega na kontynuacji myśli hodowlanej sędziów, sędziujących klasy użytkowe ! Reasumując nie do końca chodzi kto i jak ugryzł jakie oceny dostał za testy itp. chodzi o pokazanie w jakim kierunku hodowcy powinni iść ! jakiej zasadności rozwoju rasy się trzymać, na co zwracać uwagę, co poprawiać itp. itd. ! Ja osobiście słuchając opisu grup hodowlanych nie słyszałem nic co miałoby wpływ na jakąkolwiek ocenę rozwoju rasy w polsce ! Chyba najciekawsze sformułowanie dotyczące grypy hodowlanej brzmiało "potomstwo jest dobrze kątowane" Smile
Czytając na spokojnie wyników klas użytkowych no cóż wygrywa Pies, który ma być przykładem dla hodowców i to już drugi rok z rzędu ! nie wypowiem się na ten temat dlaczego sędzia taką drogę hodowcą wskazuje Smile zaznaczę tylko, że dobrze się stało po zeszłorocznej klubowej, iż hodowcy szybko zapomnieli, że mamy VA1 Smile i kryli gdzie indziej Smile
Patrząc na prześwietlenia naszego VA 1 nie dziwota, że są niesamowicie międzynarodowe Smile i dodam, że zasługę za takie paradoksy można śmiało przypiąć KON_owi, który jak widać nie potrafi interpretować własnych zasad hodowli na najważniejszej wystawie dla rasy !
Dobrze chociaż, że klasy tzw rozwojowe sędziują niemcy i skrupulatnie wyłapując wady są w stanie pokazać hodowcą czy warto dalej hodować na danym "egzemplarzu" lub co należy "pilnie" poprawić.

Wracając do prześwietleń VA1 Psa Y Smile W niemieckiej klinice odbywa sie to tak ! Pies jest prześwietlany ED i HD właściciel prosi o pobranie krwi do DNA. Następnie weterynarz zaprasza właściciela do komputera i pokazując zdjęcia omawia je wskazując na prawdopodobną ocenę stawów przez SV. Niemiecki hodowca nie ma wyjścia i albo wysyła ED i HD do oceny przez SV albo wycofuje zdjęcia i psa sprzedaje do ogrodu ! Polski hodowca może wysłać do oceny tylko samo ED bądź samo HD czyli to co przejdzie ! ewentualną dysplazję poprawia robiąc prześwietlenia w polsce ! Smile Właściciel psa VA1 zrobił błąd bo powinien wycofać się i nie wysyłać zdjęć tylko ED do oceny przez SV tylko zrobić w polsce A/A co nie jest najmniejszym dzisiaj problemem Smile
Uważam, że przewodniczący KON nie jest w stanie na forum ocenić zasadności po raz drugi wyznaczenia na VA 1 psa Y ! chyba, że uzna za przyszłościowe prześwietlanie połowy psa w niemczech, a drugą połowę w polsce Smile zawsze to jakaś nowość w rozwoju rasy Smile
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Nickname23"]

Cytat:
Nie rozumiem skąd Pani atak na moją osobę i te wysublimowane przezwiska?

Ano stąd,że zabiera pani głos w sprawie psa a nie zna pani do końca prawdy. Sugeruje się pani tym co się pisze na forum a owczarkarze,to owczarkarze Najlepszymi znawcami są zwłaszcza Ci , co to niczego jeszcze dobrego nie pokazali ani nie wyhodowali,wypuścili 1-3 miotów i mają najwięcej do powiedzenia. Żle się dzieje ,ze czepiamy się psa ,który miał to szczęście wygrać 2x "klubówkę. Zaczynamy w nim szukać jakiś niejasności ze strony właściciela czy też hodowcy. Trzeba zadzwonić do właściciela i zapytać : dlaczego ma polskie HD a ED ma niemieckie i co z tym DNA. I ja to zrobiłam.
Rozmawiałam z hodowcą tego psa. Pies został sprzedany do pana ,który nie wiedział co posiada. Zrobił mu tylko w wieku 1 roku HD w Polsce i tak sobie piesek siedział w kojcu, aż hodowca zwrócił uwagę na psa. Ile mamy takich przypadków ,że pies trafia w ręce laika a ten nie ma pojęcia co posiada bo nie utrzymuje kontaktu z hodowcą ,nie przychodzi do Związku.Przypadek sprawia ,że ktoś ze znawców zauważa psa gdzieś przypadkiem na ulicy i zachęca właściciela laika do wystaw itd.I zaczyna się praca z psem. Zdarzają się psy ,które póżno dojrzewają i wieku między 6 miesiącem a nawet drugim rokiem życia nic sobą nie prezentują.
Być może ,że tak było z Yoshim. Kiedy właściciel zorientował,że ma wartościowego psa zrobił mu rtg ED i DNA w Niemczech bo HD już miał. Z tego co wiem od pana Palmowskiego,to zrobi mu HD w Niemczech.
Cytat:
Temat nie dotyczy, ani Pani psów, ani tym bardziej Pani, więc po co to oburzenie??

Tym bardziej staram się podejść do tego obiektywnie. I sprawa korungu czy licencji. Pisałam o licencji w Rypinie i tam YOSHI był i przyznano mu licencje.Gdyby Pani weszła na stronę KON to by Pani wiedziała o tym ale dla pani jest ważniejsze co pisze się o psie na forum /to tak jak rynku jedna straganiara drugiej straganiarze,ble,ble,ble,..../ zamiast sprawdzić wszystko bezpośrednio u właściciela psa lub u hodowcy.



Cytat:
Jako "straganiara" jeszcze wielu rzeczy nie wiem i liczę na to, że tak "doświadczeni" hodowcy jak Pani mnie uświadomią, czym mógł kierować się sędzia, przyznając po raz drugi tytuł VA1 temu konkretnemu psu.

Zdaje mi się ,że już Pani udzieliłam info w sprawie wpisywania licencji w dokumenty dla potomstwa. Jeżeli Pani będzie pytać , to ja lub ktokolwiek inny udzieli pani info ale czepianie się psa dlatego ,że 2 x wygrał ,to jest wkurzające.

Cytat:
Będąc już na tym forum jakiś czas, nie ciężko zauważyć, że chamstwo i prostota z Pani strony jest na porządku dziennym, dlatego nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób podejmować z panią dyskusji.
Pani jest ewidentnym przykładem tego, że to nie ilość przehodowanych lat, świadczy o jakości hodowli i hodowcy


Zna pani takie powiedzenie:
...gdzie drwa rąbią tam wióry lecą....

Też Panią pozdrawiam i życzę powodzenia w hodowli.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę tylko zauważyć Halino Smile że skoro pies Y miał polskie HD to dlaczego nie zrobiono mu polskiego ED ? i po sprawie ! Skoro pies komuś okazał się wartościowy i jedzie z nim aż do niemiec pies jest na stole uśpiony to nie zasadnym jest prześwietlać tylko przód ! właścicielowi widocznie zależało żeby pies miał niemieckie prześwietlenia skoro tam pojechał ! gdyby mu nie zależało zrobiłby ED w polsce Smile
Pozdrawiam i czas VA1 zostawić w spokoju ! wygrał i niech ma Smile

Ważniejszym i bardziej niebezpiecznym jest fakt, że nasze zasady hodowli pozwalają na wszelkie możliwe kombinacje hodowlane ! I to jest porażką dla rasy, a dla polskiej mentalności hodowców to raj na ziemi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
Cytat:
Bez żadnej ukrytej złosliwosci..i zazdrosci..bo nie ma o co!
Prosze o zastanowienie sie i uzasadnienie kwestii otrzymania tytułu VA1 drugi rok z rzedu poprzez Psa Y.
Cofajac sie o rok wstecz..Pies młody ..kredyt zufania bo Sędzia - hodowca i expert w rasie...widzi w psie potencjał!To wszystko ok..ma prawo...ludzie to potem ocenią!
Rok terazniejszy//Pies wygrywa po raz kolejny...bo???????
a.Ma wybitne osiagniecia wystawowe w sezonie 2012-2013....(cóz wystaw owczarkarskich było kilka ,wazniejszy takze kilka..a pies Y w stawkach nie brylował o ile wogule był!)
b.Ma wybitne potomstwo swiadczace o klasie psa jako reproduktora(po raz kolejny brak nawet 5 potomków aby pokazac sie jako reproduktor., gdzie wiekowo powinien pies miec potomków juz konkurujacych z ojcem w kl.uzytkowej..cały sezon wystawowy 2012-2013..bez wybitnych osiagniec potomstwa)

c.O wybitnosci exterieru psa sie nie dyskutuje....jak i nie podwaza sie decyzji sedziego...(a hodowcy sami jak widac oceniaja w ilosci kryc słusznosc decyzji sedziego)
d.Pies w wieku psa Y tylko z wyszkoleniem IPO1 ?...kwestie przeswietlen nalezy pozostawic kazdemu dla jego własnego sumienia i przemysleń.


To takie nasze przemyslenia , mam nadzieje ze wiele osób zamiast sie na tym forum "przekomarzac" zacznie myslec co zrobic z taka sytuacja!
Bo milczaca akceptacja jest najgorsza forma protestu!

Skoro pies Y nie zebrał potomstwa a według Pana Przewodniczacego KON jest psem tak wartosciowym ze otrzymuje 2 lata z rzedu tytuł VA1 to moze ktos wie kto tym psem krył..albo ile suk pokrył nim w/wym Pan?
(A moze ten pies nie moze miec potomków , dlatego ich nie ma?)


Olu miałabyś rację gdy nie to: Może przeanalizujmy tę klasę wspólnie.
W tej klasie żaden zaprezentowany pies nie wykazał się potomstwem.
Potomstwo pokazał Fritz ale wyszło jak wyszło,drugi pies,który pokazał swoje dzieci to ROYAL ale ten zaprezentowany był w kl. weteranów.
A zatem nie możemy czepiać się Zwycięscy ,że nie pokazał dzieci. Inne warunki spełniał czyli rtg ED i HD i DNA potwierdzone+ licencja.
Anatomicznie nie było lepszego bo albo za duży ,albo podkasany, albo za długi albo upadał na przód,nie wykazał się w ruchu,jeden z psów miał fatalną górną linię i ogólnie wyglądał jak wymoczek i coś można jeszcze wyliczać. I przykre jest to ,że nie zaprezentowano psa lepszego od YOSHI'ego.
Jeżeli nie mam racji Olu ,to może napisz, w/g ciebie ,który był lepszy.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
alexandra napisał:
Cytat:
Bez żadnej ukrytej złosliwosci..i zazdrosci..bo nie ma o co!
Prosze o zastanowienie sie i uzasadnienie kwestii otrzymania tytułu VA1 drugi rok z rzedu poprzez Psa Y.
Cofajac sie o rok wstecz..Pies młody ..kredyt zufania bo Sędzia - hodowca i expert w rasie...widzi w psie potencjał!To wszystko ok..ma prawo...ludzie to potem ocenią!
Rok terazniejszy//Pies wygrywa po raz kolejny...bo???????
a.Ma wybitne osiagniecia wystawowe w sezonie 2012-2013....(cóz wystaw owczarkarskich było kilka ,wazniejszy takze kilka..a pies Y w stawkach nie brylował o ile wogule był!)
b.Ma wybitne potomstwo swiadczace o klasie psa jako reproduktora(po raz kolejny brak nawet 5 potomków aby pokazac sie jako reproduktor., gdzie wiekowo powinien pies miec potomków juz konkurujacych z ojcem w kl.uzytkowej..cały sezon wystawowy 2012-2013..bez wybitnych osiagniec potomstwa)

c.O wybitnosci exterieru psa sie nie dyskutuje....jak i nie podwaza sie decyzji sedziego...(a hodowcy sami jak widac oceniaja w ilosci kryc słusznosc decyzji sedziego)
d.Pies w wieku psa Y tylko z wyszkoleniem IPO1 ?...kwestie przeswietlen nalezy pozostawic kazdemu dla jego własnego sumienia i przemysleń.


To takie nasze przemyslenia , mam nadzieje ze wiele osób zamiast sie na tym forum "przekomarzac" zacznie myslec co zrobic z taka sytuacja!
Bo milczaca akceptacja jest najgorsza forma protestu!

Skoro pies Y nie zebrał potomstwa a według Pana Przewodniczacego KON jest psem tak wartosciowym ze otrzymuje 2 lata z rzedu tytuł VA1 to moze ktos wie kto tym psem krył..albo ile suk pokrył nim w/wym Pan?
(A moze ten pies nie moze miec potomków , dlatego ich nie ma?)


Olu miałabyś rację gdy nie to: Może przeanalizujmy tę klasę wspólnie.
W tej klasie żaden zaprezentowany pies nie wykazał się potomstwem.
Potomstwo pokazał Fritz ale wyszło jak wyszło,drugi pies,który pokazał swoje dzieci to ROYAL ale ten zaprezentowany był w kl. weteranów.
A zatem nie możemy czepiać się Zwycięscy ,że nie pokazał dzieci. Inne warunki spełniał czyli rtg ED i HD i DNA potwierdzone+ licencja.
Anatomicznie nie było lepszego bo albo za duży ,albo podkasany, albo za długi albo upadał na przód,nie wykazał się w ruchu,jeden z psów miał fatalną górną linię i ogólnie wyglądał jak wymoczek i coś można jeszcze wyliczać. I przykre jest to ,że nie zaprezentowano psa lepszego od YOSHI'ego.
Jeżeli nie mam racji Olu ,to może napisz, w/g ciebie ,który był lepszy.


Ja z decyzjami sedziego nie polemizuje..polemizuje z ich zasadnoscia..
Jesli w klasie nie ma psa godnego tytułu VA a wystawiony zeszłoroczny pies VA 1 ..nadal nie broni sie dziećmi..które sa wyznacznikiem jego wartości hodowlanej...nawet jesli byly by to potomkowie w klasach szczeniat a nie jest to pies młody!Kolejny tytuł dostaje pies nie w polskich rekach...bo co?kolejny kredyt zaufania..czy komus sedziowań za granicami brakuje??...to analogicznie bylo by VA nie przyznawac...bo nie ma psa zasługujacego na taki Tytuł!..czy sie mylę???
Tytuł dla tytułu?..jakiez to własciwie analogiczne do Polskiej Licencji dla Licencji i KON dla samych Legitymacji??
_________________
Twoja zazdrość jest dla mnie uznaniem, twoja nienawiść jest dla mnie powodem do dumy. Jeśli mówisz o mnie żle za moimi plecami,dziekuję ci, bo znaczy to że jestem w centrum twojego życia.

" vom Haus Tchorz"
www.haustchorz.kei.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
Mogę tylko zauważyć Halino :) że skoro pies Y miał polskie HD to dlaczego nie zrobiono mu polskiego ED ? i po sprawie ! Skoro pies komuś okazał się wartościowy i jedzie z nim aż do niemiec pies jest na stole uśpiony to nie zasadnym jest prześwietlać tylko przód ! właścicielowi widocznie zależało żeby pies miał niemieckie prześwietlenia skoro tam pojechał ! gdyby mu nie zależało zrobiłby ED w polsce :)
Pozdrawiam i czas VA1 zostawić w spokoju ! wygrał i niech ma :)

Ważniejszym i bardziej niebezpiecznym jest fakt, że nasze zasady hodowli pozwalają na wszelkie możliwe kombinacje hodowlane ! I to jest porażką dla rasy, a dla polskiej mentalności hodowców to raj na ziemi


Marku pytałam hodowcę o to ale jakbym zaczęła pisać dlaczego tak zrobił, to bym tu pisała i pisała. Na koniec tych wyjaśnień p. Palmowski powiedział ,że zrobi drugi raz rtg HD w Niemczech.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="alexandra"]
Grandziocha napisał:


Cytat:
Ja z decyzjami sedziego nie polemizuje..polemizuje z ich zasadnoscia..
Jesli w klasie nie ma psa godnego tytułu VA a wystawiony zeszłoroczny pies VA 1 ..nadal nie broni sie dziećmi..które sa wyznacznikiem jego wartości hodowlanej...nawet jesli byly by to potomkowie w klasach szczeniat a nie jest to pies młody!Kolejny tytuł dostaje pies nie w polskich rekach...bo co?kolejny kredyt zaufania..czy komus sedziowań za granicami brakuje??...to analogicznie bylo by VA nie przyznawac...bo nie ma psa zasługujacego na taki Tytuł!..czy sie mylę???
Tytuł dla tytułu?..jakiez to własciwie analogiczne do Polskiej Licencji dla Licencji i KON dla samych Legitymacji??


Tak jak my wszyscy,ja też czekam na uzasadnienie swojego sędziowania i przyznania czy też nie przyznania VA innym psom.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Joanna Kost



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 395
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu nie sposób się nie zgodzić - wszyscy czekamy Sad
_________________
www.kostgallery.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpowiem Smile kilka psów było wycofanych z oceny to raz dwa to, że były takie, a nie inne psy zgłoszone do oceny w ruchu i na wystawę wynika z faktu kto sędziuje, w omawianym przypadku Smile zasadności ocen psów sędziego nikt nie zna ! Nikt nie wiem czym sędzia się kieruje ! nigdy nie zostały przedstawione podstawy ocen psów, z czym walczymy do czego dążymy itp. itd. Ogólnie same niewiadome, które powodują, że tak naprawdę nie ma czego oceniać w klasie użytkowej psów na klubówce Smile Dodając fakt, że 60% reproduktorów w polsce nie gryzie daje nam obraz klasy użytkowej na najważniejszej wystawie dla rasy !
Reasumując pozycje psów były jakie były ale żaden z nich nie powinien dostać oceny VA ! tym bardziej pies "wiekowy" bez grupy potomstwa i to drugi rok z rzędu. To moja opinia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:


Patrząc na prześwietlenia naszego VA 1 nie dziwota, że są niesamowicie międzynarodowe Smile i dodam, że zasługę za takie paradoksy można śmiało przypiąć KON_owi, który jak widać nie potrafi interpretować własnych zasad hodowli na najważniejszej wystawie dla rasy !



To ja jeszcze chciałabym dodać słowo w sprawie tych prześwietleń.
W klasie użytkowej suk było dziwne zamieszane związane z prześwietleniami. Sędzia tłumaczył i tłumaczył.

Wyłapałam następujące sformuowania :
"mamy ostrzejsze kryteria, bo polskie C nie dopuszcza do hodowli a niemieckie " noch zugelassen " tak"( czyli wg tego C= noch zugelassen ??? )
" od przyszłego roku Niemcy wprowadzają zasadę , że psy z "noch zugelassen " nie mogą byc VA"

Jak więc ocenić i porównać suki, które:
jedna ma polskie A/0 i niemieckie noch zugelassen/ normal
druga ma tylko polskie prześwietlenia .

Jak KON ma zamiar rozwiązać problem niespójności oceny prześwietlenia polskiego i niemieckiego , a ocena ta ma przecież wpływ na ocenę wystawową ???

I jeszcze jedno, wydaje mi się , że dobrze by było , aby Czołówka Polski , psy/suki z pierwszych miejsc wystawy Klubowej ( i ich dzieci ) mogły startować z powodzeniem na wystawach niemieckich, niestety bez spełnienia wymogów niemieckich , na dzień dzisiejszy nie mają tam żadnych szans Crying or Very sad
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
admin
Site Admin


Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 66

PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opozda napisał:
szanowni koledzy i koleżanki najpierw powinniśmy podziękować Zbyszkowi Szczęśniakowi za zorganizowanie wystawy klubowej bo musicie przyznać że organizacyjnie i umiejscowienia było super po za drobnymi mankamentami niezależnymi od Zbyszka.Dlatego skierujmy ukłon w kierunku Szczęśniaka,tylko ci co organizowali wystawy wiedzą ile czasu,pracy i własnych pieniędzy trzeba poświęcić.
Dajcie spokój psu VA1 macie racje w tym roku żadnemu psu nie powinna być przyznana ocena VA z racji choćby takiej że żaden nie pokazał potomstwa,napiszcie wyraźnie że wszystkiemu jest winien p.Federak bo jeżeli rok wstecz daje psu VA3 a za rok na 13 psów jest na 12 pozycji to dla mnie jest coś nie tak,jeżeli daje psu VA3 to albo mu się należy albo nie a zaufanie można mieć do żony puści się albo nie.Żeby dobrze ocenić,ustawić i opisać stawkę to trzeba mieć wiedzę o owczarku niemieckim,czego sędziemu chyba brakowało(dla przykładu opis pies biegał ładnie do przodu a co miał biegać do tyłu Embarassed )druga sprawa proszę nie pisać że klub czy zarząd to taki siaki i owaki ponieważ jedna czy dwie osoby to nie cały klub czy też zarząd,natomiast na przyszłość jak widzicie kto sędziuje to wtedy zgłaszajcie psy jak chcecie grać w ruletkę to polecam kasyno bo tam też można wygrać albo przegrać .Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów wystawowych oraz miłej zabawy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group