Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o koerungu, licencji i prześwietleniach...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
Nickname23 napisał:

I nie ma się co dziwić, że Niemcy nie traktują nas poważnie, skoro nasz wspaniały KON dopuszczę do hodowli psy z dysplazją.
Nie wiem czy niektórzy hodowcy tego nie wiedzą, czy może nie chcą wiedzieć
Confused


Niemcy nie traktują nas poważnie, bo mamy za mało bogatych kupców na ich psy Very Happy

A tak poważnie - sprawa psów z dysplazją stwierdzoną w Niemczech jest naprawdę dużym problemem. Nie za bardzo sobie wyobrażam jak KON miałby to rozwiązać!

I wbrew pozorom wcale nie dotyczy to psów, które posiadają polskie prześwietlenia prawidłowe i stwierdzoną w Niemczech dysplazję. Tutaj można sobie jeszcze wyobrazić jakieś zmiany regulaminowe - np. jeżeli właściciel decyduje się na prześwietlenie w Niemczech, to ponosi ryzyko, że pies może utracić uprawnienia hodowlane w Polsce, czy coś w tym stylu.

Dotyczy to przede wszystkich naprawdę dużej części populacji polskich owczarków, które są potomkami psów/suk z niemiecką dysplazją. Właściciele/hodowcy często nie zdają sobie po prostu z tego sprawy. Nie ma bowiem znaczenia czy "trefny" pies/suka występuje w 1 czy też w 5 pokoleniu - jeżeli Niemcy do tego dojdą - całe potomstwo zostanie w Niemczech "wykreślone", a przyznane Koerungi unieważnione.
Przeglądając płytkę SV-Genetics (można ją nabyć tutaj: http://www.schaeferhunde.de/site/service/edv-produkte/genetics/) widać na razie luki w połączeniach np. babci z wnukiem - stąd pewnie chwilowy spokój.
Może ktoś ma pomysł jak KON powinien to rozwiązać? Jakoś nie wyobrażam sobie, że SV zgodzi się na "grubą kreskę" - tzn. zapomnienie o przeszłości. I co - KON ma w tej chwili powiedzieć dziesiątkom (a może setkom) właścicieli polskich owczarków, że mają kundle i odebrać im rodowody?

Dyskusja jest ważna - stąd na razie niech pozostanie w tym wątku - potem poprosimy moderatora o przeniesienie Laughing


Chciałbym autorce tego postu przekazać że w moim odczuciu jego treść obraża wielu uczciwych hodowców w Polsce.
Treść postu sugeruje i generalizuje (szczególnie nieobeznanym czytelnikom z zewnątrz) że mamy w Polsce jakiś ogromny problem hodowlany, liczony w setkach chorych zwierząt. Oświadczam że mnie ani wielu z którymi dziś rozmawiałem ten problem nie dotyczy. Jednocześnie skoro posiada Pani taką wiedzę w oparciu o publicznie dostępne z SV dane, to bez w/w generalizowania należało by imiennie ujawnić kto hoduje takie chore zwierzęta ze złym HD w Niemczech a np. dobrym w Polsce, czy z dysplastycznymi łokciami, i ich potomstwo do 5 pokolenia. Tak by np. nie mogła Pani przyjąć takich zwierząt i ich potomstwa cyt. "kundli" na organizowaną przez siebie wystawę. A przyszli nabywcy szczeniąt nie kupowali takich "kundelków".
Mnie nasuwa się w pierwszym rzędzie skojarzenie do zwierzęcia z hodowli jak się wydaje guru dla niektórych z tego forum i bardzo wybitnego teoretyka-znawcy rasy ON, oraz zasad hodowli, a przy okazji właściciela portalu o ON, a także bardzo ładnej suki ze znanej hodowli z którą przegrałem 1 lokatę w ub. roku w klasie użytkowej, gdzie moja suka ma korung, a tamta wbity w Niemczech zakaz hodowli. Sędzia był zza granicy i nikomu jakoś to nie przeszkadzało, a tyle wybitnych person na tej wystawie było. I co miałem biegać za sędzią i krzyczeć że tamta ma bana w SV ?
Skoro ktoś wprowadził takie zasady hodowli w Polsce, którym jakoś się przez lata nie sprzeciwialiście umożliwiając takie jaja, to trzeba te zasady respektować.
Jednocześnie dziwi mnie że będąc w KON nie podjęli Państwo, posiadając taką wiedzę wcześniej odpowiednich działań w ZG, po to by nas Niemcy szanowali i nie stawiali Polskich owczarków w ogonach wystaw w Niemczech, jak to tu tłumaczycie z powodu hodowli dysplastycznych zwierząt w Polsce, w domyśle także niedouczonego niemieckich zasad oceny HD i ED Pana dr Siembiedy i kilku innych uprawnionych.

Chciałbym także zwrócić uwagę że wcale nie tak dawno nie było obowiązkowego ED i DNA w Niemczech, i też do końca tak naprawdę nikt nie wie na czym hoduje, mając od nich zwierzęta. Pamiętam że całe mioty miały tam bana, bo się okazywało że są nie po tym po czym miały być. A przekręty z oszustwami RTG w Niemczech to wcale nie odległe sprawy (np. pies z hodowli Rieser Perle, czy Team Marlboro)
Skoro więc ma być merytoryczna dyskusja to proszę o konkrety, a nie rzucanie haseł że jakaś bliżej nieokreślona liczba hodowców w Polsce (ale ponoć liczna) hoduje na dysplastycznych zwierzętach.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Ontopus odp. na Pana pytania jest prosta, każdy pies i suka które nie mają ED z założenia nie wiadomo jakie mają stawy zatem można założyć, że mają dysplazję !!! Ilość szczeniaków jaka się urodziła po takich zwierzętach jest liczona w tysiącach zatem problem jest potężny i gdyby wprowadzono obowiązek ED w polsce to dziesiątki lat upłyną jak "temat" zacząłby się prostować. Jak Pan wie dysplazje są po rodzicach z OK stawami zatem co się dzieje z dysplazjami jak tej wiedzy o ED rodziców nie ma wcale ? W mojej hodowli było kilka pięknych psów i suk, które miały ED dysplazję i mogłem sobie według polskich przepisów na nich hodować ale są w ogrodach ale to z faktu, iż dla mnie to pasja, a nie zarabianie na hodowli.

Odnośnie Pana Siembiedy nie chodzi o jego niedouczenie ale bez cyfrowych zdjęć i specjalistycznego oprogramowania nie jest on w stanie dokonać pomiarów różnicy % pomiędzy zakończeniami panewek, a ten wynik jest najczęstszym powodem dysplazji mimo dobrze rozwiniętych główek i zamkniętych panewek.

Odnośnie Pana wypowiedzi dlaczego KON ? KON musi zacząć od wprowadzenia obowiązkowego ED i DNA żeby mógł dalej cokolwiek z problemem zrobić !!! Na dzień dzisiejszy nie ma prawa pozbawić suki czy psa z dysplazją ED prawa hodowli !!! gdyż brak ED jest równoznaczny z brakiem wiedzy o stawach ED !!!
To samo dotyczy się kwestii podawania w polsce Inbredu przy kryciu gdyż bez DNA przodków jest to taka sama niewiadoma jak jakość stawów ED bez prześwietleń.
ok 80% polskich ON hodowlanych nie ma powyższych podstaw proszę sobie wyobrazić jaka ilość szczeniaków rodzi się ze znakami zapytania i jest to fakt, który nie ma nic wspólnego z obrażaniem hodowców, którzy robią wszystko !!!
Odnośnie Pana wypowiedzi lokat na wystawach - no cóż jest bałagan, który wynika z powyższego !!! nie ma spójnych zasad hodowli są wybory można ED i nie trzeba ED można DNA nie trzeba DNA można IPO nie trzeba IPO !!! same nasze przepisy do absurdów na wystawach doprowadzają, a nie sędziowie niemieccy, którzy często gubią się w tym wszystkim.
Jest tak banalnie proste rozwiązanie dla KON po prostu wystarczy wprowadzić zasady SV czyli jednolita polityka hodowlana wszystko obowiązkowe i za 10 lat będzie porządek i połowę mniej materiału hodowlanego bo wyjdą jaja co było wcześniej !!! w niemczech też wychodziły jaja po wprowadzeniu ED i DNA ale przez wiele lat dużo się wyprostowało.
Panie Ontopus nie zdaje sobie Pan sprawy ile psów pokryło suki bez uprawnień, a wpisywane są całkiem inne psy ludzie kupują szczeniaki i hodują na nich dalej to patologia rozwoju rasy !!! Grandziocha piszę że nie mam pojęcia o hodowli bo jakieś kiepskie psy robiły korung na wystawie tyle jej wystarczy do oceny kogoś wiedzy, a sama ma pierwsze DNA zrobione hodują ponoć dziesiątki lat nie wiedząc o stawach ED i pochodzeniu własnego materiału to jest wiedza hodowlana Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem przepisów i prześwietleń niewątpliwie jest.

Ontopus poczuł się obrażony. Moim skromnym zdaniem niesłusznie.
Nie chodzi tu o obrażanie kogokolwiek, ani tym bardziej o donoszenie na kogokolwiek !!!! i żądanie takiego donosu jest co najmniej dziwne.
Nikt nie napisał, że w Polsce mamy setki chorych zwierząt !
Nie zrozumiał Pan.
W Polsce są psy ( potomstwo ) po psach niehodowlanych w Niemczech ! ( to potomstwo może być piękne i zdrowe, i zajmowac czołowe lokaty )

Problem leży w niespójności polskich i niemieckich przepisów.
I problem będzie po ujednoliceniu ich.
Myślę więc , że trzeba o tym dyskutować !

Polskie przepisy nie wymagają prześwietlenia łokci.
Pies wycofany z hodowli w Niemczech z powodu dysplazji bioder czy łokci np. 20 lat temu, mógł normalnie funkcjonowac w Polsce i zostawił po sobie potomstwo , a to potomstwo zostawiło kolejne .... i takich psów jest całe mnóstwo , pewnie też biegają na wystawach i mogą nawet zajmowac czy zajmowały, czołowe lokaty, bo przecież wszystko jest zgodne z polskimi przepisami ! ( gdyby obowiązywały u nas niemieckie zasady, to te psy by nie istniały )

Nickname23 napisał:



setka napisał:

I problemem nie są tu psy które teraz mają stwierdzoną dysplazję w Niemczech- bo o nich wiadomo ,Sad



Nie są problemem dopóki właściciel nie wpadnie na pomysł, aby takie psy uczynić hodowlanymi na Polskich zasadach


Co będzie z miotami urodzonymi przed stwierdzeniem dysplazji przez Niemców ? Pies ma robione niemieckie prześwietlenia np. w wieku 3 lat - do tej pory może mieć przeciez dzieci , bo polskie prześwietlenia sa ok

Łatwo jest mówić o wprowadzeniu zasad niemieckich , tylko co z potomstwem urodzonym wcześniej ???

Wolf Jar ma proste rozwiązanie. Niemieckie zasady i już .
Niestety nie jest to takie proste
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Czw Sie 01, 2013 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Setka jest to bardzo proste bo niemcy wprowadzając ED czy DNA po prostu uznawali zwierzęta hodowlane do daty wprowadzenia nowych przepisów !!! i tyle inną zaś sprawą jest czy sam hodowca wiedząc, iż potomstwo swej suki czy psa z "dyspalzą przodu" będzie poddawane obowiązkowym prześwietleniom i DNA nie będzie dyskwalifikowane za genetyczne wady rodziców, a będzie nadal hodował na swym materiale, w zasadzie jego wybór i ryzyko, że nie wyjdzie z tego przez lata !!!
Nie rozumiem, też kwestii, iż wprowadzając obowiązkowe przepisy na wzór SV spowodują jakiś zamęt czy trudności po prostu takie zaczną obowiązywać i już co do kwestii co zrobić wstecz z uprawnionymi do hodowli zwierzętami odp. jest prosta nic gdyż to wybór samego jak już pisałem hodowcy.
Jedyny problem wprowadzenia obowiązkowego ED HD DNA i IPO to taki, że zamknie się 1/3 hodowli Smile ale tu chyba chodzi o rozwój rasy, a nie ilości wyprodukowanych szczeniąt i ich sprzedaży oraz hobby:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KON wystarczy, że za 500 zł rocznie wykupi powierzchnię dyskową w chmurze na wydajnych i dobrze zabezpieczonych serwerach, zleci napisanie prostej aplikacji bazodanowej do przechowywania wyników badań oraz uprawnień i wyników wystaw i za 5 już lat będą wszyscy mieli jasny obraz co się w kraju dzieje z rasą !!! Łatwo jest wtedy wprowadzać odpowiednie kryteria ocen na wystawach hodowlanych w celu "walki" z różnymi zmianami w rozwoju rasy np. jak to zrobili niemcy ze wzrostem, przekątowaniem, jasnym okiem, itd. Był kiedyś czas, że sam opracowałem gotowe aplikacje gratisowo do powyższej treści ale nikt łącznie z klubem tego nie chciał i wiadomo dlaczego (wyborcy Smile)
Nie byłoby sprowadzania psów z niemiec z dysplazją przodu nie gryzących suk itp. poznikałyby hodowle, które żyją z hodowli mając gdzieś rozwój rasy, krycia psami bez uprawnień suk bez uprawnień dla zwiększenia zysku znikłyby klasy otwarte, w klasach juniorów byłyby tylko psy z wiadomym stanem zdrowia, ocenianie na wystawach stałoby się oczywiste i przejrzyste itp. itd. kurde mała uchwała zarządu klubu wniosek do ZK i po sprawie !!! ZK musiałoby się zgodzić bo to klub decyduje o rozwoju rasy, a rozwój rasy w polsce to fikcja bez możliwości żadnej kontroli i lata świetlne za światem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Nickname23"]

Cytat:
Czy nowy regulamin wymaga prześwietleń niemieckich??


Szanowna Pani
Dlaczego KON ma wymagać niemieckie prześwietlenia!?
Zna chyba Pani polskie przysłowie:
"cudze chwalicie swego nie znacie....
Czy uważa Pani ,że niemieckie rtg to wyrocznia dla wszystkich owczarków na świecie!?
Jakoś inne kraje radzą sobie z tymi sprawami doskonale i nie całują Niemców w tyłek ale co niektórzy Polacy wsród nich Pani i Wolf-Jar tylko by chcieli byśmy na kolanach przed Niemcami klęczeli.

Cytat:
Bo przykro mi, ale dla mnie Polskie prześwietlenia są tyle warte co zeszłoroczny śnieg

Nie powinno być Pani przykro .Czy Pani jest lek wet i specjalistą rentgenologiem,zna się Pani na odczytywaniu dysplazji!?
Ma Pani uprawnienia do tego by stanowczo twierdzić,że polskie trg jest nic nie warte.

Cytat:
I nie ma się co dziwić, że Niemcy nie traktują nas poważnie, skoro nasz wspaniały KON dopuszczę do hodowli psy z dysplazją.

I tu ma Pani racje.
Jak widzą taką Polkę, co, to uważa ,że oni są ach i och, to wcale mnie to nie dziwi.
Wie Pani jak nazywano w Polsce takich ludzi, co to, tak Niemcom w tyłek włazili w pewnych latach?
Proszę szanować swoją narodowość i godność !!!
A tak poza tym proszę przeczytać dokładnie wyniki licencji ,z podanym wynikiem dysplazji u każdego owczarka ,który przystąpił do licencji w Rypinie. Ja właśnie o tej licencji i o tym korungu pisałam. Na innych i poprzednich nie byłam. Napisałam również,szanowna Pani ,o niefortunnie sformułowanym przepisie dot. rtg ED i to nie ten Zarząd KON za to odpowiada,że do hodowli w poprzednich latach dopuszczano psy i suki rtg ED bez podanego wyniku lub ze złym wynikiem.
Ten Zarząd KON stara się naprawić błędy swoich poprzedników.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze wrócę do sprawy dysplazji.
W Łodzi dr Paweł Sieradzki posiada nowoczesną aparaturę rtg.
Czyli po zrobieniu zdjęcia wkłada je w specjalną kasetę i na monitorze dokładnie widać prześwietlone biodra i łokcie.Może zbliżać i oddalać zdjęcie.
Jest lekarzem ,który prześwietla owczarki od 1983r. Jest bardzo dobrym fachowcem. Do Pana dr Siembiedy wysyła prześwietlenia na płytach a nie klisze.
Ja już wstępnie rozmawiałam z przewodniczącym KON by nasz lekarz uzyskał uprawnienia wpisów do polskich rodowodów a także uzyskał uprawnienia na Niemcy. Z Niemcami może by się udało dogadać.Gorzej jest z naszymi polskimi wet. profesorkami. Bardzo się boją ,że im się zródło dochodu urwie. Niestety.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha, mój wet w Wawie też posiada super aparaturę ( taką jak widziałam u Niemca ) i tez wysyła płytki do Siembiedy i tez jest bardzo dobrym fachowcem.
Siembieda jak robi tez wysyła na płytkach do Niemiec.
Obecnie wiele gabinetów posiada dobry sprzęt.
Problem jest w sposobie odczytu i innych parametrach. Wolf jar mniej więcej to wyjaśnił
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Wolf Jar"]
Cytat:
Setka jest to bardzo proste


Gdyby to było takie proste,to pewnie byśmy tu na forum nie dyskutowali a Zarząd KON-u dawno by takie przepisy wprowadził. Niestety Wolf-Jar, KON podlega pod ZK i Zarząd GŁ musi wszystko zatwierdzać.Już o tym pisaliśmy ale jakoś do pańskiego mózgu to nie dociera. To, po pierwsze.
Po drugie:
Zarząd KON powinien ujednolicić przepisy hodowlane dla wszystkich hodowców ON w Polsce.Nowe przepisy tak bardzo upragnione przez pana ,które mają wejść w życie będą dot. hodowców zrzeszonych w KON.
A co z tymi, co do KON nie należą i nie chcą /bo nie muszą należeć/ z wiadomych powodów o których pan także pisze?,... co!
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Pani Grandziocho

Pani wie swoje, ja swoje. Znam przypadki (sporo jest takich) gdzie psy w Polsce mają wyniki A i 0/0 a w Niemczech mają wbita (lub nie mają bo właściciel nie wysyła) dysplazję. Proszę, niech mi Pani wytłumaczy racjonalnie skąd biorą się takie rozbieżności!!!!

Tu nie chodzi o ochanie i achanie nad narodowością Niemiecką, tym bardziej nie chodzi o historię "w pewnych latach". Dla mnie istotne jest zdrowie psów na których w Polsce się hoduje. Szukając w Polsce reproduktora dla swojej suki, biorę pod uwagę jedynie te, które maja niemieckie prześwietlenia i korung, bo tylko to, na chwile obecną, daje mi gwarancję, że kryję zdrowym psem z pewnym pochodzeniem. Niestety, ale Polska licencja i Polskie prześwietlenia nie dają żadnej pewności.

Czy Pani sądzi, że ktoś kto rozmnaża psy które w Polsce mają 0/0 łokcie, a w Niemczech mają dysplazję, a do tego jeszcze zrobi POLSKĄ "wspaniałą" Licencję to dzięki temu będzie patriotą bo "cudze chwalicie a swego nie znacie" i przysłuży się dla dobra i rozwoju rasy??

Jeśli Pani wizja hodowlana, nie wykracza poza granice naszego kraju i zaszłości z czasów historycznych nie pozwalają na zrozumienie, że akurat w tym wypadku, niestety, ale to Niemcy mają postęp i mają rację to proponuje przerzucić się na Owczarki Podhalańskie, lub inną Polską rasę Wink Może wtedy się Pani spełni w stu procentach.

Miałam okazję czytać już wiele pani wypowiedzi na tym forum i stwierdzam jednoznacznie, że wszelaka dyskusja nie ma sensu i do niczego nie prowadzi.

Pozdrawiam Very Happy
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Czw Sie 01, 2013 3:18 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:

Problem jest w sposobie odczytu i innych parametrach. Wolf jar mniej więcej to wyjaśnił

To oznacza ,że naszych weterynarzy należy doszkolić w kwestii odczytywania dysplazji i najlepiej przez niemieckiego profesora. A co niektórych weterynarzy należałoby wyeliminować bo różne rzeczy, mało ciekawe się słyszy.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Setka mówi bardzo poprawie samo zdjęcie na płytce nic nie daje to jakby zeskanować klisze z RTG zero możliwości analizy prześwietlenia !!! Przybliżanie i oddalanie Grandziocho nic nie daje równie dobrze można lupą sobie powiększyć. Jak będę miał czas to pokaże idealne stawy z oceną dysplazja. W niemczech rodzi się ponad 35 tys. szczeniąt rocznie i SV zadbało o to, żeby trzymać to w ryzach, w polsce rodzi się z 1,5 tys. szczeniąt i nic nie jest trzymane w ryzach ! można sobie wpisać w kartę krycia co się żywnie podoba i metryki są !!! wiele klinik, które prześwietlają i są na liście KON nie posiada czytnika do chipa !!! zatem można podstawiać co się chce do prześwietleń !!! taka jest rzeczywistość polskich warunków hodowli na dobrym poziomie. I Grandziocho kiedy ty skończysz z tym patriotyzmem !!! nikt tu nie bawi się w umiłowanie ojczyzny tylko w hodowlę rasy owczarek niemiecki !!!, której to narodowość nie ma i nie powinna mieć znaczenia !!! a to, że niemcy nas wyprzedzili i w zasadach hodowli i w sposobie kontroli hodowli i w samej jakości owczarka jest faktem nie do podważenia bo to kosmos i przepaść !!! tak samo jak drogi i autostrady !!!
Jeżeli ktoś chce to mam namiary na kilkadziesiąt suk i psów, które mają ED dysplazja wśród nich jest pies, który powala na kolana myślę, że w polsce nie miałby sobie równych na wystawach, niech sobie ktoś go kupi i może jak bogaty na nim hodować w polsce (dobrze gryzie).
Kiedy Grandziocho zrozumiesz, że sam fakt kto lepiej robi RTG nie ma znaczenia w tych dyskusjach tylko problemem omawianym szczególnie przeze mnie jest fakt braku obowiązku robienia tych RTG !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Nickname23"]
Cytat:
Znam przypadki (sporo jest takich) gdzie psy w Polsce mają wyniki A i 0/0 a w Niemczech mają wbita (lub nie mają bo właściciel nie wysyła) dysplazji
Dla mnie istotne jest zdrowie psów na których w Polsce się hoduje.

Co Pani tak uogólnia ,może więcej konkretów,skoro taki Pani chodzi o zdrowie owczarka w Polsce bo może tak się zdarzyć ,że któryś z hodowców skorzysta z takiego chorego reproduktora.


Cytat:
Czy Pani sądzi, że ktoś kto rozmnaża psy które w Polsce mają 0/0 łokcie, a w Niemczech mają dysplazję,


Czytam tylko, ktoś ,wiele, znam przypadki, itp Może coś bardziej konkretnego co! Czy boi się Pani tych o których Pani wie!? Może to Pani bliscy koledzy hodowcy?.
I pisze mi tu Pani ,że dla Pani jest istotne zdrowie psa.

Cytat:
a do tego jeszcze zrobi POLSKĄ "wspaniałą" Licencję to dzięki temu będzie patriotą bo "cudze chwalicie a swego nie znacie" i przysłuży się dla dobra i rozwoju rasy

Tak ,dla dobra rozwoju rasy ON w Polsce a nie całowanie Niemców w dupę.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Czytam tylko, ktoś ,wiele, znam przypadki, itp Może coś bardziej konkretnego co! Czy boi się Pani tych o których Pani wie!? Może to Pani bliscy koledzy hodowcy?.


To żadna filozofia, wystarczy wejść na taką magiczną stronkę, na której co miesiąc podawany jest wykaz psów z dysplazja łokci i mamy częściowy pogląd, czarne na białym, jak często nasi lekarze się mylą.

Grandziocha napisał:

I pisze mi tu Pani ,że dla Pani jest istotne zdrowie psa.

Tak, zależy mi na zdrowiu, dlatego tak jak pisałam, swoje psy prześwietlam w Niemczech i kryję tylko psami które również mają wbite HD i ED w Niemczech.

Pani niestety jest człowiekiem niereformowalnym, a do tego ksenofobem.

Jeśli Pani uważa, że rozmnażanie psów z dysplazją jest ok, to czas najwyższy przerzucić się na hodowanie kwiatków w doniczce.

Dyskusję z panią uważam z mojej strony za zamkniętą i bardzo proszę o nie cytowanie, wyciętych z konteksty, fragmentów moich wypowiedzi
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie całuje niemców w dupe Grandzocho pojmij to !!! tylko ich zasady hodowli i sposób organizacji całości ! KON jak sama piszesz próbuje coś zmienić ale nie zmienia !!!, a to co zmienił teraźniejszy zarząd nic rasie nie daje bo nic nie jest obowiązkowe !!! Co to jest polska licencja hodowlana ? co w ogóle daje gdzie się nią można posłużyć na światówce ? w rosji ? czy w afryce ? i do tego nie jest obowiązkowa - żenada. Z psów i suk co mają polską licencję hodowlaną rodzi się może z 5 % szczeniaków, które doprowadzone do hodowli kryte są psami bez żadnej licencji i tak w kółko ! powstaje taki sos różnorodności i pomieszane z poplątanym wpisy w rodowodach ! Ot Grandziocho polskie służy rozwojowi rasie ON to trzeba mieć mały mózg żeby tego nie widzieć Smile

Wiele klubów innych ras potrafiło stworzyć zasady hodowli nie odbiegające od kanonów światowych tylko owczarki co rok mają zmiany jedne przeczące drugim i wprowadzające zamęt co widać na wystawach. Dodam też, że niezgodne w ZK jest "dokładanie" przepisów na wystawę klubową odnośnie tytułów VA nie powinny być sprawdzane ani DNA ani ED ani licencja gdyż nie są obowiązkowe !!! chyba, że KON upodobni się do innych dziwnych klubów i na klubowej będą przyjmowane psy tylko członków klubu !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group