Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o koerungu, licencji i prześwietleniach...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Wolf Jar wiesz co wydaje mi sie ze musisz zrobic testy psychiczne swoim psom ,ale nie te nasze co sa na przegladzie hodowlnym tylko u dobrego jakiegos lekarza zeby sobie potem psy ogonow nie ganialy i nie wygryzaly,Wiedze macie zajebista wiedze na temat hodowli.Powiem ci ze po tak dlugim pisaniu z wami chyba zrobie mojej golej suce IPO1 i ED i jade na niemcy pokryc ja.Wiesz co mam prosbe jesli bys mogl ciemnemu mlodemu hodowcy troszke pomoc to wez luknij w ten swoj program jakim tu pieskiem bym mogl ja pokryc zeby mi wyszedl owczarek niemiecki,serdecznie z Gory Ci dziekuje.Wolf Jar jeszcze jedno male pytanie co to jest to IPO1 bo Hd i ED to juz sie dowiedzialem pozdrawiam


Pajacowanie nie jest dobrą metodą przekonywania do swoich racji! Wink
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uswiadom mnie czym sie sugerowlas kupujc sobie dwa szczeniaki po suce ktora ma tylko polskie przeswietlenie HD ,a sory ma jeszcze IP0 1.Kolezanko wiesz co ja te twoje psiaczki obserwowalem na wystawach bo byly wnukami maestro a tak sie sklada ze moja suke tez jest wnuczka maestro wiec wiesz mamy takie same kundleki, sluchaj to jest tak jak teraz bym zrobil mojemu psu HD i ED i DNa i sie podniecal czego to on nie ma ,dla mnie wystarczy ze lekarz Siembieda okreslil jego stawy jako zdrowe i to mnie zadowala.wiec poszedlm w dalszym kierunku zrobienia go reproduktorem.Zmien Material Hodowlany bo bedzie sie za toba cignelo w niemczech ze matka twojej suki nie miala HD i ED i DNA.Producentem to pewnie ty zostaniesz bo bedzisz puszczac mioty co rok jak regulamin ci nakazuje,i bedziesz mowic ze robisz postep hodowlany jak Wolf Jar tyle kryc i gdzie ten postep Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Kolezanko wiesz co ja te twoje psiaczki obserwowalem na wystawach bo byly wnukami maestro a tak sie sklada ze moja suke tez jest wnuczka maestro wiec wiesz mamy takie same kundleki, sluchaj to jest tak jak teraz bym zrobil mojemu psu HD i ED i DNa i sie podniecal czego to on nie ma


Po pierwsze, to nie przypominam sobie, żebym była Pana koleżanką. Trochę szacunku dla rozmówcy by się przydało!
Szkoda, że Pan swoją sukę nazywa kundelkiem, ale z drugiej strony świadczy to o tym, że Pan wie co ma, a to już postęp. A jak Pan zrobi swojemu psu DNA to będzie kolejny postęp, jeszcze tylko IPO i Korung i pełen szacun dla Pana Laughing

Chce Pan wiedzieć czym się sugerowałam kupując dwa szczeniaki z jednego miotu?! Pewnie tym samy co Pan przy ocenie swoich zwierząt!! A mianowicie tym, że miały wszystko na swoim miejscu Laughing
Ja z czasem zweryfikowałam pewne rzeczy, a Pan po tylu latach posiadania owczarków niczego się nie nauczył i ciągle tak samo rajcuje się, tymi jak to Pan nazwał? - "kundelkami" !

I wie Pan co?? owszem, rozmyślałam sprzedanie również suki, ale zmieniłam zdanie, gdyż pierwsze potomstwo dała całkiem przyzwoite - mają coś więcej niż tylko "wszystko na swoim miejscu" Jestem świadoma wad i zalet swojej suki hodowlanej i już mam poniekąd nakreślony kierunek, w którym chcę z nią pójść.
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Czw Sie 08, 2013 9:15 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny raz proponuje przerwać tą dyskusję, gdyż nic nie wnoszą do tematu, a tylko zaśmiecamy forum potyczkami słownymi!!!
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchaj dziewczyno jak ci przeszkadza koleznako jak nie trybisz temtau to nie jaraj sie chce ci tylko uswiadomic ze to ty powiedzials ze moj pies to kundelek wiec Ci tylko pisze ze na to wychodzi ze twoj tez,bo jednak maja w rodowdach tego samego dziadka.Niech cie Wolf Jar jeszcze uswiadomi ze jak ci sie po Twojej suce urodzilo cos na Miare VA w niemczech nie mowie w Polsce to nigdy nim nie zostanie,a daczego nie to mysle ze juz wiesz dlaczego.sluchaj powiem ci jeszcze ze chyba jednak wiecje wiem o owczarku niz ty i jak juz ci napisalem z daleka sie przygladalem jak ludzie jezdza za sedzia swoim i sie potem jaraj wynikami smiech mnie ogarnia i wiedz ze tylko dlatego nie bede walil kasy w jakies mieckie pszeswietleni wyszkolenia licencjie bo mnie to poprostu jest nie potrzebne.Wolf Jar z Toba beda podnsic poziom Owczarka i zawojuja nasze wystawy i Niemieckie.NIe odpowiedzials mi na Pytanie ze sugerowals sie ze mialy wszytsko na swoim miejscu ale po jakiej matce byly jak ty przeciez walczysz teraz o ED i DNA a nabylas szczenie tak naprawde z niewiadomego pochodzenia jak to juz ujelas wczesniej o mojej suce
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie marcin76 nie obnażaj się już więcej swoimi wpisami ! Pytasz gdzie ten postęp , a tyle niemeieckich kryć ? Co wg ciebie jest postępem ? nie masz zielonego o tym pojęcia !! Postęp to rozwój rasy i odnośnie anatomii, zdrowia, psychiki wraz z dążeniem do poprawy pewnych przypadłości owczarka jak jasne oko, przekątowanie, wzrost itd. to ciągła "walka" nad poprawą wyrazu i typu rasy itp. Hodowca może swą pracą doprowadzić do poprawy powyższego, a utrafienie w kumulację wszystkich powyższych cech daje dopiero to coś ! i to coś może zdarzyć się raz na 30 lat hodowli (dla mnie się opłaca czekać ) Chopie popatrz sobie na jakość suki Umi z mylnej gromady i wiele innych nie chcę mi się wymieniać, popatrz na Wulkana woj bas itp. ich pochodzenie !,a to, że nie kontynuują "linii" zasad SV jest tylko kwestią naszych przepisów. Zwróć uwagę na pewną powtarzalność cech, które te wiele kryć w niemczech przez wiele lat przynoszą plusy w polsce dla rasy !!! Chwała tym co przez wiele lat poświęcają wiele żeby dostać się do czołowych reproduktorów po to żeby zachować postęp min bazy genetycznej dla dalszych kryć. Gdyby nie oni to byś chopie nie miał co kupić w polsce i czym pokryć kumasz !!!

Hodowla to długotrwały proces, który kosztuje ciężkie pieniądze przejechane miliony kilometrów, nieobecność w domu przez wiele dni ! I mimo to zdarzają się dysplazje, które czasami załamują patrząc na towar, który ją ma !!! nie poddawanie się w takich sytuacjach i kontynuowanie dalszej ciężkiej pracy hodowania na warunkach SV to też swego rodzaju postęp ! Z twoich wypowiedzi widać, że ty do postępu w polsce się na pewno nie przysłużysz !! bo postępem nie jest rozluźnianie się z psem na wystawie z własnym przydomkiem tylko zaangażowanie żeby było czym i co kryć za np 10 lat !!! a to robią tylko ci, którzy właśnie kryją czołowymi psami i sprowadzają materiał z zapleczem genetycznym, którego byś przez całe swoje życie nie wypracował !!! Bo pracowało na to setki hodowców przez dziesiątki lat !!! Zejdź za tym na ziemię i pokłoń się tym dzięki którym możesz (jako przykład) w ogóle napisać koło swojej suki, że dziadkiem był 2x VA 1 Vegas do haut mansard ale tylko w woli reklamy bo przysłużyć do tego to, żeś się nie przysłużył !!! A krycie kiedyś tym psem zakrawało na cud !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Sluchaj dziewczyno jak ci przeszkadza koleznako jak nie trybisz temtau to nie jaraj sie chce ci tylko uswiadomic ze to ty powiedzials ze moj pies to kundelek wiec Ci tylko pisze ze na to wychodzi ze twoj tez,bo jednak maja w rodowdach tego samego dziadka........

.........sluchaj powiem ci jeszcze ze chyba jednak wiecje wiem o owczarku niz ty i jak juz ci napisalem z daleka sie przygladalem jak ludzie jezdza za sedzia swoim i sie potem jaraj wynikami smiech mnie ogarnia


Panie Marcinie, sam Pan sobie wizytówkę wystawia i każdy inteligenty człowiek, czytając w jaki sposób Pan się wypowiada, wie już wszystko!!
JA Pana psów nigdzie Kundlami nie nazwałam, sam Pan to zrobił!

Jesli chodzi o Pana wiedzę o owczarkach to zdanie

cytuje:
"..... chce ci tylko uswiadomic ze to ty powiedzials ze moj pies to kundelek wiec Ci tylko pisze ze na to wychodzi ze twoj tez,bo jednak maja w rodowdach tego samego dziadka........"

świadczy o tym, że gó...o Pan wie !! Wink


A jak Pana pies ma wszytko na swoim miejscu i śmieszy Pana jeżdżenie za swoimi sędziami, to niech Pan wreszcie pokaże tą swoją gwiazdę, na jakiejś wystawie, gdzie sędziuje niemiecki sędzia i niech go Pan podda ocenie specjalisty!
Bo widzę, że się Pan na razie zatrzymał na sukcesie w klasie młodzików w Krasnymstawie Wink Nie chce Pan psu statystyk popsuć??
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na koniec zrozum marcin76, że nie ma w polsce polskich reproduktorów i suk ! one się tylko w polsce urodziły i to nie dzięki takim teoretykom jak ty ! tylko ludziom, którzy do hodowli podeszli jak trzeba od samych początków lub zrobili to późnej bo po prostu zaczynają rozumieć i rozróżniać łatwe hodowanie i produkcję zarobkową ! KON dosłownie w niczym się nie przysłużył postępowi rasy w polsce wręcz przeciwnie doprowadza do łatwej możliwości rozmnażania psów, których właściciele żądają szacunku sędziego SV ! To co hodowcy w niemczech przez dziesiątki lat wypracowywali dla rasy KON położył jednym zniesieniem szkoleń dla suk - dlaczego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Pani ze tez byl na wystawie krajowej w czchowie u sedziego Fettena,zajol 5 lokate,zostal prawidlowo opisany,nie pszeszkadzalo mi to ze nie wygral,bo jak juz wczesnsiej wspomnialem wystawy sie zadza swoimi prawami zawsze ktos kogos rabie po dupie ale mnie to nie pszeszkadza powiem wiecje ze gdyby pies nie byl na szkoleniu to juz w tym roku by nie na jedna wystawe pojechal i jak wroci to pewnie nie na jedna pojedzie
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar pisze ci jedno nie wsadzaj wszystkich do jednego worka,bo ja nie mnoze i nie zarabiam na owczarkach..druga sprawa ty robisz to dla polepszenia rasy to ci podsune jeden pomysl porozdaj ludzia te swoje szczneita z tych super kryc,a nie sprzedaj za gruba kase ,a wiesz moze oni ci sie odwdziecza ze beda ci je pokazywac na wystawach i robic HD i ED i wtedy moze zablysniesz.Wiesz co ja ja kbym mial takie suki z takim pochodzniem to rabalbym kazde wystawy z nimi w polsce i to nie w klasach otwartych jak moja gola suka tylko w uzytkach Very Happy Very Happy Very Happy do zobaczenia na klubowej z takim materjalem pewnie zaprezentujesz swoja Hodowle
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedź tylko na jedną landówkę i tam zobaczysz o co chodzi ! zejdziesz na ziemię i z pokorą wrócisz do kraju zapłacisz składkę do KONu, który pomału latami będzie pokazywał ci o co chodzi w rasie z zachowaniem tradycji regionalnych !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolf Jar ty juz byles nie na jednej nie Very Happy Very Happy Very Happy pokaz mi swoje osiagniecia,bo juz gdzies chyba grandziocha na forum pokazla twoje podboje Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Wolf Jar pisze ci jedno nie wsadzaj wszystkich do jednego worka,bo ja nie mnoze i nie zarabiam na owczarkach..druga sprawa ty robisz to dla polepszenia rasy to ci podsune jeden pomysl porozdaj ludzia te swoje szczneita z tych super kryc,a nie sprzedaj za gruba kase ,a wiesz moze oni ci sie odwdziecza ze beda ci je pokazywac na wystawach i robic HD i ED i wtedy moze zablysniesz.Wiesz co ja ja kbym mial takie suki z takim pochodzniem to rabalbym kazde wystawy z nimi w polsce i to nie w klasach otwartych jak moja gola suka tylko w uzytkach Very Happy Very Happy Very Happy do zobaczenia na klubowej z takim materjalem pewnie zaprezentujesz swoja Hodowle

"Zadaniem" moich suk hodowlanych było pozostawienie potomstwa po to zostały zakupione !!! i tak jak piszesz twoja goła suka ni jak się ma do suk z dożywotnimi korungami, które zdobywały laury jak były młode i klasa w której były razem wystawiane nic do powyższego nie ma ! Powiem ostatni raz to co inni ci piszą daj sobie spokój bo piszesz bzdety nie mające nic do zasad hodowli wiedzy na jej temat. Czy ty nie widzisz, że dosłownie nic nie napisałeś w związku z rasą ! wytykasz, materiał hodowlany, wystawy, szukasz po archiwach kto gdzie co nie pokazał, a 5 lokatę swojego psa uzasadniasz prawami wystaw i kopaniem w dupę nie potrafiąc napisać co takiego gorszego miały 4 psy przed tobą !!! Czas zakończyć odpowiadanie na twoje wpisy bo zaczyna to być żenujące !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moimi osiągnięciami jest sam fakt wystawiać w niemczech wśród najlepszych ! Spróbuj choć raz i się zapewne zrobisz mały !!! Tegoroczna wystawa w niemczech Beeskow suka Tigra Wolf Jar 1 lokata na 5 suk to tak do przykładu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchaj mnie to nie pszeszkadza ze byl akurat 5 czy 10 mialem ochote go pokazac to pokazlem.Wiedz jedno ze na wystawch sie ocenia nie psa tylko ,od kogo on jest Very Happy Very Happy jak napisalem wczesniej milym zaskoczeniem bylo dla mnie ze na klubowej sedzia nie patrzyl na przydomek i wlasciciela psa i dal mu lokate 1 nadmienie ze w ringu byli tez obecni sedziowe z Niemiec
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group