Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O licencji polskiej i innych spr - rozmowy po Strzegowie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Mam nadzieję ,że już nie będę czytała na forum ,że Zarząd KON nic nie robi.
dcn.....


Pani Grandziocho ja myślę, że dzięki temu, że tyle się Pani naczytała na forum, że zarząd KON-u nic nie robi - jest mały efekt zmian !


Efekt i tak nic niezmieniający gdyż nie jest obowiązkowy i nadal nie akceptowany przez "świat" Jak widać polskie osiągnięcia na wystawie światowej nie są zasługą powyższych zmian, które nic nie dadzą oprócz wielu niejasności na wystawach, wystawianiu rodowodów itd.

Tym razem wyrażam opinie, a nie krytykuje ! bo coś drgnęło podobnie jak w polskiej reprezentacji piłki nożnej Smile


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Pon Wrz 09, 2013 4:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo dla Ryśka Lesiaka, że jako młody hodowca dał się przekonać, że trzeba Smile nie wyszło mu no cóż Smile ale dobrze zaczyna i mam nadzieję, że się nie podda Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Grandziocha napisał:
Mam nadzieję ,że już nie będę czytała na forum ,że Zarząd KON nic nie robi.
dcn.....


Pani Grandziocho ja myślę, że dzięki temu, że tyle się Pani naczytała na forum, że zarząd KON-u nic nie robi - jest mały efekt zmian !


Efekt i tak nic niezmieniający gdyż nie jest obowiązkowy i nadal nie akceptowany przez "świat" Jak widać polskie osiągnięcia na wystawie światowej nie są zasługą powyższych zmian, które nic nie dadzą oprócz wielu niejasności na wystawach, wystawianiu rodowodów itd.

Tym razem wyrażam opinie, a nie krytykuje ! bo coś drgnęło podobnie jak w polskiej reprezentacji piłki nożnej Smile

Nie bardzo rozumiem Pana Panie Marku. Tu Pan twierdzi że nic się nie zmieniło,że klub nic nie zrobił i nie robi,a chwilę później wyraża Pan swój zachwyt dla kolegi któremu akurat nie udało się zaliczyć licencji(szkoda,następnym razem na pewno pójdzie lepiej), że coś robi. Co robi?,i po co skoro uważa Pan że to żaden postęp?. Tylko dlatedo że licencja Polska nie jest obowiązkowa?,że nie nie jest uznawana przez SV?. NIe ważne jest czy jest obowiązkowa,ale ważne jest że ludzie coraz częściej przystępują do niej ze swoimi psami.Jeśli klub nie wprowadzi obowiązku licencji, to zobaczy Pan, że za rok dwa,każdy owczarkarz będzie ją robił. Tak już jest z prześwietleniami łokci.
A uznanie licencji Polskiej przez SV podejrzewam że jest kwestią czasu. Mam taką nadzieję
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Rafale uznanie dla kolegi jest za to, że szkoli psa, że próbuje, że zrobi DNA, że na początku swej przygody pracuje jak powinien, że podjął się pracy z psem, który po wypadku samochodowym i ledwo "poskładaniu" doszedł do siebie ! to, że chciał zrobić licencję to kwestia uboczna ważnym jest, że sam pojechał i spróbował ! Za to go chwale za nic innego Smile

Odnośnie uznania naszej licencji - no cóż włosi też mieli swoją i jej nie uznali co dopiero my ! zatem proszę się nie łudzić ! A % tych co idą po polska licencję jest tak nieznaczący w stosunku do hodowców, że nikt tego na świecie nie zauważy Smile
Postęp w hodowli to podstawy SV jak już wcześniej pisałem i muszą być dla wszystkich jednakowe i obowiązkowe. Niech polska ma polski twór OK ale niech on będzie obowiązkowy !
Proszę zauważyć, że w opracowaniu "naszej" licencji nie ma słowa po jakim czasie pies może ponownie zaliczyć nieudana próbę itp. itd.
Zobaczymy jak się to rozwinie na dzień dzisiejszy sam Pan zobaczy jak nieistotne będzie co pies ma w lokatach na naszej klubówce ! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku egzaminy , którymi się Pan tak zachwyca od lat to lipa , a Polską Licencję Pan dyskryminuje bo tak można nazwać pisanie ze na pewno nikt nie zauważy , że to ze owo . Ale żeby nie być gołosłownym proszę niech Pan zorganizuje plac ., pozorantów , i psy i suki z licencją SV , ja natomiast poproszę grupę ludzi z Polską Licencją i jestem święcie przekonany o wyniku testów , może wreszcie do Pana dotrze że nie nazwa i skąd pochodzi papier tylko jaki poziom się reprezentuje. Nie opakowanie czyni smaczniejszym tylko jego zawartość.
P.S. Ci nie ugięci Niemcy krytykujący wszystkich innych , poszli po rozum do głowy patrząc min na Polaków i też w prowadzają klasę otwartą.
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde czy ja się zachwycam egzaminami SV ?!! Draniu ja się zachwycam ich obowiązkowym zaliczeniem !!!! Ile razy mam to powtarzać na tym forum !!!. A odnośnie jakości testów to i tak są uzależnione od psów jakie w nim uczestniczą !!! Byłem tydzień przed światówką na próbach testów u Nikiego Meslera i powiem, że poziom który tam był był wyśmienity !!! Stadion, sędziowie, oprawa oraz dziesiątki psów i suk !
Tak, że nie ma o czym gadać !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Draniu odnośnie lipy o której piszesz wystawa światowa pokazała jaka to lipa ! ilość psów i suk, które zaliczyły testy jest ogólnie przeogromna jak na wystawę klubową ! W polsce będzie kilka psów i suk, które zaliczą testy, a ilość reproduktorów, które kryją jest liczona prawie w setki ! O czym gadamy ! Nie wspomnę już o ED czy DNA takich zwykłych podstawach !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie możemy się porównywać z Niemcami , bo można powiedzieć że mają " monopol " zaplecze i co najważniejsze nie mają problemu z sprzedażą i to za ile . Jak nasze hodowle sprzedawały by szczeniaki po takich kosztach zaręczam że już dawno poziom wyglądał by inaczej , ale pomału , proszę sprawdzić ile psów zdawało Polską Licencję po jej powstaniu ile teraz , i to jest to światło w tunelu i jak będą konsekwentnie wprowadzane mądre przepisy to ludzie nie będą mieli wyjścia i muszą się dostosować do nich .Będą kryć psami z wymaganymi licencjami i DNA a jak nie to potem sami będą ponosić konsekwencję swojej głupoty bo nie będą mieli psa lub suki z potwierdzonym DNA.Ale i to Pana nie przekona do Polskiej Licencji.Mam pytanie czy według Pan poglądu reproduktor w Polce powinien kryć suki nie mając Rtg np przodu i zrobionego DNA ?
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A odnośnie Licencji Polskiej , zaręczam Pana człowieka biznesu że jak by Polska strona zaproponowała przy negocjacjach z SV że odprowadzamy do SV np 250 euro za licencję , dawno by przyklepali tą propozycję i zgodzili się na uprawnienia SV naszych sędziów, tylko nikt z naszego obecnego ani przyszłego zarządu nie uczyni tego bo to było by strasznie krzywdzące. A Niemcom już miękną kola bo coraz mniej kasy wpływa do SV, a wystarczy że nie głupi Niemiec , nie dający się wykorzystywać , wpisze współwłaściciela z innego kraju i załatwione. Kasy brak
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,Pan Maciej mnie uprzedził z pytaniem co jest ważniejsze opakowanie czy zawartość?. Ja też uważam że obie licencje służą temu samemu,ale puki co bardziej trendy jest mieć niemiecką. No cóż każdy ma prawo podejść z psem do jakiej chce. A z tym wyszkoleniem też nie jest tak różowo. Bo cóż z tego że pies pięknie gryzie,jak ma problem z puszczeniem rękawa ,o podejściu do namiotu przy nodze przewodnika nie wspomnę. Jeśli użytkowość to tylko pewny chwyt rękawa to ja dziękuję Very Happy
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Draniu w polsce to połowę psów nie powinno kryć bo nie maja ani ED ani DNA, a jak będą na klubówce zaliczać testy da to Panu odpowiedź o co chodzi ! Mi na dzień dzisiejszy chodzi o zasady hodowli danej rasy, która nie będzie czekać jak to Pan mówi, iż hodowcy będą pomału robić licencję ! Niemcy jacy by nie byli jak by SV się nie kurczył ile by nie zarabiali na owczarku to zasad nie zminimalizują i nie dadzą hodowcą woli wyboru trudniej lub łatwiej !!!
U polsce bez żadnych nowych licencji i tak ci co szkolili będą szkolić ci co przyczyniali się do rozwoju rasy będą się przyczyniali, a są to ci co kryją w niemczech, co sprowadzają ich materiał itd. Wszystko co w polsce jest poprawne i kryje wszystko co rodzi poprawne ON, wszystko co zdobywa sukcesy na wystawach jest po niemieckich psach !!! Nie ma nic czysto polskiego ! Dlaczego Panie Draniu ? to moje do Pana pytanie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu Panie Marku bo prawda jest taka że nie będą kryć u nas bo nie będą promować konkurencji , wolą pojechać do Czech za podobne pieniądze niż u nas, taka to Polaka mentalność , i dość ważny wpływ dlaczego nie kryją naszymi reproduktorami jest fakt, przy niskim zainteresowaniu i malej cenie klient dzwoniąc w 99% pyta się czy po Niemyckim psie . A to doprowadziło że w Polsce nie opłaca się trzymać reproduktora.!!!!! Taka to polska mentalność ze wolą pokryć za grosze ILBO , który nie ma nic dosłownie nic tych Niemieckich licencji , DNA , sukcesów wystawowych, mimo że u nas są psy z wszystkim i osiągnięciami na wystawach włącznie z światową.I proszę nie tytułować mnie Draniu bo swoje wypowiedzi podpisuję z imienia i nazwiska , a to świadczy o Pana małej złośliwości. To wszystko co miałem do Powiedzenia w tym temacie w polemice z Panem , bo dyskusja do niczego nie prowadzi . Pozdrawiam .
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu Panie Marku bo prawda jest taka że nie będą kryć u nas bo nie będą promować konkurencji , wolą pojechać do Czech za podobne pieniądze niż u nas, taka to Polaka mentalność , i dość ważny wpływ dlaczego nie kryją naszymi reproduktorami jest fakt, przy niskim zainteresowaniu i malej cenie klient dzwoniąc w 99% pyta się czy po Niemyckim psie . A to doprowadziło że w Polsce nie opłaca się trzymać reproduktora.!!!!! Taka to polska mentalność ze wolą pokryć za grosze ILBO , który nie ma nic dosłownie nic tych Niemieckich licencji , DNA , sukcesów wystawowych, mimo że u nas są psy z wszystkim i osiągnięciami na wystawach włącznie z światową.I proszę nie tytułować mnie Draniu bo swoje wypowiedzi podpisuję z imienia i nazwiska , a to świadczy o Pana małej złośliwości. To wszystko co miałem do Powiedzenia w tym temacie w polemice z Panem , bo dyskusja do niczego nie prowadzi . Pozdrawiam .
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Macieju ogólnie nie odpowiedział Pan na moje pytanie ja na Pana tak Smile
Odpowiem za Pana, zresztą już gdzieś o tym pisałem Smile Poziom owczarka podniósł się przez ostatnie lata ale tylko dzięki materiałowi hodowlanemu z niemiec i kryć dobrymi reproduktorami niemieckimi ! Taka jest prawda. Nasze zasady hodowli nie mają z tym faktem nic wspólnego, a wprowadzona nowa licencja też nic nie zmieni dopóki nie będzie obowiązkowa

Korung można było robić od wielu wielu lat i robili go ci co ten poziom podnosili min późniejszymi dobrymi wynikami na wystawach światowych czy klubowych innych krajów !
Dla mnie każda licencja, która nie będzie obowiązkowa rasie nic nie da, a zrobią ja ci którzy i tak zrobiliby korung z opcją problemu polegającego na np. uznanej dysplazji w SV, a ok stawach w polsce ! Ciekawe jak takie psy czy suki z polską licencją będą oceniane na naszych wystawach ?!
KON zanim będzie walczył o uznanie polskiej licencji w SV musi zacząć walczyć o uznanie naszych prześwietleń stawów itp. itd.
Rozmowa na te tematy i dyskusja jest zasadna i ważna ale jak to Pan napisał decydować będzie mentalność polaka, a nie dobro rasy zatem nie ma sensu dalej pisać Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Draniu



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 91
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
_________________
Maciej Dranicki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group