Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

brak popularnosci IPO w Polsce- dlaczego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu nie ma my -wy eksterier-uzytek ,przynajmniej ja tak to widze .
fakt powinnismy rownac do niemcow z przepisami i tyle .
ja nikogo nie oskarzam, ja robie to co lubie i tyle, moj wybori uwazam to za normalne/

ps. taka grupka w Łodzi dziala caly czas Smile , mamy trudnosci ale nikt sie nie zrarza ,Justyna chcesz przyjechac, przyjezdzaj Smile laduj suke i dolacz do nas !!
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie hodowanie dzikich zwierzatek w klatkach to jakas paranoja. Nie moge zrozumiec, dlaczego z sukami hodowca w ogole nie musi pracowac-nic, nawet szkolenie PT nie jest obowiazkowe. Czyli nie jest wymagane nawet podstawowe posluszenstwo. I to ma byc zwierze uzytkowe?
W praktyce po zaliczeniu testow kazda suka moze byc hodowlana.
A ja w swojej naiwnosci wierze, ze pokolenia szkolonych zwierzat daja potomkow, ktorzy latwiej sie ucza, niz szczenieta nie szkolonych rodzicow.
A suki szkolone i socjalizowane nie przekaza swoim potomkom nabytych lekow przed swiatem wynikajacych z calkowitego braku socjalizacji.
Patrzymy na Niemcow i mowimy - no tak, ale oni sa bogaci. Ale z tego co wiem - wiekszosc niemieckich hodowcow nie zyje tylko z hodowli. Nie hoduje sie tylko w celu osiagania sukcesu finansowego, ale takze po to, aby uzyskac szczenieta lepsze od rodzicow. U nas finanse stoja na pierwszym miejscu w zbyt wielu hodowlach.
I tak jak pisze dorplant - nikt nam nie da klubow, placow ani pozorantow. Ani ZKwP, ani SV - ambitny hodowca powinien umiec sam nauczyc psa pracy wechowej i posluszenstwa do IPO. A sporo pracy poczatkowej do obrony tez mozna zrobic w ramach wlasnego podworka.
U nas wciaz spryciarze (a wlasciwie-oszusci) sa lepiej postrzegani, niz pracowici i uczciwi. Bo tak sobie swietnie "radza". I tylko nie wiadomo skad tyle psow niewiarygodnie lekliwych, niestabilnych psychicznie, choc poprawnych eksterierowo.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="dorplant"]tu nie ma my -wy eksterier-uzytek ,przynajmniej ja tak to widze .
fakt powinnismy rownac do niemcow z przepisami i tyle ....

1000% racja. Zgadzam się całkowicie tą wypowiedzieć. A jeszcze dodam: Czas najwyższy aby cos robić i nie szukać tylko wymówek, ze nie ma placu, pozoranta, kasy, ten jest taki a ten taki. Jest w Polsce grupa ludzi (niestety bardzo mała) która jednak szkoli swoje psy i nie ma żadnych problemów.

Szkolenie psa nie zaczyna się od IPO!!!
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:

ps. taka grupka w Łodzi dziala caly czas Smile , mamy trudnosci ale nikt sie nie zrarza ,Justyna chcesz przyjechac, przyjezdzaj Smile laduj suke i dolacz do nas !!

oj chyba sie skusze Very Happy i bede przyjezdzac. Musimy gdzies na spokojnie na wystawie pogadac. Ale juz sie ciesze.... i troche boje Shocked
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czego tu sie bac Shocked , my nie gryziemy Wink raczej nasze psy !
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boje sie czy podolam i czy wy ze mna wytrzymacie, bo o EMILE to sie nic nie martwie napewno przypadnie wam do gustu (mam nadzieje)
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predzej czy ty z nami wytrzymasz Very Happy ,
ps. jak wytrzymujemy ze Slawkiem ,to juz nam nikt nie straszny Very Happy
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uff, ulzylo mi Very Happy
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Panie Sławku odnoszę wrażenie, że daje pan upust swojej złości wobec mnie.


Nie mam powodu Pani Halino.
Wiem ze Pani przez wiele lat naciska na szkolenie owczarkow.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jest Pani pewna ze gdyby byly te place to hodowcy zajeli by sie szkoleniem IPO???????
Moje doswiadczenie i kontakty z hodowcami mowi mi ze NIE.
Hodowca ON eksterierowego zawsze wybierze wystawe i przygotowywanie do wystaw a nie "codzienne" deptanie sladow i cwiczenia posluszenstwa ktore sa w IPO. Wiem co mowie i jestem tego pewny.
Hodowca wybierajac szczenie dla siebie zawsze wybierze ladniejsze z gorsza psychika iniz troche gorsze anatomicznie z bdb psychika,z ktorym zrobilo by sie IPO bez wiekszych problemow. Pozniej pozorant dwoi sie i troi zeby pies laskawie lekko zlapal rekaw.A jak wiemy IPO to nie tylko zlapanie rekawa... .Poprzez wlasnie taka selekcje eliminuje sie psy z popedami.
Tutaj tez jestem tego pewny. Brak placow zwiazkowych to tylko wymowka zeby uniknac tego co ich nie kreci.Bo wystawy sie tylko licza.

Nie ulega watpliwosci ze place zwiazkowe powinny byc.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre, ale niestety Sławek ma racie.
My we Wrocławiu mamy (moim zdaniem) bardzo ładny plac związkowy. I co z tego, jak tam się nic nie dzieje. Tez wypowiedz Sławka, że, "hodowca wybierze szczenie dla siebie zawsze ładniejsze …" się zgadza. To, co sama obserwuje to czasami mi się wydaje, ze nie liczy się pies tylko puchar z wystawy. Niektórzy jadą na bylejaką mała wystawę, gdzie nie ma konkurencji, aby później napisać na swojej stronie internetowej: "Moja/mój suka/pies XXX na wystawie tej i tej dostała 1,2 lokatę i piękny puchar." (Niestety nie piszą, że w tej klasie było 2-3 w konkurencji). Czy to jest sens? Czy to ma być hodowla? Czy nie było by lepiej, pojechać na 3-4 duże, znaczące wystawy i resztę pieniędzy na szkolenie swojego psa inwestować? Jest to przeciecz miłe, jak się ma "eksterier", który jest dobrze wyszkolony i to tez pokazuje. Mi np. było bardzo miło jak po körung, parę osób pochwaliło moją Fegunie. (Jeszcze raz dzięki). I przyznaje się, że też musiałam się czasami bardzo zmobilizować, aby jechać na trening. Tez były chwilę gdzie chciałam zostać w domu, bo było zimno/gorąco, padał deszcz, itp. nie było pieniędzy (jestem akurat po gruntownym remoncie mieszkania) a tu trzeba jechać z suką parę setek kilometrów do innego pozoranta.
Są w Polsce psy/suki, które są wyszkolone. Widać to na wystawach klubowych, gdzie te zwierzęta zaliczają bez problemów testy i pokazują chodzenie przy nodze bez uciekiwania. Ale niestety tez widać, że właśnie te psy/suki nalezą do takich właścicieli , którzy nie gadają tylko, ale i tez coś robią. Tylko, że takich osób jest zdecydowanie za mało.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
....
Chyba nie myślisz Pati ,że będe jeżdziła do Wrocławia na szkolenie. Surprised


Szkoda, Halinko, jesetes mile widzianym gościem tu. Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group