Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

brak popularnosci IPO w Polsce- dlaczego?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Przykro mi ale to jest niemożliwe Exclamation ,ale dzięki.Teraz nie mam co szkolić Exclamation
A do Kozienic na zawody nie wybierasz się,bo jakbyś nie miała gdzie nocować to zapraszam pod namiot. Very Happy


Dzięki, (za zaproszenie pod namiot), ale jadę do Wiednia. Zobaczyć trochę klimaty mistrzostw piłki, odpocząć od szkolenia psów i … Laughing
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorotka napisala nie ma WY-MY. Tak jest i jest to normalne. My musimy sie akceptowac a nie oskarzac. Czy to dziwne, ze hodowca wybierze najladniejsze szczenie Question Czy wyscie oszaleli Exclamation Czy nas to dziwi, ze wy wybieracie z miotu brzydkie (dla nas) ale z najlepsza psychika szczenie. Czy ktos ma do was pretensje, ze nie uganiacie sie na wystawach. Litosci Exclamation Exclamation Exclamation Nigdy uzytek nie dorowna wygladem eksterierowi jak i eksterier twardoscia uzytkowi, choc to drugie jest bardziej realne. Wy szkolicie to wasza pasja i chwala wam za to. My szalejemy po wystawach. Pat pisze, ze do niej na spacery przychodzi 3-5 psow. I wlasnie dla tych kilku psow warto dac z siebie wszystko a nie narzekac, ze nie przyszlo 17. Nie mozna z gory powiedziec, ze hodowcy to i tak nie przyjda. Wszyscy nie..... ale nawet dla jednego warto.....dzisiaj jeden - jutro.... wiecej. Zapomnjmy o starych hodowcach, ktorym sie nic nie chce ale gdzie ci mlodzi maja sie tzw dobrych nawykow uczyc. Jak nie ma chocby tych przyslowiowych zwiazkowych placy. W Warszawie juz nie ma zwiazkowych szkolen. Sa prywatne place, ktore podisaly umowe ze Zwiazkiem. Zwiazek nie chce miec z tym nic wspolnego. Moja pasja sa wystawy ale tak mysle sobie, ze tak jest bo trafilam na takich ludzi i takie psy, ze to przezwyciezylo. Szkolenie zawsze mnie pociagalo. Majac 9 lat chodzilam z moim pudlem na PT zwiazkowe, potem z innymi psami tez i nie bylo tam ludzi, ktorzy by chcieli zaszczepic we mnie ta pasje. Instruktor patrzyl na zegarek i fajrant. Mysle sobie ze nigdy pewnie bym nie spojrzala na eksterier gdyby w wieku 9 lat zostalabym inaczej ukierunkowana. Ci ktorzy dostaja niemiecki ZEITUNG widza ile tam jest poswiecone wlasnie szkoleniu, ile ludzi tam jest zaangazowanych a jakie dzieciaki z psami pracuja. Przeciez same do tego nie doszly. Musza miec place i Mistrza, ktory poswieca im swoj czas z ogromna przyjemnoscia bo to wlasnie kocha robic. Blagam nie wkladajcie wszystkich hodowcow do jednego worka, bo jest to krzywdzace.
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja was pogodze Smile , bo lubie zarowno wystawy jak i zawody z lekka przewaga zawodow. Wink
lubie szkolenie nie tylko IPO ,lubie dobre posluszenstwo w PT i obi
i wg. mnie tak powinno byc !
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Blagam nie wkladajcie wszystkich hodowcow do jednego worka, bo jest to krzywdzace.


Przepraszam nie chialem tutaj nikogo "krzywdzic"swoja wypowiedzia.
Sa tutaj na tym forum hodowcy ktorzy w szkolenie wkladaja duzo serca.Widywalem Cie na kilku imprezach szkoleniowych[seminaria ,oboz w Kezmarok itd] i wiem ze szkolenie nie jest Ci obce.Zreszta widzialem na stronce ze pracujesz z Bartkiem.To bdb szkoleniowiec-pozorant.
Piszac mialem na mysli ogolny obraz tego co sie dzieje z owczarkiem.Nie bierzcie tego do siebie.
Ja bardzo cenie sobie w ogole pracujace eksteriery nie koniecznie pod zawody.
A moj VAT jest nie taki brzydki Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy a uzytek Very Happy Very Happy Very Happy
Przepraszam i pozdrawiam.
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Czy to dziwne, ze hodowca wybierze najladniejsze szczenie Question

Jest to dla mnie dziwne, jesli jednoczesnie to szczenie ma najgorsza psychike z miotu (czy tez - bardzo slaba psychike)

brawos napisał:
Czy wyscie oszaleli Exclamation Czy nas to dziwi, ze wy wybieracie z miotu brzydkie (dla nas) ale z najlepsza psychika szczenie.



Ja osobiscie wolalabym ladnego psa, ale takiego, ktore rwie sie do pracy... Klopot w tym, ze na psychike eksteriera nikt zanadto nie zwraca uwagi. Jak sie nie boi wlasnego cienia, to juz jest odwazny, jak idzie na krate - ma swietny instynkt obronczy. To tez sa zenujace opinie.
brawos napisał:

Czy ktos ma do was pretensje, ze nie uganiacie sie na wystawach.

Nauganialam sie po wystawach do syta. Wybiegalam championa Polski. I wystarczy. Pewnie, dobrze jest pokazac sie na paru wystawach w roku, zobaczyc aktualnie biegajace pieski. Ale zycie psa ustawiac tylko pod wystawy - to dla mnie za malo.

brawos napisał:
Nigdy uzytek nie dorowna wygladem eksterierowi jak i eksterier twardoscia uzytkowi, choc to drugie jest bardziej realne.

Nie wiadomo, czy realne, skoro nie sprawdza sie tego w praktyce - nie szkolone psy, ktore nie startuja w zawodach nie maja okazji pokazac swoich charakterow. Testy to jednak troche mniej, niz slad, czy obrona w IPO3

brawos napisał:
Wszyscy (hodowcy)nie..... ale nawet dla jednego warto.....dzisiaj jeden - jutro.... wiecej. Zapomnjmy o starych hodowcach, ktorym sie nic nie chce ale gdzie ci mlodzi maja sie tzw dobrych nawykow uczyc.

Oni bardzo szybko ucza sie, jak to robia "starzy wyjadacze" i sami zaczynaja dzialac tak samo.

brawos napisał:
Jak nie ma chocby tych przyslowiowych zwiazkowych placy. W Warszawie juz nie ma zwiazkowych szkolen. Sa prywatne place, ktore podisaly umowe ze Zwiazkiem. Zwiazek nie chce miec z tym nic wspolnego.


A to juz jest w ogole karygodne! To oznacza, ze ten oddzial nie wypelnia swoich statutowych obowiazkow.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Ale do Kozienic na zawody jedziecie!? Ja jadę właśnie dlatego ,że interesuje mnie szkolenie,....i wystawy. Very Happy

I tak trzymac!!!! Very Happy
Wystawy i szkolenie w rownym stopniu powinny byc wazne Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group