Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podawanie wyników wystaw i wielkość stawek na wystawach
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.owczarek-niemiecki.com/?menu=wystawy&dzial=wyniki_wystaw&gr=4&wystawa=150&klasa=7&plec=P&Odm=K czy to jakiś błąd sie wkradł na stronie konu w wynikach,stawka duza moze ktos pomylił kolejnośc psów, Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ,czy mam rozumiec ze to wystawa 2 dniowa Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście w Bydgoszczy była wystawa dwudniowa .
I jak Pan zauważył jest błąd na str KON !!!!!
Wstawiono katalog z wystawy Walentynkowej a wyniki są podane z wystawy Nocnej !!!!!
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już poprawiono !!! Smile
pod linkiem powyżej są wyniki Nocnej , na wyniki z Walentynkowej trzeba będzie ciut poczekać Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co za bzdury! Confused
nic nie było poprawiane i od początku wyniki były podane w takiej formie jakiej są teraz,było to sprawdzane kilka razy Evil or Very Mad tak więc zanim coś się napisze niezgodnego z prawdą chyba należałoby to sprawdzić Laughing
P.S nie wiem skąd ma pani te informacje,ale na stronie KONu podane są wyniki z obu wystaw i na nic nie trzeba czekać Confused
http://www.owczarek-niemiecki.com/
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O godz 8. 40 ma str KON nie było jeszcze wyników z wystawy Walentynkowej ( wlaściwej )
wcześniej natmiast pod tytyłem wystwy Walentynkowej były wyniki z Wystawy Nocnej ( s. Szczęsniak ) z dołączonym katalogiem z wystawy Walentynkowej ( s. Kosmalski )
Stąd też wcześniejszy wpis Marcina76 z g.7.21 który w wynikach podanych wtedy na str KON nie widzial Leonarda na 1 msc .
I zanim coś napiszę sprawdzam to po wielokroć, aby było zgodne z prawdą , czego i innym życzę .
A Wyniki wystaw naprawdę zostały podane w tempie ekspresowym , za co bardzo dziękuję ( inne wysłane do Pana W. nadal czekają na wpis )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Donka



Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 202
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyłki oczywiście się zdarzają,ale dzisiaj żadne wyniki nie zostały zmienione co zostało potwierdzone przez osobę która zajmuje się wprowadzaniem komunikatów na stronę KONu a mianowicie przez informatyka.
Co do wystaw to zadaję pytanie w imieniu pana W.(Marka) Jakie to wyniki wysłane czekają na wpis?bo jakby jakieś zostały wysłane to zostały by opracowane i wstawione na stronie.
Jeśli ma pani taką wiedzę to proszę o informację o jakie wyniki chodzi i przez kogo zostały przesłane Smile
A co do pomyłek,które mogą się zdarzyć to właściwą formą do zwrócenia na to uwagi jest adres mailowy portal@owczarek-niemiecki.com Confused
_________________
www.trojangold.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyłki owszem się zdarzają, ludzka rzecz.....ale na str było tak jak było ....robienie zrzutów nie jest moją specjalnością.....

i oczywiście pomyłki należy zgłaszać.....nie zdążyłam .... a mój post był odpowiedzią na post Marcina76

Brak wyników wystaw z Ustronia - 6.07.2014 i Będzina -27.07.2014r.
Wyniki były przesyłane przez p.P.Tiahnyboka.
Mam nadzieję, że pojawią się wkrótce Wink Smile
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Setka jest dokładnie tak jak mówisz jak wstawiałem post nie było na stronie konu nic wiecej tylko wyniki tej wystawy gdzie ten piękny Ch.Pl byl drugi za Zolanem wiec myslalem ze ktos pomylił sie w wynikach ,ale dokladnie potem zostały wyniki dodane i juz zobaczyłem psa na 1 miejscu brawo i gratulacje za uzyskanie chempionatu wywalczył ten tytuł na wielu wystawach w silnych stawkach tak trzymac Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin76 napisał:
Setka jest dokładnie tak jak mówisz jak wstawiałem post nie było na stronie konu nic wiecej tylko wyniki tej wystawy gdzie ten piękny Ch.Pl byl drugi za Zolanem wiec myslalem ze ktos pomylił sie w wynikach ,ale dokladnie potem zostały wyniki dodane i juz zobaczyłem psa na 1 miejscu brawo i gratulacje za uzyskanie chempionatu wywalczył ten tytuł na wielu wystawach w silnych stawkach tak trzymac Very Happy Very Happy Very Happy

Panie Jopkiewicz,
Leonardo ukończył Młodzieżowy Championat Polski w stawkach 1/1, 1/5, 1/2 i dorosły Championat w stawkach 1/2 (klasa otwarta), 1/1, 1/1 (klasa użytkowa!!! Shocked ) Proszę mi wierzyć, że nie jeżdżę z psem tylko po to, żeby klepać mu championaty, po prostu lubię wystawy i sporo na nich bywamy, ale jeśli uzyskał już te CWC to co? Mam nie pisać o tym, tylko dlatego, żeby Panu uczynić satysfakcję? Nie moja wina, że tak mało psów pokazywanych jest w klasach użytkowych (wręcz nad tym ubolewam) i nie mam mocy przewidywania ilości konkurencji w klasie w momencie zgłoszenia Sad
Owszem, znam takich co obecnie dużo "szczekają" na FB, a sami jeździli długi czas z psem po międzynarodówkach, tylko po to aby trafić na pojedynczą stawkę i ukończyć championat Wink Niestety z marnym skutkiem......
Co do Pana, Panie Jopkiewicz, może pora się zająć swoim reproduktorem, a nie poświęcać tyle uwagi i cennego czasu mojemu, Bogu ducha winnemu Leosiowi Wink
Pan ma takiego psa, że szkoda go marnować! Czas zacząć go lansować, może osiągnie takie sukcesy jak jego dziadek Paer, przecież jest do niego taki podobny...... Wink Laughing Twisted Evil
A jego dotychczasowe niepowodzenie to wiadomo..... Układy, układziki i brak licencji, ale proszę się nie zrażać...... Wink
Jak Pan zacznie pokazywać to będą bogatsze stawki w klasach użytkowych Wink
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim


Ostatnio zmieniony przez Nickname23 dnia Wto Lut 24, 2015 2:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina ,a moze Pani Karolino w sumie nie wiem bylismy na ty Very Happy Very Happy Very Happy pierwsza sprawa jak sie juz podniecasz Ch.Pl twierdzac ze nie wybierasz sobie wystaw i nie twoja w tym wina, ze tak małe stawki sa,to wstawiaj chociaz wyniki tego wybitnego psa z sukcesmai jak juz to robisz dzien wczesniej czy dzien puzniej byl 2 w stawce silnej i nie wstawiłąs.a co do mojego psa to juz ci mowilem mam jednego i pamietaj ja smiało moge powiedziec ze nie wybieram mu wystaw bo pies jesli sie pokazuje to na takich wystawach jak klubowa i krajowe owczarkarskie Pytajac Ciebie w zeszlym roku czy jedziesz na KLubowa wystawe to powiedzials ,ze nie bo nie masz korungu hehehee jestes poprostu smieszna. Pazdziernik wystawa krajowa owczarkow Czchów to ty tak lubisz wystawy i na takiej co rocznej wystawie sie nie pokazujesz ze swoja gwiazda .Tam niestety jak to na owczarkarskich stawka na bank
wieksza ,co by bylo droga na marne jakby nie wyszlo więc wystawa nie zaliczona i brak wpisu lokata 1 .Moj pies jak to mowisz jest Goly, bo ma polskie przeswietlenia i nie ma licencji, hehehe i mnie to nie przeszkadza jezdzi na kazda klubowa wystawe i krajowe owczarków,wiedz ,ze ja własnie te wystawy wybieram : Very Happy bo własnie tam jestem pewny ze nie bedzie sam w ringu zycze dalszych sukcesów wystawowych Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
piotrek2bed



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 316
Skąd: Słubice k/Płocka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marcinie to jeszcze tego Pan nie, wie że na wystawach to teraz oceniają koerungi, niemieckie prześwietlenia a nie psy... Smile
_________________
Piotr Bednarek
www.atrius-team.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotrek2bed



Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 316
Skąd: Słubice k/Płocka

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek2bed napisał:
Panie Marcinie to jeszcze tego Pan nie, wie że na wystawach to teraz oceniają koerungi, niemieckie prześwietlenia a nie psy... Smile , a po drugie jak Pani Karolina jest tak zawsze wszechwiedząca to powinna wiedzieć że w regulaminie ZKwP jest napisane że sędzia w czasie oceny psa w ringu i przed wystawą nie może zaglądać w katalog wystawowy - więc info o jego stawach ćzy licencji jest mu do niczego niepotrzebny- OCENIA ON PSA i porównóje go z wzorcem.

_________________
Piotr Bednarek
www.atrius-team.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nickname23



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 409
Skąd: Załęcze Małe

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrek2bed napisał:
piotrek2bed napisał:
Panie Marcinie to jeszcze tego Pan nie, wie że na wystawach to teraz oceniają koerungi, niemieckie prześwietlenia a nie psy... Smile , a po drugie jak Pani Karolina jest tak zawsze wszechwiedząca to powinna wiedzieć że w regulaminie ZKwP jest napisane że sędzia w czasie oceny psa w ringu i przed wystawą nie może zaglądać w katalog wystawowy - więc info o jego stawach ćzy licencji jest mu do niczego niepotrzebny- OCENIA ON PSA i porównóje go z wzorcem.

A gdzie ja napisałam, że ocenia się prześwietlenia, czy licencję?? Proszę czytać ze zrozumieniem
Ps. Ma Pan rację, na krajowych i międzynarodowych nie ma to znaczenia. Na owczarkowych w klasach użytkowych coraz częściej sędziowie patrzą na to czy pies posiada licencję, czy też nie. Na klubowej, zwraca się uwagę na prześwietlenia, wyszkolenie i licencję Wink

marcin76 napisał:
Karolina ,a moze Pani Karolino w sumie nie wiem bylismy na ty Very Happy Very Happy Very Happy pierwsza sprawa jak sie juz podniecasz Ch.Pl twierdzac ze nie wybierasz sobie wystaw i nie twoja w tym wina, ze tak małe stawki sa,to wstawiaj chociaz wyniki tego wybitnego psa z sukcesmai jak juz to robisz dzien wczesniej czy dzien puzniej byl 2 w stawce silnej i nie wstawiłąs.a co do mojego psa to juz ci mowilem mam jednego i pamietaj ja smiało moge powiedziec ze nie wybieram mu wystaw bo pies jesli sie pokazuje to na takich wystawach jak klubowa i krajowe owczarkarskie Pytajac Ciebie w zeszlym roku czy jedziesz na KLubowa wystawe to powiedzials ,ze nie bo nie masz korungu hehehee jestes poprostu smieszna. Pazdziernik wystawa krajowa owczarkow Czchów to ty tak lubisz wystawy i na takiej co rocznej wystawie sie nie pokazujesz ze swoja gwiazda .Tam niestety jak to na owczarkarskich stawka na bank
wieksza ,co by bylo droga na marne jakby nie wyszlo więc wystawa nie zaliczona i brak wpisu lokata 1 .Moj pies jak to mowisz jest Goly, bo ma polskie przeswietlenia i nie ma licencji, hehehe i mnie to nie przeszkadza jezdzi na kazda klubowa wystawe i krajowe owczarków,wiedz ,ze ja własnie te wystawy wybieram : Very Happy bo własnie tam jestem pewny ze nie bedzie sam w ringu zycze dalszych sukcesów wystawowych Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Panie Marcinie, to Pan jest śmieszny pisząc, że jeździ Pan na każdą wystawę klubową i krajową owczarków Wink Przecież to żaden problem, można porównać ile razy na owczarkowych była Pan w ciągu ostatnich 3 lat, a ile razy my Wink Co do Czchowa, to nie byłam tam jeszcze ani razu i nie ze względu na to, że się boję stawek (pomijam to, że ta wystawa nie jest jedną z najliczniej "obstawianych"), tylko dlatego, że termin i sama wystawa mi średnio odpowiada Wink Zresztą nie zamierzam się Panu tłumaczyć...... Co do pisania wyników, to na naszej stronie www.darkaro.pl i na moim profilu na FB znajdzie Pan wyniki praktycznie wszystkich wystaw na których byliśmy, niezależnie od zajętego miejsca Wink Dział Reproduktory na forum służy do prezentacji psów i w tym celu wpisałam tam wynik z wystawy walentynkowej z informacją o ukończonym Championacie Wink Zresztą, jak Pan zajrzy na stronę drugą, zobaczy Pan wpis:
Nickname23 napisał:
CWC Głogów
*LEONARDO Tensor, klasa użytkowa, lok 2, Dosk.
więc jak Pan widzi, nie mam problemu z "chwaleniem" się innymi, niż pierwsza, lokatami mojego psa. Przykre jest to, że wśród owczarkarzy jest tylu zawistnych ludzi, którzy szukają byle "haczyków" aby komuś dopiec. Dla mnie wystawy to świetna zabawa i zdrowa (choć co poniektórzy mają z tym problem) rywalizacji i jeśli tylko ocena jest przeprowadzona rzetelnie to nie mam problemu z tym, że moje psy zajmują dalsze lokaty. A ironia w Pana wypowiedziach typu: "tego wybitnego psa" i "swoją gwiazdę" świadczy o intencji Pana wypowiedzi i powoduje, że nie jest Pan wiarygodny i rzeczowy w tym co pisze! Ja w przeciwieństwie do Pana znam zalety i wady swoich psów i nie upodabniam ich na siłę do przodków, tym bardziej, kiedy takiego podobieństwa nie ma! No tak, ale warto dodać, że to Pan w oparciu o swoją ogromną wiedza kynologiczną, twierdził swego czasu, że jak pies nie jest podobny do ojca, to znaczy, że nie jest po nim Laughing Laughing

Poza tym, zastanawia mnie dziwne czepianie się akurat mojego psa - co jest tego powodem? Może ma Pan do mnie jakiś żal, że nie przytaknęłam Panu, kiedy to wysyłał mi Pan priv zdjęcia Abarisa i dla porównania Paer-a, twierdząc jaki to Pana pies jest podobny do dziadka? A brak sukcesów tego wybitnego potomka uzasadniając m.in układami i brakiem licencji! Może nie spodobało się Panu, że nie "ochałam" i "achałam" nad zdjęciami jego dzieci?
Jak Pan ma jakiś problem do mnie to proszę napisać, a nie w sposób żałosny odreagowywać frustrację w wątku mojego psa, którego Pan nawet na oczy nie widział!

Pozdrawiam i z mojej strony kończę tą bezsensowną, pełną zawiści dyskusję !
_________________
Karolina Ciosek
www.darkaro.pl

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam,
gdzie po śmierci idą one" - anonim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marcin76



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 252
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolezanko na klubowej byl kazdej,i wczarkarskich paru odkat sie tylko narodzil Zaliczyl kazda klubowke,nie potrzebna mu byla licencja hehe. bo mnie to do niczego niepotrzebne.Sprawdz wyniki nawet zaliczyl testy i zostal wystawiony bo dla mnie to wlasnie jest zabawa i termin tez mi nieodpowiadal bo mam wazniejsze sprawy, ale postanowilem sie oderwac od codziennych klopotow,a jesli twierdzisz ze syn musi byc.podobny do ojca bo ja ci tak powiedzialem to jednak grubo.sie musialas pierr w glowe na marginesie paer tak naprawde to dla mnie slaby pies jak pare innych VA dupy nie urywa .Jaraj sie dalej dziewczyno bo tylko tyle ci zostalo Very Happy Smile:-)zycze.ci dalszych sukcesow wystawowych jest paere krajowych w tym roku.i oczywiscie klubowa pod nosem SmileSmile:-)juz nie jest goly smialo mozesz startowac .Kiedys moja serdeczna kolezanka powiedziala fajna zecz Reproduktor ktory sie nie pokazal na klubowej w uzytkach to albo jest slaby psychicznie,albo juz niezyje:-):-)moj zyje i ma.sie dobrze choc jest goly:-)Smilei wesoly
_________________
Marcin Jopkiewicz
http://mar-jul.dzs.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie marcin76 czytam Pana wypowiedzi i widzę, że nic Pan się nie zmienia odnośnie owczarków. Skoro dla Pana Paer vom Hasenborn i inne psy VA są słabe to jak Pan nazwie, określi własnego ? tak próbuje znaleźć coś odpowiedniego Smile mierny, fatalny, do uśpienia itp. sorki, że takie przykłady podałem ale jak nazwać coś gorszego w owczarku do Pana określenia "słaby dupy nie urywa" Smile.
Drugą sprawą jest potrzeba wystawiania psa w klasie użytkowej na klubowej, dla mnie jest to wystawa hodowla i ma na celu weryfikować czym można pokryć w danym kraju, który organizuje wystawę klubu rasy. Jeżeli pokazuje Pan tam swojego psa bo akurat gryzie i nic poza tym, to nic innego Pan nie robi jak się dobrze bawi i "odstresowywuje" od swych codziennych problemów - z hodowlą mało to jednak ma wspólnego Smile znam wiele innych zajęć, które pozwalają się odstresować Smile

Pan piotrek2bed podobnie jak Pan dochodzi do wniosku, że na wystawach w klasach użytkowych oceniane są korungi, a nie psy i tak samo jak Pan się myli ! gdyż na wystawach w klasach użytkowych oceniane są psy, które mają korungi ! bo na tym polega hodowla ! Pies, który ma być potencjalnym reproduktorem czyli ma się rozmnażać musi oprócz wyglądu i gryzienia spełniać inne bardzo ważne "parametry" mówię tu o polepszaniu rasy (a na tym polega posiadanie hodowli), a nie o dobrej zabawie Smile
Ja powtarzam od 10 już lat, że doprowadzić psa do reprodukcji to trudne zadanie gdyż wymaga od hodowcy samokrytyki co do własnego psa i umiejętności podjęcia decyzji, że skoro psu daleko do czołówki (mówię tu o rasie, a nie województwie np. mazowieckim) to należy psa dać do ogrodu lub zostawić go sobie do kochania Smile Prześcigiwanie się kto ile psów doprowadził do hodowli lub zaliczył testy nie jest żadnym parametrem dobrego hodowcy, o chempionatach nawet nie wspomnę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group