Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podawanie wyników wystaw i wielkość stawek na wystawach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A&N



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Rajcza

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale się Pan napracował w odpowiedzi, ja nie mogę, rozmowa z Panem to istny matrix, chcę więcej Very Happy

Wolf Jar napisał:
Proszę mi Pani A&N podać, w którym miejscu była próba skłonienia mnie do rzeczowej wymiany argumentów i kto takową podjął ? (oczywiście dotyczącej rasy ON, a nie możliwości finansowych hodowców,która ni jak ma się do rasy i jej problemów).


Zapytałam dwukrotnie, bardzo jasno i konkretnie według kryteriów którego klubu Pan prowadzi hodowlę i poprosiłam o argumenty. W odpowiedzi bicie piany.

Wolf Jar napisał:

Tak jak pisałem powyżej - co ma wspólnego rozmowa o zasadności zasad hodowlanych ze sukcesami na wystawie światowej ? Mam rozumieć, że sukcesy Oman to wg.Pani Pani A&N jej argumentowanie ? Z tego co Pani piszę wnioskuje, że jak się na wystawie światowej nie wystawi psa to jest podstawa do hodowania bez prześwietleń DNA i szkoleń co gorsza nie można napisać, że to podstawa dla rozrodu rasy ? żenada


Wstawka o osiągnięciach na BSZS była tylko dodatkiem, sens mojej wypowiedzi o hodowcy Oman skupiał się na kryterium hodowania owczarka niemieckiego przez tegoż hodowcę, o czym zdaje się jest temat dyskusji.

Wolf Jar napisał:
To powinien być Pani Pani A&N sukces gdyż jako właściciel swego widać nie ukochanego psa wie Pani, że jest zdrowy !!!!! chyba, że jak wnioskuje czytając Pani wpis jest to Pani obojętne. Dla mnie jest sukcesem jak wracam z prześwietleń i pies ma stawy OK.


Oczywiście, sukces nie z tej ziemi. Mój pies to okaz zdrowia, według SV, które przecież nigdy się nie myli, a wszystkie zwierzęta przechodzące przez ten mega rygorystyczny proces prześwietleń chodzą na uszach do 15. roku życia. Buahahaha! Na dowód tego wstawiam Panu zdjęcie RTG mojego psa, wykonane przez lekarza SV (!!!) odczytywane przez SV (!!!) biodra ok, się zgadzam Very Happy , a co do zdrowia... Pan obaczy Pan wie, przecież się Pan zna Very Happy
I ja przynajmniej nie zostaję gołosłowna, może i Pan wstawi zdjęcia tej setki wstępnie prześwietlonych? Chętnie popatrzymy.



Wolf Jar napisał:
to do czego doprowadzają Panią suki z "naszego podwórka" Smile


Do uśmiechu na twarzy Panie Mareczku, mamy w Polsce naprawdę ładne suki. A, zapomniałam, Pan na POLSZĘ nie patrzy...nie ten poziom...
A skoro moja wstawka o Juri była nie na miejscu, to w takim razie wszystkie Pana wywody są MOCNO nie na miejscu...


Pozdrawiam.
_________________
Anka Koziołek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wolf Jar



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 249
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A&N napisał:
Do uśmiechu na twarzy Panie Mareczku, mamy w Polsce naprawdę ładne suki. A, zapomniałam, Pan na POLSZĘ nie patrzy...nie ten poziom...
A skoro moja wstawka o Juri była nie na miejscu, to w takim razie wszystkie Pana wywody są MOCNO nie na miejscu...

Przekręca Pani własną wypowiedź ! Śmiała się Pani z Juri podobno do łez ja dodałem, że z czego się tu śmiać suka aby zdobyła pierwszą lokatę na światówce i dała aby psa VA. Odpowiada Pani na to, że w polsce mamy ładne suki i OK oczywiście , że są ładne suki ale dla mnie nie te co nie mają prześwietlonych stawów zrobionego DNA, a o szkoleniach nawet nie wspomnę. Jeżeli nie widzi Pani różnicy w ich "Ładności" to "hodowlanie" nie mamy o czym rozmawiać !


(dla lubiących poryć Smile) To Saabat Wolf Jar fotka 8 miesięcy zatem proszę nie szukac w zestawieniach SV Smile Smile Smile

Jest połowa marca, a to 10 prześwietlenie w tym roku zrobić 100 przez 11 lat niemożliwe niech będzie Smile
Ogólnie tematem tego wątku stał się temat zasadności hodowli na zasadach SV bądź polskich (tych bez ED DNA i IPO) poruszone zostały tematy związane z genotypem itd. i nikt nie podjął rozmowy merytorycznej !!! podjęte zostały natomiast próby jak zawsze zresztą na tym forum typu, a co pan wyhodował, a gdzie pan był na wystawach, a ile ma pan chemionatów, a gdzie pan jest na światówce itp. itd. W polsce widać nie da się rozmawiać bez szukania i czepiania się dosłownie wszystkiego. To tak jakby ktoś palił papierosy, napisał na forum, że są szkodliwe i miałby zaraz odpowiedź ale się wymądrza a sam pali, a gdzie temat szkodliwości palenia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 14, 2015 2:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat napisał:
.......

Info o tej tabelce którą wstawiłam: W SV co kwartał okazuje sie nowe info na temat Zuchtwertow (wpolczynik hodowlany. Tam można sprawdzić tez czy jakiś pies jest wciagnienty w bazie danych SV. Psy można tam wyszukać wedlug Imiona, przydomku hodowlanego lub numeru SZ


Chciałabym jeszcze uzupełnić wypowiedż Pat ,
Hd zuchtwert, który można znależć tu :
https://www.schaeferhunde.de/site/rasse/zucht-aufzucht/bekaempfung-von-hded/zuchtwert/
mają wyliczony nie tylko psy które faktycznie miały wykonane prześwietlenia w Niemczech , ale również psy które były zgłoszone na "Światówkę " a takich prześwietleń nie mają - one mają wyliczony hipotetyczny ZW na podst. " rodziny " Wink
Chyba jedynym , pewnym żródłem informacji o psach, które mają wykonane prześwietlenia , jak również przy okazji badania DNA są płytki SC Genetics, które można zamówic w SV (cholercia, powinni dawać jakiś rabat za reklamę Wink )

Śledząc wątek trudno właściwie zorientować się o co komu chodzi i kto co ma na myśli ...
Wydaje mi się , że nie ma co " łapać się za słówka "...
Rozumiem o co chodzi Wolf Jarowi , i czy zrobił 50 czy 100 przeswietleń , to własciwe wszystko jedno , robi prześwietlenia i taką a nie inną ma wizję hodowli , i taki a nie inny sposób formułowania myśli, jego sprawa ....mówi o tym cały czas, już od jakiegoś czasu ..... a inni robią swoje, ich sprawa ....
Rozumiem i Wolf Jara , i przyznaję też rację Karolowi Chęcińskiemu, bo jest u nas tak jak jest ...niech każdy robi jak uważa za stosowne a przepisy są takie jakie są ......... ale niech robi to uczciwie i z głową ....... gdzieś słyszłam , że Włosi hodowali na dysplazji i dorobili się pięknych zwierząt ....mają faktycznie piekne ....ale ile tego musieli przerobić by dojść do takich wyników ???? Ile było pięknych i zdrowych a ile pięknych i chorych ??? Wydaje mi się , że powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na zdrowie naszych psów. Piękno powinno być wartością dodaną . Po co łaczyć linie w których jest dysplazja czy noch zugelassen z noch zugelassen ???? bo może jedno wyjdzie świetne ? a reszta będzie "na odstrzał " tzn do ogródka czy gdzie bądż ??? ....... i powinniśmy o tym pamiętać bez względu czy prześwietlamy w Niemczech czy w Polsce ....
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Problemy środowiska owczarkarzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group