Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dolnośląska Majówka Owczarkarska 2008
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atos_owczarek napisał:
Jak to możliwe że Roger z Kanetowca zajmuje wysokie pozycje z doskonalymi ocenami u Polskich sędziów, a u niemieckich kryje tyły z dobrymi ocenami? Widać że Niemcy są sprawiedliwymi sędziami bo ten pies nie zasługuje na doskonale oceny, a w Częstochowie wygrał z pięknym owczarkiem Arminem in Regnum Marianum, to jest obciach dla polskich sędziów bo widać wolą dopuszczać do hodowli brzydkie sucze psy!!!


Proponuje najpierw troche pohodowac a nie oczerniac sedziow. Kazdy sedzia preferuje jakis tam swoj typ a i pies nie zawsze tak samo sie pokazuje. Dla przykladu dla mnie Arminem wcale nie jest pieknym psem a pani sie podoba. Wink
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
miastosmoka



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 79
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Kazdy sedzia preferuje jakis tam swoj typ a i pies nie zawsze tak samo sie pokazuje. Dla przykladu dla mnie Arminem wcale nie jest pieknym psem a pani sie podoba. Wink


To prawda każdy sędzia ma swój typ zgodny ze wzorcem lub ulubionego prowadzącego Wink ale także każdy jeden człowiek ma inny pogląd na świat i na to co wokoł niego się dzieje...
Tematem postu jest Dolnośląska Wystawa Owczarków Niemieckich w Miliczu a nie przykład Arminia który na tej wystawie nie uczesniczył Cool

miastosmoka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam,
zauważyłem bład w podanych wynikach klasy użytkowej psów - na miejscu drugim był pies z Niemiec - SG21 BSZS Braunschweig - VICTOR v. Zellwaldrand a HORKO nie był wystawiony.

Pozdrawiam


Oczywiście już poprawione. Przepisałam Horko z wyników z Opola - chyba z rozpędu Exclamation Tak to jest jak wyniki wpisuje się o trzeciej w nocy. Gdyby ktoś jeszcze zauważył jakieś błędy - proszę o informacje Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olu i Mirku,

Gratulujemy przygotowania wystawy i wyboru super miejsca dla jej organizacji! Było bardzo fajnie i myślę, że wszyscy będą ją mile wspominać...
Pozdrowienia z W-wy!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
atos_owczarek
Gość





PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
atos_owczarek napisał:
Jak to możliwe że Roger z Kanetowca zajmuje wysokie pozycje z doskonalymi ocenami u Polskich sędziów, a u niemieckich kryje tyły z dobrymi ocenami? Widać że Niemcy są sprawiedliwymi sędziami bo ten pies nie zasługuje na doskonale oceny, a w Częstochowie wygrał z pięknym owczarkiem Arminem in Regnum Marianum, to jest obciach dla polskich sędziów bo widać wolą dopuszczać do hodowli brzydkie sucze psy!!!


Proponuje najpierw troche pohodowac a nie oczerniac sedziow. Kazdy sedzia preferuje jakis tam swoj typ a i pies nie zawsze tak samo sie pokazuje. Dla przykladu dla mnie Arminem wcale nie jest pieknym psem a pani sie podoba. Wink


Ja nie oczerniam polskich sędziów, tylko pytam jak to jest możliwe...

Wracajjąc do Rogera z Kanetowca, to właśnie przeglądnęłam wyniki wystawy w Łodzi i u kolejnego polskiego sędziego ma ocenę dosk...
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
atos_owczarek
Gość





PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 5:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Napisałam na zakończenie ,że sędzia w dniu wystawy miał dobre serduszko.Skoro jednak mowa o ROGERZE z Kanetowca to polecam właścicielowi popracować nad tym psem.Te ataki w ringu na inne psy to coś nienormalnego u tego psa. Sad Ciekawe,że sędziowie tego nie zauważają.


No właśnie i to jest doskonaly pies... Rolling Eyes
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atos_owczarek napisał:
to jest obciach dla polskich sędziów bo widać wolą dopuszczać do hodowli brzydkie sucze psy!!!


atos_owczarek napisał:
Ja nie oczerniam polskich sędziów, tylko pytam jak to jest możliwe...

Wracajjąc do Rogera z Kanetowca, to właśnie przeglądnęłam wyniki wystawy w Łodzi i u kolejnego polskiego sędziego ma ocenę dosk...


Droga pani jakby pani choc odrobine zaciagnela jezyka w tej sprawie to nie wypisywala tych bzdur. Ocena doskonala i bardzo dobra lezy blisko siebie. Gdyby w Opolu sedzia SV sedziowal wg przepisow SV to pani pies tez by otrzymal ocene dobra. Exclamation
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorplant napisał:
ja z kolei uwazam ze organizator powinien jednoznacznie poinformowac przed wystawa ze sedziowanie bedzie wg reg SV a nie polskiego reg wystaw ZK czy klubowki ON


Jest to bardzo ważna kwestia - godna nowego wątku - i myślę, że dzisiaj wieczorem taki wątek utworzymy Exclamation
A teraz krótko: nie zawsze wszystko jest w gestii organizatorów - wiem to z praktyki Exclamation

Niemcy mają duże opory w przyznawaniu ocen doskonałych w klasach juniorów i młodzieży Exclamation Nie tylko dlatego, że kłóci się to z ich regulaminem, ale również dlatego, że mają kłopoty, jeżeli pies przystępuje do Koerungu - z oceną doskonałą uzyskaną w "młodszych klasach". SV pyta wtedy danego sędziego - dlaczego takiemu psu/suce przyznał ocenę doskonałą Exclamation
Organizatorzy polskich wystaw mogą oczywiście prosić sędziego SV o przyznawanie takich ocen - ale jeśli sędzia tego nie chce - to przecież go nie zmuszą Exclamation Zawsze może powiedzieć, że żaden pies w jego ocenie nie zasługiwał na doskonałą i tyle Exclamation Dlatego proszę o wyrozumiałość dla organizatorów Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......................................
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Pią Paź 03, 2008 11:43 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:
Pat anonimowo mozna pisac bez zadnej odpowiedzialnosci za slowa.


Wiem, że jestem ostatnio niewyspana - ale nie rozumiem Exclamation To Patrycja jest anonimowa czy pisze o anonimowych osobach Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że piszę ten post z opóźnieniem - ale po powrocie z Milicza mieliśmy dwa dni treningów w Czechach - i dopiero dzisiaj "łapię oddech" Smile .

Uważam, że wybór Milicza okazał się "strzałem w dziesiątkę" Exclamation Super teren, okolica przepiękna, noclegi i restauracja na miejscu - prawie tuż przy ringu Exclamation Czego można chcieć więcej od terenu wystawowego Exclamation

Ponadto organizatorzy "przyciągnęli" owczarki ze ścisłej czołówki niemieckiej:

NAXOS vom Holtkämper See - V24'2006, V29'2007
VICTOR vom Zellwaldrand - SG21 JHKLR'2007
GLORIA vom Valtenberg - SG3 JHKLH'2007
VIVIAN vom Zellwaldrand - SG9 JHKLH'2007

Podsumowując - bardzo udana wystawa Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie również, wystawa w Miliczu bardzo podobała się. Wielkie uznanie dla organizatorów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupełniłam rodziców we wcześniej podanych wynikach Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos sędziowania - zgadzam się z Pat!!

Cieszę się z sędziowania na wystawie niemieckich sędziów... Pora by wreszcie Niemcy nauczyli nas na jakich zasadach powinno hodować się owczarki... Jeśli komuś zależy na pokazywaniu psów czy suk tylko dla zdobycia ocen kwalifikujących do hodowli, niech jeździ na wystawy ogólne FCI. Na owczarkarskiej niech spodziewa się podwyższonej poprzeczki i wymagań!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group