Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady Hodowli
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Wątek - to zasady hodowli i jest to omawianie aspektów na przykładach z własnej hodowli, pisanie, że pies ma słabą psychikę bo nie zaliczył testów to czcze gadanie. Rezygnacja z Furbo to też trochę polityki, która jest odnośnie Niemców bardzo ważna na przyszłość - powiem Pani bo może Pani zobaczy, że nie wiedząc wszystkiego lepiej się nie wypowiadać - Hanka to suka właściciela Godalis więc też Tino, a bardzo bym chciał iść w grupie Tino za rok z suką po Abie - oczywiście ze wsparciem Pana Reinera. Nie mówię, że polityka w tym aspekcie w stosunku krycia Furbo była najważniejsza ale miała też znaczenie czego nie ukrywam.

a ja powiem tobie bo moze nie wiedzac wszystkiego lepiej sie nie wypowiadac, ale zeby isc w grupie jakiegos reproduktora to wystarczy miec po nim zwierze i zadne wsparcie nie jest potrzebne no chyba ze ty go potrzebujesz Laughing
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Auerbach jak Pan nie może czytać to niech Pan nie czyta to po pierwsze, po drugie wszystkie informację jakie piszę o Furo pochodzą od wielu ludzi z Niemiec, są to hodowcy, wystawcy i szkoleniowcy, pochodzą z różnych środowisk i regionów. Skoro takie informację otrzymuje mailem czy podczas rozmowy to w formie informacji je umieszczam na forum bo po to to forum jest. A skoro Pan Panie Auerbach się Pan naoglądał Furbo na wystawach to proszę mi napisać dlaczego takiej klasy pies jak Furbo, który jest już długo reproduktorem na 1,5 miesiąca przed światówką ma tylko Schh1.
oto przykład jednego z maili od osoby z bliskiego środowiska Furbo.
Korungu jak się nie zaliczy to nie koniecznie trzeba to formalnie zapisać - ktoś kiedyś powiedział, że układ przenosi góry.

Hello Marek

How are you?

I have heard that Furbo make not good bitwork and comes not to the siegershow GHKL 2008.

I wish you all the best!

Best Regards


I co jeszcze dodam widzę, że jak już ktoś coś napisał to Pani Bravos dostała drugi oddech i znowu pisze nic swojego tylko potwierdza kogoś zdanie. Jeżeli uważa Pani, że wystarczy tylko mieć zwierzaka po reproduktorze żeby iść w jego grupie - to ma Pani rację ale Pani z takim założeniem będzie tylko chodzić, a ja postaram się przy pomocy "Niemców" coś jeszcze osiągnąć - bo bez pomocy środowiska niemieckiego Pani psy mogą na światówce robić tylko kupy. I jeszcze jedno nie przypominam sobie przejścia na Ty. I mogę dodać czym Pani różni się od jogurtu - jogurt ma kulturę - he he he.


Ostatnio zmieniony przez Wolf Jar dnia Wto Sie 05, 2008 9:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać Pan Auerbach i Pani Bravos bardzo dużo wnoszą na forum więc idąc do przodu oświadczam, że nie ma sensu nic tu pisać, szczególnie zdobytych informacji. Postaram się już w żadne dyskusje nie wciągać i życzę powodzenia.
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mówienie czy pisania per "Ty", to ogólnie przyjęta zasada na wszelkiego rodzaju forach internetowych, więc wydawało mi się, że i tutaj ona panuje (dlatego we wcześniejszym poście również pozwoliłam sobie na taką bezpośredniość).
Natomiast co do Furbo-jak widzę z maila, który tu został wklejony, jakaś osoba pisze, że "słyszała" co-przynajmniej dla mnie- nie oznacza jeszcze 100% pewności. Że ma tylko SchH1-prawda, że mało to imponujące, ale skoro są pogłoski (które ja z kolei słyszałam), że Furbo będzie pokazany, ale może nie zaliczyć testów w tym roku, to mniejszy wstyd dla psa z SchH1, niż z SchH3 Cool (a większość tych co nie zaliczają takim właśnie wyszkoleniem się legitymuje).
Jeśli zaś już mowa o agresywności tego psa wobec ludzi, to szczerze mówiąc nie udało mi się nic takiego zaobserwować, pomimo dokładnej i bliskiej obserwacji Furbo na ringu i poza nim. Również co do Koerungu potwierdzam to co napisał auerbach: po nie zaliczeniu go trzeba odczekać rok do kolejnego podejścia, a Furbo jest zbyt młodym psem, żeby tych kilka nieudanych podejść mieć już za sobą.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, co do Furbo informacji odnośnie psychiki jest wiele jak napisałem powyżej, dziwie się, że tak to wszystkich boli przecież za 1,5 miesiąca się wszystko okaże. Najgorsze jest to, że gdy ktoś napisze jakąś ciekawą informację to inni próbują oczerniać piszącego - to taki polski zwyczaj tych co nic innego ciekawszego nie potrafią napisać. Agresja do ludzi była zaobserwowana i tyle - to nie jest ciągłe zjawisko. Zjawisko takie można było widzieć na polskich wystawach np Łódź i pies Orbit, były też wystawy gdzie zachowywał sie prawidłowo.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy piszą o przepisach odnośnie korungu skoro pies, który nie zalicza testu po prostu nie figuruje jako zdający więc nie ma żadnego czasu do następnej licencji - są różnego typu układy, które w Niemczech są powszechne. Na ostatnim kryciu właściciel Bravosa opowiadał jak to Orbit wszedł do VA zamiast Bravosa ale tego wyjaśnienia nie opiszę bo po pierwsze po co, po drugie nie będę dostarczał pożywki Panu A i Pani B, a widzę, że "tim" Pani B też by się wypowiedział w końcu zaprzeczanie różnym informacją to ich hobby. Oman brawo dla analizy detektywistycznej znaczenia prawie 100% jest to bardzo cenna uwaga i bardzo dużo wnosi do rasy ON.
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosze Wolf-Jar mowi o agresji....hihihi. To ty kipisz agresja Exclamation Nikt na tym forum nie moze nic powiedziec jesli to nie jest po twojej mysli bo zaraz szalu dostajesz. Jak nie masz co powiedziec to porownujesz mnie do jogurtu i o kulturze mowisz Question Exclamation Przeciez ty nie wiesz co to slowo znaczy. Jaka ty masz kulture..... Bo co jak powiedzialam ze Zamp ma kiepska psychike to oczywiscie nie na temat.... jak powiedzialam ze nie trzeba wsparcia do bycia w grupie danego reproduktora to oczywiscie jedno co mozesz powiedziec ze moje psy beda tam tylko kupy robic. Jak ci auerbach udowodnil ze glupoty piszesz o tych kilku nie zaliczonych kerungach to tez jest "be" i na dodatek jakis team ze mna zawarl. Przypominam ci ze z auerbach'em czyli Markiem byles po imieniu i w dobrych kontaktach ale pewnie mial swoje zdanie i juz ci nie pasuje. Co do tego wsparcia twoich Niemcow to wole zeby moje psy chodzily za twoimi (ludzie przeciez maja oczy i widza) ale przynajmniej ja sie nie upakarzam placac im gruba kase za tzw przyjazn. Owszem powiesz ze ja jej nie mam, tak nie mam ale gdybym miala to by nic nie zmienilo. Ja bym sie wstydzila przyznac ze place ludzia za to zeby mnie do swego srodowiska przyjeli. Skad to wiem...przypominam ze od ciebie. Z jaka duma opowiadales mi ile ty tam pieniedzy wsadziles zeby miec te znajomosci. Jestes tak butny i zarozumialy ze w tym wszystkim Niemcow tez uwazasz za wariatow a oni leja na takich jak ty i tylko kase ciagna. Nie jestes pierwszy i pewnie nie ostatni. Sklocony jestes nie tylko ze mna czy z auerbach z toba w Polsce to juz nikt za chwile nie bedzie chcial gadac i zostana ci twoi wielcy Niemcy cale szczescie ze masz tlumacza ktory zapewne jest na wyzszym poziomie od ciebie i nie robi wiochy z Polakow. Przypominam ze po raz kolejny straszysz ze juz nic nie napiszesz ale to zapewne strachy na lachy....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
auerbach



Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Schwandorf

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Panie Auerbach jak Pan nie może czytać to niech Pan nie czyta to po pierwsze, po drugie wszystkie informację jakie piszę o Furo pochodzą od wielu ludzi z Niemiec, są to hodowcy, wystawcy i szkoleniowcy, pochodzą z różnych środowisk i regionów. Skoro takie informację otrzymuje mailem czy podczas rozmowy to w formie informacji je umieszczam na forum bo po to to forum jest. A skoro Pan Panie Auerbach się Pan naoglądał Furbo na wystawach to proszę mi napisać dlaczego takiej klasy pies jak Furbo, który jest już długo reproduktorem na 1,5 miesiąca przed światówką ma tylko Schh1.
oto przykład jednego z maili od osoby z bliskiego środowiska Furbo.
Korungu jak się nie zaliczy to nie koniecznie trzeba to formalnie zapisać - ktoś kiedyś powiedział, że układ przenosi góry.

Hello Marek

How are you?

I have heard that Furbo make not good bitwork and comes not to the siegershow GHKL 2008.

I wish you all the best!

Best Regards


I co jeszcze dodam widzę, że jak już ktoś coś napisał to Pani Bravos dostała drugi oddech i znowu pisze nic swojego tylko potwierdza kogoś zdanie. Jeżeli uważa Pani, że wystarczy tylko mieć zwierzaka po reproduktorze żeby iść w jego grupie - to ma Pani rację ale Pani z takim założeniem będzie tylko chodzić, a ja postaram się przy pomocy "Niemców" coś jeszcze osiągnąć - bo bez pomocy środowiska niemieckiego Pani psy mogą na światówce robić tylko kupy. I jeszcze jedno nie przypominam sobie przejścia na Ty. I mogę dodać czym Pani różni się od jogurtu - jogurt ma kulturę - he he he.


Hallo panie Marku Furbo ma Schh 1 i IPO 2
_________________
Marko Danecker Zwinger von Auerbach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licząc krycia, wyjazdy, wystawy, sympozja, prześwietlenia itp. można powiedzieć, że to dużo kosztuje Pani oczywiście przekręca "dużo kosztuje" że płacę Niemcą za znajomość - śmieszne, zakup suki w Niemczech też kosztuje , obiad po kryciu za darmo nie jest, steki telefonów to też wydatek, zaproszenie Tino na klubówkę do Krakowa - pewno hotel też pokryje. Pani zapewne kryje w Niemczech za darmo albo ma Pani inna metodę Laughing

Skoro Pani wypisuje, że płacę za znajomość świadczy to o Pani płytkości i zazdrości.
Auerbach napisał o przepisach nic więcej ja nie zaprzeczam jakie są przepisy i w tym aspekcie się z auerbach zgadzam natomiast to, że Furbo nie zaliczył korungu wiem od osób dość poważnych w Niemczech, a to, że mógł go zaliczać szybciej niż rok to już nie moja sprawa i dociekanie dlaczego.

Uważa Pani, że nikt nie będzie chciał za mną rozmawiać - proszę Pani na wiadomości prywatne i maile przychodzą setki pozytywnych słów o tym, że mam odwagę pisać o tym czy innym i Panią mam się nie przejmować. Właśnie gdybym nie miał kultury to kilka przykładów umieściłbym na forum z nazwiskami i myślę, że spadła by Pani z krzesła czytając co o Pani i Pani wypowiedziach ludzie myślą.

Panie auerbach dlaczego nie SchH 2 tylko IPO 2 zrobione we Włoszech.
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
No cóż, co do Furbo informacji odnośnie psychiki jest wiele jak napisałem powyżej, dziwie się, że tak to wszystkich boli przecież za 1,5 miesiąca się wszystko okaże.

Mnie osobiście nic nie boli (bo na to, czy czyjś pies testy zaliczy nie mam żadnego wpływu), natomiast dziwi, że teraz tak istotna stała sie dla Ciebie psychika psa, którym zamierzasz kryć, a nie miała ona znaczenia przy kryciu Cello Haus Yu ?
Wolf Jar napisał:
Najgorsze jest to, że gdy ktoś napisze jakąś ciekawą informację to inni próbują oczerniać piszącego

Dlaczego próby dyskusji, czy wydawało mi się, zdrowej polemiki (o co sam niejednokrotnie wcześniej apelowałeś) nazywasz oczernianiem ? Przecież osoby o zgoła odmiennych poglądach mogą ze sobą rozmawiać i starać się przekonać drugą stronę do swoich racji (co wcale nie musi się zakończyć powodzeniem) bez jakiegokolwiek oczerniania.
Wolf Jar napisał:
są różnego typu układy, które w Niemczech są powszechne.

Więc wychodzi na to, że tam jest tak samo jak i tu. To po co aspirować do niemieckiego poziomu hodowli, skoro jej podstawą jest przekręt (bo skoro wiesz, że są układy pozwalające na oszustwo na Koerungu, to wiesz też zapewne, że są układy pozwalające na lewe egzaminy i prześwietlenia, a może i próby DNA).
Wolf Jar napisał:
Oman brawo dla analizy detektywistycznej znaczenia prawie 100% jest to bardzo cenna uwaga i bardzo dużo wnosi do rasy ON.

Serdecznie dziękuję, mój mąż zawsze mi powtarza, że powinnam pracować w wywiadzie Cool Laughing

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil)
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psychika Furbo miała najmniejszy wpływ na moją rezygnację z krycia ( sierpniowego ) Może jeszcze kiedyś pokryje tym psem bo jest super.
Wszystkie informacje które pisałem do niczego i nikogo się nie odnosiły - była to tylko informacja w ramach ciekawostki ( czego niektórzy nie zauważyli ).
Zdrowa polemika wygląda tak, że jak ja piszę, że słyszałem tak - to ktoś inny pisze, że on słyszał tak, a nie, że "nie można tego czytać" jak napisał auerbach lub oskarżanie mnie przez Bravos, że się wymądrzam i wszystko wiem.
Niemieckie psy gryzą i lepiej i słabiej ale i tak dużo lepiej od naszych tym bardziej, że nasze gryzące psy to śladowa ilość w tej rasie. Pyta Pani po co dążyć do jakości Niemieckich psów skoro są przekręty - były, są i będą na całym świecie ale nie zmienia to faktu, że Niemcy mają jakościowo psy o przepaść lepsze od naszych i skoro mam się tym "bawić" to wolę na zasadach "ich przekrętów" Laughing .
Odnośnie pracy Pani w wywiadzie ja napisałem to jako sarkazm - chodziło mi o to, że napisanie czy pokazanie czegokolwiek jest podstawą do negowania całości wypowiedzi w stosunku do jednego słowa. Laughing
Pani wypowiedzi, Bravos i auerbach to tylko czepianie się czegoś lub kogoś wypowiedzi tak szczerze nie czytałem nic ciekawego odnośnie rasy ON przez Państwa napisane. Przykładów jest wiele - Bravos to czysta zawiść do wszystkiego czego sama nie może, auerbach mieszka w Niemczech i cytuje tylko przepisy np odnośnie karmienia butelką szczeniaków, Oman to polemiki odnośnie oddziału Kraków itd itd. Nie ma więc sensu dalej tego ciągnąć i proponuje niech każdy da sobie na luz.
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Panie Marku widzę tylko, że odpowiada Pan wybiórczo na zadane pytania Smile. Widzi Pan jest wiele aspektów w kwestii hodowli ON, w których się z Panem zgadzam i zapewne moglibyśmy na wiele psich tematów miło pogawędzić, jednak sposób w jaki dąży Pan do zdyskredytowania swoich oponentów, przy braku konkretnych argumentów z Pana strony zdecydowanie mi się nie podoba (jak również wielu innym osobom na tym forum, jednak boją się wdawać w dyskusję z Panem i cytuję "narażać na chamski atak").
Wracając zaś do wątku "Zasady hodowli" to widzę kolejną zmianę w Pana kryciach: Tyson zamienił się na Bravosa . Czy może Pan powiedzieć co o niej zadecydowało ? Czy też dajemy sobie na luz i zamykamy wątek ?

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem Pani bo brak jest w Pani pytaniach opcji "wymądrza się".
1. Piszę Pani, że dyskredytuje swoich oponentów - tak naprawdę jest jeden Bravos, dołączył do Pani B Pan auerbach swym "nie idzie czytać" i to wszystko.
2. Mówi Pani, że odpowiadam wybiórczo, a mam odpowiadać na wszystko jak na przesłuchaniu?
3. Wydaje mi się, że jestem jednym z nielicznych, którzy jak coś piszą to podają argumenty swych przemyśleń, oczywiście zależy co dla kogo jest konkretny argument. Nie wiem ale czy Pani zauważyła, że tylko 2 osoby postarały się napisać o podstawie swej decyzji odnośnie kryć, a jest tu ponad 100 osób z czego połowa to hodowcy. Bravos mówi, że dzieli się swoimi przemyśleniami w swoim środowisku dlaczego ja mam to robić publicznie?.
4. Pisze Pani, że wielu by rozmawiało ale się boją mojego agresywnego ataku nawet Pani to cytuje tylko, że znowu Bravosa. Powiem, że rozmawiam z bardzo dużą ilością osób prywatnie i z tego jestem zadowolony jak na 2 letniego hodowcę. Na tym forum tak naprawdę piszę śladowa ilość hodowców więc porównanie, że wielu by pisało jest wyolbrzymione.
5. Od samego początku mojego pisania spotykałem się z jednym - wymądrza się , wie lepiej itd - to ja byłem agresywnie atakowany, założyłem wątek "zasady hodowli" zrobiłem jeden wpis i zamiast patrzeć jak posypią się inne to posypała się krytyka Bravosa i auerbacha tak więc to ja byłem agresywnie atakowany, a nie odwrotnie. W piątek umieszczę materiał video z mojej pracy owczarkarskiej i tego co robie i jak organizuje swoje hobby, a nie opowiadam pierdoły.
6. Dlaczego zmiana krycia Maderki - wszyscy co zamówili szczeniaki po Maderce i koledzy wiedzą dlaczego - sam to opisałem na stronie wydaje mi się, że chyba na tym forum to pierwsze takie pytanie do hodowcy- ciekawe tylko dlaczego skierowane do mnie. Może Pani zadzwonić i wszystko wyjaśnię - publicznie już skończyłem bo Bravos z auerbachem "nie śpią".
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ze nie spia co to tylko ty masz znajomosci w Niemczech. Nawet twoja kasiorka na nic sie zdala zarowno z Furba jak i z Taysonem ale przeciez jaki to wstyd sie przyznac, ze Niemcy cie olali i sie poprostu do nich nie dostales.....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Sad Question
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Sie 06, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Odpowiem na to pytanie bo jest dobrze zadane.
Do Furbo nie mam problemu się dostać, problemem jest jego psychika

Wolf Jar napisał:
Psychika Furbo miała najmniejszy wpływ na moją rezygnację z krycia ( sierpniowego )


bez komentarza Cool
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group