Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkolenie eksterierów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lisica napisał:
Sorry za laickie pytanie ale nie wiem o SSOO CHODZIz tą "szarością"o wyjaśnienie pokornie proszę Embarassed


To określenie przejęte od Helmuta Raisera Exclamation
zieleń (łup), szarość (agresja) oraz niebieski (techniczne posłuszeństwo).

Nie podoba mi się słowo "Agresja" - bo kojarzy się w Polsce raczej z "drażnieniem psa przez faceta w kufajce", a nie z pracą w odpowiednim popędzie - dlatego chętnie przejęłam określenia kolorystyczne Raisera Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może niektórzy z Was widzieli już ten filmik, ale ja obejrzałam go dziś po raz pierwszy i nie mogę się powstrzymać przed wstawieniem go tutaj-chociaż to nie ON, ale mały piesek o wielkim sercu do pracy. Skoro on potrafi, to co dopiero mogą zdziałać nasze psiaki Very Happy .

http://pl.youtube.com/watch?v=rTN5kTkdvME

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzieli Aga..widzieli..i niektórzy sie zakochali Laughing
U mnie na stronce www.haus-tchorz.pl w Personach sa fotki nowego"narzeczonego" naszej Viki(tez z ogromnym sercem do pracy)...on tez ....potrafi jak Mr.Marphy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znowu ja i kolejny filmik naszej młodej:
http://pl.youtube.com/watch?v=5Z4oUakwiJM

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da sie ukryc, ze dobrze dobrana para hodowlana ( Wilma + Sony) to podstawa sukcesu - dzieki tej parze powstała tak dobra psychicznie sunia.
Praca z nią napewno jest łatwa bo ona charakter juz ma ( w pewnym sensie) inaczej wyglądałoby to wszystko gdyby była pustym eksterierkiem, z niej tego nie trzeba wyciagac 'łopatą'.

Dobra para hodowlana + dobra praca z psem = własnie taka Vineta Wink
Miło sie patrzy na takie filmiki.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Dorotko za miłe słowa. Nad doborem reproduktora dla Wilmy Asia myślała dłuuugo (konsultacje trwały i trwały, pomysłów było dużo). Sporo osób uznało, że Sony to marny wybór, a ja się bardzo cieszę, że do tego krycia doszło, bo dzięki temu mam fantastyczną sukę (Ci co nie chcieli szczeniaka z tego miotu niech teraz żałują Laughing ).
Co do pracy z Vinetą to jest i łatwa i trudna jednocześnie. Łatwa, bo tak jak widać na filmikach to wulkan energii i chodzący na czterech łapach popęd łupu. Trudna, praktycznie z tych samych powodów, bo jej nadmiar energii jest czasem baardzo trudny do opanowania, ciężko ją wyciszyć. Jednak po stokroć wolę taki "problem" w szkoleniu psa, niż psa flegmatyka, bez iskry i poweru.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świeżutki-dzisiejszy filmik naszej Vinety z Czech.
Dumna z niej jestem okrrrropnie Very Happy .

http://pl.youtube.com/watch?v=8fgp7lMxLs4

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil)
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obejzane Laughing
_________________
http://www.dorplant.pl


Ostatnio zmieniony przez dorplant dnia Sro Gru 31, 2008 10:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 4:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Az miło sie ogląda Smile
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lisica



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 81
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow,szczęka mi opadła,przeca to młodzież,roczek ma dopiero toto a widzę że i obciążenia są.Będziecie ją szykować na jakieś zawody IPO?
Pytam bo mam fioła na punkcie "C",a zobaczyć perełki eksterierowe takie jak VINETA,ARSA czy LUTCHEN(po Vacie)na zawodach to miodzio.
Macie jakieś filmy z MILLA vom Fichtenschlag Zwinger i mojego ulubieńca GREY GANDALF Temperton ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że jak widzimy, jak fajnie szkoleniowo Vineta się rozwija, to po cichutku myśl o zawodach przemknęła nam przez głowy Very Happy. Jednak zdajemy sobie sprawę jakiego ogromu pracy wymaga rzetelne do zawodów przygotowanie psa. Więc jeszcze duuużo ćwiczeń przed nami i nią.
Niestety, nie mamy filmików z Millą czy Grey Gandalfem. Cały czas do tej pory byliśmy uzależnieni od kogoś, kto na szkoleniu miał kamerę i nagrywał psy (oczywiście te najbardziej widowiskowe, czyli m.in. Vinetę). Teraz kamerka została zakupiona i jeśli tylko kamerzysta będzie dostępny, to inne filmiki też będą.
Cieszę się, że ktoś zauważa naszą suczkę i jednocześnie naszą pracę z nią, bo wiem, że opinia narodu o większości hodowców (szczególnie w kwestiach szkoleniowych) jest zdecydowanie nieciekawa i mam nadzieję, że takie osoby jak dorplant, Asia i Adam Domańscy czy nasze i jeszcze kilka innych, właśnie poprzez pokazanie pracy z psami eksterierowymi, będą w stanie to zmienićVery Happy.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jackdaw



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 463
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman napisał:

Cieszę się, że ktoś zauważa naszą suczkę i jednocześnie naszą pracę z nią, ...

Jak tu nie zauważyć taką "perełeczke"... . Laughing
Naprawdę miło się ogląda takie psy w pracy,nawet na filmikach...Super... .Widać też na filmiku bardzo fachową prace pozoranta.
Prosimy o więceju takich filmików z "gwiazdeczką".
Jutro nagramy z Dorotą też dobrze rokującą sie półroczną DEMI Wolfjar, z którą zaczynamy powolutku pracę.Filmik wrzucimy... .Tylko z DEMI to początki są,jest z nami dopiero od 2 tygodni.Ale na szmatce już wisi jak winogronko uniesiona do góry.Obciążenia też potrafi znosić.
DEMI Wolfjar jest po :
CEDRIK von Amur
HYRA Kleine Birken
_________________
Filmiki z naszymi psami.
http://www.dorplant.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=93
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw bardzo dziękuję za słowa uznania. Są dla nas tym cenniejsze, że płyną z ust takiego fachowca jak Ty Very Happy.
Nie ma się co oszukiwać-człowiek to takie zwierzę, co też lubi być chwalone Laughing .


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rubens



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suczka lata jak maliniak , aż miło popatrzeć. Z przyjemnościa popatrzałbym na jej pracę w posłuszeństwie, bo przeciez nie samym rękawem psy żyją Smile
_________________
Adam Gaszkowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jackdaw napisał:

Jutro nagramy DEMI Wolfjar, z którą zaczynamy powolutku pracę.Filmik wrzucimy... .Tylko z DEMI to początki są,jest z nami dopiero od 2 tygodni.Ale na szmatce już wisi jak winogronko uniesiona do góry.Obciążenia też potrafi znosić.
DEMI Wolf Jar jest po :
CEDRIC vom Amur
HYRA von der Kleinen Birke

obiecane filmiki
http://www.dorplant.strefa.pl/index.php?menu=filmy3&folder=szkolenie&katalog=32
http://www.dorplant.strefa.pl/index.php?menu=filmy3&folder=szkolenie&katalog=31
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Strona 2 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group