Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Artykul w "Moim psie"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 9:28 am    Temat postu: Artykul w "Moim psie" Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, gdzie powinnam dac info o tym artykule, jak narazie nie ma dzialu "media", gdzie powinno byc jego miejsce. W czasopismie "Moj Pies" zamieszczony zostal artykul autorstwa Doroty Gosiewskiej (red. naczelna) przy wspolpracy Agnieszki Boczuli i Magdaleny Nowickiej o owczarkach niemieckich. Artykul jest bardzo krytyczny, odnosi sie zarowno do charakteru, jak i zdrowia populacji ON w Polsce.
Informacja dla hodowcow, ktorym nazwiska autorek nic nie mowia: obie sa szkoleniowcami z klubu AKI, wiec problemy z charakterem psa i trudnosciami szkoleniowymi znaja z autopsji, nie z literatury. Takze problemy zdrowotne, ktore ujawniaja sie u psow, ktore aktywnie trenuja sporty kynologiczne, a nie biegaja tylko wokol ringu nie sa im obce.Pani Nowicka probowala swych sil w hodowli ON, ale obecnie chyba nie hoduje.
Tu jest link do skanu tego artykulu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/256a663eba3a2acf.html
Pisze o tym m.in. dlatego, ze moze ktos sie pokusi o odpowiedz na ten artykul na lamach "Mojego Psa"?
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dawno nie czytałem takich bzdur na temat psów,nie wspomnę o owczarku. A najbardziej mnie rozbawił fragment na temat żywiwnia. Dziwi mnie zatem fakt,że pani Nowicka ,która napisała kiedyś książkę o owczarku wypisuje takie bzdury. Każdy pies który w okresie wzrostu nie dostanie pełnowartościowego pokarmu,potrzebnej do właściwego,poprawnego ,zdrowego budulca,nie wyrośnie na okaz zdrowia.Natomiast jeśli nie poświęcimy psu minimum czasu na edukację,wyrośnie nam szczekliwy agresywny,bądź tchórzliwy pies. Tak że rasa niema tu nic do rzeczy,a raczej ewentualne błędy popełnione na w/w płaszczyznach przez człowieka.
Uważam,że wielu z nas owczarkarzy powinno odpowiedzieć na ten stek bzdur na łamach gazety ,,MÓJ PIES,, .
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z tym artykułem - bo widze i nie bede udawac, ze jest rozowo w populacji PL ONków.
Artykuł specjalnie został napisany w ten sposob - to antyreklama, jest artykuł z takiej seri ( powstaja one o roznych rasach i po nich tez niezle 'jezdza' ), bo wszedzie mozna spotkac info zachwalajace rozne rasy i wypisujace ( czesto przesadnie) ich zalety natomiast nikt nie napisał jeszcze nic od drugiej strony - nikt nie pokazał wad ( tak czesto spotykanych).
Ja sie ciesze, ze ktos tak napisał moze bedzie mniej laików kupujacych ONki bezmyslnie, moze najpierw poczytaja ksiazki o wychowaniu i zywieniu itd.

A jesli chodzi o zywienie to akurat ONki ( moim zdaniem) jako jedyna z niewielu ras wymaga duuuzego wkładu w młodym wieku, bo widzac np. Labki karmione karma bez dodatkow witaminowych - zazwyczaj wyrastaja normlane, ONek bez dodatków wyrosnie krzywy i połozonymi uszami - sprawdzone ! ... dlatego dobrze, ze ktos o tym wspomniał.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech te przemiłe panie które napisały ten artykuł i próbowały odkryć amerykę w temacie ON mają pretensje do niemców (bracia Martin itd.) w temacie eksterieru, a w temacie charakteru do naszych "masowych producentów".
Normalnie wychowany szczeniak ON w domowych warunkach i z dobrze przemyślanego skojarzenia nie powinien mieć opisanych w artykule przypadłości. Ze zdrowiem, i z problemem dysplazji nie jest tak żle. A że owczarek by prawidłowo wyrósł nie potrzebuje Pedigree i Chappi, tylko dobrego żywienia to chyba wie każdy.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczarowana napisał:
Zgadzam sie z tym artykułem - bo widze i nie bede udawac, ze jest rozowo w populacji PL ONków.
Artykuł specjalnie został napisany w ten sposob - to antyreklama, jest artykuł z takiej seri ( powstaja one o roznych rasach i po nich tez niezle 'jezdza' ), bo wszedzie mozna spotkac info zachwalajace rozne rasy i wypisujace ( czesto przesadnie) ich zalety natomiast nikt nie napisał jeszcze nic od drugiej strony - nikt nie pokazał wad ( tak czesto spotykanych).
Ja sie ciesze, ze ktos tak napisał moze bedzie mniej laików kupujacych ONki bezmyslnie, moze najpierw poczytaja ksiazki o wychowaniu i zywieniu itd.

A jesli chodzi o zywienie to akurat ONki ( moim zdaniem) jako jedyna z niewielu ras wymaga duuuzego wkładu w młodym wieku, bo widzac np. Labki karmione karma bez dodatkow witaminowych - zazwyczaj wyrastaja normlane, ONek bez dodatków wyrosnie krzywy i połozonymi uszami - sprawdzone ! ... dlatego dobrze, ze ktos o tym wspomniał.


Co ty sie mozesz zgadzac czy nie jak ty dziecko masz 15 lat Exclamation Exclamation Exclamation Co ty w zyciu widzialas ile psow mialas........litosci.....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adams



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie komentując artykułu (podobno steku bzdur) wypowiem się odnośnie kondycji zdrowotnej i żywienia ONa jako zwykły klient a nie hodowca.

W ciągu 5-ciu ostatnich lat mam już 3-go szczeniaka który ma teraz 7 miesięcy. Pierwszy uśpiony w wieku 2,5 roku, drugi w czwartym miesiącu.
Sąsiadka którą namówiłem by również kupiła owczarka z hodowli miała go 2 lata i został uśpiony z tego samego powodu co mój pierwszy, teraz ma zdrowego mieszańca.

Każdorazowo kiedy ktoś zobaczy czym karmie psa muszę tłumaczyć dlaczego stosuję Caniviton, Cani Agil i karmę po 200 zł za 12kg. słysząc przy tym śmiech lub co najmniej głębokie zdziwienie.
Pomimo tych tłumaczeń niektórzy znajomi dalej nie rozumieją dlaczego tak "wydziwiam" ze swoim psem.
_________________
Adam Szymura
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo miał Pan wyjątkowego pecha, albo trafił Pan w złe miejsce, nie do hodowców ale do kombinatorów.
Walka z dysplazją i dobór rodziców pod kątem eliminacji dysplazji w hodowli powinny być dla hodowcy jednym z podstawowych działań.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Zaczarowana napisał:
Zgadzam sie z tym artykułem - bo widze i nie bede udawac, ze jest rozowo w populacji PL ONków.
Artykuł specjalnie został napisany w ten sposob - to antyreklama, jest artykuł z takiej seri ( powstaja one o roznych rasach i po nich tez niezle 'jezdza' ), bo wszedzie mozna spotkac info zachwalajace rozne rasy i wypisujace ( czesto przesadnie) ich zalety natomiast nikt nie napisał jeszcze nic od drugiej strony - nikt nie pokazał wad ( tak czesto spotykanych).
Ja sie ciesze, ze ktos tak napisał moze bedzie mniej laików kupujacych ONki bezmyslnie, moze najpierw poczytaja ksiazki o wychowaniu i zywieniu itd.

A jesli chodzi o zywienie to akurat ONki ( moim zdaniem) jako jedyna z niewielu ras wymaga duuuzego wkładu w młodym wieku, bo widzac np. Labki karmione karma bez dodatkow witaminowych - zazwyczaj wyrastaja normlane, ONek bez dodatków wyrosnie krzywy i połozonymi uszami - sprawdzone ! ... dlatego dobrze, ze ktos o tym wspomniał.


Co ty sie mozesz zgadzac czy nie jak ty dziecko masz 15 lat Exclamation Exclamation Exclamation Co ty w zyciu widzialas ile psow mialas........litosci.....


Oj Pani Kochana - złe info nie mam 15 lat Laughing


To jest własnie to - zadałam kilka trudnych pytań w innym wątku, a atakowana jestem wszedzie.
Wstyd.
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."


Ostatnio zmieniony przez Zaczarowana dnia Sro Sie 27, 2008 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adams



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowla jest bardzo dobra, znana i nie mam do nikogo zastrzeżeń czy pretensji, a sporego pecha miałem co jednak nie zmienia faktu że na 3 psy jeden trafił mi się zdrowy więc coś chyba jednak jest nie tak. Natomiast z jakiej hodowli był pies mojej sąsiadki nie pamiętam, w każdym bądź razie nie z tej samej co moje psy.

Ale inny przykład podam w ubiegłym tygodniu prześwietliłem sukę na stawy biodrowe. U mnie wszystko ok ale weterynarz mi powiedział że na 8 owczarków tego dnia trzy miały dysplazję, a zdarzało mu się o wiele gorzej.

- cytuję- Każdy pies który w okresie wzrostu nie dostanie pełnowartościowego pokarmu,potrzebnej do właściwego,poprawnego ,zdrowego budulca,nie wyrośnie na okaz zdrowia
Ale przecież stosowanie dobrych pełnowartościowych karm, odżywek na stawy itd. wcale tego nie gwarantuje. Ja wcześniej przy pierwszym z opisanych psów stosowałem odżywki, najlepsze karmy, wnosiłem do 5 miesiąca na 4 schodki u wejścia do domu a jednak pies i tak miał dysplazję E.
_________________
Adam Szymura
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym co Pan pisze to jest różnie.
Mój znajomy który ma kilka owczarków, zajmują z nimi czołowe lokaty na wystawach, karmi własnymi metodami, czyli nie karmą ale różnymi paściami których ja własnej suce w życiu bym nie dał, choćby mnie pokroili, a nie suchą karmą i róznymi preparatami. W życiu nie widziały glukozaminy itd. Prześwietlane były w wieku 10 m-cy wszystko ok. I własnie teraz kiedy mają po 1,5 roku zrobił RTG u Siembiedy i co, mimo że straszyłem go że za dużo biegają i intensywnie wystawiane od klasy szczeniąt to RTG "a".
Genetyka jest nieobliczalna!
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie artykuł napisany w MP jest z jednej racji słuszny w tym, że może większa część ludzi zaprzestanie kupować ON dla 'mody' kierując się strasznie zadziwiającą inteligencją tej rasy w paru osobnikach jak : szarik, Rin Tin Tin,Cywil, Komisarz rex i napewno pare się znajdzie. Może chociaż te 2 % mniej będzie pseudohodowli?
Z drugiej strony nie uważam by ON był złym psem rodzinnym, Yvo a ni Kaja nigdy nie próbowały coś zrobić siostrze 4 letniej chociaż wiadomo, ze każdy pies powinien mieć styczność z dzieckiem tylko pod okiem osoby dorosłej Cool To tylę w tym temacie mogę powiedzieć...
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 7:55 am    Temat postu: mój Pies - artykuł Odpowiedz z cytatem

Witam,
jest siódma rano , sobota... Jem sobie śniadanie i czytam co tu za historie są pisane włos mi się jeży. Więc jeśli mogę wcisnąć swoje przysłowiowe dwa grosze to posłuchajcie...
Moim zdaniem sprawa wygląda tak: większość hodowców sprzedaje swoje zwierzęta pod kątem ewentualnego nabywcy, tzn. że jeśli trafi się przysłowiowy laik wciska mu się coś ostatniego z miotu, lub po prostu własnym zdaniem najmniej wartościowego. Wszak po co zadajemy pytanie " a po co ten piesek? do czego do domu czy na wystawę???"
Oczywiście nie jest to regułą, ale w wielu przypadkach tak jest. Artykuł Pani Nowickiej moim zdaniem jest nieobiektywny. Zgadzam się z Rafałem Ch., czytałem książkę pani Nowickiej o owczarku, zatem wiem co pisze. Moim zdaniem ta Pani nie dohodowała się niczego, przejrzałem wszystkie dostępne mi artykuły i wyniki z tamtych lat i nigdzie nie znalazłem nazwiska pani Nowickiej jakoby by z sukcesami hodowała. Myślę że jej rozgoryczenie było motorem do napisania tak krytycznego artykułu. Obecnie mam 4 mioty, razem ponad 20 psów w hodowli i uwierzcie mi nie mam żadnych problemów zdrowotnych ze swoimi psami. I nigdy nie miałem !!!
I wiecie co??? Zawsze ale to zawsze dodaje własne receptury do szczenięcej karmy, witaminy ogólnodostępne w aptekach i jak do tej pory co??? REWELACJA!
Zatem wniosek, uważam że zły dobór partnera to 35%, zaniedbanie szczeniąt ( nieodrobaczanie DOBRYM środkiem po 14 , 24 dniach, 40... , nieprzygotowanie suki do porodu - umycie sutek, odkażenie etc. ), to kolejne 20% , a reszta???
Sam nie wiem, ale wiem tylko że czasem sami poprzez bawienie i pieszczenie się ze swoimi psami doprowadzamy do różnych chorób.
Zawsze, ale to zawsze stosuje KOZIE MLEKO do odchowu szczeniąt, to dlatego mam swoje własne bo litr jest drogi kosztuje 5 zeta!!!
Uwierzcie mi że żywienie to problem stworzony przez człowieka i firmy lub koncerny. 200 zł za 12 kg karmy to jakaś paranoja, owszem stosuje karmę ( Chicopee ) ale nie ta cena za tą ilość...

Myślę że każdy z nas na podstawie własnych doświadczeń żywieniowych ukształtował swoje zdanie i ile jest nas - hodowców, tyle jest zdań na ten temat. Ja? Ja mam swoje, z każdego biorę tylko to co uważam za najlepsze tworząc własną recepturę życia moich Onków i jak do tej pory z dużym sukcesem. A teraz kończę już bo muszę pędzić....wydoić Balbinę!
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 8:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha, byłbym zapomniał....
Panie Adams współczuję Panu tego pecha! Ale jedno mogę tu Panu oficjalnie obiecać: mianowicie jeśli i tym razem coś się Panu wydarzy z psem dostanie Pan ode mnie za darmo szczeniaka, warunek jest tylko taki, że będzie go Pan wystawiał i kontaktował się z hodowcami w okolicy pańskiego zamieszkania w celu prawidłowego rozwoju, karmienia i wychowania.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group