Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dysplazja a prawo zwrotu szczeniaka do hodowcy...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż za zachwyty nad niemieckim wpisem "noch zugelassen", przez chwilę w tym wątku poczułem się jak na forum "owczarek.pl"
To ja juz wolę HD, ED "A" od Siembiedy i potomstwo też z "A", niech mi ktoś powie że on źle ocenia, niejedno takie "noch zugelassen" z Niemiec dostałoby u niego "C". Oczywiście zdjęcie trzeba robić u niego a nie w lecznicy w "Koziej Wólce".
Jak są stawy dobre to są i nie twórzcie tu nowych teorii. Może być tylko kwestia fuszerki zdjęcia i nic więcej, a SV corocznie odsyła setki źle zrobionych u siebie zdjęć do powtórnego wykonania.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka osób pisze tutaj o ewidentych przekrętach, które robią jacyś hodowcy, w innych wątkach też była poruszana sprawa nieuczciwości.
I nie chodzi mi tutaj o nieszczęsne przesuwanie daty kryć, bo to chyba jest dość powszechne u Niemców( jak się okazuje ) i w sumie mały pikuś do sprawy oszukiwania przy RTG, podawania nieprawdziwych wyników ED,HD ( sv zamiast rodzimych), rozmnażania psów chorych, wadliwych, o słabej psychice, lewe krycia ( tzn z rodowodem i bez ) itp, idt. Jeżeli o tym piszecie tzn. że wiecie, a nie tylko się domyślacie,tzn. że robią to osoby które w jakiś tam sposób znacie. I co ??? I nic . Każdy sobie rzepkę skrobie....to nie ja, to kolega.
A potem czyta się głupoty na owczarku.pl
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus napisał:
Cóż za zachwyty nad niemieckim wpisem "noch zugelassen", przez chwilę w tym wątku poczułem się jak na forum "owczarek.pl"
To ja juz wolę HD, ED "A" od Siembiedy i potomstwo też z "A", niech mi ktoś powie że on źle ocenia, niejedno takie "noch zugelassen" z Niemiec dostałoby u niego "C". Oczywiście zdjęcie trzeba robić u niego a nie w lecznicy w "Koziej Wólce".
Jak są stawy dobre to są i nie twórzcie tu nowych teorii. Może być tylko kwestia fuszerki zdjęcia i nic więcej, a SV corocznie odsyła setki źle zrobionych u siebie zdjęć do powtórnego wykonania.


Tak jest zachwyt nad "noch zugelassen" ponieważ:

Zdjęcie jest dokładniejsze ponieważ się nie składa tylko "główki i panewki" robione ale tez sie patrzy na długość kości, kolana oraz cześć kręgosłupa.

Jak chodzi o odesłanie zdjęcia przez SV to wtedy gdy jest nieczytelne. (za ciemnie lub za jasne). A nieczytelne zdjęcie ma wpływ na ocenę.

A dobre stawy i dobre stawy to jak widać jest różnica. [/img]
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Kilka osób pisze tutaj o ewidentych przekrętach, które robią jacyś hodowcy, w innych wątkach też była poruszana sprawa nieuczciwości.
I nie chodzi mi tutaj o nieszczęsne przesuwanie daty kryć, bo to chyba jest dość powszechne u Niemców( jak się okazuje ) i w sumie mały pikuś do sprawy oszukiwania przy RTG, podawania nieprawdziwych wyników ED,HD ( sv zamiast rodzimych), rozmnażania psów chorych, wadliwych, o słabej psychice, lewe krycia ( tzn z rodowodem i bez ) itp, idt. Jeżeli o tym piszecie tzn. że wiecie, a nie tylko się domyślacie,tzn. że robią to osoby które w jakiś tam sposób znacie. I co ??? I nic . Każdy sobie rzepkę skrobie....to nie ja, to kolega.
A potem czyta się głupoty na owczarku.pl


Agata, te same glupoty sie tez tu czyta, tylko ze tu się wypowiadają "fachowcy" Wink
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basia i V



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 367
Skąd: Krakow

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

setka napisał:
Kilka osób pisze tutaj o ewidentych przekrętach, które robią jacyś hodowcy, w innych wątkach też była poruszana sprawa nieuczciwości.
I nie chodzi mi tutaj o nieszczęsne przesuwanie daty kryć, bo to chyba jest dość powszechne u Niemców( jak się okazuje ) i w sumie mały pikuś do sprawy oszukiwania przy RTG, podawania nieprawdziwych wyników ED,HD ( sv zamiast rodzimych), rozmnażania psów chorych, wadliwych, o słabej psychice, lewe krycia ( tzn z rodowodem i bez ) itp, idt. Jeżeli o tym piszecie tzn. że wiecie, a nie tylko się domyślacie,tzn. że robią to osoby które w jakiś tam sposób znacie. I co ??? I nic .

Nie piszę o przekrętach, ale rozumiem osoby, które o tym wspominają. Tylko co innego jest WIEDZIEĆ, że ktoś robi przekręty, a co innego - udowodnić mu to - bo niby jak?
Osoby zainteresowane "tanim, rasowym, nierodowodowym" szczeniakiem nie napiszą do ZK, bo nie nie wiedzą, czy ich hodowca jest, czy nie jest członkiem związku.
Krąg hodowców to w sumie małe grono ludzi, znających się od lat. Jeśli hodowca A wykryje u hodowcy B szczenięta reklamowane jako bezpapierowe - co powinien zrobić? Ja się poważnie pytam - jakie zachowanie byłoby w tej sytuacji właściwe?
Osobiście brzydzę się donosem, ale to chyba jedyna metoda na taki przekręt. I jeszcze trzeba być w hodowli we właściwym czasie, wykryć szczenięta po suce hodowlanej sprzedawane bez metryk. Kto ma taką kontrolę zrobić? Kierownik i członkowie sekcji oddziału to osoby znane nieuczciwemu hodowcy. Jak ich zobaczy - nie pokaże "trefnych" szczeniąt. A komisja nie może przecież robić rewizji w kojcach, nie ma takich uprawnień. Pozostaje zaufana osoba spoza ZKwP. Nieznana w środowisku, osoba która np nagra rozmowę z hodowca. Brrr brzydzę się tym.
Natomiast jak ukrócić fałszowane egzaminy, testy czy wyniki badań - nie wiem, może oskarżyć fałszerzy o oszustwo? Tylko - skąd wziąć dowody oszustwa?
I myślę, że właśnie dlatego proceder trwa - uczciwi ludzie brzydzą się donosami, podsłuchami czy filmikami robionymi zza plotu, nieuczciwi sami w tym bagnie uczestniczą. I dlatego nikt tego nie zmienia. Od lat.
_________________
Barbara Pawlik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Lut 17, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Basiu, dokładnie tak jest, ze nie ma możliwości udowodnienia bo brak osób, dowodów,itp.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze że i mnie zdziwiło stwierdzenie że lepsze niemieckie noch zugelassen niż polskie A. Inie chciałbym tu negować zdania Pat czy K8,ale HD chyba ma stwierdzić czy zdrowe są stawy biodrowe,a nie w jakim stanie są kolana czy długość kości. Myślę,to oczywiście absolutnie moje zdanie,że jeśli zacznie się w ten sposób podchodzić do prześietleń,to niedługo trzeba bedzie prześwietlać każdy krąg kregosłupa,stawy skokowe,palce i ogon doszukując się tam jakichś anomalii. Niewiem dlaczego akurat w niemczech takie prześwietlenia robią,może to kwestia sprzętu i wiekszego zdjęcia. Regulamin nakazuje prześwietlać w kierunku HD i ED i myślę że to trzeba robić,nie popadać w skrajności. I tu zgadzam się z Ontopusem,zdecydowanie wolę Nasze A,bo to zawsze A. POzdrawiam
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o przekręty,to trudno taki proceder wyeliminować,ale można go ukrócić. Żeby ukrócić sprzedaż szczeniąt bez papierów,wystarczy zakazać sprzedaży szczeniąt również w sąsiedztwie wystaw,a to już bardzo dużo. Połowa tych szczeniaków jest tam przetrzymywana w złych warunkach,założę sie że mało który starszy niż 3 m-ce jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie,a to szczepienie jest obowiązkowe z urzędu i może być karalne. Więc wystarczy poprosić straż miejską o interwencję a oni powinni już sobie poradzić. Żeby ukrócić inne przekręty wystarczy przestać czuć się jak donosiciel,bo gorszym złem jest przymykanie oczu niż robienie czegokolwiek żeby temu przeszkodzić. Wystarczy popatrzeć Jak robi Pani Halina,ona nie obawia się mówić głośno o szfindlach o których wie,i co?, straciła szacunek u ludzi uczciwych?,nie,bo mówi prawdę i odkrywa nieprawdę. Jeśli zamkniemy wszyscy buzię to garstka ludzi,będzie kręcić dla siebie,żeby było im wygodnie,a reszta nich sobie radzi i się męczy. A nagrywanie ludzi czy filmowanie podstępem jest zabronione i trochę chore,więc lepiej głośno krzyczeć na forach i rozdmuchiwać sprawę,bo więcej ludzi się dowie i ktoś taki będzie musiał albo zwinąć swój nieuczciwy interes albo zacząc robić uczciwie. Kiedyś na forum było głośno o hodowli Piaszczysta Górka,ostatnio tego pana nie widziałem w pobliżu wystaw ze szczeniakami po 200 zł,może akurat trochę mu przeszkodzono?. Oby tak
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Jeśli chodzi o przekręty,to trudno taki proceder wyeliminować,ale można go ukrócić. Żeby ukrócić sprzedaż szczeniąt bez papierów,wystarczy zakazać sprzedaży szczeniąt również w sąsiedztwie wystaw,a to już bardzo dużo......
.......więc lepiej głośno krzyczeć na forach i rozdmuchiwać sprawę,bo więcej ludzi się dowie i ktoś taki będzie musiał albo zwinąć swój nieuczciwy interes albo zacząc robić uczciwie. Kiedyś na forum było głośno o hodowli Piaszczysta Górka,ostatnio tego pana nie widziałem w pobliżu wystaw ze szczeniakami po 200 zł,może akurat trochę mu przeszkodzono?. Oby tak



Z tym krzyczeniem na forach należy bardzo uważać.
Krzyczeć każdy może. Również ten nieuczciwy i dopiero wtedy jest jazda....
Dochodzi do tego jeszcze czytanie ze zrozumieniem i umiejętność przesiewania informacji ( ziarna i plewy )
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:

Tylko co innego jest WIEDZIEĆ, że ktoś robi przekręty, a co innego - udowodnić mu to - bo niby jak?
... A komisja nie może przecież robić rewizji w kojcach, nie ma takich uprawnień.
Natomiast jak ukrócić fałszowane egzaminy, testy czy wyniki badań - nie wiem, może oskarżyć fałszerzy o oszustwo? Tylko - skąd wziąć dowody oszustwa?
I myślę, że właśnie dlatego proceder trwa - uczciwi ludzie brzydzą się donosami, podsłuchami czy filmikami robionymi zza plotu, nieuczciwi sami w tym bagnie uczestniczą. I dlatego nikt tego nie zmienia. Od lat.



Właśnie, wiedzieć a udowodnić
Może zmienić prawo?
Może komisja odbioru szczeniąt powinna mieć większe uprawnienia, i nie tylko ona ?
Może oficjalnie filmować testy, egzaminy...
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wróćmy do konkretnej sprawy dysplazja a zwrot szczeniaka.
Czy ty Agatko sprzedając 8 tyg.szczeniaka dasz 100% gwarancji ,że szczeniak będzie wolny od dysplazji,nawet jeśli od pokoleń, rodzice,dziadowie itd., są wolni od dysplazji !?
Nawet w takiej sytuacji,ja jako uczciwy hodowca ,nikogo o tym nie zapewnię ale również nie będę robiła jakiejś wymiany. O reszcie napisałam uprzednio.
A sprawa uczciwości czy nieuczciwości hodowców to zupełnie inny temat.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:


Może wróćmy do konkretnej sprawy dysplazja a zwrot szczeniaka.
Czy ty Agatko sprzedając 8 tyg.szczeniaka dasz 100% gwarancji ,że szczeniak będzie wolny od dysplazji,nawet jeśli od pokoleń, rodzice,dziadowie itd., są wolni od dysplazji.Nawet w takiej sytuacji ja jako uczciwy hodowca ,nikogo o tym nie zapewnię ale również nie będę robiła jakiejś wymiany. O reszcie napisałam uprzednio.
A sprawa uczciwości czy nieuczciwości hodowców to zupełnie inny temat. Exclamation Question


Halinko, tak się tylko podłączyłam jak zaczęliście pisać o przekrętach. Smile

Co do gwarancji, temat na razie mnie nie dotyczy, ale....
ja i myślę, że nikt rozsądny, w świetle obecnych badań, nie da 100%, nawet 90% gwarancji, że szczenię po zdrowych rodzicach,dziadkach idt nie będzie miało dysplazji. I wydaje mi się, że to nie podlega dyskusji.
Natomiast wracając do początku, czyli gwarancje w Stanach - tam jest zupełnie inny rynek i trudno porównywać sytuacje u nas i u nich.
Aczkolwiek ,ciekawym pomysłem ( marketingowym ) wydaje się wprowadzenie gwarancji u nas.
Szczenię z gwarancją kosztuje np. 5000zł. Mając kilkanaście czy kilkadziesią szczeniąt w roku w tej cenie spokojnie można dawać gwarancje zwrotu pieniędzy , częściej wymiany na inny egz. ( ta druga opcja korzystniejsza, bo przecież wiadomo,że część osób tak się przyzwyczaji, że i tak mimo choroby, bo z nią też przecież można żyć , nie odda psiaka ), czy współfinansowanie leczenia. Można spokojnie tak robić mając przebadanych rodziców i wiedząc, że dysplazja w danej " rodzinie " rzadko się zdarza i oczywiście mając ileś tam miotów rocznie.

Tylko, właściwie o czym tu mówić? Ilu chętnych będzie na takie szczeniaki z gwarancją? W takiej cenie?

Problem dotyczy raczej małej grupki osób mających chęć coś robić z psami ( pracujących, wystawiających ). A oni chyba jakoś sobie radzą z hodowcami swoich szczeniąt. W normalnych sytuacjach zawsze można sie porozumieć. Mając do czynienia z normalnymi hodowcami.
I tu znowu można nawiązać do przekrętów i rozmnażaczy... Laughing
_________________
Agata Niemyska


Ostatnio zmieniony przez setka dnia Sob Lis 19, 2011 3:29 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rudzielec...... jak zwykle dobrze gadasz Smile Smile Smile
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
setka



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 689
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawos napisał:
Rudzielec...... jak zwykle dobrze gadasz Smile Smile Smile


Dziękuję.
Nareszcie mnie doceniasz Laughing
_________________
Agata Niemyska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group