Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYNIKI: Wystawa Klubowa 2009
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 12:51 pm    Temat postu: WYNIKI: Wystawa Klubowa 2009 Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Wystawa w Brzesku powinna być przykładem jak można stworzyć luźną, sympatyczna atmosferę i zdrową sportową rywalizację. Sędzia Majsniar ocenił stawki bardzo profesjonalnie i myślę, że powinien częściej gościć na naszych wystawach, przywiązywał dużą wagę do aspektów hodowlanych w ocenie stawki, a to się ceni. Asia i Adam Domańscy no cóż - powiem, że byłem zaskoczony profesjonalnym sędziowaniem, dobrze ustawione stawki i rzetelne opisy każdego psa z uzasadnieniem lokat oraz dokładny opis anatomii. Jak widać są sędziowie którzy znając nasz rynek ON mogą pokazać, że można - czego czasami brakuje sędziom niemieckim, którzy często odwalają swoją robotę czego na pewno nie zrobili by w Niemczech.
Na początku stycznia powinni być wytyczeni sędziowie do odpowiednich klas na naszej wystawie Klubowej, hodowcy i miłośnicy rasy mogli by jeździć za nimi w sezonie w celu promowania swoich ON, sędziowanie miałoby wówczas głęboki sens – gdyż nie byłoby przypadkowości na Klubówce, a sędziowie mogliby dokładnie poznać zaplecze hodowlane ocenianych psów. Forma taka jest od zawsze w Niemczech, co jak widać owocuje sukcesami hodowlanymi.


Co do naszej przyszlej klubowki plotka glosi, ze sedziowac beda panowie w skladzie Czerniakowski,Federak, Szczesniak, Milewski i jakis niemiec......ciekawe no nie......
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pewnie na razie tylko plotki Exclamation

Tydzień temu na zebraniu zarządu KON zadałam pytanie czy były przeprowadzane jakieś oficjalne ustalenia z Klubo-Komisją na temat wspólnej wystawy Klubowej 2009 i dostałam odpowiedź odmowną.
Na tym własnie zebraniu zapadła decyzja Zarządu KON o wystosowaniu do Klubo-Komisji pisma postulującego wspólne spotkanie i omówienie m.in. tej sprawy Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata Horzela



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 147
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje więc, cień nadzieji, że wreszcie na końcu tej sformalizowanej biurokracji zapadnie decyzja o jednej, jedynej wystawie klubowej Exclamation
_________________
Renata Horzela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do sędziów należy podać kandydatury, a my ilością głosów zdecydujemy o obsadzie. Wybrana obsada powinna gościć na wystawach swoich klas już od początku roku i będzie super. Dlaczego głosowanie - ktoś spyta - no bo ja będę głosował żeby Milewski wręczał puchary, a o jakości hodowlanej niech decydują raczej inni Laughing
Powrót do góry
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
To pewnie na razie tylko plotki Exclamation

Tydzień temu na zebraniu zarządu KON zadałam pytanie czy były przeprowadzane jakieś oficjalne ustalenia z Klubo-Komisją na temat wspólnej wystawy Klubowej 2009 i dostałam odpowiedź odmowną.
Na tym własnie zebraniu zapadła decyzja Zarządu KON o wystosowaniu do Klubo-Komisji pisma postulującego wspólne spotkanie i omówienie m.in. tej sprawy Exclamation

No nie znowu jakis meksyk.....na wystawie warszawskiej zarowno pan Czerniakowski jak i pan Szczesniak glosno mowili, ze przyszloroczna klubowka bedzie jedna i wspolna.... czyli wszystko po staremu...duzo sie mowi i malo robi.....
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi śię że podszas krajowej wystawy w Warszawie były prowadzone rozmowy pomiędzy panami Czerniakowskim,Federakiem Kosmalskim i Milewskim na temat zorganizowania wspólnej wystawy klubowej .Niewiem czy czasem powodem wstrzymania dalszych rozmów przez kierownictwo KON nie było wystapienie do ZKwP przez zarząd tego klubu wniosku o przyznanie dużego CWC dla swojej wystawy klubowej(oczym Aśia Domanska nieraczyła poinformować na tym forum)a który to wniosek został niezaakceptowany na pośiedzeniu plenum ZG,myślę że gdyby taki wniosek przeszedł zrównujący status obydwu wystaw to kierownictwo KONu przestałoby być zainteresowane wspólną wystawą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha jeszcze jedno czy na tym zebraniu wszyscy zostali o takim piśmie poinformowani czy była to wiadomość dla wybranych bo napewno nie dla zarządu tego klubu skoro Aśia Domańska nic o takim piśmie podobno nie wiedziała ,to była sprytna zagrywka mająca dać klubowi KON kartę przetargową ,bo skoro obydwie wystawy miałyby taką samą rangę jeżeli chodzi o przyznawane tytuły TO KTÓRA JEST WAŻNIEJSZA ??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe sprawy poruszyłeś Walku Smile .

Tylko nie za bardzo rozumiem co mają wspólnego z powyższą dyskusją Exclamation

Sprawa wysłanego pisma przez Zarząd KON nie jest tajemnicą - wiedzą o tym wszyscy członkowie KON-u obecni na marcowym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym - bo na tym właśnie zebraniu walne zgromadzenie klubu (czyli dla niewtajemniczonych najwyższa władza klubu) podjęło uchwałę o konieczności wystosowania takiego pisma. Pismo nie dotyczyło dużego CWC (bo raczej to chyba wstyd dla owczarkarzy uganiać się za championatami Twisted Evil ) tylko oceny hodowlanej. Była to prośba skierowana do ZG ZKwP, aby ocena z wystawy klubu owczarka niemieckiego była równoważna przy kwalifikacji hodowlanej z oceną z wystawy międzynarodowej lub klubowej. Nie jest to chyba nielogiczny postulat Laughing
Dziwi mnie natomiast bardzo skąd u Ciebie Waldku takie jasnowidztwo - bo do Klubu do dnia dzisiejszego nie spłynęła z ZG ZKwP żadna odpowiedź - ani pozytywna ani odmowna - a minęły już ponad 4 miesiące Shocked
Jeśli byłaby jakakolwiek odpowiedź z ZG - to na pewno owczarkarze by o tym zostali poinformowani - już ja bym na pewno "raczyła" to zrobić Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że nasza klubowa to są jaja i przepychanki personalne, a gdzie idea jakości hodowlanej. Proponuje rozwiązanie: jak się władze nie dogadają to zróbmy sobie ( hodowcy, miłośnicy i właściciele ON ) własną klubówkę wykorzystując niemieckie pieniądze - czyli jedziemy na wystawę światową (wszyscy) i wystawmy tam swoje psy, uzyskane lokaty się pozbiera, a raczej posegreguje na lokaty tylko polskich psów i zrobimy na tym forum normalną listę z wynikami, kto pierwszy, kto drugi itd. np Pies X zdobył np 36 lokatę i jeżeli to będzie najwyższa lokata z polskich psów to jest zwycięzcą VA polski. Laughing Laughing Laughing Sponsorów się znajdzie i pokupimy sobie full nagród, a Admin forum na wspólnej imprezie je powręcza. Władze SV oszaleją jak zobaczą ilość polskich psów, zaczną nas doceniać itd Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
radek



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 37
Skąd: Tomice k/Wadowic

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo interesujace Smile to by sie Niemcy zdziwili Very Happy
_________________
Radosław Rokitka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Widać, że nasza klubowa to są jaja i przepychanki personalne, a gdzie idea jakości hodowlanej. Proponuje rozwiązanie: jak się władze nie dogadają to zróbmy sobie ( hodowcy, miłośnicy i właściciele ON ) własną klubówkę wykorzystując niemieckie pieniądze - czyli jedziemy na wystawę światową (wszyscy) i wystawmy tam swoje psy, uzyskane lokaty się pozbiera, a raczej posegreguje na lokaty tylko polskich psów i zrobimy na tym forum normalną listę z wynikami, kto pierwszy, kto drugi itd. np Pies X zdobył np 36 lokatę i jeżeli to będzie najwyższa lokata z polskich psów to jest zwycięzcą VA polski. Laughing Laughing Laughing Sponsorów się znajdzie i pokupimy sobie full nagród, a Admin forum na wspólnej imprezie je powręcza. Władze SV oszaleją jak zobaczą ilość polskich psów, zaczną nas doceniać itd Laughing Laughing Laughing Laughing


O w pytkę ! jestem zaa ! Laughing Laughing Laughing
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że pomysł Wolf Jar'a tak wszystkich zaszokował, że dyskusja się urwała Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No..mnie tak...choc nawet byłabym ZA Laughing Laughing Laughing
Proponuje za to otworzyc Galerie Polskich psów na BZSZ..od tegoz roku poczynajac....może to trochę innych zdopinguje..


Ostatnio zmieniony przez alexandra dnia Sro Paź 29, 2008 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według ostatnich informacji do sędziowania na klubówce zostali zaproszeni Pan sędzia Feten i Zawadilik(to tak na 99%)a z polskich sędziów prawdopodobnie Pan Federak i Czerniakowski i teraz, a jest nato czas podyskutujmy kto jakie klasy miałby oceniać.Według mnie psy panowieFederak i Feten,a suki panowie Czerniakowski i Zawadilik.Myślę że do pierwszej wystawy rozpoczynającej przyszłoroczny sezon wystawowy ta sprawa powinna być rostrzygnięta tak aby kazdy kto planuje wytawić swoje psy na tej wystawie miał jasną sytuację co do obsady sędziowskiej,dobrzeby było aby organizatorzy wystaw nie tylko owczarkarskich zaprośili tych sędziów do sędziowania na kilku wystawach aby mogli oni rozeznać śię w naszych ON i aby na wystawie klubowej uniknąć przypadkowośći tak jak w niemczech gdzie za śędzią który ocenia psy w danej klaśie na światowce jeżdzą wystawcy mający zamiar wystawić u niego swojego psa czy sukę.Skoro ma to być jedna wspólna wystawa to może warto o tym podyskutowąć już teraz gdyż to obsada sędziowska wzbudza zawsze wiele kontrowersyjnych dyskusji i dlatego warto o tym mówić i pisać już teraz aby na tę wystawę przyjechało jak najwięcej wystawcow,nawet tych którzy ją do tej pory bojkotowali
_________________
Waldemar Łodziński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że założyłam to Forum - bo jest to jednak doskonałe źródło informacji Twisted Evil

Problem jest tylko taki, że nie zawsze są to wiadomości potwierdzone - zdradź nam Waldku - skąd Ty to wszystko wiesz - bo ja jako członek Prezydium Zarządu KON nie wiem na temat wspólnej wystawy Klubowej nic Sad .

Żeby było jasne - jestem jak najbardziej za zorganizowaniem jednej wspólnej wystawy Klubowej - oraz za tym - aby obsada była znana już w tym roku Exclamation

Tylko - muszą być to wiadomości oficjalne - a nie typu "jedna baba drugiej babie".

W SV jest prosto - na grudniowym zebraniu Zarządu Klubu SV zostaje wybrana obsada na Światówkę na przyszły rok i jest ona ŚWIĘTA - tzn. nie spotkałam się z tym, aby została zmieniona.

I chciałabym, aby u nas było tak samo - nie jest to przecież niewykonalne.
Przede wszystkim, aby było wiadomo kto ustala obsadę - bo wtedy wiadomo do kogo kierować ewentualne zażalenia związane ze zmianami w ostatniej chwili (jak to było w tym roku w Krzeszowicach).
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group