Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klubowa w Chinach
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 8:31 am    Temat postu: Klubowa w Chinach Odpowiedz z cytatem

Klubowa w Chinach

Oto link do chińskiej klubowej 2008. W momencie tylko fotki. Jak będę coś więcej wiedziała to dam znać. (A może ktoś inny się dogrzebie do wyników)

http://www.pedigreedatabase.com/gsd/bull…ead/232453.html
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pedigreedatabase.com/gsd/bulletins_read/232453.html
ten link bardziej czytelny......
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką oprawę sobie zrobili widać, że się chce to się ma. Prawie jak na światówce - pozazdrościć.
Powrót do góry
TOMI



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, ale my też chcemy!, tylko że oni już mają, a my nie, dlaczego?, ponieważ moim zdaniem chińskie władze nie tylko się wzorują, ale także ściśle współpracują z Niemcami, a nasze władze?, ignorują Niemców i wszystkich tych co chcą coś zrobić, oczywiście nie dla siebie, ale dla rasy ON!!!! Efekt takich działań wszyscy widzimy.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż..man pewnie "dalej" do niemieckich granic...niz Chinom... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że Chińczycy pościągali dla siebie z Niemiec psy których tylko możemy pozazdrościć.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat jest prosty i Chiny to zrobili dawno i Włosi efekty widać na światówce, niestety prawda jest taka, że bez materiału się nie da, a w Polsce kwitnie produkcja wróciłem wczoraj z krycia Arakiem (ma pełne obłożenie ) de la Ferme Malgre (brat mojej Aby) i pogadaliśmy sobie z Dieterichem o hodowli on nie może sobie wyobrazić dlaczego polskie władze dopuszczają do takiego stanu rzeczy (brak szkoleń brak prześwietleń, brak DNA) przecież to musi siłą rzeczy źle się skończyć. No cóż odpowiedziałem mu, że właśnie dlatego jestem kryć tu i mam prześwietlenia niemieckie. Chińczycy zrobili sobie światówkę u siebie i się tym zapewne bawili - a tak mało trzeba.
Powrót do góry
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alexandra napisał:
No cóż..man pewnie "dalej" do niemieckich granic...niz Chinom... Smile


Dokładnie.
Tak patrzac na zdjecia .. kilka fajnych psów jest Very Happy
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co dziwić, że w Chinach wystawa tak, a nie inaczej wyglądała. Przecież tam owczarki (zapewne inne rasy również) posiadają, kupują, hodują ludzie bardzo zamożni, a ci z nizin społecznych raczej psy konsumują...
Polacy też mogliby kupić czołowe psy czy suki z Niemiec, nie ma w naszym kraju przepisu, który by tego zabraniał. Trzeba tylko mieć na to pieniądze. To czy Chińczycy się czegoś dochowali na tych rewelacyjnych, sprowadzonych z Niemiec egzemplarzach-nie wiem-na światówce psów z ich hodowli nie było widać. I może nie zachwycajmy się nimi tak bezkrytycznie, bo wszyscy wiemy, że właśnie do Chin zazwyczaj trafiają z Niemiec ekstra psy, które w ojczystym kraju mają jakiś problem (prześwietlenie łokci, gigantyczny współczynnik, słabe gryzienie).


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
brawos



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 893
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, to prawda w Chinach jedni hoduja inni konsumuja. Sa gigantyczne pieniadze i straszliwa bieda.
Moim zdaniem my w pierwszej kolejnosci powinnismy zrobic OBOWIAZKOWE DNA Exclamation Nieraz sie slyszy jak to szczeniaki do tatuazu co poniektorzy biora z tak zwanej lapanki i na oko patrza od ktorej to matki... Shocked
_________________
www.brawosbis.pl Wink
"... Bo pies to nie tylko pies, jak wiesz.
Pies to jest wszystko to, co chcesz..."
Ludwik Jerzy Kern
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oman ma rację, że Chiny raczej kupują ale i hodują też z tym, że na zasadach SV. Jest wiele Chińskich, USA psów w niemieckich zakładach szkoleniowych, sam byłem w takim gdzie przyleciała Pani z USA oddać sukę na "komplecik" hodowlany wg zasad SV Wiadomo, że to kosztuje ale chyba nikt nigdzie nie mówił podczas rejestrowania hodowli, że będzie tanio. Oman piszę też, że Chińczycy kupują psy ze słabą psychiką, dysplazją itd - może i tak ale o tym wiedzą w Polsce jest tak samo z tą różnicą, że u nas hoduje się w ciemno bez wiedzy o stawach ED o DNA - myślę, że gdyby wprowadzono obowiązek ED i DNA to 1/3 owczarków i hodowli by po prostu znikła. Reasumując skoro są takie Chiny i im podobni to hodujmy na poziomie to tez zarobimy, lepiej w ten sposób niż kryci byle co byle czym bez ED bez DNA bez szkoleń - to jest jak każdy inny business nie zainwestujesz nie zbierzesz tak właśnie robią Chińczycy - czy dobrze czy źle nie wiem, ale jest u nich na co popatrzeć.
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że kiedy Chińczycy kupują świadomie czołowego psa np. z dysplazją łokciową, to już nie mogą hodować na nim na zasadach SV (bo Koerungu pies nie zrobi). Jednak mimo wszystko to robią, bo liczą na jego potencjał genetyczny, mając zapewne nadzieję, że spośród wielu kryć, jakie będzie miał, urodzi się również potomstwo całkowicie zdrowe i z nim już będą mogli w świecie powalczyć. A w Polsce gdyby ktoś takiego psa kupił to większość by go "zjadła", bo felerny, bo odrzut, bo to i tamto. Chyba powinniśmy się zastanowić do czego chcemy dojść i jaka drogą ? Bo jak widać polityka hodowlana Włochów (również zaczynali od tych niemieckich "odrzutów") już owocuje. W przyszłości z Chińczykami zapewne będzie podobnie. A my znowu zostaniemy daleko w tyle.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w przyszłości nie zostaniemy w tyle my już jesteśmy na końcu Laughing Laughing
Pisałem kiedyś w temacie "zasady hodowli" o różnych aspektach hodowlanych co zakończyło się zerwaniem tematu bo znaleźli się miłośnicy ON, którzy nie zdają sobie sprawy jak jest różnica w kochaniu swego owczarka, a hodowlą tej rasy. Skoro piszę ja czy ktoś inny, że mamy słabe psy to automatycznie powinny iść tematy i pytania dlaczego co robić itd ale znajdą się osoby, które potraktują to jako obrażanie innych - taka polska dupa wołowa. Kończąc temat Chin pogratulować im okazałej imprezy i pod względem jakości psów i oprawy. My będziemy się przygotowywać do międzynarodowej w Poznaniu tam po "jednym" psie w klasie i posypią się CWC, a szef klubu do spraw hodowlanych podsumuje rok 2008 jak zajebisty postęp hodowlany w stosunku do 1998 roku Laughing Laughing
Powrót do góry
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem że Idol Holtkamper Hof jest jakimś wadliwym psem, skoro Oman pisze że Chińczycy skupują wadliwe psy.
W takim razie u nas jest super.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Nie wiedziałem że Idol Holtkamper Hof jest jakimś wadliwym psem, skoro Oman pisze że Chińczycy skupują wadliwe psy. "
Myślałam, że tu nie forum owczarek.pl i niektóre rzeczy można sobie dopowiedzieć, albo się domyślić: Chińczycy kupują również psy bez wad (pomijam eksterier Wink ), jednak są też głównymi skupującymi bardziej znane niemieckie psy z problemami.
Mam nadzieję, że teraz zostało to wystarczająco jasno napisane dla wszystkich Very Happy .

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (świat) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group