Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ON i DON wspolne wystawy ? Paranoja ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 5:54 pm    Temat postu: ON i DON wspolne wystawy ? Paranoja ? Odpowiedz z cytatem

Czytajac sobie dzis strone ZK o. Radom zauwazyłam pewien komunikat.
Nie wiem czy jest on tam od dawna, czy to nowosc.
Wiem jedno - nie zbyt podoba mi sie to co ma wnosic do rasy.

Cytuję:
"Klub wystąpił do Zarządu Głównego ZKwP z wnioskiem o wprowadzenie na krajowych wystawach owczarka niemieckiego począwszy od sezonu wystawowego 2009 r. wyodrębnionych klas owczarków niemieckich długowłosych."

http://www.zkwp.radom.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=34

Czy mi sie tylko wydaje, ale zamiast isc w stronę swiatła ( polepszenia rasy) idziemy w strone otchłani ?
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otchłań czyli wielka kieszeń do napełniania pieniędzy. Skoro wystawy długowłosych to ja pierdziele sprzedałem tyle super anatomicznie kłaczoli ciekawe czy związek mi to zrekompensuje Laughing Laughing Laughing A tak poważnie skoro będą legalne tzn, że zatwierdzamy jedną z wad ON - niedługo zrobią wystawy ON z klapniętymi uszami, z 6 jedynkami, bezjądrowców itd.
Jak zaczną rozmnażać kłaki to zanik podszerstka bedzie musiał iść w parze z produkcją odzieży ochronnej na zimę Laughing Laughing
Dlaczego Klub nie wystąpi z wnioskiem do zarządu o obowiązkowe ED HD DNA wyszkolenie czyli rzeczy, które polepszą nasze ON jak się wzorować na pomysłach SV to tych co polepszą jakość ON w Polsce, a nie nabiją kasę związkowi i rozpowszechnią i tak potężną szarą strefę hodowlaną.
Powrót do góry
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:

Dlaczego Klub nie wystąpi z wnioskiem do zarządu o obowiązkowe ED HD DNA wyszkolenie czyli rzeczy, które polepszą nasze ON jak się wzorować na pomysłach SV to tych co polepszą jakość ON w Polsce, a nie nabiją kasę związkowi i rozpowszechnią i tak potężną szarą strefę hodowlaną.

Swietnie to ująłes. Laughing Zgadzam się z tym całkowicie.
Ciekawie beda te wystawy wyglądały.....tu ON krótkowłose -Tu długowłose??/a może obie odmiany na jednym ringu..i stolik do postawienie psa celem wymacania anatomi Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten temat był już omawiany tutaj:
http://www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl/forum/viewtopic.php?t=160&sid=9f97e7f61416ed993e689d4debe58c9e


Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do szczegółów technicznych sędziowania: mają być oddzielne ringi dla ONów i DONów. Sędziowanie jak u innych ras z odmianą długo i krótkowłosą np. collie.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie oddzielne ringi jak nie ma zazwyczaj jednego porządnego dla krótkowłosych - to się by chyba organizatorzy pozabijają - bydzie ubaw. No i jak sprawdzają czy krótkowłose nie są farbowane to będą musieli sędziowie sprawdzać czy kłaczole nie mają przedłużanych piór Laughing Laughing Laughing no i nie daj Boże gdyby padało Laughing Laughing Laughing Niech żyje nam polski kraj. Nasz Klub można porównać do kostki rubika - kręci się jak się da i g...... z tego wychodzi.
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mam pytanie do ZK (głównego) czy można będzie wystawiać długowłose arbajty Laughing
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niech żyje nam polski kraj. " Owszem Very Happy , jednak nie zapominajmy, że to od SV się zaczęło.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SV ma ED HD i DNA i Korung od bardzo dawna i jakoś w polsce żadne wnioski do władz nie poszły, a tu masz jaka szybkość Laughing
Powrót do góry
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież chodzi o nowych członków tak SV jak i ZKwP czyli o kasę. Wtedy zawsze jest szybciej Cool .
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech Polski ZK (główny) wystąpi o datacje unijne, a nie tworzy jaja - choć może będziemy pierwsi z taką wystawą z kłaczolami na świecie i Chiny od nas będą kupowali championy. Może ktoś mi powie gdzie znajdę kłaczola VA pokryje moją Hankę Laughing Laughing
Powrót do góry
northaus



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 73
Skąd: Koszalin

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZKWP = PZPN
_________________
www.northaus.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wreszcie pomyślcie czy nie najwyższy czas się oddzielić!
I przyjąć regulamin SV(poza noch zugellasen)
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
DesperadoK9
Gość





PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemcy nas wysmieja Smile
Powrót do góry
Zaczarowana



Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 184
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli widze opinie podobne do mojej - ZK leci na kase i tyle.
Ja tez sie zastanawiam czemu tak ciezko zrobic cos w kierunku ED i DNA obowiązkowego, a tak łatwo zajac sie czyms co nic dobrego nie wrozy.
No ale .. słowo KASA wyjaśnia wszystko.
Przykre to jest. Crying or Very sad
_________________
Dorota Poklękowska
"Take this trouble for me: Make sure my shepherd dog remains a working dog, for I have struggled all my life long for that aim."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group