Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ON i DON wspolne wystawy ? Paranoja ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lisica



Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 81
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia i V napisał:
lisica napisał:
A klasa otwarta będzie przepełniona w przeciwności do użytkowej w ringu DON oczywiście.
Na dzień dzisiejszy klasa użytkowa DON w ringu chodzi jak otwarta,nie ma mowy o kłusie przy nodze bez smyczy,gdyby jakikolwiek sędzia się na to odważył to zafundował by widzom ring ale z walkami psów


Nie bardzo rozumiem, czemu DON mialyby miec gorsze wyniki w szkoleniu, niz obecne ON-y? Przeciez to te same geny! Nie znam sie zbyt na DON-ach, wiem tyle, ze czesto sa bardzo ladnie zbudowane anatomicznie i mają sklonność do gigantyzmu (nie trzymaja parametrow wzrostu). Ale nikt jakos dotychczas nie pisal o tym, ze maja z definicji slaba (slabsza od ON eksterierowych) psychike...
Chyba, ze zastosowalas jakis skrot myslowy, a ja go zalapalam?

Miałam na myśli dokładnie to co napisała Zaczarowana.
DON wcale nie są gorsze od ON pod warunkiem że trzymają wymiar.Natomiast jeśli chodzi o dobre DON po ON to jeśli robione były pod hodowlankę,spaprano je pod względem szkoleniowym,PSO odkręcić takiego psa i przestawić na IPO jest wyzwaniem nie lada(znam z autopsji , głupich nie sieją sami się rodzą a głupia to ja)Dobór hodowlany prowadzony tylko i wyłącznie pod względem eksterieru i to bez rozumu.Preferowane olbrzymie osobniki.Skutek to produkcja czegoś co wygląda jak Owczarek natomiast jeśli chodzi o cechy charakteru Crying or Very sad>Byłam światkiem testów psychicznych na jednej z wystaw DON,a że przyjechałam prosto z seminarium z Krzyśkiem Wilamowiczem,kontrast był porażający.
Mam u siebie dwa kłaki(ZOND) syna DAKARA De-Bes i wnuka TIMO vom Berrekastena,wilczasty przepięknie wybarwiony,z olbrzymią samczą głową,wybitnego w kwestii popędów,ale co z tego jest olbrzymi 73 cm w kłębie,waga 47 kg.Robiony pod IPO i OBI.Jego masa nie pozwala mu na osiągnięcie takich wyników jak LUCYNIE Wolf-Gang(FCI),równie dobra pod względem popędów ,która jest drobna(58 cm kłąb waga 25 kg) i prędkością dorównuje Borderom.
Nie sądzę aby hodowcy DON nagle zasilili szeregi ZKwP,może niewielu,bat stanowicie Wy hodowcy ON,na szczęscie,za wysokie wymagania,aczkolwiek z tego co wiem to paru ambitnych miłośników kłaków czeka w blokach na oficjalne ogłoszenie zmiany wzorca.

Moim skromnym laickim zdaniem,to ZKwP powinien wraz ze zmianą wzorca wprowadzić wymagania z SV takie jak ED,HD,ZW,DNA, obowiązkowo,aczkolwiek szanujący się hodowca spełnia wymogi SV,mimo że nie ma takiego obowiązku w świetle ustaleń ZKwP.
Pytanie co z tym fantem zrobicie Wy hodowcy ON jak będzie wyglądało kojarzenie par,pod kontem włosa,bo jednak kłaki u gawiedzi są bardziej popularne.
Na ile będziecie mieć odwagi aby piętnować producentów,ilu zwietrzy kasę.Ilu z Was będzie prowadzić dobór potencjalnego właściciela dla szczenięcia.
Wielki szacunek dla hodowli Wolf-Gang,za Lucynę,nie sprzedali jej do potencjalnego producenta, mimo korzystnej oferty cenowej,niejednej
Priorytetem dla nich było szkolenie suki, nie rozmnażanie,notabene dalej stanowi ich własność,bo odroczyli termin zapłaty.

Generalnie jeśli chodzi o sztukę hodowania, to co za różnica czy ON czy DON,mają być owczarkami niemieckimi w całym spektrum a wykładnią ,osiągnięcia np. na zwodach IPO.

Na marginesie z pewnym rozbawieniem będę obserwować, co zrobią stowarzyszenia wzajemnej adoracji,hodujące DON
Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy juz newsy prosto z Niemiec.
Długowłosy owczarek niemiecki został uznany jako rasa,przeforsowany w SV i FCI.Najprawdopodobniej wejda w zycie od 01.01.2010!
Dokładne wytyczne i informacje będa podane w najblizszym numerze SV.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
zender



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 18
Skąd: Osiek

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

zatem pozostaje tylko czekac i liczyc ze wszystko bedzie jak trzeba bo dziwne aby DON kundelkiem byl !, pzoatym moda na dlugi wlos tez minie kiedys ale to ma chyba znaczenie tylko dla producentow a nie hodowcow!

pozdrawiam

Konrad Zenderowski
_________________
Konrad Zenderowski
BLANKA Dan-Woj-Mat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Wystawy (Polska) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group