Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweł dykowski



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 139
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku!!!!

Na Boga przecież tu nikt nie napisał że neguje DNA, ED, czy HD, tylko wyraźnie napisano że co poniektórym chodzi o to żeby stworzyc u nas taki Klub i takie warunki żeby tak jak w Niemczech było to przez inne kraje respektowane!!!

Nie możesz pisać że Ci co nie maja kasy nie powinni się zajmować O.N.!!!
a co to jest sport dla elity do cholery jasnej???

Właśnie tacy jak ty powinni wpływać aktywnym udziałem w polskich imprezach po to by by wywrzeć nacisk na naszych możnowładców żeby w końcu stanęli w naszej obronie, żebyśmy nie musieli jechać do niemiec aby dostać wpis o DNA czy RTG.

a i jeszcze jedno. 780 zł to koszt samych dokumentów. Dolicz jeszcze np dojazd choćby Rafała który mieszka w okolicy Rzeszowa.............

Ta kwota sie przynajmniej podwoi....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jarek



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 78
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.Marku,ja doskonale wiem ile co kosztuje,sam jeżdże,mam 700km do granicy...ale nie pisze że ma to robić kazdy..nikt nie neguje robienia tego wszystkiego
Ps. Hodowla Aurelius czy Amur nie są to hodowle czołowe- tu mysle o tych które są wystawiane w konkurencji hodowla.Oczywiście nie są to masówki,poza wyjątkami ,suki są u ludzi itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,porównanie telewizora do owczarka to tylko Pan mógł wymyślić. Kupując telewizor mam do wyboru najwyżej model. Kupując ON mam do wyboru,polskie warunki które muszę spełnić chcąc być hodowcą i te niemieckie na które mogę się zgodzić i dobrowolnie je przyjąć lub nie. Puki co hodowla to hobby i dostępna dla wszystkich zainteresowanych NA SZCZĘŚCIE i na wymogi SV nie muszę się decydować,jeśli mnie nie stać. Jeśli chodzi o producentów to jak najbardziej jestem za wyeliminowaniem ich z grona hodowców. dlaczego Pan nie pokaże palcem i nie powie głośno że ten czy ten niby jest hodowcą a kryje na dziko,dlaczego się Pan nie odważy i nie powie tego?,czyżby się nie chciał Pan nikomu narażać?,
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu, to zachęcony przez Wolf Jar jednak się wybiorę(gdyż się wahałem) na wystawę do mojego miasta wojewódzkiego.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł piszesz, że nikt nie neguje ED HD I DNA to skoro są ważne to niech je robią to, że w niemczech no cóż ja tego nie organizowałem - włosi potrafią jakoś robić. Piszesz na temat noch zugelasen - mają to fakt - moja odpowiedź chciałbym mieć Pakrosa nawet z takimi stawami i jego syna.

Rafał Ch piszesz o jakim zdrowiu mówię o taki , że ED HD jest obowiązkowe, a u nas nie zdrowie to to, że suki bez prześwietleń stawów przednich są kryte psami też bez ED- czyli zdrowie bo z braku wiedzy stworzymy za szczeniaki. Nie wierze, że jak ktoś tanio prześwietla w polsce tył przy tych samych przebytych kilometrach nie dopłaci do prześwietlenia przody - dlaczego tego nie robią co z tym maja wspólnego niemcy?

I na już ostateczny mój koniec z tym forum - powiem, że nigdy mi nie chodziło o to , że niemcy nas szanują czy o ich wielbienie - Panowie chodziło mi o ich zasady, które kynologicznie są najlepsze i nie potrzeba nad tym dyskutować jak Wy to robicie wystarczy jechać na światówkę i zobaczyć samemu.

Ontopus jeź na tą wystawę na pewno swoją obecnością poprawisz jakość owczarka w polsce bo na razie na żadnym poście nic konkretnego nie napisałeś odnośnie zasad hodowli czy szkoleń.
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę napisać Wolf-Jar,że po przeczytaniu pańskich postów widać pańską pychę, butność, tupet.Ja hoduję znacznie dłużej od Pana ale niestety jestem w podobnej sytuacji jak Rafał i też radzę sobie jak mogę.Nie robię korungów,HD,ED i DNA w Niemczech,bo mnie nie stać na to.Czy teraz,dlatego,że Pan,majętny człowiek/tak się domyślam/znalazł się w świecie owczarkarzy mam zrezygnować z hodowli Question
Pana aspiracje do hodowania owczarków niemieckich są tak wygórowane,że zastanawiam się czy nasze przepisy hodowlane zaspakajają pańskie ambicje.
Radzę przenieś swoją hodowlę do Niemiec Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Rafał Ch. Hodowla to nie hobby, hodowla to obowiązek i warunki na jakie zgodził się pan otrzymując przydomek nich Pan przeczyta co. Hodowla to kynologia, hobbystycznie to może Pan mieć owczarka ale jego rozmnażanie z hobby nie ma nic wspólnego.
Nie muszę pokazywać palcem ludzi którzy z tego żyją wystarczy pooglądać serwisy i zobaczyć jak co rok te same suki kryte są tym samym psem bez efektów, a mimo to nadal mioty są te same.

Do Jarek. Jeżeli uważa Pan , że hodowla Aureliusz nie jest czołowa to przypomnę Panu , że właściciel tej hodowli jest właścicielem dwóch psów VA i suk z wysokimi lokatami. W niemczech przydomek nie jest tak ważny jak u nas tam jest współpraca i Vegas z takowej powstał.

Napiszcie wreszcie coś swego, coś wnieście, załóżcie temat, opiszcie swoje sposoby na poprawę rasy ON bo bezwzględnie ona wymaga poprawy - Chociaż raz nie krytykujcie tych co coś piszą nawet jeżeli niektórych obrażają, wszystkim nie da się dogodzić.
Powrót do góry
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Muszę napisać Wolf-Jar,że po przeczytaniu pańskich postów widać pańską pychę, butność, tupet.Ja hoduję znacznie dłużej od Pana ale niestety jestem w podobnej sytuacji jak Rafał i też radzę sobie jak mogę.Nie robię korungów,HD,ED i DNA w Niemczech,bo mnie nie stać na to.Czy teraz,dlatego,że Pan,majętny człowiek/tak się domyślam/znalazł się w świecie owczarkarzy mam zrezygnować z hodowli Question
Pana aspiracje do hodowania owczarków niemieckich są tak wygórowane,że zastanawiam się czy nasze przepisy hodowlane zaspakajają pańskie ambicje.
Radzę przenieś swoją hodowlę do Niemiec Exclamation


Widzi Pani u mnie pychę i tupet bo chcę znać jakość stawów swoich suk i psa, którym będę kryć, a polskie przepisy hodowlane zmuszają mnie do robienia tego w niemczech - chyba Pani się pojęcia pomieszały. Pomału można wyliczyć komu zależy na niestosowaniu podstaw hodowli ED HD i DNA.
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar napisał:
Grandziocha napisał:
Muszę napisać Wolf-Jar,że po przeczytaniu pańskich postów widać pańską pychę, butność, tupet.Ja hoduję znacznie dłużej od Pana ale niestety jestem w podobnej sytuacji jak Rafał i też radzę sobie jak mogę.Nie robię korungów,HD,ED i DNA w Niemczech,bo mnie nie stać na to.Czy teraz,dlatego,że Pan,majętny człowiek/tak się domyślam/znalazł się w świecie owczarkarzy mam zrezygnować z hodowli Question
Pana aspiracje do hodowania owczarków niemieckich są tak wygórowane,że zastanawiam się czy nasze przepisy hodowlane zaspakajają pańskie ambicje.
Radzę przenieś swoją hodowlę do Niemiec Exclamation


Widzi Pani u mnie pychę i tupet bo chcę znać jakość stawów swoich suk i psa, którym będę kryć, a polskie przepisy hodowlane zmuszają mnie do robienia tego w niemczech - chyba Pani się pojęcia pomieszały. Pomału można wyliczyć komu zależy na niestosowaniu podstaw hodowli ED HD i DNA.


Zgoda ale nie może Pan narzucać komuś swojej woli,nie może Pan odpowiadać komuś,że jak nie stać na hodowanie owczarków to ma zrezygnować.Wydaje mi sie ,że się Pan za daleko posunął. Rolling Eyes
Skoro Panu aż tak bardzo zależy na tym,to może Pan zasponsoruje tym biedniejszym hodowcom,... oczywiście robienie podstaw hodowli w Niemczech.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i tak ale w sumie taka prawda. Powiem na koniec, że naprawdę ciężko pracowałem aby odłożyć pieniądze na zbudowanie hodowli potem ciężko pracowałem na zakup materiału hodowlanego robiłem w ten sam sposób co z moją firmą. Czy mi się w hodowli uda czy nie - nie wiem ale wiej jedno, że jeżeli mi się uda to będę zajebiście zadowolony, a jeżeli się nie uda to nie będę na siebie zły bo będę wiedział, że zrobiłem wszystko tak jak powinno być zrobione - ot i to cała prawda o tym wszystkim, a proszę mi uwierzyć, że pieniądze z nieba mi nie lecą. Rygorystyczne przepisy SV są może drogie ale mają służyć rasie owczarka i widząc wyniki czy w Niemczech czy we Włoszech służą, a nasze raczej nie. Do zobaczenia nigdy Cool
Powrót do góry
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolf Jar : na wystawie w Kielcach pewnie że podniosę poziom bo pojadę tam na socjal z zarąbistą jak na ten moment(4 miesiące) córką Diggera Elzmundungsraum.
Niestety nie jest to zwierzątko z Niemiec tylko polskiej "produkcji" i na dodatek nie za ciężkie pieniądze wysmarowane niemcowi, tylko na zasadach współpracy hodowlanej, więc to dla ciebie pewnie coś gorszego.
A fotki ze szkolenia "Diggerów" wkrótce na forum. Very Happy
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
Cytat:
Rygorystyczne przepisy SV są może drogie ale mają służyć rasie owczarka i widząc wyniki czy w Niemczech czy we Włoszech służą, a nasze raczej nie. Do zobaczenia nigdy Cool


Ma Pan rację.
Niemcy wszystkie te swoje aktualne przepisy wprowadzali latami a nie od razu z dnia na dzień.Mnie bardziej boli to ,że u nas jedni idą krok za krokiem do przodu a inni za plecami robią kroki w tył a tym samym opóżniają marsz do przodu.
Już mieliśmy IPO dla suk,mieliśmy dobre testy,teraz można by było wprowadzić obowiązkowe ED a za rok licencje ,za 2-3 lata jak by się znalazła baza to DNA.I to wszystko w Polsce po rozsądnej cenie,...a tak,sam Pan widzi co się dzieje. Crying or Very sad
I nie trzeba sprawy stawiać na ostrzu noża Exclamation
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wolf Jar
Gość





PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ontopus - też mam zarąbistą sukę z mojej hodowli ale czy jest naprawdę zarąbista to sprawdzę na landówce przyszłorocznej( a nie na swoim podwórku) w porównaniu z innymi zarąbistymi sukami Laughing Laughing I na koniec Ci powiem odnośnie tych wielkich pieniędzy, które się płaci Niemcom - skąd u Ciebie taka wiedza , że były ciężkie pieniądze - nie wiesz to nie pierdziel bo tylko to potrafisz.

Do Pani Grandziochy - DNA i ED i HD nigdy nie będą tanie ich cena jest uzależniona od sprzęty na którym się to robi ale najdroższe jest utrzymanie servera baz danych powyższych badań. Nawet gdyby w polsce było to możliwe to po zakupie sprzętu i stworzeniu servera z bazą danych ceny będą dużo wyższe niż niemieckie bo w polsce takie zabawy informatyczne są droższe. A tak przy okazji to ED HD i DNA robione w polsce a sprawdzane w niemczech są droższe bo nasz klub pobiera prowizję i trwa to długo dłużej.
Powrót do góry
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tak przy okazji to ED HD i DNA robione w polsce a sprawdzane w niemczech są droższe bo nasz klub pobiera prowizję i trwa to długo dłużej.


Wiem o tym,słyszałam tu i ówdzie,że KON podobno pobiera oprócz normalnych opłat,jeszcze dodatkowo około 200zł.Tylko ,że mnie chodziło o to żeby wogóle w Polsce było to robione a nie wysyłane do Niemiec.
Zastanawiam się, jak Słowacy,Czesi,Włosi,Holendrzy,Francuzi a nawet Chińczycy,sobie z tym radzą.Czy oni wszyscy robią ED,HD i DNA w Niemczech Question albo tam wysyłają zdjęcia czy krew do badań Question Może ktoś wie. Smile
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do osiągnięć konkretnych hodowli w stosunku do ilości posiadanych przez nie suk i rodzących się w ciągu roku miotów. Również uważam, że najbardziej zauważalne na światówce są hodowle, w których rodzi się dużo miotów (ja też jeżdżę do Niemiec i też rozmawiam z tamtejszymi hodowcami). Tak się składa, że bliższy kontakt mamy z hodowlą "Fichtenschlag", o której chyba można powiedzieć, że pokazuje bardziej czołowe suki na świecie, ale doskonale wiem, że u nich rodzi się po 3-5 miotów w miesiącu. Przy takiej ilości szczeniąt łatwiej jest wybrać te "naj".
A co do Vegasa jako owocu współpracy hodowców - Vegas urodził się w hodowli wielorasowej. Poza owczarkami hoduje się tam yorki, buldożki francuskie, cocker spaniele i coś jeszcze. Nie podejrzewam hodowcy - pana Francisa o wybitną znajomość rasy ON, a raczej o fenomenalne szczęście przy wyborze partnera (Pakrosa) dla swojej suki, czego efektem jest Vegas.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group