Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:
Gdyby tak nie było nie było by takich sytuacji jak np:
- gdyby ta suka miała korung to by była dzisiaj pierwsza a tak jest piąta czy dziesiąta. ( tak było np z Giną Jurka Falisza )

a co to ma do cholery do rzeczy?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


W przypadku Giny chodziło przecież nie o lokatę tylko o ocenę. Skończyła trzy i pół roku i według regulaminu SV, jesli nie ma licencji nie może otrzymac oceny dokonałej. Możemy się z tym zgadzac lub też nie - ale wytłumaczenie było jak najbardziej klarowne.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paweł dykowski napisał:


Czy Twoim zdaniem korung który miał miejsce w Miliczu był czymś szczególnym????????????
Czy gina Fenomen z Nieporętu twoim zdaniem jest gorsza niż np. moja Blue czy barbarossa które to tenże korung mają??????
NIE!!!!!!!!!!!
Ale powiem to kiedy okaże sie że ta super suka nie daje dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozumiesz to???? Jej wartośc hodowlaną oceni jej wlasne potomstwo a nie korung!!!!!



Tzn. mam rozumieć przez analogię, że szkolenie jest też niepotrzebne Question Bo nie stanowi o wartości hodowlanej suki Question

A Gina jest na stan aktualny gorsza od Blue czy Barbarossy - bo nie ma szansy urodzić psa/suki VA Twisted Evil
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:


Wiem o tym,słyszałam tu i ówdzie,że KON podobno pobiera oprócz normalnych opłat,jeszcze dodatkowo około 200zł.
Tylko ,że mnie chodziło o to żeby wogóle w Polsce było to robione a nie wysyłane do Niemiec.
Zastanawiam się, jak Słowacy,Czesi,Włosi,Holendrzy,Francuzi a nawet Chińczycy,sobie z tym radzą.Czy oni wszyscy robią ED,HD i DNA w Niemczech Question albo tam wysyłają zdjęcia czy krew do badań Question Może ktoś wie. Smile


Jest to prawda, że Klub pobiera opłatę 200zł (przelew, wysyłka zdjęć) - nie mam pojęcia ile płaci się teraz za przelew zagraniczny w Banku Millenium - zapewne mniej niż 2 lata temu - spróbuję poruszyć tą sprawę na zebraniu i mam nadzieję, że uda sie tą opłatę zmniejszyć Exclamation

A co do innych krajów - wiem, że w Czechach Meloun działa na podobnej zasadzie jak u nas Siembieda - tzn. prześwietla i wysyła do Niemiec Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oman



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Poręba Żegoty

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włosi i Francuzi nie maja problemu: ich prześwietlenia są przez Niemców uznawane do Koerungu.

Agnieszka (wredna żona Pawła Twisted Evil )
_________________
Agnieszka Moscoa Zeledon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renata Horzela napisał:
Asiu, od czego więc należy rozpocząć starania o uzyskanie takiej możliwości nowej licencji hodowlanej Question Question Question


SV nie będzie rozmawiać z Klubo-Komisją tylko z KON-em, natomiast ZG ZKwP - wręcz przecwnie Exclamation

Więc dopóki KON nie dogada się z Klubo-Komisją - a jak widac na tym Forum szanse są nikłe - nic się w Polsce nie ruszy Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

A dlaczego nie wystąpić wspólnie na piśmie,na którym będą podpisy Przew. i kogoś jeszcze z Zarządu KON-u i Klub-Komisji.Wydaje mi się,że nie chodzi o to by tylko Klub-Komisja albo tylko KON ale razem wspólnie,.. na jednym papierku z jakimś wnioskiem czy postulatem,obie strony składają podpisy.


Ja jestem jak najbardziej za. Klub wysłał do Klubo-Komisji pismo z propozycją spotkania dotyczącego wystawy klubowej 2009 - można też podyskutować wtedy na temat regulaminu SV. Na razie jednak nie przyszła jeszcze odpowiedź z Klubo-Komisji - czas więc pokaże, co z tego wyniknie.
Zebranie KON jest 22 listopada.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Doskonale wiesz Asiu o tym, że półtora roku temu Klubo-Komisja złożyła wniosek o przegląd hodowlany, w którym warunkiem było IPO u suk - byłaś współautorem tego projektu!!! Główna Komisja Hodowlana odrzuciiła wniosek Klubo-Komisji, ponieważ wg koncepcji hodowców psów innych ras IPO jest zbędne!


Domyślam się, że chodzi o spotkanie kierowników sekcji w 2006 roku na którym omawiano projekt takiego przeglądu hodowlanego Exclamation Nic mi nie wiadomo o tym, że projekt ten był przedstawiany na Plenum ZG i że został odrzucony Exclamation Myślałam, że umarł tak jak wiele innych projektów (ponad rok temu poprawiałam też projekt regulaminu wystaw ON - i co też został odrzucony - czy wogóle nie został nigdzie przedstawiony).

Według mnie - jeśli został odrzucony - to powinno się poprosić o uzasadnienie odrzucenia. I spróbować ponownie Exclamation Ale na tamtym jednym spotkaniu kierowników sekcji się niestety skończyło Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Problemem jest to, że w skostniałych strukturach ZKwP, wrzuceni jesteśmy z innymi rasami do jednego wora. A decydenci o owczarkach wiedzą tyle, że owczarkarze są podzieleni, nie zdolni do wspólnego działania, więc zarazem nieszkodliwi i nie trzeba się z nami liczyć!


O widzisz - z tym zgadzam się w 100 %. I o tym samym pisałam w tym swoim artykule sprzed roku, który wkleiłam w innym wątku Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Zamiast jątrzyć i koncentrować uwagę na podziale owczarkarzy w zakresie wspólnej wystawy,


A uważasz, że kto jątrzy w temacie wspólnej wystawy Question Bo według mnie Waldek Łodziński (Kenzo), który na tym Forum reprezentuje stanowisko Klubo-Komisji Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Basiu, już była taka akcja... Za pośrednictwem Jacentusa i bezpośrednio zebraliśmy podpisy pod protestem dot. zniesienia IPO suk... Podpisało się pod nim wielu owczarkarzy i hodowców - więcej niż zrzesza Klub... I co? .


A gdzie został przesłany taki protest Question
Bo ja tylko wiem, że na Jacentusie podpisywali się zwolennicy szkolenia suk (ja również) Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafił tam gdzie był adresowany!!! Do Zarządu Głównego i na ręce Pani Junikiewicz!
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenzo napisał:
Widzę że Aśia rozpoczeła już chyba kampanię wyborczą do ZG w przyszłym roku tylko śię dziwię czy tak jawne i bezpardonowe atakowanie klubo Komisji a zwłaszcza Pana Czerniakowskiego Ći w tym pomoże .Jak do tej pory sędziowie (a ty jesteś nim od niedawna) nigdy nie występowali publicznie z takimi atakami i pomówieniami przćiwko sobie obie,myślę że to może być tak zwana woda sodowa(parę sukcesów i już)


Widzę, że Waldek Łodziński nie ustaje w jątrzeniu Exclamation
Ciągle jestem podejrzewana o jakieś dziwne dążenie do władzy, kampanię wyborczą do ZG etc.
Ja naprawdę zaspokajam w pełni swoje ambicje w ramach pracy zawodowej - i tytuł "prezes psiego związku" nie brzmi dla mnie dumnie Laughing
Natomiast mam wrażenie, że niektórzy działacze władz ON - wręcz przeciwnie - mają w nosie naszą rasę, a marzy im się wyłącznie "stołek" w Zarządzie Głównym Exclamation

Co do wody sodowej, która ponoć uderzyła mi do głowy - to jeśli uda mi się kiedyś uzyskać tytuł profesora - może wtedy będę mieć "bąbelki w głowie" (chociaż jak znam siebie - to raczej nie). Na razie jednak nie mam powodu do samouwielbienia Twisted Evil

Ponieważ ciągle jestem posądzana o ataki na Pana Czerniakowskiego - więc może wreszcie powiem wprost - to co najbardziej mi się nie podoba, to to, że nie raczy zniżać się do poziomu rozmów z "szarymi owczarkarzami" (pomimo, że jest zapisany na Forum) i wysyła tutaj swoich heroldów.
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K8 napisał:
Trafił tam gdzie był adresowany!!! Do Zarządu Głównego i na ręce Pani Junikiewicz!


Tzn. co - wydrukowaliście listę z Jacentusa i została ona posłana Question Czy chodzi o jakieś inne pismo Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
LN



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 115
Skąd: Szczecin/ Dobra

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
K8 napisał:
Doskonale wiesz Asiu o tym, że półtora roku temu Klubo-Komisja złożyła wniosek o przegląd hodowlany, w którym warunkiem było IPO u suk - byłaś współautorem tego projektu!!! Główna Komisja Hodowlana odrzuciiła wniosek Klubo-Komisji, ponieważ wg koncepcji hodowców psów innych ras IPO jest zbędne!


Domyślam się, że chodzi o spotkanie kierowników sekcji w 2006 roku na którym omawiano projekt takiego przeglądu hodowlanego Exclamation Nic mi nie wiadomo o tym, że projekt ten był przedstawiany na Plenum ZG i że został odrzucony Exclamation Myślałam, że umarł tak jak wiele innych projektów (ponad rok temu poprawiałam też projekt regulaminu wystaw ON - i co też został odrzucony - czy wogóle nie został nigdzie przedstawiony).

Według mnie - jeśli został odrzucony - to powinno się poprosić o uzasadnienie odrzucenia. I spróbować ponownie Exclamation Ale na tamtym jednym spotkaniu kierowników sekcji się niestety skończyło Exclamation


Chyba pamietasz Asiu , jaka wtedy była ,,oszałamiająca" frekwencja? I jak strasznie wszystkim kierownikom sekcji zależało na zmianie przeglądu, wprowadzeniu szkolenia suk itp.......
_________________
www.anarchia-box.com
owczarki niemieckie & goldeny
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Klub wysłał do Klubo-Komisji pismo z propozycją spotkania dotyczącego wystawy klubowej 2009 - można też podyskutować wtedy na temat regulaminu SV. Na razie jednak nie przyszła jeszcze odpowiedź z Klubo-Komisji - czas więc pokaże, co z tego wyniknie.
Zebranie KON jest 22 listopada.


Mam nadzieję ,że Klub-Komisja skorzysta z zaproszenia,o co bardzo tu na forum proszę.Najwyższy czas by między tymi organami doszło do porozumienia dla dobra nas owczarkarzy i dla dobra naszych owczarków.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group