Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Regulamin SV w Polsce - posty z wątku Wystawa Kielce
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
K8



Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 221
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Askad napisał:
Cytat:
Domyślam się, że chodzi o spotkanie kierowników sekcji w 2006 roku na którym omawiano projekt takiego przeglądu hodowlanego Exclamation Nic mi nie wiadomo o tym, że projekt ten był przedstawiany na Plenum ZG i że został odrzucony Exclamation


Na spotkaniu kierowników się nie skończyło.... Oczywiście, że był przedstawiony i nie przeszedł. Macie w KON przedstawiciela i nie informuje Was o takich inicjatywach dot. owczarków???...

No właśnie dlatego, że niektórzy nie zdają sobie sprawy jak trudno jest przeforsować pewne sprawy w skostniałych strukturach ZKwP to mądrzą się jakie to wszystko proste, wystarczy pismo, wniosek i pyk... zatwierdzone... Tylko ta Klubo-Komisja bee, bo nic nie robi...

A jeśli chodzi o zmiany w regulaminie wystaw ON to zasięgnęłam języka i zostałam poinformowana, że wniosek wciąż czeka na rozpatrzenie.
_________________
Katarzyna Leszczyńska
www.hexenland.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kenzo



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 152
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powtarzam po raz ostatni, Ja nie jątrze tylko ujawniam Twoje kłamstwa dotyczące organizacj klubowej wystawy,to jest twoje prywatne forum ktore stworzyłaś chyba poto aby zabierali na nim głos tylko tacy którzy podzielają twój pogląd na pewne sprawy,niech do Ćiebie dotrze że mną nikt nie manipuluje ja wyrażam swoje zdanie na temat klubo komisji a ty bardzo często mijasz śię z prawdą i nie potrafisz śię do tego przyznać tylko atakujesz innych jak tak dalej będziesz robić to niedługo sama do śiebie będziesz pisać,zresztą już wiele osob zrezygnowało z udziału na tym forum.A tak prywatnie na miejscu Pana Czerniakowskiego który nie daje śię zprowokować , Exclamation Exclamation już dawno zareagowałbym na te kłamstwa pomówienia i insynuacje z Twojej strony, to nie jest JĄTRZENIE to jest PRAWDA szanowna pani sędzio kynologiczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenzo napisał:
Ja nie jątrze tylko ujawniam Twoje kłamstwa dotyczące organizacj klubowej wystawy


Jakie kłamstwa? I kiedy mijam się z prawdą na temat Klubo-Komisji?

A co do Forum - to stworzyłam go po to - aby wszyscy mogli zabierać głos w dyskusji o owczarkach. A dyskusja to ni wzajemne "głaskanie się po głowie", nieorawdaż Question
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askad napisał:
paweł dykowski napisał:


Czy Twoim zdaniem korung który miał miejsce w Miliczu był czymś szczególnym????????????
Czy gina Fenomen z Nieporętu twoim zdaniem jest gorsza niż np. moja Blue czy barbarossa które to tenże korung mają??????
NIE!!!!!!!!!!!
Ale powiem to kiedy okaże sie że ta super suka nie daje dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozumiesz to???? Jej wartośc hodowlaną oceni jej wlasne potomstwo a nie korung!!!!!



Tzn. mam rozumieć przez analogię, że szkolenie jest też niepotrzebne Question Bo nie stanowi o wartości hodowlanej suki Question

A Gina jest na stan aktualny gorsza od Blue czy Barbarossy - bo nie ma szansy urodzić psa/suki VA Twisted Evil




Zaraz, to teraz nie ma wymogu, by pies/suka VA mial cztery pokolenia wstecz przodkow z koerungiem i innymi wymogami hodowlanymi SV? Tudziez czy pies/suka z polskiej hodowli posiadajacy polski Koerung nie moga dac potomstwa VA?
Przypmina mnie sie tu sytuacja z 2004 r., kiedy to p. Orschler sedziujac na swiatowce wstawil Karat's ULKa na srodek stawki VA, po czym po obejrzeniu jego rodowodu stwierdzil, ze ktorych z przodkow nie ma niemieckiej licencji i wykorzystujac to wytlumaczenie postawil w/w psa na miejsce V1.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że te reguły dalej obowiązują - przecież pisałam, że Gina nie może dać na stan aktualny psa/suki VA - bo nie ma Koerungu Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie, mnie chodzi o to, czy wszystkie cztery/ piec pokolen wstecz ma miec Koerung tego zwierzecia VA a nie czy tylko matka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak przenieść zasady SV na grunt polski? Poniżej przedstawiam propozycję ewalucji klubu:
1. HD, ED, DNA – obowiązkowe dla wszystkich, na takiej samej zasadzie jak obecnie i bez konieczności członkostwa w SV.
2. Licencja – tak jak już zaproponowano przetłumaczona z niemieckiego Koerungu. O ile sama licencja nie stanowi problemu, o tyle sędziowie uprawnieni do jej przeprowadzania tak. Załóżmy, że klub będzie miał trzy- lub czterookręgową strukturę terytorialną, czyli 3 lub 4 okręgi. W każdym musi być dostępny min. 1 sędzia licencyjny, ponieważ jest to warunkiem tego, by regulamin mógł być sensownie wdrażany w życie. W wyszkoleniu sędziów licencyjnych można poprzez negocjacje otrzymać pomoc z SV, tj. Körmeistera, który przyjedzie do Polski na seminarium/a dla sędziów licencyjnych. Kurs na takiego sędziego wieńczy egzamin. Idealnymi kandydatami są siłą rzeczy osoby z uprawnieniami do sędziowania.
3. Odbiór miotów i tatuowanie – miot jest odbierany każdorazowo przez dwie, do tego uprawnione osoby (jedna osoba tatuuje). W każdym okręgu trzeba więc mianować ich dwóch /ich liczba z biegiem czasu może wzrastać/. Również w tej kwestii można sięgnąć po rozwiązania SV.
4. Szkolenie. Wprowadzenie obowiązkowego minimum, czyli IPOI dla psów i suk nie jest wprawdzie konieczne, ale nie automatycznie oczywiste. Chodzi mianowicie o to, że zadaniem klubu będzie POMOC w formie seminariów i szkoleń, tak by hodowca otrzymał realne wsparcie w wyszkoleniu. Sam wymóg bez wsparcia traci sens. Takie działania należy realizować tak, by członkowie klubu mieli dogodną możliwość korzystania z nich (odległość, skupiska hodowli itd.).
5. Kształcenie sędziów eksterieru i pracy, pozorantów, sędziów licencyjnych itp. W części sportowej trzeba określić sposoby kształcenia sędziów i pozorantów, może przede wszystkim poprzez hierarchizację kształcenia, tzn.: ktoś, kto wybija się w szkoleniu i na zawodach osiąga niezłe wyniki, staje się tzw. Lehrhelfer (niem.) czyli kandydatem na pozoranta itd..
6. Na koniec kilka słów o samej strukturze klubu. Na wzór SV w skład zarządu wchodzą kierownik ds. hodowli i kierownik ds. szkolenia i przewodniczący (funkcja reprezentacyjna). Kierownicy ds. hodowli i szkolenia byliby jednocześnie przewodniczącymi odpowiednich komisji złożonych z kilku osób, czyli komisji ds. hodowli i komisji ds. szkolenia. Kompetencje tych komisji można przejąć od SV. W/w komisja ds. szkolenia byłaby równorzędnym wobec komisji ds. hodowli pionem, który w swoich kompetencjach będzie miał zadania związane ze szkoleniem, zawodami itp.

Jest to moja propozycja, która wymaga dalszych udoskonaleń. Zastanawiam się jedynie, na ile realna jest realizacja.
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Sro Lis 12, 2008 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w pkt 4. powinno byc konieczne, ale nie automatycznie ...
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Mam nadzieję ,że Klub-Komisja skorzysta z zaproszenia,o co bardzo tu na forum proszę.Najwyższy czas by między tymi organami doszło do porozumienia dla dobra nas owczarkarzy i dla dobra naszych owczarków.


Klub-Komisja skorzystała z zaproszenia - właśnie dostałam mailem pismo skierowanie do Zarządu KON z propozycją spotkania z Klubo-Komisją w przyszły piątek 21 listopada w Radomiu Exclamation
Mam nadzieję (chyba wszyscy mamy), że rozmowy będą owocne Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
alexandra



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 432
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to będziemy czekac na obszerne sprawozdanie z pierwszej ręki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rashka napisał:
Nie nie, mnie chodzi o to, czy wszystkie cztery/ piec pokolen wstecz ma miec Koerung tego zwierzecia VA a nie czy tylko matka.


Zajrzałam właśnie do aktualnego regulaminu wystaw SV. W punkcie II/4.2 czytamy, że aby otrzymać na BSZS ocenę VA trzeba spełnić następujące kryteria:
- licencja klasy pierwszej (Koerkl.1)
- pełen uzębienie (bez wad)
- wyszkolenie conajmniej SchH2
- pochodzenie z hodowli licencjonowanej i "szkoleniowej" (Kör- und Leistungszucht)
- od 1 stycznia 2006 - wynik ED przynajmniej noch zugelassen
Psy/suki, które chcą po raz drugi uzyskać ocenę VA muszą mieć wyszkolenie SchH3.

Regulamin Hodowli SV (punkt 7.1) tłumaczy co to jest hodowla licencjonowana (Körzucht) - rodzice z licencją oraz hodowla "szkoleniowa" (Leistungszucht) - rodzice i dziadkowie z wyszkoleniem Exclamation
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rashka



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, bardzo dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
askad



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 1764
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olo napisał:
Jak przenieść zasady SV na grunt polski? Poniżej przedstawiam propozycję ewalucji klubu:
.....
Jest to moja propozycja, która wymaga dalszych udoskonaleń. Zastanawiam się jedynie, na ile realna jest realizacja.


Uważam, że to bardzo mądra i konkretna propozycja - warta dalszej dyskusji Exclamation

Najbardziej kontrowersyjny w polskim obecnym środowisku jest chyba punkt 5 - bo rozumiem, że chodzi o sędziów nowych - a co z obecnymi - na weryfikację chyba nie wszyscy się zgodzą Exclamation Ale myślę, że ta sprawa jest obecnie drugorzędna Exclamation

Najważniejsze jest obecnie wzmocnienie Klubu - ja wiem, że wystarczy, aby Klub wprowadził dla swoich członków licencję opisaną w punkcie drugim propozycji Rafała jako obowiązkowy przegląd hodowlany (a ustanie członkostwa w Klubie - równoznaczne z utratą licencji) - i załóżmy, że tylko owczarki z taką licencją będą mogły u sędziów SV dostawać oceny doskonałe w wieku powyżej 3.5 roku - wtedy wszyscy ambitni zaraz zapiszą się do Klubu, a rozmnażacze uciekną Exclamation
I jest to na pewno bardzo dobre rozwiązanie zmieniające oblicze obecnego Klubu Exclamation
Tylko w obecnych realiach konieczna jest akceptacja Klubu-Komisji - chodzi mi o to, że musi być ona zwolennikiem wzmocnienia Klubu - inaczej się nie da Exclamation
Bo na pewno po takiej decyzji liczba członków Klubu początkowo spadnie - nie oszukujmy się Embarassed
_________________
Asia Domańska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Olo



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Złocieniec

PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko w obecnych realiach konieczna jest akceptacja Klubu-Komisji - chodzi mi o to, że musi być ona zwolennikiem wzmocnienia Klubu - inaczej się nie da Exclamation


Można by spróbować się dogadać, w myśl zasady nie przeszkadzać, jeśli się nie pomaga. Ale ja nie znam wzajemnych relacji KONu i Klub-Komisji wystarczająco, więc nie będę się na ten temat wypowiadał.

Cytat:
Bo na pewno po takiej decyzji liczba członków Klubu początkowo spadnie - nie oszukujmy się


Myślę, że w zamian za wymogi trzeba - na wzór SV - zaoferować wymierne oferty. Wspomniane seminaria/treningi szkoleniowe, SID, zawody, egzaminy, wystawy - czyli transparentny kalendarz imprez i usług. Jestem pewien, że wiele hodowców chętnie będzie korzystać z takich ofert.

Ja postaram się do końca stycznia przetłumaczyć niemiecką licencją i mam nadzieję, że uda się ją wcielić w życie Very Happy
_________________
Rafał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ontopus



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 224
Skąd: Plechów, Ziemia Kazimierska

PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie skorzystamy jako płacący składki z w/w opisanych dobrodziejstw
pod warunkiem że strony się dogadają, czyli KON i Klubo-Komisja.
I powstanie silny Klub ON.
A z tym sądząc po wcześniejszych postach może być problem.
Widać jakieś irracjonalne podziały rodem z piaskownicy.
Tak naprawdę jeśli chce się postępu w tej rasie to nie może dalej trwać obecna sytuacja.
Ale pewnie są tacy którym to nie przeszkadza.
Jedynym wyjściem jest wzmocnienie istniejącego klubu ON.
Będę namawiał innych i sam się od nowego roku zapisuję do istniejącego KON.
_________________
www.ontopus.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Hodowla Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group