Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl
Forum ON
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nauka psa pracy węchowej
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 2:59 pm    Temat postu: Nauka psa pracy węchowej Odpowiedz z cytatem

Wielu z nas musi samemu radzić sobie ze szkoleniem swojego psa.Wielu z nas może sporo samodzielnie ze swoim psem zrobić,chociażby pracę węchową,posłuszeństwo i nieco ćwiczeń z obrony /zabawa z gryzakiem,nauka rewirowania/ :lol
Od dziś będę pisała w tym dziale o swojej pracy węchowej z 9cio miesieczną suczką.
Suczka jest u mnie dopiero 3 dni albo już 3 dni.Przywiozłam ja w piątek a w sobotę zaczęłam z nią pracę węchową.
Przy swojej pracy używam smakołyki ponieważ suczka ma bardzo duży apetyt i to wykorzystuje.Pracę rozpoczęłam na podłożu trawiastym/trawniku/.Pogoda o małym wietrzyku,dużej wilgotności powietrza i podłoża.Oczywiscie ślad układam w gumiakach.
A zatem wbijam znacznik ,robię podstawę śladu przy pomocy smakołyków i i posuwam się do przodu stopa za stopą,kładąc smakołyki.Po 10 stopkach kladę miseczkę zwiekszą ilością smakołyków jako nagrodę.
Teraz czas na suczkę.Nie robię czasu śladu tylko odrazu,zakładam suczce szorki i na króciutko prowadzę ją po swoim śladzie,pilnując by nie podnosiła głowy.Staram się skupić jej całą uwagę na węszeniu.
To samo powtórzyłam w niedzielę.Dziś pododa nie co lepsza ale za to wietrzna,więc ułożyłam śladzik stopa za stopą z wiatrem.
Suczka,jak zauważyłam,interesuje się śladem.


_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Lis 18, 2008 8:52 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 6:45 pm    Temat postu: Re: Nauka psa pracy węchowej Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:

Od dziś będę pisała w tym dziale o swojej pracy węchowej z 9cio miesieczną suczką.


Nie wiem czy dobrze kojarzę ale pewnie Pani odeszła już z tego forum bo przez przypadek czytałam artykuł na stronie pani hodowli pt. "Dlaczego odeszłam z forum Tensor".
A może po prostu to stary artykuł i chyba już nieaktualny.
_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 6:51 pm    Temat postu: Re: Nauka psa pracy węchowej Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale pewnie Pani odeszła już z tego forum bo przez przypadek czytałam artykuł na stronie pani hodowli pt. "Dlaczego odeszłam z forum Tensor".
A może po prostu to stary artykuł i chyba już nieaktualny.

W tym dziale bedę pisała tylko o pracy węchowej/mam nadzieję ,że nie tylko ja / i nic wiecej.
Jeżeli Ocho ma jakieś pytanie na w/w temat albo swój pomysł jak nauczyć lub jak już uczy swojego psa pracy węchowej to bardzo proszę.
_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jednak pozostajemy na forum? A to miło. Myślę, że lepiej usunąć artykuł z własnej strony bo może się nie spodobać adminowi tego forum ( w końcu to jego prywatne forum) Very Happy . Pozdrawiam
_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rafał Ch.



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 291
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze że nawet i tutaj znalazła się osoba która próbuje zmienić temat i sprowokować niepotrzebną dyskusję. OHO jeśli cie nie interesuje temat szkolenia,to nie przeszkadzaj. To prywatna sprawa danej osoby czy odchodzi,czy zostaje na forum,a admin,sam zdecyduje czy chących dzielić się doświadczeniami z innymi,usówać czy też nie. Sądzę że nie usunie. Pani Halino,ja chętnie będę czytał to co Pani pisze o pracy węchowej,bo pomimo że coś na ten temat wiem,chętnie dowiem się czegoś więcej i czegoś nowego.
Na początek mam pytanie jakich smakołyków Pani używa?,ja stosuję żółty ser. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
_________________
Rafał Cholewa
www.szlachetnakrew.com.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się że nie w tym dziale tylko po co to oczernianie forum w którym można by pisać z kulturą i wyłącznie o owczarku niemieckim. Nie ważne. Nic tego nie zmieni w naszym narodzie. Proszę kontynuować temat...
_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na początek mam pytanie jakich smakołyków Pani używa?,ja stosuję żółty ser. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.
Ja stosuję taki smakołyk,który najbardziej zainteresuje psa.Chodzi mi o to,by w pierwszej fazie nauki suczka skojarzyła sobie moją komendę z tym co ma robić a zatem bodzieć musi być mocny.W moim przypadku jest to mięso surowe,które kładę na podstawe śladu.Potem staję na tym i następnie idę stopa za stopą,kładąc kawałki mięsa a resztę czyli kilka kawałków daję do miseczki jako nagrodę.Będę przez pierwszy tydzień to samo powtarzać.Ścieżki śladu będę narazie robiła króciutkie.
Dopiero jak zauważę,że suczka bez oporów podejmuje węszenie,będę przedłużać ścieżkę śladu.Wiek śladu oczywiście będzie zerowy.Przed lekcją nie głodzę suczki bo ma znakomity apetyt czyli śniadanko dostaje.Troszkę obawiam się zbyt szybkiego chodzenia.

_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Sro Lis 19, 2008 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
....
Na początek mam pytanie jakich smakołyków Pani używa?,ja stosuję żółty ser. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.


Ja już używałam: parówki, jak Halina surowe mięso i tłunczyka z puszki. Zależy od psa, na co idzie na początku najlepiej

Pat
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ocho



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"zgrilowane" buty i parówki Laughing
_________________
Kaśka Coner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się,że każdy bodziec będzie dobry ,jeśli pies zacznie węszyć.Ja używam mięso surowe ponieważ nie ma żadnych przypraw.

_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Lis 18, 2008 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Natalka&Goldi



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Radom

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny wątek-zainteresował mnie Very Happy
Fajnie, ze każdy może się podzielić własnymi doświadczeniami,myślami,tak powinno być Wink

Więc i czas na mnie:
W wieku 4 miesięcznego szczeniaka (czyli praktycznie 5 miesięcy temu) robiłam niewiele. Wysypywałam kwadracik smakołykami z karmy (był to Adult chyba pro plan-te trójkąciki bądź hills), kwadracik 1na 1 m. Często wstawalam o 6 rano i szłam na boisko w lesie a , ze to było lato to było widno. Smakołyki ugniatałam jeszcze starymi korkami by pies wiedział,że tak łatwo nie będzie (w końcu do tej pory nie jest Cool ) , zazwyczaj była to krótko ścięta trawa. Zaznaczałam chyba patykami 4 kąty by wiedzieć gdzie pies ma węszyć i po 30 minutach szłam do lasu na boisko z psem, co mnie zadowolało to to, ze odrazu po wejsciu do lasu (do boiska jeszcze chyba z pare metrów było) szczeniak czuł już ślad pomimo tego, ze przy ukladaniu sladu nie był a ja wracajac po psa zmienialam ubiór by psu nie dawać znać zapach (wiadomo jakiś tam pozostanie zawsze). Młody na obrózce i na lince 10 m szedł prosto na ślad już nie szukając gdzie indziej śladu tylko jakby po prostu wiedział, gdzie leży dany ślad (no wiadomo ugnieciona trawa po moich butach) . Młody smakole wyjadl i wiadomo pochwala.

To co napisałam to był 1 ślad malucha 4 miesięcznego i wydaje mi się, ze dosyć dobrze poszlo.

Obecnie nie robię psu śladu bo nie mam czasu (jestem przykuta do ksiązek Confused ) , brzydka pogoda-okropny wiatr i odchudzanie przekarmionego psa;] Ale myślę, ze w listopadzie jeszcze jakiś ślad z psem zrobię, w końcu fajnie to 'coś' wykańcza psa fizycznie Razz

A bym zapomniała.... rano zbytnio wiartu nie było, wiadomo rosa była (mala-ale byla), bez wiatru (jakiś tam był ale niewyczuwalny) Laughing

Pozdrawiam Very Happy
_________________
Natalia Seta razem z Yvo Guapass i vel Kaja

Owczarek to charakter nie wygląd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pat



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 423
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandziocha napisał:
Wydaje mi się,że każdy bodziec będzie dobry ,jeśli pies zacznie węszyć. ...


Daje Ci rajcie. To z tuńczykiem mam od Niemców. Jak pies pędzi na śladzie, od czasu to na węch jest olej z rybki a rzadko sama rybka. Wiem, że niektórzy też ciągną krwawe mięso po śladzie.
_________________
Patricia Einfalt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Basiek16



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 6
Skąd: Gdynia/Rumia

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ch. napisał:
Widze że nawet i tutaj znalazła się osoba która próbuje zmienić temat i sprowokować niepotrzebną dyskusję. OHO jeśli cie nie interesuje temat szkolenia,to nie przeszkadzaj. To prywatna sprawa danej osoby czy odchodzi,czy zostaje na forum,a admin,sam zdecyduje czy chących dzielić się doświadczeniami z innymi,usówać czy też nie. Sądzę że nie usunie. Pani Halino,ja chętnie będę czytał to co Pani pisze o pracy węchowej,bo pomimo że coś na ten temat wiem,chętnie dowiem się czegoś więcej i czegoś nowego.
Na początek mam pytanie jakich smakołyków Pani używa?,ja stosuję żółty ser. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.



Gandziocha - Proszę jak najbardziej pisać! Very Happy Ja też chetnie poczytam Smile
_________________
Basia Wilczewska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dorplant



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 212
Skąd: Łódż

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na poczatku ,szczeniaczkowi robie kwadrat na trawie ale szkoly sa rozne i niektorzy robia na wydeptanej ziemi zeby piesek dobrze na poczetek widzial i kwadrat ismakolyki .
Jesli pies dobrze juz wie o co chodzi tzn dobrze intensywnie weszy i zbiera smakole to zaczynam utrudniac :)chowam smalolyki w wydeptanej trawie.
smakolyki moga byc tylko na wydeptanym, na niezadeptanej trawie nie moze byc zadnego smakola.Kwadraty robie dlugo po to zeby pies nauczyl sie weszyc a nie "szybko przemieszczac "na sladzie , juz o tym pisalam w temacie slad sporotwy ,
wazne dla nie jest nauczenie psa wolnej ,dokladnej pracy , pozniej z kwadratu robie podstawe zwezajac go w trojkat u jednego boku i od wiezcholka tego trojkata wyprowadzam slad wlasciwy , smakolyki w kazdej stopce stoy stawiane tak aby koniec jednej stopki byl poczatkiem nastepnej , to na dlugosci . szerokosc tez jest wazna dla mlodego psa nie moze byc za duza zeby piesek nie szukal na boki .slad ma byc ulozony tak aby piesek bedac na sladzie tylko nosem pracowal prawa lewa prawa lewa . jak nauczy sie dobrze techniki mamy pol sukcesu !!
Mam nadzieje ze Slawek tez napisze w tym temacie w koncu przeszdl dluga "droge przez meke" ze swoim psem od "darcia "pazurami podloza na sladzie, do 93 pkt na MS
Very Happy Jego pies nie jest psem "technicznym" tylko upartym samcem ,jak to zwykle z samcami bywa Wink
_________________
http://www.dorplant.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandziocha



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 885
Skąd: Łódż

PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.Czy układając ten kwadrat,... jak on ma być duży np 10na10 stóp,czy wielkośc jest dowolna?Czy smakołyki kładziemy na załamaniu /rogu/czy unikać tego a kłaść go na końcu prostej a potem zaraz na początku po załaniu na drugiej prostej?
Jak układanie kwadratu ma się do pogody wietrznej?,...bo któraś prosta wyjdzie na boczny wiatr lub pod wiatr.My zaczynamy uczyć nasze psiaki a może z tym kwadratem poczekać aż pies już co nie co "załapanie temat" na jednej prostej?

_________________
www.zhetmanskiejsfory.strefa.pl
zhetmanskiejsfory@gmail.com


Ostatnio zmieniony przez Grandziocha dnia Wto Lis 18, 2008 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.owczarek-niemiecki.ipnet.pl Strona Główna -> Szkolenie/Sport (PT,IPO) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group